Jump to content

[Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες, είναι κανείς που να έχει δοκιμάσει πολλούς music players απο το market; Ποιόν προτείνετε σαν καλύτερο. Καλός ο custom player του desire αλλά έχει κάποιες ελλείψεις (equalizer, μέτρια library κλπ.). Όποιος έχει μείνει πολύ ευχαριστημένος από κάποιον music player ας τον προτείνει. Ευχαριστώ.

Device: HTC Bravo PVT1 amoled S-Off

ROM: SUPERNOVA Xtreme Official GB SENSE

Radio: 5.17.05.23

HBOOT: 6.93.1002

Recovery: CWM v4.0.1.4

Link to comment
Share on other sites

ενας καλος τροπος να μην παρουσιαζονται οι φωτγραφιες στην Γκαλερι ειναι να τις βαλεις σε εναν φακελο που θα αρχιζει με μια τελεία (πχ .fakelos ) και να τις ανοιγεις με καποιον explorer.

Εμένα με βολεψε.

 

 

...ναι, αυτό ακριβώς ψάχνω, να μην τα τσιμάπει το galery... πολύ καλό tip, ευχαριστώ πολύ!!

 

Απλά να πω και εγώ σε όσου χρησιμοποιήσουν πρόγραμμα προστασίας εικόνων, πρέπει εκτός από την original φωτογραφία να σβήσετε και το αντίστοιχο thumbnail που δημιουργέεί το gallery αυτόματα (συνήθως στο ίδιο directory με τις φωτο).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θέλω να μου προτείνεται ένα καλό music player το οποιο να μπορεί να στέλνει και τραγούδια με bluetooth. έχω το mixzing και είναι πολύ καλό αλλά δεν έχει επιλογή να στείλεις τα τραγούδια. Καμία πρόταση;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θέλω να μου προτείνεται ένα καλό music player το οποιο να μπορεί να στέλνει και τραγούδια με bluetooth. έχω το mixzing και είναι πολύ καλό αλλά δεν έχει επιλογή να στείλεις τα τραγούδια. Καμία πρόταση;

 

Δοκιμασε το MortPlayer Music...

 

BTW τα τραγουδια μπορεις να τα στελνεις και μεσω των διαφορων file manager.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω αυτό (μέχρι τώρα αυτό έκανα) αλλά είναι σπαστικό γιατί ακούω πχ το τραγούδι και μετά για να το στείλω πρέπει να πάω στο file manager να το βρω κλπ. Θα το δοκιμάσω αυτό το mort που λες.

 

EDIT: Δοκίμασα το mort και πραγματικά δε μου άρεσε, πολύ μπερδεμένο. Μου φαίνεται θα κάνω τη δουλεία μου με το file manager τελικά :P

Edited by afentiko
Link to comment
Share on other sites

Το MixZink είναι καλό; Το έχει δοκιμάσει κανείς;

Device: HTC Bravo PVT1 amoled S-Off

ROM: SUPERNOVA Xtreme Official GB SENSE

Radio: 5.17.05.23

HBOOT: 6.93.1002

Recovery: CWM v4.0.1.4

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω αυτό (μέχρι τώρα αυτό έκανα) αλλά είναι σπαστικό γιατί ακούω πχ το τραγούδι και μετά για να το στείλω πρέπει να πάω στο file manager να το βρω κλπ. Θα το δοκιμάσω αυτό το mort που λες.

 

EDIT: Δοκίμασα το mort και πραγματικά δε μου άρεσε, πολύ μπερδεμένο. Μου φαίνεται θα κάνω τη δουλεία μου με το file manager τελικά :P

 

Τι να σου πω. Εγω το βρισκω πολυ παραμετροποιησιμο και μαλιστα χαρη στο extra widget γινεται πολυ πρακτικο. Ειδικα το γεγονος οτι καθε δισκο στον εμφανιζει συμφωνα με το ονομα του φακελου κι οχι με το ID tag του με βολεψε τρελα, γιατι πολλα τραγουδια που δεν ειχαν tag το mixzig απλα δεν τα εβλεπε!!!

