Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Ξαναγυρισα προσωπικα στον kiwi κι ας εχει να ενημερωθει απο περσυ. Τα bookmarks απο chrome τα κατεβασα ως αρχειο και το περασα στο κινητο.

Και μπαρα πλοηγησης κατω με μια απλη ρυθμιση και speed dial και πραγματικο total black και μεσα στις σελιδες. Μονο ο samsung με βολεψε ως ενα βαθμο τοσο αλλα ο kiwi ειναι πιο κοντα στον chrome (σε αυτον βασιζεται).

Ριξτου μια ματια αν θελεις.

Δεν κολλαει γενικα και ανοιγει σφαιρα.Λιγο καποια σχειαστικα θεματα μεσα σε σελιδες συναντησα μονο,πχ. δεν φαινεται ενα μενου button ενος eshop

Link to comment
Share on other sites

Ξαναγυρισα προσωπικα στον kiwi κι ας εχει να ενημερωθει απο περσυ. Τα bookmarks απο chrome τα κατεβασα ως αρχειο και το περασα στο κινητο.

Και μπαρα πλοηγησης κατω με μια απλη ρυθμιση και speed dial και πραγματικο total black και μεσα στις σελιδες. Μονο ο samsung με βολεψε ως ενα βαθμο τοσο αλλα ο kiwi ειναι πιο κοντα στον chrome (σε αυτον βασιζεται).

Ριξτου μια ματια αν θελεις.

Δεν κολλαει γενικα και ανοιγει σφαιρα.Λιγο καποια σχειαστικα θεματα μεσα σε σελιδες συναντησα μονο,πχ. δεν φαινεται ενα μενου button ενος eshop

Τον είχα παλιά και μου άρεσε αρκετά, μου έκανε όμως εντύπωση και εμένα ότι έχει να ανανεωθεί τόσους πολλούς μήνες.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Για τον Chrome μέσα από την σελίδα Chrome://flags απενεργοποιήστε τα hardware accelerated video decode κι encode.

Άλλη λύση είναι να κάνετε απεγκατάσταση ενημερώσεων Chrome ώστε να γυρίσει σε παλιά έκδοση κι απενεργοποιήστε τις ενημερώσεις του στο playstore.

 

Ο kiwi έχει σταματήσει η ανάπτυξη του.

 

Καλός browser είναι ο Samsung Internet browser.

Αλλος γρήγορος αλλά χωρίς sync είναι ο ungoogled chromium του Marmaduke, αλλά για να αποφύγετε τα κολλήματα σε Android 10 κατεβάστε την έκδοση 79.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Για τον Chrome μέσα από την σελίδα Chrome://flags απενεργοποιήστε τα hardware accelerated video decode κι encode.

Άλλη λύση είναι να κάνετε απεγκατάσταση ενημερώσεων Chrome ώστε να γυρίσει σε παλιά έκδοση κι απενεργοποιήστε τις ενημερώσεις του στο playstore.

 

Ο kiwi έχει σταματήσει η ανάπτυξη του.

 

Καλός browser είναι ο Samsung Internet browser.

Αλλος γρήγορος αλλά χωρίς sync είναι ο ungoogled chromium του Marmaduke, αλλά για να αποφύγετε τα κολλήματα σε Android 10 κατεβάστε την έκδοση 79.

Κάποιες προτάσεις browsers που να μην βασίζονται στο chromium υπάρχουν φίλε μου ;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

βρε το ξερω απλα εδω τα εχω ολα αυτη την στιγμη ! και βαριεμαι να τα στηνω ολα απο την αρχη ! με βολευει και στο γραφειο της δουλειάς που στο pc μας αφηνουν να εχουμε μονο αυτον η τον μοζιλα ...

περα απο την πλακα πες καμια αλλη προταση να δοκιμάσω ? εστω και στο κινητο ...

 

Brave με συγχρονισμό tabs & passwords από chrome. Επίσης έχει adblock χωρίς extra application.

Link to comment
Share on other sites

γινεται ο χαμος ....και αλλοι φιλοι μου με λενε το ιδιο αλλα το βλεπω και εγω ...

σε μερικες φασεις κολλαει τοσο πολυ που σχεδον παγωνει ολο το κινητο ..ειναι μια βδομαδα ετσι και ακομη update δεν εχουμε να το διορθωνει !

και οπως ειπα αφαιρεσαν εντελως την επιλογη εστω και πειραματικα να εχουμε την status bar κατω ..τραγικοι απλα ... μεγαλη απογοήτευση για μενα εχει χαρη που βαριέμαι να αλλαξω browser

https://www.androidpolice.com/2020/07/15/chrome-84/

Γι αυτό όταν βάζω την desktop έκδοση του myphone μου το γυρνάει στην έκδοση κινητού στον Chrome;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Samsung internet. Γρήγορος και παραμετροποίησιμος. Κανένα παράπονο.

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Κάποιες προτάσεις browsers που να μην βασίζονται στο chromium υπάρχουν φίλε μου ;

 

Υπαρχει ο Firefox αλλα το θεμα ειναι οτι τα περισσοτερα, αν οχι ολα, site ειναι φτιαγμενα για chromium engine κι ενδεχεται να μην δουλευουν καλα σε αλλες engines.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Samsung internet. Γρήγορος και παραμετροποίησιμος. Κανένα παράπονο.

