Jump to content

Nokia N900 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα)


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

sos παιδια είμαι στο εξωτερικό για δουλειά και δυστηχώς σήμερα ενώ πήγαινα να βγάλω μια φωτογραφία η οθόνη του κινητού και συγκεκριμένα το touch της σταμάτησε ξαφνικά να ανταποκρίνετε. Ενώ τα κουμπιά του κινητού δουλεύουν κανονικά στην οθόνη δεν μπορώ να πατήσω τίποτα.

Δοκίμασα να βγάλω την μπαταρία αλλά το πρόβλημα παράμενει. Εχετε κάποια ιδέα εκτός για το τι μπορώ να κάνω εκτός από hard reset γιατί από τι διαβάζω διαγράφει και όλα τα δεδομένα της κάρτας και τώρα δεν υπάρχει και χρόνος για κάτι τέτοιο.

και μενα μου το κανει καπου-καπου αλλα με μια επανεκκινηση στρωνει.δοκιμασες να το κλεισεις απλως και να το ξανανοιξεις εκτος απ το βγαλσιμο της μπαταριας;

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχώ κάνει αρκετές φορες κλείσιμο και άνοιγμα του τηλεφώνου από το κουμπί του αλλά το πρόβλημα παραμένει. Και εκεί που πάω να δώσω το pin δεν μπορώ να βάλω τους αριθμούς αφού δεν δουλεύει με τπτ η οθόνη. Το παράξενο είναι ότι πριν δεν είχε δείξει κάποιο τέτοιο πρόβλημα και λειτουργούσε μια χαρά το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν επανέλθει με φλασάρισμα τότε μάλλον είναι hardware φύσεως πρόσβλημα:(
My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

εγώ τώρα για να καταλάβω γιατί μπερδέυτηκα λίγο μετά απο ψάξιμο για το κινητούλη μας....τελικά θα βγεί maemo6??? το meego τι ειναι παλι? να το βάλουμε??έχει προβλήματα η εχει βγέι καμιά stable έκδοση? να περιμένουμε για το καλύτερο(?) maemo6??? ειδα και κάποια με android πάνω...αξίζει αυτό ή όχι? πολύ μπέρδεμα...

http://www.LetsDate.gr

[Η 1η Polysexual ιστοσελίδα!!!]

 

http://www.eMediaShop.gr

[Τα φθηνότερα πακέτα Filehosting, Easybytez,Zevera κτλ...]

Link to comment
Share on other sites

SOS ... απο χθες το βραδυ το κινητο μου επαψε να αναβει ο φωτισμος του πληκτρολογιου. :(

τι μπορει να ειναι? εκλεισα ανοιξα τα ιδια. να ειναι αισθητηρας?

thanks

 

επισης δε δουλευει το λαμπακι των ειδοποιησεων και δεν εχω πειραξει τις ρυθμισεις :mad:

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Σημερα χωρις λογο και αιτια σταματησε να δουλευει το λαμπακι ειδοποιησεων,ουτε στο ανοιγμα ουτε στο κλεισιμο ουτε κατα τη φορτιση ουτε εαν εχω αναπαντητες η μυνηματα

φλασαρα τη συσκευη μηπως....

αλλα τιποτα...

 

 

μολις ανακαλυψα οτι δεν δουλευει και ο φωτισμος των πληκτρων στο hardware πληκτρολογιο

μια χαρα....

αλλος ενας φιλος που εχει το ιδιο προβλημα και μαλιστα χωρις λογο και αυτος. τι ηταν τελικα? κανεις δεν εχει απαντησει απ'οτι βλεπω σε αυτον. το ελυσε αραγε το προβλημα ή αναβει φως το βραδυ για να γραψει μνμ???:mad:

Link to comment
Share on other sites

SOS ... απο χθες το βραδυ το κινητο μου επαψε να αναβει ο φωτισμος του πληκτρολογιου. :(

τι μπορει να ειναι? εκλεισα ανοιξα τα ιδια. να ειναι αισθητηρας?

thanks

 

επισης δε δουλευει το λαμπακι των ειδοποιησεων και δεν εχω πειραξει τις ρυθμισεις :mad:

 

Κλεισε το κινητο, βγαλε την μπαταρια. περιμενε μερικα δευτερολεπτα (5-10)

 

ξαναβαλε την μπαταρια και αναψε το.

 

βουαλά :)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ τον φιλο που μου εδωσε ανακουφιση γιατι πιστευα οτι παω για καινουργιο.

