Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

περασα την rom και ολα πολυ καλα εκτος αν παρω τηλεφωνο εκει κολλαει ολο το συστημα.... τι να κανω ???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τέτοια προβλήματα παρουσιάζονται στην περίπτωση που δεν έχεις βάλει κάποιο συμβατό ράδιο.Πριν περάσεις την ρομ έβαλες κάποιο από τα προτεινόμενα ράδιο του πρώτου ποστ;
Link to comment
Share on other sites

εαν εχεις βαλεο cht τοτε, πηγαινε στο μενου του, επελεξε miscalleneous settings και ενεργοποιησε την τριτη πο το τελος επιλογη (enable sunrays η κατι παρομοιο).

Εχει ήδη ενεργοποιημένη την επιλογή "Ενεργοποίηση ηλιακτίδων" αλλά τίποτα...

Σε άλλους με ίδια Rom έχετε την κίνηση καιρού σε ολόκληρη την αρχική οθόνη??? (για να μην ψάχνω άδικα)

(Υπενθυμίζω ROM: Omega v10 ELL)

0. HTC HD2

1. APPLE iPHONE 6S Plus 64Gb

2. SAMSUNG GALAXY S9+

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε από μια συντόμευση να πας στους διακόπτες και επέλεξε τον διακόπτη του καιρού.Με αυτόν τον διακόπτη ενεργοποιείς-απενεργοποιείς το animation του καιρού.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απλά δεν έχω την κινηση του καιρου που γεμίζει όλη την αρχικη οθόνη με (σύνεφα, βροχή κ.λ.π.) όπως είχα στην ROM 1.66.

 

Όπως δουλεύει η official, δουλεύει και η Omega σε αυτό που ρωτάς. Ανάλογα με τον καιρό, προσαρμόζεται και το Sense. Πραγματικά δεν έχω καταλάβει τι ζητάς, ελπίζω να μην εννοείς το weather animation. :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε από μια συντόμευση να πας στους διακόπτες και επέλεξε τον διακόπτη του καιρού.Με αυτόν τον διακόπτη ενεργοποιείς-απενεργοποιείς το animation του καιρού.

Άψογος!!! :happy: τελικά με το διακοπτάκι γέμισα σύννεφα... ευχαριστώ!!!

 

Όπως δουλεύει η official, δουλεύει και η Omega σε αυτό που ρωτάς. Ανάλογα με τον καιρό, προσαρμόζεται και το Sense. Πραγματικά δεν έχω καταλάβει τι ζητάς, ελπίζω να μην εννοείς το weather animation. :confused:

Αυτό εννούσα... αλλα ΟΚ, το έλυσα (ήταν απενεργοποιημένο το διακοπτάκι "Εναλλαγή Καιρού")

Edited by ioathe
Διπλό post.

0. HTC HD2

1. APPLE iPHONE 6S Plus 64Gb

2. SAMSUNG GALAXY S9+

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μια χαρά λοιπόν αλλά να έχεις στα υπόψιν ότι δεν μας επιτρέπεται στο forum να γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Γιαυτό υπάρχει η επιλογή της "Τροποποίησης" και της "Πολλαπλής παράθεσης".

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βρέθηκε το πρώτο bug στην v10 - v10.1 - v11 - v11.1

Στο twiter tab εχει προβλημα το scroling!

Μου το είπαν σήμερα με pm.

Το πρόβλημα το εχω φτιάξει και στην επόμενη εκδοσή v12 θα είναι οκ.

 

Καλημέρα σε όλους, καλό μήνα και καλό φθινόπωρο!

 

Πρόταση: Μήπως γίνεται να υποστηρίζεις κάθε τρέχουσα έκδοση rom, με updates; Εννοώ για μικρά bugs να φτιάχνεις κάποια cabs τα οποία να είναι updates και να διορθώνουν τέτοια μικρά προβλήματα.

Αυτό θα ήταν κάτι το ξεχωριστό μέσα στον ανταγωνισμό των μαγείρων και θα ήταν και πολύ βολικό για αυτούς που δεν θέλουν να φλασάρουν συνέχεια.;);)

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ όλους και καλο μηνα :)

 

Καλημέρα σε όλους, καλό μήνα και καλό φθινόπωρο!

 

Πρόταση: Μήπως γίνεται να υποστηρίζεις κάθε τρέχουσα έκδοση rom, με updates; Εννοώ για μικρά bugs να φτιάχνεις κάποια cabs τα οποία να είναι updates και να διορθώνουν τέτοια μικρά προβλήματα.

