Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Pre-Release)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά το παρέλαβα...ξεφορτίστηκε και βρήκα την ευκαιρία να σας γράψω!λοιπόν το κινητό είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ...αυτό έχω να πω μόνο!από την πρώτη στιγμή που θα το πιάσετε στο χέρι σας και θα νιώσετε την υφή του, θα το καταλάβετε!γρήγορο, το touch του είναι τρομερό, και γενικά ότι γράφτηκε εδώ στα reviews τον προηγούμενο καιρό, αληθεύει! Εμένα προσωπικά δε με πείραξε τόσο πολύ ο browser όσο το ηχείο!εντάξει είναι πεντακάθαρο αλλά όταν είναι ακουμπισμένο σε κρεβάτι για παράδειγμα, χάνει αρκετά!αυτά προς το παρόν!

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος με το mod της κάμερας;πως μπορώ να το κάνω;

 

πηρες το πρασινακι απο κινητομανια που λεγαμε?

για πες για τη συσκευασια..ηταν ανοιχτη?τι prodauct code εχει γερμανικο?

ειχαν φωτοτυπια ελληνικο manual?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

πηρες το πρασινακι απο κινητομανια που λεγαμε?

για πες για τη συσκευασια..ηταν ανοιχτη?τι prodauct code εχει γερμανικο?

ειχαν φωτοτυπια ελληνικο manual?

 

Ακριβώς!Ναι η συκευασία ήταν ανοιχτή, και το product code είναι μάλλον γερμανικό, γιατί και το manual ήταν στα γερμανικά, αλλά και στο αυτοκόλλητο του κουτιού γράφει germany green. To κινητό πάντως έχει κανονικά ελληνικά.

 

Το άλλο που μου φάνηκε περίεργο ήταν ο φορτιστής, που συνδέεται μέσω της θύρας usb του κινητού :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς!Ναι η συκευασία ήταν ανοιχτή, και το product code είναι μάλλον γερμανικό, γιατί και το manual ήταν στα γερμανικά, αλλά και στο αυτοκόλλητο του κουτιού γράφει germany green. To κινητό πάντως έχει κανονικά ελληνικά.

 

Το άλλο που μου φάνηκε περίεργο ήταν ο φορτιστής, που συνδέεται μέσω της θύρας usb του κινητού :wacko:

 

πολυ περιεργο αυτο.....δλδ δεν εχει κλασικο φορτιστη νοκια?

Link to comment
Share on other sites

πολυ περιεργο αυτο.....δλδ δεν εχει κλασικο φορτιστη νοκια?

 

όχι της νόκια είναι!συγκεκριμένα πάνω γράφει ΝΟΚΙΑ AC-10E

Link to comment
Share on other sites

όχι της νόκια είναι!συγκεκριμένα πάνω γράφει ΝΟΚΙΑ AC-10E

 

Τον ίδιο φορτιστή δίνουν και στο N900. Αν δεν κάνω λάθος είναι ο universal φορτιστής που έχουν ανακοινώσει εδώ και αρκετούς μήνες οτι θα έχουν όλοι οι κατασκευαστές κινητών...

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται κλήση βίντεο μέσω Skype μέχρι στιγμής μέσω κανενός προγράμματος.

Τι βιντεάκια εννοείς;

οτιδηποτε βιντεο εκτος απο το youtube!!το ν900 δεν παιζει βιντεο κλιση?

Link to comment
Share on other sites

Επειδη μάλλον θα το πουλήσω το desire γιατί τελικά είναι πολύ μεγάλο και θέλω κάτι πιο φορητό να ρωτησω η ημερομηνία 22/11 από τα μαγαζιά της νότια ισχύει ακόμα η την αλλάξανε πάλι ; εκτοσ αν βγήκε και δεν το πήρα χαμπάρι

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

οτιδηποτε βιντεο εκτος απο το youtube!!το ν900 δεν παιζει βιντεο κλιση?

Διάβασε αυτό, και θα καταλάβεις τι παίζει με το flash:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3384512#post3384512

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το παρέλαβα...ξεφορτίστηκε και βρήκα την ευκαιρία να σας γράψω!λοιπόν το κινητό είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ...αυτό έχω να πω μόνο!από την πρώτη στιγμή που θα το πιάσετε στο χέρι σας και θα νιώσετε την υφή του, θα το καταλάβετε!γρήγορο, το touch του είναι τρομερό, και γενικά ότι γράφτηκε εδώ στα reviews τον προηγούμενο καιρό, αληθεύει! Εμένα προσωπικά δε με πείραξε τόσο πολύ ο browser όσο το ηχείο!εντάξει είναι πεντακάθαρο αλλά όταν είναι ακουμπισμένο σε κρεβάτι για παράδειγμα, χάνει αρκετά!αυτά προς το παρόν!

