Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

- οι φωτο. ειναι απο το φορουμ της tomtom, ναι και οι τρεις. Δεν υπαρχουν αλλες πληροφοριες.

 

- σχετικα ειναι ολα με την google

https://support.google.com/androidauto/answer/6348019?hl=en

Android Auto on your car display (wireless)

 

A car or aftermarket receiver that’s compatible with wireless Android Auto

Find out if your car or receiver is compatible with Android Auto (wireless).

A compatible Android smartphone with an active data plan and the latest version of the Android Auto app:

Any smartphone with Android 11.0 and 5GHz Wi-Fi.

In the EU, to use 5GHz Wi-Fi in the car, your smartphone must comply with additional regulatory requirements. On Google smartphones, Pixel 3 and newer models comply with this requirement.

A Google or Samsung smartphone with Android 10.0.

A Samsung Galaxy S8, Galaxy S8+, or Note 8, with Android 9.0.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

η εφαρμογη HERE WeGo BETA πριν απο 2 μερες, εκανε αναβαθμιση. Τωρα προσθεσαν το εξης

Route preferences

Change your route preferences and choose how you want to get around: avoid tolls, highways, tunnels, ferries or unpaved roads for even more hassle-free driving.

 

αντε να δουμε ποτε θα εχουν και offline maps !!!!!

 

οσο για την εφαρμογη HERE WeGo, αυτη εχει "ξεχαστει" .... απο τον Σεπτεμβριο του 2020

Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογη HERE WeGo BETA πριν απο 2 μερες, εκανε αναβαθμιση. Τωρα προσθεσαν το εξης

 

 

 

 

 

αντε να δουμε ποτε θα εχουν και offline maps !!!!!

 

 

 

οσο για την εφαρμογη HERE WeGo, αυτη εχει "ξεχαστει" .... απο τον Σεπτεμβριο του 2020

στην beta λείπει η πρόταση εναλλακτικης διαδρομής. σου προτείνει μόνο μια.

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

απο το 2014 εως και σημερα, η εφαρμογη Here δεν ηταν η κυρια εφαρμογη πλοηγησης στην συσκευη μου. Ουτε και βλεπω να γινεται στο μελλον. Ομως εγω δεν ειμαι ο κοσμος. Γι' αυτο και θα περιμενω να δω στο μελλον τι θα κανει η πλειοψηφια των χρηστων με την νεα αυτη εφαρμογη πλοηγησης .....
Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογη HERE WeGo BETA πριν απο 2 μερες, εκανε αναβαθμιση. Τωρα προσθεσαν το εξης

 

 

αντε να δουμε ποτε θα εχουν και offline maps !!!!!

 

οσο για την εφαρμογη HERE WeGo, αυτη εχει "ξεχαστει" .... απο τον Σεπτεμβριο του 2020

 

Την έβαλα για λίγο ,αλλά την έβγαλα επιτόπου. Δεν είναι σε επίπεδο Beta ,αλλά Alpha θέλει πάρα πολύ δουλειά.

Παλιά σε Windows Phone ήταν πολύ καλή,αλλά σε Android δεν κατάφερε ποτέ να χτυπήσει άλλες εφαρμογές του είδους.

 

 

Το here we go beta δεν έχει επιλογή να κατεβάσεις χάρτες; Είναι μόνο online?

 

Θα μπει η δυνατότητα σε επόμενο update.

 

"And what's next?

 

More features, of course!

- Offline navigation will return, so you can download maps to save data and stay on course even without a cell connection".

Link to comment
Share on other sites

vasileios13 Πράγματι, σε Windows Phone ήταν άριστη η εφαρμογή. Εδώ στο Android πως χάλασε έτσι.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

vasileios13 Πράγματι, σε Windows Phone ήταν άριστη η εφαρμογή. Εδώ στο Android πως χάλασε έτσι.

 

Δεν ξέρω τι έγινε,αλλά πλέον δε μου αρέσει καθόλου.

Να δούμε αυτή τη ΒΕΤΑ όταν φτάσει σε τελική μορφή ,μήπως και φτιάξει.

Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογη πλοηγησης Here, τουλαχιστον στο android που την εχω δοκιμασει, απο το 2014 που εμφανιστηκε στο playstore μεχρι και σημερα ειχε ολα αυτα τα χρονια 2 εκδοσεις με μικρες διαφορες. Χωρις να ξερω τους πραγματικους λογος που η εταιρεια εκανε στην Νο3 εκδοση της εφαρμογης ολες αυτες τις αλλαγες, απλα θα υποθεσω πως επρεπε να "αλλαξει" ωστε να συνεχισει νε εχει ακομα περισσοτερους χρηστες. Ισως με αυτο τον τροπο, η δωρεαν αυτη εφαρμογη εχει για την εταιρεια, ακομα περισσοτερους δωρεαν "χαρτογραφους". Ισως ... ???
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κατοχος συσκευης MLS android smartphone που σημερα να κανει χρηση της ενσωματωμενης εφαρμογης destinator ?

 

ο λογος της ερωτησης εχει να κανει με την σημερινη πληροφοριση που ειχα για την μεγαλη πτωση που εχει η MLS. Οπως και την απουσια της απο τις περισσοτερες γνωστες αλυσιδες καταστηματων. Απο το 7,5% το 2019, εφτασε να εχει 2% για το 2020. Εαν αναφερθουμε στις συσκευες PND .... απλα δεν υπαρχουν !!!!!

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κατοχος συσκευης MLS android smartphone που σημερα να κανει χρηση της ενσωματωμενης εφαρμογης destinator ?