 

Tapatalked

Πολύ καλός όντως. Δυστυχώς όμως δεν είναι συμβατός με το e banking της eurobank
Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο καλύτερο είναι το Firefox απλά σε κάποια λίγα sites κάνει χαζά λόγο ότι ειναι για chromium. Σαν σύνολο υπερτερεί. Εγώ με Chrome είχα σοβαρά θέματα
Link to comment
Share on other sites

τωρα τελευται μου κανει ο chrome νερα. Δεν μου ανοιγει , μου βγαζει λευκη σελιδα και πρεπει να το κλεισω και να το ξανανοιξω.
Link to comment
Share on other sites

DuckDuckGo Privacy Browser.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

τωρα τελευται μου κανει ο chrome νερα. Δεν μου ανοιγει , μου βγαζει λευκη σελιδα και πρεπει να το κλεισω και να το ξανανοιξω.

δες λιγο πανω αυτο κουβεντιαζουμε ..ολοι το ιδιο προβλημα εχουμε εδω και 2 βδομαδες περιπου ...

το update του chrome ηταν Τ Ρ Α Γ Ι Κ Ο ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για τον Chrome μέσα από την σελίδα Chrome://flags απενεργοποιήστε τα hardware accelerated video decode κι encode.

Άλλη λύση είναι να κάνετε απεγκατάσταση ενημερώσεων Chrome ώστε να γυρίσει σε παλιά έκδοση κι απενεργοποιήστε τις ενημερώσεις του στο playstore.

 

σε ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου αλλα αυτη δεν ειναι λυση :)! πολυ κοσμος δεν ασχολείται με αυτα και δεν θελει να ασχοληθεί θελει ο browser του να τρεχει απροβληματιστα ..και μιλαμε για τον βασικο broswer του google ..απαράδεκτοι ..σε ευχαριστώ παντως

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

διαβασα ολες τις προτασεις πανω παιδια ..για την ωρα κατεληξα στον edge ..ταχυτατος και στο κινητο και στο pc και εχει και επιλογη για να παρεις τα αγαπημενα σου απο τον chrome :)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τον Duckduckgo, πολύ γρήγορος αλλά έχει 2 ελαττώματα για μένα:

Τα γράμματα στα site είναι μεγάλα και τις διαφημίσεις δεν τις μπλοκάρει όλες,πχ στο Gazzetta.gr εμφανίζει κάποιες διαφημίσεις.

Έχοντας δοκιμάσει όλους τους browsers,πρώτη επιλογή μου ο Opera και μετά Brave.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Υπάρχει adblock για τους Chrome και edge;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει adblock για τους Chrome και edge;
Για τον Edge υπάρχει. Για τον Chrome όχι.

Εντωμεταξύ πήρε αναβάθμιση ο Firefox και έχει βελτιωθεί πολύ. Είναι μακράν ο πιο smooth.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι για τον edge;

Για τον Firefox επιτέλους αναβαθμίστικε, ποιό προτείνετε για adblock;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Για τον Edge υπάρχει. Για τον Chrome όχι.

Εντωμεταξύ πήρε αναβάθμιση ο Firefox και έχει βελτιωθεί πολύ. Είναι μακράν ο πιο smooth.

ναι οκ η αλεπού αλλά γμτ home button δεν έχει! και να μπορούμε να βάλουμε δικό μας σαιτ για αρχική σελίδα!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι για τον edge;

 

Για τον Firefox επιτέλους αναβαθμίστικε, ποιό προτείνετε για adblock;

Έχει μέσα στις ρυθμίσεις του edge αν ψάξεις. Πρέπει να το ενεργοποιήσεις. Στον Firefox στα add ons έχει ένα adblock. Αυτό έβαλα και κάνει μια χαρά τη δουλειά του
Link to comment
Share on other sites

ναι οκ η αλεπού αλλά γμτ home button δεν έχει! και να μπορούμε να βάλουμε δικό μας σαιτ για αρχική σελίδα!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Ακριβώς!

Γι αυτό όπερα και μόνο όπερα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πολύ καιρό με Opera και ικανοποιημένος. Έχω περιέργεια να δω τον Firefox..!

Τι προτείνετε μεταξύ τους για ποιό καλό;

Link to comment
Share on other sites

Έχει μέσα στις ρυθμίσεις του edge αν ψάξεις. Πρέπει να το ενεργοποιήσεις. Στον Firefox στα add ons έχει ένα adblock. Αυτό έβαλα και κάνει μια χαρά τη δουλειά του

 

Ναι - ευχαριστώ - έχει το adblock plus, ο edge ωραίος.

Στον Firefox έβαλα uBlock origin, επιτέλους πήγε στην 79αρα η αλεπού.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς!

 

Γι αυτό όπερα και μόνο όπερα.

βέβαια και ο όπερα δεν έχει να βάλεις δική σου home page η κάνω λάθος;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

βέβαια και ο όπερα δεν έχει να βάλεις δική σου home page η κάνω λάθος;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Homepage δεν μπορείς να βάλεις, έχει όμως σελίδα που μπορείς να βάλεις speed dials.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...