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος με το mod της κάμερας;πως μπορώ να το κάνω;

Καλορίζικο και σε σένα, λοιπόν. :)

 

Ναι, όταν το ακουμπάς σε μαλακή επιφάνεια μπουκώνει αρκετά αλλά όταν το έχει σε τραπέζι ή γυαλί ακούγεται στερεοφωνικό. Άνοιξε και την εφαρμογή "Ενημέρωση Λογισμικού" και κάνε την αναβάθμιση αν δεν στην έχουν περασμένη ήδη.

 

όχι της νόκια είναι!συγκεκριμένα πάνω γράφει ΝΟΚΙΑ AC-10E

Παρόλο που και το δικό μου είναι γερμανικό είχε τον AC-15E ο οποίος δεν είναι microusb αλλά το καρφάκι των 2,5".

Επειδη μάλλον θα το πουλήσω το desire γιατί τελικά είναι πολύ μεγάλο και θέλω κάτι πιο φορητό να ρωτησω η ημερομηνία 22/11 από τα μαγαζιά της νότια ισχύει ακόμα η την αλλάξανε πάλι ; εκτοσ αν βγήκε και δεν το πήρα χαμπάρι

Δεν κυκλοφόρησε ακόμα στην ελληνική αγορά. Όσοι το έχουμε πάρει είναι παραεισαγωγής (κυρίως από την γερμανική αγορά). Για Ελλάδα ισχύει από 22/11 μέχρι τέλος θα υπάρχει στα Nokia Care και οι τιμές που ακούγονται είναι 512 και 518 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και σε σένα, λοιπόν. :)

 

Ναι, όταν το ακουμπάς σε μαλακή επιφάνεια μπουκώνει αρκετά αλλά όταν το έχει σε τραπέζι ή γυαλί ακούγεται στερεοφωνικό. Άνοιξε και την εφαρμογή "Ενημέρωση Λογισμικού" και κάνε την αναβάθμιση αν δεν στην έχουν περασμένη ήδη.

 

ευχαριστώ! :)

 

προσπάθησα να κάνω την ενημέρωση αλλά μου λέει ότι πρέπει να χρησιμοποιήσω τον υπολογιστή! δε θα χάσω τα ελληνικά έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται να σου λέει να χρησιμοποιήσεις τον υπολογιστή, είσαι σίγουρος;

 

Άνοιξες την εφαρμογή Ενημέρωση Λογισμικού και σου έβγαλε ένα update μεγάθους ~400ΚΒ; Αν ναι, το περνάς μέσω wi-fi.

 

Ποτέ δεν θα αναβαθμίσεις το κινητό μέσω υπολογιστή γιατί θα χαθούν τα ελληνικά. Όλα θα τα κάνεις μέσω wi-fi (over the air).

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται να σου λέει να χρησιμοποιήσεις τον υπολογιστή, είσαι σίγουρος;

 

Άνοιξες την εφαρμογή Ενημέρωση Λογισμικού και σου έβγαλε ένα update μεγάθους ~400ΚΒ; Αν ναι, το περνάς μέσω wi-fi.

 

Ποτέ δεν θα αναβαθμίσεις το κινητό μέσω υπολογιστή γιατί θα χαθούν τα ελληνικά. Όλα θα τα κάνεις μέσω wi-fi (over the air).

 

όταν πατάω να γίνει μου λέει: για ενημέρωση του τηλεφώνου σας μέσω υπολογιστή, μεταβείτε στη διεύθυνση http://www.nokia.com/softwareupdate. ΜΠορείτε να αξιοποιήσετε πλήρως τις δυνατότητες του τηλεφώνου σας αφού το λογισμικό του τηλεφώνου ενημερωθεί με την πιο πρόσφατη έκδοση.

 

και μετά μου δίνει μόνο μια επιλογή "εντάξει"

Link to comment
Share on other sites

Για κλείσε το κινητό, άνοιξέ το και ξαναπροσπάθησε. Πολύ περίεργο που στο λέει αυτό.

 

Γράψε μας και τις πληροφορίες που σου βγάζει το *#0000# (έκδοση, προσαρμοσμένη, product code κτλ).

 

 

Ρίξε μια ματιά στο FAQ:Αναβάθμιση λογισμικού

Γιώργο, αυτό όμως δεν είναι ολική αναβάθμιση λογισμικού αλλά πρόκειται για το update του social networking και προσθήκη νέων θεμάτων.

Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

Για κλείσε το κινητό, άνοιξέ το και ξαναπροσπάθησε. Πολύ περίεργο που στο λέει αυτό.

 

Γράψε μας και τις πληροφορίες που σου βγάζει το *#0000# (έκδοση, προσαρμοσμένη, product code κτλ).

 

εκδοση: PR1.0

λογισμικό: 011.012

προσαρμοσμένη 011.012.00.01

product code: 059D5B5

Link to comment
Share on other sites

αυτές είναι οι πληροφορίες του product code σου

059D5B5: O2 Germany DE

 

Αυτή την φορά πέρασε το update; Σίγουρα ανοίγεις την εφαρμογή που σου είπα; Όχι από την ρυθμίσεις, έχει δικό του εικονίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου το εδειχνε στο skype φιλος που το πηρε στην Αγγλια,κουκλα το κινητακι και εντελως τζαμπα σε προγραμα 40 ευρω με 900!!!!! λεπτα ομιλιας 900 sms και δεν ξερω'γω ποσα giga ιντερνετ,θα το'περνα αλλα μετα το ξενερωμα πουφαγα απ'το φιλαρακι θα αισθανομαι μεγαλο κοροιδο αν παω και σταξω 500 ευρωπουλα!

Ελλαδαρα αθανατη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου το εδειχνε στο skype φιλος που το πηρε στην Αγγλια,κουκλα το κινητακι και εντελως τζαμπα σε προγραμα 40 ευρω με 900!!!!! λεπτα ομιλιας 900 sms και δεν ξερω'γω ποσα giga ιντερνετ,θα το'περνα αλλα μετα το ξενερωμα πουφαγα απ'το φιλαρακι θα αισθανομαι μεγαλο κοροιδο αν παω και σταξω 500 ευρωπουλα!

Ελλαδαρα αθανατη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

40€ Χ 24 μήνες = 960€

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου είναι γερμανικό, είχε τον AC-15E ο οποίος δεν είναι microusb αλλά το καρφάκι των 2,5".

Κωδικός 0599762

Link to comment
Share on other sites

δεν ερχεται που δεν ερχεται σχεδον εχει εξαφανιστει και απο τα μαγαζια στο skroutz.

το βρηκα μονο σε πρασινο στην κινητομανια...μαυρο πουθενα...

Link to comment
Share on other sites

40€ Χ 24 μήνες = 960€

μην μπερδευεσαι ,τα 960 ειναι για το πακετο ομιλιας που θα χρησιμοποιησει(για 24 μηνες) και οχι για την συσκευη.........

συγνωμη για το οφφ τοπικ

 

παιδια υπομονη,το πολυ σε μια βδομαδα με 10 μερες θα ερθει και επισημα,δεν χρειαζεται να τρελενομαστε.

Edited by chocbhed_6630
Link to comment
Share on other sites

Σημερα mr mobi πανεπιστημιου ειχε 2 ν8 ενα μαυρο ενα λαχανι στα 450 απλα ανοιγμενα κουτια ελαφρως δουλεμενα κ c7 μαυρο!!! μου κανε εντυπωση οτι ειχε c7.κ ρωτησα αυριο θα χει κ ν8 καινουργια χρωματα δεν ηξερε
Link to comment
Share on other sites

http://www.unwiredview.com/2010/11/09/nokia-n8-has-received-the-highest-number-of-pre-orders-in-the-companys-history/

 

Επειδη αναρωτιομασταν ορισμενοι φιλοι για το πως τα παει το n8 στην παγκομια αγορα τσεκαρετε παραπανω. Να μην καυχιουνται και μερικοι μερικοι που μας ζαλισαν με τις πωλεισεις τους.:X

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

 

παιδια υπομονη,το πολυ σε μια βδομαδα με 10 μερες θα ερθει και επισημα,δεν χρειαζεται να τρελενομαστε.

 

Όσο πλησιάζουν οι μέρες τρελαινόμαστε πιο πολύ, προβλέπω να κοιμόμαστε σε σκηνές έξω απο Nokia Club 26 Νοεμβρίου:p

Link to comment
Share on other sites

http://www.unwiredview.com/2010/11/09/nokia-n8-has-received-the-highest-number-of-pre-orders-in-the-companys-history/

 

Επειδη αναρωτιομασταν ορισμενοι φιλοι για το πως τα παει το n8 στην παγκομια αγορα τσεκαρετε παραπανω. Να μην καυχιουνται και μερικοι μερικοι που μας ζαλισαν με τις πωλεισεις τους.:X

10 εκατομύρια τεμάχια. Διαβάζω καλά;

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...