Jump to content

[Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλυτερο το soundhound σε songs που τα τεσταρα...thanks :)

 

Ανάλογα το είδος μουσικής που ακούς. Για εμένα πρέπει να τα έχεις και τα δύο.

Link to comment
Share on other sites

Για το last fm , ποιά εφαρμογή χρησιμοποιείτε?

Δεδομένου ότι η εφαρμογή last fm που υπάρχει στο μάρκετ δεν λειτουργεί στην Ελλάδα, δηλαδή δεν μπορείς να ακούσεις μουσική, χρησιμοποιώ το add on του dolphin hd.

Όμως θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια καλύτερη λύση:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Είχα ασχοληθεί με το last.fm πριν ένα μήνα και είχα αυτό το πρόβλημα και είναι κρίμα να μην μπορείς να ακούσεις μουσική όταν πληρώνεις κιόλας... Anyway, ψάχνοντας είχα βρει την 1.6.5 που κάποιος την είχε πειράξει ώστε να μην έχει αυτόν τον περιορισμό. Δυστυχώς δεν θυμάμαι που το είχα βρει, αλλά υπάρχει. Φαντάζομαι αν το ψάξεις, θα το βρεις.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία εφαρμογή σαν imageviewer, που να εμφανίζει τις εικόνες όπως ακριβώς βρίσκονται στους φακέλους στην κάρτα μνήμης; Επίσης και για βίντεο αντιστοιχα...

Μέχρι τώρα η πρόχειρη λύση είναι μέσα από κάποιον explorer (πχ. astro)

 

Για οποιον ενδιαφερεται, βρηκα το Picture Folder. Εμενα με καλυψε πληρως, αρκετα γρηγορος, και σε επομενες εκδοσεις θα δωσει και περισσοτερες επιλογες.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κατι αντιστοιχο με το picrure folder δηλαδη που να εμφανίζει τα τραγουδια και τα βιντεο όπως ακριβώς βρίσκονται στους φακέλους στην κάρτα μνήμης??
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Υπάρχει τρόπος να μου παίξει το Pandora radio εμένα που είμαι Ελλάδα? Έιμαι rooted ,γίνεται κάνοντας spoof κάτι στο market ? Το έχει καταφέρει κανείς?
Iphone 3gs white 32gb->Samsung Galaxy S GT-I9000->Iphone 4s white 32gb->NOKIA Lumia925->SONY XPERIA Z->NOTE 3->LG G4
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μου παίξει το Pandora radio εμένα που είμαι Ελλάδα? Έιμαι rooted ,γίνεται κάνοντας spoof κάτι στο market ? Το έχει καταφέρει κανείς?

 

Έχεις δοκιμάσει με το market enabler;;

Να βάλεις ότι είσαι US... λογικά θα δουλέψει!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει με το market enabler;;

Να βάλεις ότι είσαι US... λογικά θα δουλέψει!

 

¨Εκανα emulate T-Mobile US κι έπειτα κατέβασα από το market την έκδοση 1,5,3. Όταν το τρέχω κολλάει σε μια μπλε (αρχική φαντάζομαι) σελίδα και δεν κάνει τίποτα άλλο.:confused:

Iphone 3gs white 32gb->Samsung Galaxy S GT-I9000->Iphone 4s white 32gb->NOKIA Lumia925->SONY XPERIA Z->NOTE 3->LG G4
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά το κιν μου για να βλέπω φωτογραφίες κ εικόνες έχει την εφαρμογή gallery 3dη οποία όμως λαγκαρει αρκετά κ δεν τη βρίσκω τόσο πρακτική.έχει κάνεις υπόψη του να μου προτείνει κάποια άλλη; μπορώ να βάλω την εφαρμογή που έχει η htc sense;

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κιν μου για να βλέπω φωτογραφίες κ εικόνες έχει την εφαρμογή gallery 3dη οποία όμως λαγκαρει αρκετά κ δεν τη βρίσκω τόσο πρακτική.έχει κάνεις υπόψη του να μου προτείνει κάποια άλλη; μπορώ να βάλω την εφαρμογή που έχει η htc sense;

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

 

Just Pictures. Το καλυτερο κατα την γνωμη μου.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

μπορώ να βάλω την εφαρμογή που έχει η htc sense;

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Όχι δε γίνεται να βάλεις την έκθεση της htc. Το Just pictures που είπε κι ο φίλος παραπάνω είναι -κατά πολλούς- η καλύτερη λύση!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Όντως το just pictures το δοκίμασα κ είναι μια χαρά.το μόνο πρόβλημα είναι οτι δεν μπορώ να το ορίσω ως προεπιλεγμένη εφαρμογή ώστε πχ όταν από κάμερα θελω να δω εικόνες μου να μη μου βγαίνει το 3δ γκαλερί.γίνεται; σας ευχαριστώ.

