Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Pre-Release)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βασικα δεν νομιζω οτι γινεται με καποιο τροπο το κινητο να χαρτογραφησει τις περιοχες και να τοποθετησει τα wifi που πιανει και ο λογος ειναι οτι οταν το κινητο πιανει σημα wifi μπορει να βρει την ενταση του σηματος, ομως δεν μπορει να ξερει απο που του ερχεται το σημα.

 

μπορει το router να βρισκετε πανω κατω αριστερα δεξια... οπου δηποτε...

και αντε πες οτι για αρχη καταχωρει απλα τα ρουτερ στο παραπολυ περιπου κοντα στην θεση σου με βαση το ποσο δυνατο σημα εχουν και περιμενει να ταυτοποιηθουν και απο αλλους χρηστες οπου παλι με τριγωνισμους τα φερνουν στην σωστη τους θεση.

 

και αυτο δεν μπορει να δουλεψει γιατι μπορει εσυ να εχεις ενα ρουτερ στην μια ακρη του σπιτιου σου και να μην πιανει καθολου σημα στο σαλονι σου η στον γειτωνα πχ που χρησιμοποιειτε αυτην την τεχνολογια επειδη παρεμβαλονται τυχοι ομως μπορεις να πιανει τζαμι το wifi ενως αλλου γειτωνα που βρισκεται ακριβως απεναντι απο εσενα και πιανεις μεσω του παραθυρου σου...

 

Το wifi του κινητου σου εχει μια εμβελεια στην οποια μπορει να πιασει δικτυα.

μεσα σε αυτην την εμβελεια μπορει να πιανεις και 30 ασυρματα ομως στην πραγματικοτητα δεν μπορει η συσκευη να καταλαβει που βρισκετε το καθενα.

οποτε μου φαινεται παρα πολυ δυσκολο να αποστελουν ολα τα κινητα πληροφοριες για τα wifi ωστε να χαρτογραφηθει ο κοσμος με βαση τα κινητα

 

Ορίστε ο τρόπος λειτουργίας!

http://www.skyhookwireless.com/howitworks/coverage.php

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ορίστε ο τρόπος λειτουργίας!

http://www.skyhookwireless.com/howitworks/coverage.php

 

Skyhook deploys a fleet of data collection vehicles to conduct a comprehensive access point survey within the target coverage areas. Every single passable street is included in the survey providing consistent coverage throughout the territory.

 

Each location transaction starts with a scan for nearby access points and cell towers. The resulting access point information is then compared against the central reference network. Known access points and towers (those already in the reference network) are used to calculate the location of the device.

 

Any access point or cell tower that is either not in the database or was previously associated with a different geographic location is automatically identified and its current position entered into the database. In this manner, the Core Engine automatically fixes and expands the reference network as it is being used.

 

Αν καταλαβα καλα δηλαδη σε πρωτη φαση για να δουλεψει το ολο συστημα πρεπει να βρεθουν καποια wifi.

αυτο γινεται απο αυτοκινητα που σαρωνουν περιοχες και τοποθετουν τα wifi που βρισκουν στον χαρτη.

 

Εφοσον γινει αυτο μετα το κινητο μπορει να χρησιμοποιησει τα wifi αυτα για να βρει την θεση του και αν αλλαξει κατι (προστεθει-αφαιρεθει καποιο) τοτε συγκρινει την database και κανει την αλλαγη.

 

αυτο που εξακολουθω να μην καταλαβαινω πως γινεται, ειναι οτι στην περιπτωση που αγοραζει ενας γειτωνας ενα καινουριο router, τοτε το κινητο πως προσδιοριζει την ακριβη του θεση για να το ενταξει στα γνωστα access points???

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λέτε εσείς παιδιά, πάντως εμένα μου έχει τύχει να έχω το κινητό μου (Ν82) με αποσυνδεδεμένα όλα τα ασύρματα δίκτυα (το κινητό σε λειτουργία προφίλ εκτός σύνδεσης, άρα δεν ήταν ενεργός ούτε ο GSM/3G πομποδέκτης, αλλά ούτε και το WiFi), άρα ουσιαστικά μόνο το GPS ανοιχτό (άρα όχι A-GPS), να κλειδώνει δορυφόρους πάνω-κάτω σε μισό λεπτό, και σε αρκετά προβληματικό χώρο από άποψη παντός είδους σήματος. Επομένως, εκτός των άλλων, το σημαντικότερο ρόλο τον παίζει το ίδιο το GPS module.