Αυτό θα ήταν κάτι το ξεχωριστό μέσα στον ανταγωνισμό των μαγείρων και θα ήταν και πολύ βολικό για αυτούς που δεν θέλουν να φλασάρουν συνέχεια.;);)

 

Ετσι προσπαθώ να κανω οταν αυτο ειναι εφικτό,

για το Twiteer scroling bug, δεν γίνεται γιατι για να δουλέψει θέλει ένα module από προηγούμενο manila και τα module δεν μπαίνουν εκ τον υστέρων.

 

Ευχαριστώ για την πρόταση :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! μπορει καποιος να μου πει αν γινεται unflash η ρομ π εβαλα (omega v11 dinik) ωστε να εχω παλι τα μαμισια? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Ανανέωσα τα πρώτα ποστ και πιο πολύ το 2ο

Οδηγίες Εγκατάστασης Omega rom - Task29 - Bootloader mode

 

καλημερα! μπορει καποιος να μου πει αν γινεται unflash η ρομ π εβαλα (omega v11 dinik) ωστε να εχω παλι τα μαμισια? ευχαριστω

 

Απλα φαλσαρε την γνησια και εισαι οκ,

τι δεν σου άρεσε?

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Unflash δεν υπαρχει...:p Κατεβασε και φλασαρε την επισημη...;) Αν και δεν μπορω να φανταστω καποιο λογο που να θες να γυρισεις σε επισημη...:rolleyes:

 

 

Edit: Ταυτόχρονα post... :p

Edited by ioathe

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Αν δε κάνω λάθος ο φίλος έχει t mobile συσκευή. Οπότε θα πρέπει να βάλει την επίσημη αμερικάνικη ρομ και όχι την ευρωπαϊκή.
Link to comment
Share on other sites

Σωστά, έσβησα το πιο πάνω λινκ να μην μπερδευτεί και χαλάσει την συσκευή του.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ανανέωσα τα πρώτα ποστ και πιο πολύ το 2ο

Οδηγίες Εγκατάστασης Omega rom - Task29 - Bootloader mode

 

 

 

Απλα φαλσαρε την γνησια και εισαι οκ,

τι δεν σου άρεσε?

 

που θα τα βρω αυτα? ναι, σωστα t-mobile εχω

Link to comment
Share on other sites

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημερα! μπορει καποιος να μου πει αν γινεται unflash η ρομ π εβαλα (omega v11 dinik) ωστε να εχω παλι τα μαμισια? ευχαριστω

 

Για ποιο λόγο (αν επιτρέπεται) θέλεις να βάλεις την official της T-Mobile;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο (αν επιτρέπεται) θέλεις να βάλεις την official της T-Mobile;

 

Και εγω αυτη την απορια εχω και μαλιστα η 2.13 εχει και τεραστιο προβλημα στο touch.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πιο ραδιο προτεινετε γιατι εχει 2 στην αρχικη σελιδα αλλα δεν μπορω να διαλεξω .

Τι διαφορα εχει το ενα απο το αλλο ?

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Διαφορετικές εκδόσεις είναι, δεν έχουν μεγάλες διαφορές. Για άλλους θεωρείται το ένα καλύτερο, για άλλους το άλλο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την συνεχή σύνδεση στο ιντερνετ, σήμερα απελευθέρωσα τις συνδέσεις ιντερνετ με το nodata και έχω διαπιστώσει ότι είναι συνεχώς συνδεδεμένο.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Καλα θα δω.

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σχετικά με την συνεχή σύνδεση στο ιντερνετ, σήμερα απελευθέρωσα τις συνδέσεις ιντερνετ με το nodata και έχω διαπιστώσει ότι είναι συνεχώς συνδεδεμένο.

 

Με την rom της υπογραφής σου είσαι;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχω αλλη μια ερωτηση παιδες καθε βοηθεια δεκτη-αν υπαρχει λυση βεβαια.

παρατηρω πως οταν κανω ενημερωση στον καιρο ( με αυτην την ρομ- Omega XT with GTX 1.8.5 Sense Theme -δεν ξερω αν παιζει ρολο απλα το αναφερω) και ειναι πρωι μου βγαζει ας πουμε το γραφικο του ηλιου.

οταν νυχτωνει ομως εξακολουθει να μενει ο ηλιος ,κανονικα δεν επρεπε να εδειχνε φεγγαρι?

συγνωμη αν εχει απαντηθει αλλα λιγο δυσκολο να ψαξω 159 σελιδες

Link to comment
Share on other sites

Με την rom της υπογραφής σου είσαι;

 

Ναι, πως μπορώ να δω τα προγράμματα που κάνουν χρήση τη συγκεκριμένη στιγμή, στο internet;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...