Jump to content

Nokia N900 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα)


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν λες ότι δεν διαβάζει;; Έχεις συνδέσει το κινητό σου στον υπολογιστή μήπως και τα βρεις από εκεί; Έλεγξε τον ελεύθερο χώρο πού έχεις για να καταλάβεις εάν τα αρχεία υπάρχουν και δεν αναγνωρίζονται η εάν έχουν διαγραφεί!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν λες ότι δεν διαβάζει;; Έχεις συνδέσει το κινητό σου στον υπολογιστή μήπως και τα βρεις από εκεί; Έλεγξε τον ελεύθερο χώρο πού έχεις για να καταλάβεις εάν τα αρχεία υπάρχουν και δεν αναγνωρίζονται η εάν έχουν διαγραφεί!

 

δεν βλεπει την μνημη.ουτε απο υπολογιστη τα βλεπει,ελευθεροσ χωρος υπηρχε αρκετος.ουτε τιν καρτα μνημης βλεπει ουτε την εσωτερικη.κ ολα αυτα εγιναν ξαφνικα.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία έχω συνέχεια προβλήματα με boot loop (στα dots ή και στην οθόνη Nokia) με το Ν900 και μη βρίσκοντας άλλη λύση περνάω και ξαναπερνάω firmware. Μήπως στα πρόσφατα kernel-power ή στα speedpatch/batterypatch υπάρχει κάποιο ζήτημα ή σύγκρουση με άλλα drivers;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
για σας παιδιά , μου χάλασε το n900 και θέλω να το κάνω flash, και δεν μπορώ να βρω εδώ στο forum τις οδηγίες που είχα βρει παλιότερα που με βοηθησε να το κάνω και τότε. δώστε ένα link pls, thnks
Link to comment
Share on other sites

για σας παιδιά , μου χάλασε το n900 και θέλω να το κάνω flash, και δεν μπορώ να βρω εδώ στο forum τις οδηγίες που είχα βρει παλιότερα που με βοηθησε να το κάνω και τότε. δώστε ένα link pls, thnks

εδω εισαι

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3037012#post3037012

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
το n900 μου μάλλον παρέδωσε πνεύμα....μια εβδομάδα δεν το δούλευα γιατί είχα πάει Γερμανία και εκεί είχα πάρει μαζί μου το razr...γυρνάω και βλέπω το ν900 να μην λειτουργεί καλά..στην επιφάνεια δεν μου βγάζει τα εικονίδια ούτε στο μενού βγάζει μόνο του force closed σε μερικές εφαρμογές χωρίς να την έχω ανοικτή και πήγα να το κάνουν φλάσινγκ(χάλασε το λάπτοπ μου)και εκεί μου είπαν ότι δεν μπορεί να ανοίξει και θα ξαναπροσπαθήσει σήμερα αύριο....κρίμα το κινητό
Link to comment
Share on other sites

το n900 μου μάλλον παρέδωσε πνεύμα....μια εβδομάδα δεν το δούλευα γιατί είχα πάει Γερμανία και εκεί είχα πάρει μαζί μου το razr...γυρνάω και βλέπω το ν900 να μην λειτουργεί καλά..στην επιφάνεια δεν μου βγάζει τα εικονίδια ούτε στο μενού βγάζει μόνο του force closed σε μερικές εφαρμογές χωρίς να την έχω ανοικτή και πήγα να το κάνουν φλάσινγκ(χάλασε το λάπτοπ μου)και εκεί μου είπαν ότι δεν μπορεί να ανοίξει και θα ξαναπροσπαθήσει σήμερα αύριο....κρίμα το κινητό

και γω περσι το πηγα Νοκια γιατι δεν ανοιγε επειδη απεγκατεστησα το power kernel απο τον app manager και το στειλανε Τσεχια στο επισκευαστικο κεντρο αν. ευρωπης της Νοκια.απευθυνσου σε Nokia Care.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται επιδημια??Ελειπα 1 εβδομαδα σαμοθρακη και το ειχα αφησει λαρισα χωρις μπαταρια on.Γυρναω το ανοιγω-ανοιγει αργει να φορτωσει πολυ ομως και του κανω ενα restart κι απο τοτε τιποτα..Ανοιγει κανει την δονηση και μενει στο ΝΟΚΙΑ..Τουβλοποιηθηκε γκοντνταμιτ?