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
μπορούμε με κάποιον player να βλέπουμε και υπότιτλους; Κι ας είναι και αγγλικοί.. :)

 

Οι εφαρμογές Yxplayer και RockPlayer υποστηρίζουν υποτίτλους srt. Εγώ κάθε μέρα βλέπω South Park επεισόδια (avi + english subs) στον RockPlayer στο Milestone.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Ο rockplayer δεν παίζει στο wildfire.. Και στον yxplayer τα controls και οι διαφημίσεις κρύβουν τη μισή οθόνη.. :(
Link to comment
Share on other sites

Ο rockplayer δεν παίζει στο wildfire.. Και στον yxplayer τα controls και οι διαφημίσεις κρύβουν τη μισή οθόνη.. :(

Πρέπει να κατεβάσεις την κατάλληλη έκδοση του Rock Player ανάλογα με τον επεξεργαστή σου. Στο yxplayer απλά πάτα μια φορά πάνω στην οθόνη για να φύγουν τα controls. :-P

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κατεβάσεις την κατάλληλη έκδοση του Rock Player ανάλογα με τον επεξεργαστή σου. Στο yxplayer απλά πάτα μια φορά πάνω στην οθόνη για να φύγουν τα controls. :-P

 

Κατάφερε να παίξει μόνο η έκδοση 6 χωρίς το VPF, ενώ απ'ό,τι είδα το wildfire υποστηρίζει την έκδοση με το VPF αλλά και πάλι κολλούσε σε σημείο να μην μπορεί να χρησιμοποιηθεί.

Στο yxplayer πάτησα φυσικά, αλλά δεν έγινε τίποτα. Μπορεί κι αυτό να κόλλησε αλλά δεν είχα την υπομονή να περιμένω να δω τι θα γίνει, το έκλεισα αμέσως.. :P

Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές Yxplayer και RockPlayer υποστηρίζουν υποτίτλους srt. Εγώ κάθε μέρα βλέπω South Park επεισόδια (avi + english subs) στον RockPlayer στο Milestone.

 

Φιλε μου πως παιρνας τους υποτιτλος απλα τους ριχνεις στο ιδιο φακελο με την ταινια ? και τους αναγνωριζει κανονικα ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου πως παιρνας τους υποτιτλος απλα τους ριχνεις στο ιδιο φακελο με την ταινια ? και τους αναγνωριζει κανονικα ?

 

Εγω απλά τους βάζω ίδιο όνομα με το βίντεο στο ίδιο path και παίζουν αυτόματα στον rockplayer.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Και ελληνικους?

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Και ελληνικους?

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

 

Ελληνικούς δεν έχω δοκιμάσει αλλά εφόσον δεν έχεις αλλάξει τη γραμματοσειρά του κινητού και υποστηρίζονται οι ελληνικοί χαρακτήρες θα τους παίζει κανονικά.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Και ελληνικους?

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

 

Για ελληνικούς υποτίτλους με τον ropckplayer θα ανοίξεις το αρχείο των υποτίτλων με το σημειωματάριο των windows,μετά θα πας έναρξη->αποθήκευση ως , εκεί θα αλλάξεις την κωδικοποίηση του υπότιτλου απο ANSI σε UTF-8 και μετά αποθήκευση.Τώρα οι υπότιτλοι θα παίζουν κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Α,οκ,το ιδιο κανω και για ενα media player που έχω.

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Είμαι κάτοχος desire (2.2) και θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: Πως μπορώ να εμφανίζονται οι τίτλοι, τα άλμπουμς, οι κατηγορίες στα Ελληνικά? ότι έχω βάλει στα ελληνικά από το pc μου, όταν τα μεταφέω στην SD το Desire τα εμφανίζει "κινέζικα" ......")_*&^%^&*)(&^)^" στο πρόγραμμα "μουσική" του android. Υπάρχει κάπιο post να μου υποδείξετε, ή αν έχει κάπιος χρόνο να με βοηθήσει?

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Φρόντισε να σώζεις όλα αυτά που γράφεις με το σωστό encoding. (UTF-8)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ο rockplayer δεν παίζει στο wildfire.. Και στον yxplayer τα controls και οι διαφημίσεις κρύβουν τη μισή οθόνη.. :(

 

Σχέτικα με τον yxplayer μπορεί να λυθεί αυτό???

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα ξανά τον yxplayer κι αυτή τη φορά κρύφτηκαν κανονικά τα controls αλλά πάλι το βίντεο δεν είναι καθόλου smooth.. Κολλάει συνέχεια. Παρόλα αυτά δοκίμασέ το κι εσύ για να δεις από πρώτο χέρι.. :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία
  • The title was changed to Youtube voice assistance υποχρεωτικά ενεργό μετά το τελευταίο update

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...