Κάτι αλλο που με απασχολει ειναι οτι εχω opera στο κινητο και ποτε δε το εχω χρησιμοποιησει κανονικα γιατι δεν παιζει βιντεακια . δεν λειτουργει το flash οπως τον default browser. :(

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ τον φιλο που μου εδωσε ανακουφιση γιατι πιστευα οτι παω για καινουργιο.

Κάτι αλλο που με απασχολει ειναι οτι εχω opera στο κινητο και ποτε δε το εχω χρησιμοποιησει κανονικα γιατι δεν παιζει βιντεακια . δεν λειτουργει το flash οπως τον default browser. :(

 

Δεν μας ειπες ομως, δουλεψε?!

 

οσο για τον Οπερα στο Ν900 , ναι αυτο ειναι το αδυναμο σημειο του.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Aποριες

 

1) Το meego εχει κατι σαν μαρκετ? Καπου διαβασα οτι εχει package manager, αρα μηπως ειναι οπως στις debian διανομες με repositories?

 

2) Οχι πολυ σημαντικο, αλλα πως παιζουν τα video του youtube? Σπαει/χανει frames/τρεχει αργα/κολλαει? Στο android πχ υπαρχει εφαρμογη, και τα βιντεο παιζουν κανονικοτατα χωρις κολληματα κτλ.

 

3) Απο software να υποθεσω υπαρχουν τα παντα ετσι?

 

4) Ποτε υπολογιζετε να πεσει η τιμη στα 150 και λιγοτερο ως μεταχειρο? :p Nahh, just kidding...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aποριες

 

1) Το meego εχει κατι σαν μαρκετ? Καπου διαβασα οτι εχει package manager, αρα μηπως ειναι οπως στις debian διανομες με repositories?

 

2) Οχι πολυ σημαντικο, αλλα πως παιζουν τα video του youtube? Σπαει/χανει frames/τρεχει αργα/κολλαει? Στο android πχ υπαρχει εφαρμογη, και τα βιντεο παιζουν κανονικοτατα χωρις κολληματα κτλ.

 

3) Απο software να υποθεσω υπαρχουν τα παντα ετσι?

 

4) Ποτε υπολογιζετε να πεσει η τιμη στα 150 και λιγοτερο ως μεταχειρο? :p Nahh, just kidding...

 

1)Maemo εννοεις. ναι στην ερωτηση σου

 

2)τιποτε απ'αυτα. ναι υπαρχουν και στο Ν900 αρκετες εφαρμογες σχετικα με το youtube ωστε να τα βλεπεις σε καλη αναλυση , να τα κατεβαζεις κλπ

 

3) γενικα εννοεις? ναι, πανω κατω τα παντα. εχει μερικα πολυ εξειδικευμενα πραγματακια (εκτος των αλλων)

 

4)εχει ψιλο-κρατησει την τιμη του απότι βλεπω. Λογικο μεχρι ενα σημειο γιατι το ψαχνει συγκεκριμενος κοσμος.

συνηθως το βλεπω στα 180-200.

αλλα εχει τυχει να το βρω και 300 ή και 120 (μια φορα)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

η σειρα μου να ρωτησω:μερικες φορες οταν ανοιγω το κινητο το πρωι μου βγαζει ενα μηνυμα που δεν μπορω να διαβασω λογω στραβομαρας αλλα στο τελος γραφει : kernel settings not loaded .ειναι δυο σειρες ολο το μηνυμα.το εχει βγαλει σε κανεναν απο σας;μηπως εχει σχεση με το overclock που ειχα κανει παλιοτερα;

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

!) Sorry ναι, maemo,:p ναι και στα 2?

 

2) good

3) good

4) αντε να δουμε τον χειμωνα τι τιμη θα εχει, θα εχει βγει και το Ν9 οποτε.. ελπιζω!

 

Ελπιζω να ειναι ευκολη η αναπτυξη εφαρμογων...:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η σειρα μου να ρωτησω:μερικες φορες οταν ανοιγω το κινητο το πρωι μου βγαζει ενα μηνυμα που δεν μπορω να διαβασω λογω στραβομαρας αλλα στο τελος γραφει : kernel settings not loaded .ειναι δυο σειρες ολο το μηνυμα.το εχει βγαλει σε κανεναν απο σας;μηπως εχει σχεση με το overclock που ειχα κανει παλιοτερα;

 

κατα 99.9% ειναι το OC που εχεις κανει.

και νομιζω πως ειναι ρυθμισμενο να γυρναει σε stock τιμες (250-600mhz) οποτε κανει επαννεκινηση ή εκκινηση.

οποτε μετα πρεπει να ανεβασεις τα mhz οσο επιθυμεις, χειροκινητα (με cpuFreqUI εισαι?)