 

Υ.γ. Δεν το ειχα κανει ποτε overclock η κατι απλα της κοινοτητα τισ αναβαθμισεις φορουσε και μαλιστα χωρις το τελευταιο update?

Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται επιδημια??Ελειπα 1 εβδομαδα σαμοθρακη και το ειχα αφησει λαρισα χωρις μπαταρια on.Γυρναω το ανοιγω-ανοιγει αργει να φορτωσει πολυ ομως και του κανω ενα restart κι απο τοτε τιποτα..Ανοιγει κανει την δονηση και μενει στο ΝΟΚΙΑ..Τουβλοποιηθηκε γκοντνταμιτ?

 

Υ.γ. Δεν το ειχα κανει ποτε overclock η κατι απλα της κοινοτητα τισ αναβαθμισεις φορουσε και μαλιστα χωρις το τελευταιο update?

δοκιμασες να βγαλεις τη μπαταρια και να την ξαναβαλεις?

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Ναι πολλες φορες,τωρα οταν το ανοιγω κλεινει μονο του μετα απο 10-15 secs..μαλιστα το εβαλα και στο usb και δειχνει να μην το αναγνωριζει ουτε το pc..χανει βρισκει συσκευη ενω προβλημα με το usb του δεν ειχα ποτε..τι διαολο μπορει να ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Ναι πολλες φορες,τωρα οταν το ανοιγω κλεινει μονο του μετα απο 10-15 secs..μαλιστα το εβαλα και στο usb και δειχνει να μην το αναγνωριζει ουτε το pc..χανει βρισκει συσκευη ενω προβλημα με το usb του δεν ειχα ποτε..τι διαολο μπορει να ειναι?

προσπαθησε να το κρατησεις φορτισμενο κι αν μεινει ανοιχτο καποια στιγμη ανοιξε το τερματικο και δωσε ως ροοτ την εντολη

apt-get install mp-fremantle-community-pr

συνηθως αυτη η εντολη δινει λυση σε πολλα μικροπροβληματα.αρκει βεβαια να μεινει ανοιχτο το τηλεφωνο για μπορεσεις να την δωσεις.αλλιως μαλλον πας για φλασαρισμα.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το ανοίξεις αφού πρώτα φλασάρεις μόνο τον πυρήνα, τα υπόλοιπα αρχεία θα μηνούν όπως είναι άρα δεν θα χάσεις τίποτα. Την διαδικασία θα την βρεις Εδώ διάβασε στο τέλος τις σημειώσεις στο Υ.Γ.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Κανω ολα τα βηματα κανονικα,το δοκιμασα και σε apple και στο desktop me xp και στο vaio με 7αρια τιποτα..Στο βημα που συνδεω usb κρατωντας το u δεν μου βγαζει το σηματακι πανω δεξια..Καμια ιδεα για το τι μπορει να φταιει?Το εβαλα για φορτισει μηπως και ηταν τελειως dead αλλα δεν νομιζω.

 

Θελω να ρωτησω και κατι ακομα..οταν οντως το συνδεσω πρεπει να γινω ροοτ ι απλα βαζω την εντολη για να φλασάρω τον πυρήνα?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας παιδιά. Από χθες το κινητό δεν μου αναγνωρίζει την sim, το έκλεισα έβγαλα την μπαταρία έβγαλα την sim και πάλι τίποτα. Επανέφερα ένα backup που είχα και στην αρχή δούλεψε κανονικά αλλά μετά πάλι τα ίδια. Μια φορά μετά από άνοιγμα μου έβγαλε ένα μήνυμα και έλεγε κάτι για τον kernel. Είμαι με τις αναβαθμίσεις της κοινότητας και συγκεκριμένα: 21.2011.38-1 Tmaemo4.1 Testing εχθές που μου εμφάνισε το πρόβλημα είχα την 21.2011.38-1 Tmaemo4 σήμερα πέρασα την 4.1 αλλά δεν διορθώθηκε τίποτα. Όποιος μπορεί ας με βοηθήσει.