 

Για όλα τα παραπάνω, πιστεύω ακράδαντα ότι ίσως ο πιο αξιόπιστος τρόπος να τσεκάρει κανείς το πόσο καλή είναι η λήψη GPS μιας συσκευής, και εν προκειμένω του Ν8, είναι σε κλειστό χώρο με όλα τα δίκτυα κλειστά. Αν καταφέρει με αυτές τις συνθήκες να βρει σήμα και με ικανοποιητική ταχύτητα, τότε μιλάμε για ένα ικανότατο μηχάνημα.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λέτε εσείς παιδιά, πάντως εμένα μου έχει τύχει να έχω το κινητό μου (Ν82) με αποσυνδεδεμένα όλα τα ασύρματα δίκτυα (το κινητό σε λειτουργία προφίλ εκτός σύνδεσης, άρα δεν ήταν ενεργός ούτε ο GSM/3G πομποδέκτης, αλλά ούτε και το WiFi), άρα ουσιαστικά μόνο το GPS ανοιχτό (άρα όχι A-GPS), να κλειδώνει δορυφόρους πάνω-κάτω σε μισό λεπτό, και σε αρκετά προβληματικό χώρο από άποψη παντός είδους σήματος. Επομένως, εκτός των άλλων, το σημαντικότερο ρόλο τον παίζει το ίδιο το GPS module.

 

Για όλα τα παραπάνω, πιστεύω ακράδαντα ότι ίσως ο πιο αξιόπιστος τρόπος να τσεκάρει κανείς το πόσο καλή είναι η λήψη GPS μιας συσκευής, και εν προκειμένω του Ν8, είναι σε κλειστό χώρο με όλα τα δίκτυα κλειστά. Αν καταφέρει με αυτές τις συνθήκες να βρει σήμα και με ικανοποιητική ταχύτητα, τότε μιλάμε για ένα ικανότατο μηχάνημα.

 

την ιστορια με το gps νομιζω την εχουμε βαλει λιγο στην ακρη με ολα τα υπολοιπα χαρακτηρισιτκα του κινητου. Υπαρχει καπου καποιο video-review σχετικο με τη ταχυτητα του gps του κινητου?

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Μερικα PNA το κανουν αυτο. Και μαλιστα αρκετα μακρυα απο παραθυρο. Ειναι αναλογα την ευαισθησια του δεκτη. Στο δικο μου pna εχω πιασει σημα και στη τουαλετα χωρις παραθυρο. Αν λειτουργει καποιο με τις λεγομενες "εφημεριδες" που ανα 2-3 μερες κατεβαζεις και αποθηκευουν τη θεση των δορυφορων στη συσκευη σου για αυτες τις μερες, τοτε το να βρει σημα σε απιθανα σημεια ειναι πολυ πιθανο.

Αυτό που πρέπει να καταλάβεις είναι ότι όλα τα GPS λειτουργούν με τον ίδιο τρόπο. Όλα χρειάζονται τα empemeris και almanac, και όλα τα κατεβάζουν ανά τακτά χρονικά διαστήματα (το πώς τα κατεβάζουν δεν έχει σημασία, είτε από τους δορυφόρους είτε από το δίκτυο αν έχουν A-GPS). Από εκεί και πέρα η ακρίβεια και η λειτουργεία υπό αντίξοες συνθήκες εξαρτάται από την ευαισθησία του δέκτη. Και μένα μου έχει τύχει να δέχεται σήμα σε κλειστό χώρο, αλλά το έκανε γιατί το σήμα ήταν εξαιρετικά ισχυρό στο συσκεκριμένο σημείο και ο τοίχος δεν αρκούσε για να το εκμηδενισει. Στις περισσότερες όμως περιπτώσεις, όταν βρίσκει το στίγμα σε κλειστό χώρο, το έχει βρει είτε με network positioning είτε με Wi-Fi positioning.

Καλησπέρα παιδιά και από εμένα!