 

υπαρχει τροπος να το κανεις να μενει μονιμα το oc ακομα και αν κλεισεις το κινητο και το ανοιξεις.

 

(θα βοηθουσε να εβγαζες screenshot το μηνυμα ωστα να διαβαζαμε ακριβως τι λεει)

 

 

edit:

*enema , ναι ρε συ. Εχεις τον application manager (ή αν θες βαζεις το faster app manager) και δουλευεις με τα διαφορα repositories τα οποια προσθετεις και αποκτας προσβαση σε ακομα περισσοτερα applications.

 

αυτο δεν ρωτας? ή λεω χαζομαρες τοση ωρα? :p

 

*** γνωμη μου παντως, παρε το καινουργιο. δεν ξερεις τι λιωσιμο τρωνε αυτου του ειδους τα κινητα (οverclocking, flashρισματα κλπ)

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

κατα 99.9% ειναι το OC που εχεις κανει.

και νομιζω πως ειναι ρυθμισμενο να γυρναει σε stock τιμες (250-600mhz) οποτε κανει επαννεκινηση ή εκκινηση.

οποτε μετα πρεπει να ανεβασεις τα mhz οσο επιθυμεις, χειροκινητα (με cpuFreqUI εισαι?)

 

υπαρχει τροπος να το κανεις να μενει μονιμα το oc ακομα και αν κλεισεις το κινητο και το ανοιξεις.

 

(θα βοηθουσε να εβγαζες screenshot το μηνυμα ωστα να διαβαζαμε ακριβως τι λεει)

 

 

edit:

*enema , ναι ρε συ. Εχεις τον application manager (ή αν θες βαζεις το faster app manager) και δουλευεις με τα διαφορα repositories τα οποια προσθετεις και αποκτας προσβαση σε ακομα περισσοτερα applications.

 

αυτο δεν ρωτας? ή λεω χαζομαρες τοση ωρα? :p

 

*** γνωμη μου παντως, παρε το καινουργιο. δεν ξερεις τι λιωσιμο τρωνε αυτου του ειδους τα κινητα (οverclocking, flashρισματα κλπ)

το overclock το εβγαλα πριν κανα μηνα.πριν το βγαλω στο qcpufreq στο load preset το ειχα ρυθμισει στο default ,απενεργοποιησα το overclock απο τα settings του qcpufreq και προχωρησα στην απεγκατασταση του kernel απο το εικονιδιο uninstaller kernel (η καπως ετσι).νομιζω ακολουθησα τη σωστη διαδικασια απλα δεν ξερω τι σημαινει αυτο το μηνυμα.αν το ξαναβγαλει θα προσπαθησω να το επισυναψω.ευχαριστω.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως δεν απεγκασταθηκε το kernel με αυτον τον τροπο.

πρεπει να θελει reflash με την PR 1.3 για να φυγει τελειως το custom kernel (??)

 

νομιζω... ας μας που οι πλεον ειδικοι εδω μεσα σε ο,τι εχει να κανει με OC και οχι μονο!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

η σειρα μου να ρωτησω:μερικες φορες οταν ανοιγω το κινητο το πρωι μου βγαζει ενα μηνυμα που δεν μπορω να διαβασω λογω στραβομαρας αλλα στο τελος γραφει : kernel settings not loaded .ειναι δυο σειρες ολο το μηνυμα.το εχει βγαλει σε κανεναν απο σας;μηπως εχει σχεση με το overclock που ειχα κανει παλιοτερα;

 

Όταν βγάζει αυτό το μήνυμα σημαίνει ότι δεν φόρτωσε τις custom ρυθμίσεις αλλά τις default λόγω "περίεργου" reboot. Είναι δηλαδή κάποιος μηχανισμός ασφάλειας όταν υπάρξει πρόβλημα.

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Όταν βγάζει αυτό το μήνυμα σημαίνει ότι δεν φόρτωσε τις custom ρυθμίσεις αλλά τις default λόγω "περίεργου" reboot. Είναι δηλαδή κάποιος μηχανισμός ασφάλειας όταν υπάρξει πρόβλημα.

anapospaste παλι (και) εσυ θα δωσεις λυση.δηλαδη να μην ανησυχω;ειναι μια απλη ενδειξη της συσκευης;μπορω να κανω κατι για να το διορθωσω;να σημειωσω οτι δουλευει μια χαρα (φτου σκορδα) .δεν εχει προβλημα.απλα ανησυχω για το μελλον του..

 

να κανω την αχρηστη ερωτηση της ημερας:το custom με το default τι διαφορα εχει;εγω νομιζα οτι ειναι το ιδιο (τοσο ασχετος).