 

Edit: Τελικά έβαλα ένα χαρτάκι ανάμεσα στην κάρτα και στην μπαταρία και δουλεύει προς το παρόν κανονικά. Ίσως δεν έκανε καλη επαφή.

Edited by _dimdim_

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! εκτος απο το κλασσικο προβλημα που εχω(δεν δεχεται την καρτα sim,δουλευουν ολα τα αλλα εκτος απο το δικτυο δηλαδη αλλα το εχω αποδεχτει μετα απο τοσο καιρο..:p)

 

θελω βοηθεια σε δυο πραγματα αν γινεται:

1.τρωει πολυ γρηγορα την μπαταρια..σε καμια ωρα εχει σβησει,υπαρχει καποιο προγραμμα να δω την καταναλωση η γενικα το τι προκαλει το προβλημα? εχω κανει απειρα φλασαρισματα αλλα δεν...και με αλλον kernel δοκιμασα τιποτα...

 

2.πως θα το βαλω σε tablet mode μονιμα? δηλαδη να απενεργοποιησω τελειως το cellular μιας και δεν δουλευει...

ειναι σπαστικο και το σφαλμα στην αρχη(all telephony functions κλπ..)

δοκιμασα το cell-modem-ui αλλα δεν δουλεψε..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! εκτος απο το κλασσικο προβλημα που εχω(δεν δεχεται την καρτα sim,δουλευουν ολα τα αλλα εκτος απο το δικτυο δηλαδη αλλα το εχω αποδεχτει μετα απο τοσο καιρο..:p)

 

θελω βοηθεια σε δυο πραγματα αν γινεται:

1.τρωει πολυ γρηγορα την μπαταρια..σε καμια ωρα εχει σβησει,υπαρχει καποιο προγραμμα να δω την καταναλωση η γενικα το τι προκαλει το προβλημα? εχω κανει απειρα φλασαρισματα αλλα δεν...και με αλλον kernel δοκιμασα τιποτα...

 

2.πως θα το βαλω σε tablet mode μονιμα? δηλαδη να απενεργοποιησω τελειως το cellular μιας και δεν δουλευει...

ειναι σπαστικο και το σφαλμα στην αρχη(all telephony functions κλπ..)

δοκιμασα το cell-modem-ui αλλα δεν δουλεψε..

τι μου θυμισες τωρα.και μενα μου την ετρωγε περυσι τη μπαταρια.αναγκαστηκα να αγορασω αλλες δυο για να μου βγαζει τη μερα.(ημουνα με cssu).τελικα το πηγα νοκια για ενα φορματ,ξαναπερασα το cssu κι απο τοτε ολα καλα (φτου φτου να μη το ματιαξω).μια φορα το μηνα μου την τρωει παλι αλλα με μια επανεκκινηση στρωνει.απ οσο ξερω τα προγραμματα που εχουν σχεση με τη μπαταρια την επηρεαζουν πολυ.καλυτερα να τ αποφυγεις.οσο για την καρτα δοκιμασες να βαλεις κανενα χαρτακι μηπως δεν κανει επαφη;αλλιως γιατι δεν το βαζεις σε λειτουργια εκτος συνδεσης;

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

τι μου θυμισες τωρα.και μενα μου την ετρωγε περυσι τη μπαταρια.αναγκαστηκα να αγορασω αλλες δυο για να μου βγαζει τη μερα.(ημουνα με cssu).τελικα το πηγα νοκια για ενα φορματ,ξαναπερασα το cssu κι απο τοτε ολα καλα (φτου φτου να μη το ματιαξω).μια φορα το μηνα μου την τρωει παλι αλλα με μια επανεκκινηση στρωνει.απ οσο ξερω τα προγραμματα που εχουν σχεση με τη μπαταρια την επηρεαζουν πολυ.καλυτερα να τ αποφυγεις.οσο για την καρτα δοκιμασες να βαλεις κανενα χαρτακι μηπως δεν κανει επαφη;αλλιως γιατι δεν το βαζεις σε λειτουργια εκτος συνδεσης;

 

Ευχαριστω για την απαντηση! ελπιζω να σου θυμισα κατι καλο!