 

Sent from my HTC HD2

Link to comment
Share on other sites

Όταν πας να ανοίξεις μια φωτό από την κάμερα, δεν σου εμφανίζει τις 2-3 εφαρμογές που το κάνουν και από κάτω ένα κουτάκι που να λέει "Απομνημόνευση" ή κάτι παρεμφερές?
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Όταν πας να ανοίξεις μια φωτό από την κάμερα, δεν σου εμφανίζει τις 2-3 εφαρμογές που το κάνουν και από κάτω ένα κουτάκι που να λέει "Απομνημόνευση" ή κάτι παρεμφερές?

 

Οχι δε μου βγάζει καν να διαλέξω μου ανοίγει κατευθείαν το 3δ γκαλερί....

 

Sent from my HTC HD2

Link to comment
Share on other sites

Οχι δε μου βγάζει καν να διαλέξω μου ανοίγει κατευθείαν το 3δ γκαλερί....

 

Sent from my HTC HD2

 

Ρυθμίσεις > Εφαρμογές > Gallery 3D > Εκκαθάριση Προεπιλογών

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις > Εφαρμογές > Gallery 3D > Εκκαθάριση Προεπιλογών

 

Ρυθμίσεις-εφαρμογές-gallery 3d-no defaults set...:(

 

 

Sent from my HTC HD2

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις-εφαρμογές-gallery 3d-no defaults set...:(

 

 

Sent from my HTC HD2

Μόλις τώρα είδα το πρόβλημα σου 4 post πιο πάνω και ότι έχεις HD2 όπως κι εγώ. Μέσα από την εφαρμογή της κάμερας μπορείς να ανοίξεις μόνο το Gallery 3D για να δεις τις φωτογραφίες. Δε γίνεται να διαλέξεις προεπιλεγμένη εφαρμογή σε αυτή την περίπτωση.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ψάχνω για μια εφαρμογή που να κάνει ό,τι και το SHAZAM αλλά επιπλεόν να έχει τη δυνατότητα να αποθηκεύσει αυτά τα 10 δευτερόλεπτα της ακρόασης του κομματιού και να το "διαβάσει" αργότερα, σε περίπτωση που εκείνη τη στιγμή δεν είναι διαθέσιμο κάποιο WiFi δίκτυο. Μου έχει τύχει σε καφετέρια να θέλω να βρω το χ κομμάτι αλλά να μην υπάρχει ανοικτό δίκτυο.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ψάχνω για μια εφαρμογή που να κάνει ό,τι και το SHAZAM αλλά επιπλεόν να έχει τη δυνατότητα να αποθηκεύσει αυτά τα 10 δευτερόλεπτα της ακρόασης του κομματιού και να το "διαβάσει" αργότερα, σε περίπτωση που εκείνη τη στιγμή δεν είναι διαθέσιμο κάποιο WiFi δίκτυο. Μου έχει τύχει σε καφετέρια να θέλω να βρω το χ κομμάτι αλλά να μην υπάρχει ανοικτό δίκτυο.

Ευχαριστώ

 

Soundhound! Και εκτός αυτού, σου επιτρέπει να μουρμουρίσεις/τραγουδίσεις κάποιο ρυθμό και να σου βρει το κομμάτι!

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κατι αντιστοιχο με το picrure folder δηλαδη που να εμφανίζει τα τραγουδια και τα βιντεο όπως ακριβώς βρίσκονται στους φακέλους στην κάρτα μνήμης??

 

Δοκίμασε το mixzing

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Όχι δε γίνεται να βάλεις την έκθεση της htc. Το Just pictures που είπε κι ο φίλος παραπάνω είναι -κατά πολλούς- η καλύτερη λύση!

Αυτό όμως δεν εμφανίζει τα βίντεο ε?

Κάποια εφαρμογή που να κάνει το ίδιο και για τα βίντεο υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

ποια εφαρμογη προτεινεται για βιντεο download απο το youtube?με ενδιαφερει να μπορει να κανει αποθηκευση και σε mp3
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία
  • The title was changed to Youtube voice assistance υποχρεωτικά ενεργό μετά το τελευταίο update

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...