Θα ήθελα να υπενθυμίσω πως το google maps χρησιμοποιεί εδώ και 4-5 χρόνια αυτή την μέθοδο. Η καταγραφή των σταθμών κινητής τηλεφωνίας, καθώς και των wifi hotspots γίνεται σε μία ανοιχτή βάση δεδομένων από όσο ξέρω, από όπου αντλεί η google (ή και η Nokia πλέον;) τις συντεταγμένες και κάνει τον τριγωνισμό. Για αυτό και κάποιες φορές υπάρχουν λάθη στις καταχωρίσεις (έχω βρεθεί Σιβηρία!!) Τώρα πραγματικά, πώς γίνεται η καταγραφή των Wi-Fi hotspots δεν ξέρω! Ένα ενδιαφέρον τεστ είναι να ανοίξει κάποιος το κινητό χωρίς SIM, να το συνδέσει στο wifi του σπιτιού του και να δει αν το google maps (ή Nokia Maps) τον εντοπίζει! ;)

Το δικό μου Google Maps πάντως είτε δεν έχει Wi-Fi positioning είτε δεν ξέρει κανένα Wi-Fi access point στην περιοχή που μένω. Την ίδια στιγμή, το Ovi Maps εντοπίζει τη θέση με εξαιρετική ακρίβεια. Αυτό που έχει το Google Maps είναι network positioning, μην το μπερδεύεις με το Wi-Fi positioning. Η διαφορά στην ακρίβεια είναι τεράστια. Και για να μην μιλάμε στον αέρα, αυτή τη στιγμή δοκίμασα και τα δύο. Το Google Maps με εμφανίζει σε απόσταση 250m από την πραγματική μου θέση, ενώ το Ovi Maps μόλις 30m.

Το έχω κάνει αυτό που λες και το Ovi Maps λειτουργεί φυσικά κανονικότατα, ποιος ο λόγος να μην το έκανε;

Αν καταλαβα καλα δηλαδη σε πρωτη φαση για να δουλεψει το ολο συστημα πρεπει να βρεθουν καποια wifi.

αυτο γινεται απο αυτοκινητα που σαρωνουν περιοχες και τοποθετουν τα wifi που βρισκουν στον χαρτη.

 

Εφοσον γινει αυτο μετα το κινητο μπορει να χρησιμοποιησει τα wifi αυτα για να βρει την θεση του και αν αλλαξει κατι (προστεθει-αφαιρεθει καποιο) τοτε συγκρινει την database και κανει την αλλαγη.

 

αυτο που εξακολουθω να μην καταλαβαινω πως γινεται, ειναι οτι στην περιπτωση που αγοραζει ενας γειτωνας ενα καινουριο router, τοτε το κινητο πως προσδιοριζει την ακριβη του θεση για να το ενταξει στα γνωστα access points???

Ακριβώς, αυτό είπα κι εγώ παραπάνω. Η ακριβής θέση των νέων Wi-Fi access points προσδιορίζεται αρχικά κατά προσέγγιση, με την ακρίβειά της να βελτιώνεται όσο στέλνονται νέα δεδομένα (από άλλο χρήστη ή από τον ίδιο σε άλλο σημείο). Με τη συσκευή σε 3 διαφορετικά σημεία μπορείς να κάνεις triangulation του Wi-Fi access point. ;)

Link to comment
Share on other sites

την ιστορια με το gps νομιζω την εχουμε βαλει λιγο στην ακρη με ολα τα υπολοιπα χαρακτηρισιτκα του κινητου. Υπαρχει καπου καποιο video-review σχετικο με τη ταχυτητα του gps του κινητου?

 

Αριστοτέλη κι εγώ αυτή την απορία έχω. Τα 2-3 άτομα που έχουν ποστάρει εδώ μέσα τις προσωπικές εμπειρίες τους από την επαφή τους με το Ν8, φαίνεται ότι τους συνεπήραν όλες οι άλλες δυνατότητες του τηλεφώνου και πρακτικά δεν έχουμε πλήρη εικόνα για το πώς συμπεριφέρεται ο δέκτης GPS της συσκευής. Γι' αυτό και θα παρακαλούσα όποιον από τους φίλους αυτούς μας διαβάζει αυτή τη στιγμή, να κάνει τον κόπο να τσεκάρει και αυτόν τον τομέα.