Edited by gaiosgf

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Aπο ενταση μουσικης σε ακουστικα τι λεει το Ν900?

Prodigy εσυ που εχεις και αμεση συγκριση με το Ν91!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aπο ενταση μουσικης σε ακουστικα τι λεει το Ν900?

Prodigy εσυ που εχεις και αμεση συγκριση με το Ν91!

 

Ε καλα, δεν συγκρινεται με το Ν91 απο τα ακουστικα. ουτε καν.

 

αλλα αυτο δεν λεει και κατι...κανενα κινητο δεν συγκρινεται με το Ν91 σε αυτον τον τομεα (μονο το 3gs)

 

Ακομα ομως και σε ενα κοσμο χωρις το Ν91, το Ν900 ειναι μετριο σε μουσικη. Απο τα ακουστικα εννοω. σκεψου δεν εχει equalizers και τις λοιπες ρυθμισεις που βρισκεις στα xpressMusic.

Για κανονικη χρηση ομως χωρις απαιτησεις, ειναι ικανοποιητικο.

 

Παντως ειναι κατωτερο αρκετα και απο το 5800.

 

Στο ηχειο (ηχεια) τωρα, ειναι απλα ΟΚ. Καλυτερο/ισο με το Ν97 πχ, πολυ κατωτερο απο το 5800.

 

Γενικα, στον μουσικο τομεα , με αριστα το 10 του δινω 6.5

Ισως επειδη εχουν περασει απο τα χερια μου αριστα μουσικα τηλεφωνα (Ν91, Tube, W900, 3250, W800 κλπ), το βλεπω μετριο το Ν900.

 

Για καποιον που δεν εχει τρελες απαιτησεις θα του φανει αρκετα καλο.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

:(

Αμαν ρε συ, τωρα με χαλασες :(

 

Kαλα απο ποιοτητα δεν με ενοχλει αλλα θελω ενταση!... Το W910 μου εδινε περιπου 3/4 με 4/5 της εντασης του Ν91 (το οποιο ειναι και αυτο που θελω), το blade μου δινει την.... μιση!, οπου δεν μου αρκει γιατι ειναι ψοφιο. Το Ν900 (με ακουστικα παντα!) στο τερμα, τι περιπου ποσοστο της εντασης του Ν91 πιανει?

 

(γιατι οσο καλο και να ειναι ενα κινητο, αν δεν παιζει δυνατα μουσικη, ΔΕΝ....)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:(

Αμαν ρε συ, τωρα με χαλασες :(

 

Kαλα απο ποιοτητα δεν με ενοχλει αλλα θελω ενταση!... Το W910 μου εδινε περιπου 3/4 με 4/5 της εντασης του Ν91 (το οποιο ειναι και αυτο που θελω), το blade μου δινει την.... μιση!, οπου δεν μου αρκει γιατι ειναι ψοφιο. Το Ν900 (με ακουστικα παντα!) στο τερμα, τι περιπου ποσοστο της εντασης του Ν91 πιανει?

 

(γιατι οσο καλο και να ειναι ενα κινητο, αν δεν παιζει δυνατα μουσικη, ΔΕΝ....)

 

Xρησιμοποιωντας τα ιδια ακουστικα και στις δυο συσκευες (Sennheiser CX280), θα ελεγα... στο 65%

 

αλλα τωρα ξερεις αυτα πως ειναι... για τον καθενα αλλαζει... δεν μετριεται με ποσοστα και κλασματα.

 

ισως ειμουν λιγο κακος με το Ν900 στον θεμα μουσικη. δεν ειναι κακο.

 

ειναι απλα "ΟΚ" .

Τα ηχεια του ειναι πολυ καλα παντως (παιρνω πισω την ισοδυναμια του με το Ν97 στα ηχεια. Μεγα λαθος μου. Το Ν900 ειναι αρκετα καλυτερο)

 

 

 

 

**ενα παιδι σε ενα αλλο site, ειχε φτασει να το πουλαει 165 ευρω. just saying....

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Xρησιμοποιωντας τα ιδια ακουστικα και στις δυο συσκευες (Sennheiser CX280), θα ελεγα... στο 65%

 

αλλα τωρα ξερεις αυτα πως ειναι... για τον καθενα αλλαζει... δεν μετριεται με ποσοστα και κλασματα.

 

ισως ειμουν λιγο κακος με το Ν900 στον θεμα μουσικη. δεν ειναι κακο.

 

ειναι απλα "ΟΚ" .