το πηγα στην nokia για να δω αν μπορει να φτιαξει αυτο με την sim αλλα ηθελε αλλαγη πλακετας(400 ευρω!). το φλασαραν και εκει του περασα και την cssu και γενικα απο τοτε εχω κανει πολλα φλασαρισματα και τετοια..αλλα δεν εχω δει καποια βελτιωση...

ηθελα καποιο προγραμμα καπως σαν διαγνωστικο η κατι τετοιο που να λεει τι τρωει την μπαταρια..η αν εχει προβλημα η μπαταρια να παρω μια καινουργια να ησυχασω,αλλα μην την παρω τσαμπα..!

δοκιμασα με το χαρτακι για κατι δευτερολεπτα κατι πηγε να γινει αλλα μετα δεν..ε προσπαθησα και με περισσοτερα χαρτακια τιποτα,μεχρι και κεραια αλλαξα!

εχεις δικιο ξεχασα να το γραψω...θελω μονο να απενεργοποιηθει το δικτυο γιατι οταν ειναι σε offline mode δεν ανοιγει το wifi!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση! ελπιζω να σου θυμισα κατι καλο!

το πηγα στην nokia για να δω αν μπορει να φτιαξει αυτο με την sim αλλα ηθελε αλλαγη πλακετας(400 ευρω!). το φλασαραν και εκει του περασα και την cssu και γενικα απο τοτε εχω κανει πολλα φλασαρισματα και τετοια..αλλα δεν εχω δει καποια βελτιωση...

ηθελα καποιο προγραμμα καπως σαν διαγνωστικο η κατι τετοιο που να λεει τι τρωει την μπαταρια..η αν εχει προβλημα η μπαταρια να παρω μια καινουργια να ησυχασω,αλλα μην την παρω τσαμπα..!

δοκιμασα με το χαρτακι για κατι δευτερολεπτα κατι πηγε να γινει αλλα μετα δεν..ε προσπαθησα και με περισσοτερα χαρτακια τιποτα,μεχρι και κεραια αλλαξα!

εχεις δικιο ξεχασα να το γραψω...θελω μονο να απενεργοποιηθει το δικτυο γιατι οταν ειναι σε offline mode δεν

ανοιγει το wifi!

 

 

 

 

cellular modem control buttons

για να εχεις wifi σε offline mode

 

τι να σε κανω.εισαι και μακρια αλλιως θα σου δανειζα μια μπαταρια να δοκιμασεις.δεν εχεις κανενα γνωστο με 5800 που φοραει την ιδια να δοκιμασεις;

Edited by gaiosgf

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

cellular modem control buttons

για να εχεις wifi σε offline mode

 

τι να σε κανω.εισαι και μακρια αλλιως θα σου δανειζα μια μπαταρια να δοκιμασεις.δεν εχεις κανενα γνωστο με 5800 που φοραει την ιδια να δοκιμασεις;

 

το δοκιμασα και αυτο αλλα οσα restart και να κανω δεν μου βγαζει την επιλογη για tablet mode! πρεπει να φταιει το οτι δεν βλεπει καν την sim...

 

και μονο που προσφερθηκες σε ευχαριστω πολυ! να'σαι καλα!:) οχι δεν εχω...