Απεύχομαι πραγματικά ακόμα και το ενδεχόμενο μια στο δισεκατομμύριο να έχουμε έστω και κατά διάνοια άλλη μια περίπτωση σαν αυτή του Ν97. :blink: :cry:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λέτε εσείς παιδιά, πάντως εμένα μου έχει τύχει να έχω το κινητό μου (Ν82) με αποσυνδεδεμένα όλα τα ασύρματα δίκτυα (το κινητό σε λειτουργία προφίλ εκτός σύνδεσης, άρα δεν ήταν ενεργός ούτε ο GSM/3G πομποδέκτης, αλλά ούτε και το WiFi), άρα ουσιαστικά μόνο το GPS ανοιχτό (άρα όχι A-GPS), να κλειδώνει δορυφόρους πάνω-κάτω σε μισό λεπτό, και σε αρκετά προβληματικό χώρο από άποψη παντός είδους σήματος. Επομένως, εκτός των άλλων, το σημαντικότερο ρόλο τον παίζει το ίδιο το GPS module.

 

Για όλα τα παραπάνω, πιστεύω ακράδαντα ότι ίσως ο πιο αξιόπιστος τρόπος να τσεκάρει κανείς το πόσο καλή είναι η λήψη GPS μιας συσκευής, και εν προκειμένω του Ν8, είναι σε κλειστό χώρο με όλα τα δίκτυα κλειστά. Αν καταφέρει με αυτές τις συνθήκες να βρει σήμα και με ικανοποιητική ταχύτητα, τότε μιλάμε για ένα ικανότατο μηχάνημα.

 

+10000 συμφωνω για το n82.....(απιστευτο gps....!!!!)

οπως το ιδιο συμβαινει και στο n900....το δοκιμασα πριν απο λιγο χωρις wifi χωρις ιντερνετ χωρις καμια συνδεση γενικα και βρηκε σημα το λιγοτερο σε μισο λεπτο.....

Link to comment
Share on other sites

Αριστοτέλη κι εγώ αυτή την απορία έχω. Τα 2-3 άτομα που έχουν ποστάρει εδώ μέσα τις προσωπικές εμπειρίες τους από την επαφή τους με το Ν8, φαίνεται ότι τους συνεπήραν όλες οι άλλες δυνατότητες του τηλεφώνου και πρακτικά δεν έχουμε πλήρη εικόνα για το πώς συμπεριφέρεται ο δέκτης GPS της συσκευής. Γι' αυτό και θα παρακαλούσα όποιον από τους φίλους αυτούς μας διαβάζει αυτή τη στιγμή, να κάνει τον κόπο να τσεκάρει και αυτόν τον τομέα.

Απεύχομαι πραγματικά ακόμα και το ενδεχόμενο μια στο δισεκατομμύριο να έχουμε έστω και κατά διάνοια άλλη μια περίπτωση σαν αυτή του Ν97. :blink: :cry:

Κανένα πρόβλημα με το GPS. Μην το συγκρίνετε με το N97, το N97 ήταν ειδική περίπτωση, με λάθος σχεδιασμό της κεραίας. Η Nokia έχει βγάλει δεκάδες κινητά με GPS, και κανένα, πλην του N97, δεν είχε πρόβλημα λήψης.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα με το GPS. Μην το συγκρίνετε με το N97, το N97 ήταν ειδική περίπτωση, με λάθος σχεδιασμό της κεραίας. Η Nokia έχει βγάλει δεκάδες κινητά με GPS, και κανένα, πλην του N97, δεν είχε πρόβλημα λήψης.

 

θα μου επιτρεψεις να πω οτι αυτο δεν αποτελει αποδειξη για τιποτα.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

θα μου επιτρεψεις να πω οτι αυτο δεν αποτελει αποδειξη για τιποτα.

 

Σίγουρα δεν αποτελεί απόδειξη, αλλά απ'τη στιγμή που δεν έχει δοκιμάστει, μιλάμε με πιθανότητες... και η πιθανότητα να εμφανίσει μια ΤΟΠ συσκευή της η ΝΟΚΙΑ για ακόμα μια φορά με χάλια GPS είναι μικρή.. ,)

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

'Ασχετο ή σχετικο δεν ξέρω...παντως εγω μια φορα θα το πω...