Τα ηχεια του ειναι πολυ καλα παντως (παιρνω πισω την ισοδυναμια του με το Ν97 στα ηχεια. Μεγα λαθος μου. Το Ν900 ειναι αρκετα καλυτερο)

 

**ενα παιδι σε ενα αλλο site, ειχε φτασει να το πουλαει 165 ευρω. just saying....

 

Tωρα δυστηχως δυσκολη εποχη... Αναρωτιεμαι αν με την ελευση του Ν9 το σεπτεμβριο πεσει και αλλο η τιμη. Λογικα θα κανω κινηση τα χριστουγεννα (εκτος και αν το Ε7 εχει πιασει παρομοια τιμη, αλλα χλωμο :p )

 

Αλλη ερωτηση : βλεπω εχει μολις 256 ram.

Στην wikipedia διευκρινιζει mobileDDR. Ειναι διαφορετικη πχ απο τις ραμ που εχουν τα απλα κινητα ή οχι?

Το swap που χρησιμευει? Λεει επισης 768mb virtual memory.

Πρακτικα : 1) Σας εχει τελειωσει ποτε/πεταξει μυνημα 'οχι αρκετη ραμ' 2) Δεν κανω βαρια χρηση του κινητου, κανενα φορουμακι με το πολυ 5-6 tabs ανοιχτα, θα εχω προβλημα? 3) ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ τι θα επρεπε να κανει καποιος για να τελειωσει η ram?

Επισης χωρις multitouch πως κανετε zoom?, ειναι σε σκαλοπατια (πχ με double tap) ή το ελεγχετε εσεις (με καποια μπαρα ισως στην ακρη)?

Ξερω οτι εχει kickstand, αλλα μηπως υπαρχει κατι σε στυλ dock/cradle?

Παιχνιδακια εχουμε?

Ή μπαταρια ποσες ωρες/μερες σας βγαζει? Οχι εντονη χρηση του κινητου, σιγουρα 1 με 2 ωρες μουσικη + καμια ωρα wifi + κανενα μισαωρο ομιλια με bluetooth.

Α, και μπορω να φτιαξω φακελους στο μενου? Οπως στα symbian? Μου την δινει το android γι'αυτο τον λογο, ολα χυμα....

 

(ρε γμτ, οτι κινητο ελεγα οτι δεν θα αγορασω ποτε, εκεινα παω και αγοραζω :p )

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για να την τελειωσεις, ανοιγεις 30 εφαρμογες... (μερικες βαριες ;))

 

ετσι οπως το περιγραφεις δεν θα την τελιωσεις ποτε :lol:

 

zoom με double tap+ μπαρα (νομιζω ειχε και τα 2 οταν το δα σε ενα γνωστο μου)

 

φακελους απο "μαμα" νομιζω οτι δεν γινεται αλλα πρεπει να χει βγει καποιο χακ απο τη κοινοτητα...

 

μπαταρια με αρκετη χρηση 1-1,5 μερα... αναλογα και τον χρονισμο που θα κανεις ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

anapospaste παλι (και) εσυ θα δωσεις λυση.δηλαδη να μην ανησυχω;ειναι μια απλη ενδειξη της συσκευης;μπορω να κανω κατι για να το διορθωσω;να σημειωσω οτι δουλευει μια χαρα (φτου σκορδα) .δεν εχει προβλημα.απλα ανησυχω για το μελλον του..

 

να κανω την αχρηστη ερωτηση της ημερας:το custom με το default τι διαφορα εχει;εγω νομιζα οτι ειναι το ιδιο (τοσο ασχετος).

 

Για να κάνει μόνο του reboot σημαίνει ότι κάτι δεν πάει καλά. Αυτό που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι του έχεις κάνει κάποια ρύθμιση στο overclock που δεν την "θέλει". Δοκίμασε να βάλεις κάποιο άλλο profile και χαμήλωσε τις συχνότητες.

 

Custom είναι οι δικές σου ρυθμίσεις, επιλέγεις εσύ το profile και τις συχνότητες, ενώ default οι προεπιλεγμένες. Για περισσότερα τσέκαρε τους οδηγούς στην υπογραφή μου.

 

Kαλα απο ποιοτητα δεν με ενοχλει αλλα θελω ενταση!... Το W910 μου εδινε περιπου 3/4 με 4/5 της εντασης του Ν91 (το οποιο ειναι και αυτο που θελω), το blade μου δινει την.... μιση!, οπου δεν μου αρκει γιατι ειναι ψοφιο. Το Ν900 (με ακουστικα παντα!) στο τερμα, τι περιπου ποσοστο της εντασης του Ν91 πιανει?

 

Για τα ακουστικά υπάρχει αυτό το daemon το οποίο αυξάνει την ένταση της μουσικής στο 100% από το 88% που είναι default.

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...