βρηκα μια μπαταρια στο ebay γνησια στα 8 ευρω..θα την παρω αμα ειναι να τελειωνουμε..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,ανεφερα πριν μερες οτι ειχα προβλημα με τον n900(δεν ανοιγε και δεν μπορουσα ουτε flash να το κανω) το εδωσα nokia care το στειλανε αθηνα και με πηρανε τηλεφωνο πως θελει 92 ευρω για α.αναβαθμιση και β.μου ειπε για αλλαγη κατι σχετικου με την οθονη το οποιο ακομα δεν καταλαβα τι ειναι και περιμενω να ερθει ο κωδικος για να το checkαρω.

Υπαρχει καποιο μαγαζι που να μπορει να κανει την ιδια δουλεια με λιγοτερα λεφτα?π.χ. 9volto

Το εχει παθει κανεις αλλος-εχετε να προτινεται τιποτα ?

Link to comment
Share on other sites

1.τρωει πολυ γρηγορα την μπαταρια..σε καμια ωρα εχει σβησει,υπαρχει καποιο προγραμμα να δω την καταναλωση η γενικα το τι προκαλει το προβλημα? εχω κανει απειρα φλασαρισματα αλλα δεν...και με αλλον kernel δοκιμασα τιποτα...

 

Από το τερματικό με την εντολή top μπορείς να έχεις μια ιδέα για τις διεργασίες που τρέχουν και πόσο απασχολούν την cpu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Για την ιστορία και μόνο..τελικά το n900 γυρισε απο αθηνα με σπασμενη οθονη(!!!) ενω το ειχα στειλει με κανονικη...Εκραξα λιγο στον φιλτατο στο nokia care λαρισας και το εστειλε πισω..

Τελικά σημερα με πηρε τηλεφωνο και μου ειπε πως η οθονη φτιαχτηκε δωρεαν και θα δωσω απλα τα 20 ευρω για την "αναβαθμιση λογισμικού". Αίσιο τέλος αν και το ράγισμα της οθόνης απαράδεκτο σε όποια φαση(μεταφορας λογικα?) κι αν έγινε.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά έτσι για την ιστορία, αλλά σε ποιο nokia care στην Λάρισα; (Γιατί για ένα είμαι λίγο απογοητευμένος και να ξέρω να αποφεύγω αν είναι το ίδιο μ' αυτό που λέω)...
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Το μαγαζι εινα αυτο στον Αγ. κων/νο 23ης Οκτωβρίου.Το παιδι που με εξυπηρετησε παντως ηταν αψογο στην συπεριφορα και πραγματικα οτι μου ειπε εγινε...και σε προθεσμιες αλλα και σε προβλεψεις..Τωρα οσον αφορα το σπασιμο δε ξερω που εγινε (πιστευω στην μεταφορα) καθως στο μαγαζι εδω τους το ειπα οτι σας το φερνω τουβλο..δε νμζ καν να προσπαθησαν να το κανουν αναβαθμιση..
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά έτσι για την ιστορία, αλλά σε ποιο nokia care στην Λάρισα; (Γιατί για ένα είμαι λίγο απογοητευμένος και να ξέρω να αποφεύγω αν είναι το ίδιο μ' αυτό που λέω)...

 

χωρις παρεξηγηση φιλε μου, αλλα δεν φταινε αυτοι γενικα..

τα νοκια care εχουν πολυ λιγες αρμοδιότητες πλεον (καμια αλλαγη οθονης, κανα ηχειο, και κανα φλασαρισμα)

με το που παιρνουν τα κινητα τα στελνουν εξωτερικο...

οτι παθει το κινητο μετα το service θα το εχουν κανει στην ουγγαρια...

 

ναι οκ, καποιοι υπαλληλοι μπορει να ειναι λιγο απροθυμοι, καποιοι μπορουν να φοβουνται να βαλουν χερι σε μια συσκευη που δεν υπαρχει στοκ πλεον, καποιοι να μην ξερουν που τους πανε τα 4 αλλα δυσκολα θα κανουν ζημια....

αντε και για τις λιγες δυνατοτητες επισκευης που εχουν, αν κανουν κατι λαθος το διορθωνουν επιτοπου γιατι ειναι μικροπραματα..

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms. Γράφετε με ολόκληρες λέξεις.
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...