 

 

Σ'αυτο το βιντεο που δείχνει το Ν8 να χρησιμοποιει spb mobile shell 5.0, φαίνεται ξεκάθαρα η δύναμη της cpu k gpu που λειτουργει τοσο απροβληματιστα το υπερβολικα βαρύ, τονιζω, προγραμμα... Το λειτουργεί τοσο smooth που θα'λεγε κανείς πως ειναι απο την μανα του ετσι . . . Σκεψου επισής πως σε htc HD2 με επεξεργαστή 1gh και ψιλοκολλαει απ'οτι ειχε παρει το μάτι μου...Μιλάμε για τον snapdragon επεξεργαστη, ετσι ?

Με λιγα λόγια, ένα εχω να σας πω...

Βαρεθήκατε το symbian ^3 ? Περνάτε το spb, οταν με το καλό βγεί και εχετε το πιο μαματο λειτουργικο που θα'χει βγει ever....

Ακομα και το android θα αργησει να φτασει σ'αυτα τα επιπεδα....

Link to comment
Share on other sites

'Ασχετο ή σχετικο δεν ξέρω...παντως εγω μια φορα θα το πω...

 

 

Σ'αυτο το βιντεο που δείχνει το Ν8 να χρησιμοποιει spb mobile shell 5.0, φαίνεται ξεκάθαρα η δύναμη της cpu k gpu που λειτουργει τοσο απροβληματιστα το υπερβολικα βαρύ, τονιζω, προγραμμα... Το λειτουργεί τοσο smooth που θα'λεγε κανείς πως ειναι απο την μανα του ετσι . . . Σκεψου επισής πως σε htc HD2 με επεξεργαστή 1gh και ψιλοκολλαει απ'οτι ειχε παρει το μάτι μου...Μιλάμε για τον snapdragon επεξεργαστη, ετσι ?

Με λιγα λόγια, ένα εχω να σας πω...

Βαρεθήκατε το symbian ^3 ? Περνάτε το spb, οταν με το καλό βγεί και εχετε το πιο μαματο λειτουργικο που θα'χει βγει ever....

Ακομα και το android θα αργησει να φτασει σ'αυτα τα επιπεδα....

 

Για αρχή υπάρχει ήδη η έκδοση 3.7 που δουλεύει μια χαρά σε Symbian^3. Όταν έρθει και η 5.0, θα προσφέρει ακόμα περισσότερες δυνατότητες και πιο εντυπωσιακή εμφάνιση. Όντως είναι ένα δυνατό facelift για το look του Symbian^3. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Facelift, αλλά με τι κόστος; Αν καίει μπαταρία για να σου κάνει το facelift πιστεύω ότι δεν αξίζει.

 

Από τα όσα ξέρουμε μέχρι τώρα, το Ν8 με μέτρια χρήση βγάζει 2 μέρες χαλαρά. Ακόμα και στο μισό να πέφτει η αυτονομία του με την εν λόγω εφαρμογή, εμένα μου κάνει. Και πάλι καλύτερο θα είναι από πολλά ενεργοβόρα τηλέφωνα της αγοράς (βλέπε μηλοειδή, ανδροειδή κλπ ;)). Εξάλλου, όταν είσαι χαμηλά σε μπαταρία, κλείνεις το SPB Shell, επιστρέφοντας στο εργοστασιακό UI, ενεργοποιείς και το energy saving mode, και είσαι μια χαρά.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

η wind στη νεα σμυρνη μου ειπε οτι το περμενουν απο μερα σε μερα παντως.

για το gps επειδη ειχα και το n82 και το 5800 τωρα και το satio και το samsung i8910 και το samsung innov.

το ποιο γρηγορο σε κλειδωμα ειναι το 5800.

Link to comment
Share on other sites

Facelift, αλλά με τι κόστος; Αν καίει μπαταρία για να σου

κάνει το facelift πιστεύω ότι δεν αξίζει.

 

Παντως εχεις την δυνατοτητα να το κανεις. Αν σε καλυπτει το κανεις αλλιως οχι...

Παντως οι μπαταρια φαινεται να ειναι σε καλα σημεια...

 

Τους δινω χρονο μεχρι τις 10 του μηνα να το φερουν και να παω να το παραγγειλω. Μετα θα το παρω απο UK ή Σουηδία

Σε 3 μερες απο την παραγγελια θα το εχω στα χερια μου!

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το spb shell το ειχα βαλει στο 5800,ειναι κουραστικο αρκετα γιατι τα μενου ειναι αλληλοκαλυπτομενα δηλαδη πολλες οθονες και επιλογες που εχει κανουν το ιδιο πραγμα και παρα πολλες φορες επρεπε να μπω στο κλασσικο ωραιο μενουδακι της Νοκια για βρω την ησυχια μου.

 

Για μενα αν το Ν8 χρειαζεται spb shell για να ειναι ωραιο σημαινει πως ειναι τραγικη αποτυχια το UI της νοκια.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Απλά είναι πιο εντυπωσιακό - και σε ορισμένους τομείς πιο ευέλικτο - από το UI της Nokia. Πάντως αν θες το χρησιμοποιείς, αν θες όχι. Το ότι υπάρχει μια εναλλακτική, αυτό δε σημαίνει τίποτα για το πόσο επιτυχημένο ή αποτυχημένο είναι το εργοστασιακό UI. Εξάλλου, αισθητικές αλλαγές θα υπάρξουν στο μενού του Symbian, όσο θα εξελίσσεται από την παρούσα έκδοση σε αυτό που κάποτε ονομαζόταν Symbian^4, μετάβαση που θα γίνει πιο ομαλά. ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Facelift, αλλά με τι κόστος; Αν καίει μπαταρία για να σου κάνει το facelift πιστεύω ότι δεν αξίζει.

 

Πάντως, εγω στο omnia HD που εχω η μπαταρία κρατάει εξισου καλα με πριν με την εκδοση 3.7...

Δεν εχει καμια ιδιαιτερη διαφορά στην μπαταρία...

Αλλωστε, η εταιρεία που βγαζει αυτο το προγραμμα facelift λογικά θα εχει προλογίσει προκειμένου να μην γίνεται ασκοπη κατανάλωση της μπαταρίας σε τετοιο βαθμό ουτως ωστε να μην επιθυμει ο χρηστης να το λειτουργήσει...;)

Ισως λιγο παραπάνω να καταναλώνει...αλλα δεν νομιζω να την εξουθενώνει...

Μην λεμε κι οτι θελουμε...Αν ηταν ετσι τοτε δεν θα είχαν πωλήσεις κι οι ιδιοι . . .

Link to comment
Share on other sites

To qwerty πληκτρολόγιο της ΝΟΚΙΑ για το Ν8.

 

http://mynokiablog.com/2010/10/31/gallery-the-real-symbian3-portrait-qwerty-keyboard-demoed-on-the-nokia-n8/

 

Άψογα! Ήταν θέμα χρόνου. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Άψογα! Ήταν θέμα χρόνου. :)

 

Και φανταζομαι το ελληνικο και το αγγλικο θα ειναι πιο ευρυχωρο διοτι αυτο ειναι το γερμανικο και εχει πιο πολλα γραμματα στριμωγμενα.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέροντα tips n tricks για Ν8

 

*************************

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Απαγορεύεται η ανάρτηση λινκ προς ιστοσελίδες που διακινούν παράνομο υλικό !Οι ήδη δημοσιευμένοι σύνδεσμοι έχουν αφαιρεθεί, ενώ στο μέλλον θα διαγράφονται χωρίς άλλη προειδοποίηση.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

+10000 συμφωνω για το n82.....(απιστευτο gps....!!!!)

οπως το ιδιο συμβαινει και στο n900....το δοκιμασα πριν απο λιγο χωρις wifi χωρις ιντερνετ χωρις καμια συνδεση γενικα και βρηκε σημα το λιγοτερο σε μισο λεπτο.....

με βαλατε στη πριζα και το δοκιμασα κι εγω παιδια στο 5800...αποτελεσμα? Λειτουργει κανονικοτατα:D
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...