 

ο λογος της ερωτησης εχει να κανει με την σημερινη πληροφοριση που ειχα για την μεγαλη πτωση που εχει η MLS. Οπως και την απουσια της απο τις περισσοτερες γνωστες αλυσιδες καταστηματων. Απο το 7,5% το 2019, εφτασε να εχει 2% για το 2020. Εαν αναφερθουμε στις συσκευες PND .... απλα δεν υπαρχουν !!!!!

PND έχω εγώ, εδώ και 2-3 χρόνια που την είχα πάρει σε προσφορά.

Καλές πλοηγήσεις, αλλά από ενημερώσεις χαρτών, αν και έχω να το κοιτάξω πάνω από χρόνο, δεν πρέπει να κάνει σήμερα, ήταν καλοί πλοηγοί και από τα πρώτα GPS που κυκλοφόρησαν.

Link to comment
Share on other sites

άλλη. ια εφαρμογή απο τα Nokia beta labs που τα σπάει.. βέβαια στην android εποχή χάλασε αρκετά όπως και το sports tracker

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Λογικό να έχει πτώση. Αφού πουλάνε κινεζιές β διαλογής. Και αφού πλέον στα 100+- έχουν κυριαρχήσει xiaomi, realme, alcatel,tcl κτλ τι να το κάνεις το mls?

Και εγώ είχα από τα πρώτα της pna με το destinator και ngi χάρτες. Τότε που το destinator έχανε την γραμμή πλοήγησης και οι τύποι σφύριζαν αδιάφορα. Ευτυχώς βέβαια τα ξεκλειδωναμε και βάζαμε πιο σοβαρά προγράμματα πλοήγησης που τρέχουν άψογα ακομη και σήμερα με ενημερωμένους χάρτες

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

PND έχω εγώ, εδώ και 2-3 χρόνια που την είχα πάρει σε προσφορά.

 

Καλές πλοηγήσεις, αλλά από ενημερώσεις χαρτών, αν και έχω να το κοιτάξω πάνω από χρόνο, δεν πρέπει να κάνει σήμερα, ήταν καλοί πλοηγοί και από τα πρώτα GPS που κυκλοφόρησαν.

Του περνάς από τα "γνωστά μαγαζιά" nextgen/igo 8 με χάρτες here ή tomtom 2020.q2 και του δίνεις παράταση ζωής

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Φυσικό να έχει πτώση ,με τις κινεζιές που πούλαγε.

Συμφωνώ με τον @bbbb.

Edited by vasileios13
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λέτε αλλά η γυναίκα μου έχει ένα mls εδώ και τρία περίπου χρόνια που είναι να το λυπάσαι, αυτό όμως αρνείται πεισματικά να το βάλει κάτω. Φανταστείτε έχω ένα χρόνο που της λέω θα σου πάρω άλλο και μου απαντά γιατί; Μια χαρά δουλεύει.
Link to comment
Share on other sites

Με ποιας χρονιάς χάρτες; Ενημερώσεις παίρνει;
Σιγά μην κοιτάει ο μέσος χρήστης πόσο παλιοί είναι οι χάρτες.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην κοιτάει ο μέσος χρήστης πόσο παλιοί είναι οι χάρτες.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Μέχρι να μπεις σε δρόμο που έχει αλλάξει η κατεύθυνση του.

Μου έχει τύχει στην Αγ. Παρασκευή (χρησιμοποιώντας άλλο πρόγραμμα) κ έκανα κ παρατήρηση σε έναν που νόμιζα ότι πάει ανάποδα.

Εεερε γέλια που κάναμε. Τελικά μου είπε ότι η αλλαγή κατεύθυνσης ειχε γίνει πριν 9 μήνες

 

-------

Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

χωρις να θυμαμαι εαν το εχουμε πει στο παρελθον, η sygic ξεκινησε την open beta android auto. Αν καταλαβα σωστα, οι beta testers λαμβανουν και κωδικο εγκαταστασης δωρεαν. Για περισσοτερα στο help desk της sygic
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

μια μικρη δημοσκοπηση για τους κατοχους της εφαρμογης Mireo Genius Maps

 

Στην Ελλαδα εχουμε την τυχη να πληρωνουμε για την παροχη χαρτων απο εγχωριο παροχο δεδομενων. Κατι που δεν ισχυει για τους χαρτες της Κροατιας που ειναι δωρεαν. Περα απο αυτη την μικρη παρατυπια, ολοι οι χαρτες σε παγκοσμια χρηση ειναι της Here (navteq). Θα ηθελα λοιπον την γνωμη των κατοχων της εφαρμογης για τον μελλον

 

- να παραμεινουν οι χαρτες της GI ή να εχουμε χαρτες απο την Here (navteq) ???

ποια τα θετικα ή τα αρνητικα για εσας ?

Link to comment
Share on other sites

@lneam

Χρησιμοποιώ χρόνια τα προϊόντα τους (mireo don't panic - genius maps), γιατι εχουν άψογες δρομολογήσεις κ καταπληκτικες φωνητικές εντολές.

Δυστυχώς εχουν παααρα πολυ καιρό να κάνουν ανανέωση χαρτών.

Εδω κ ενα χρόνο, Δρόμοι που άλλαξαν κατεύθυνση ή έγιναν πεζόδρομος, συνεχιζουν να ειναι λάθος.

Τους εχω γράψει για αυτες τις αλλαγές, αλλα δεν βλεπω καμια διόρθωση όταν γίνεται ενημέρωση.

Οι 3 τελευταίες ειναι ενημέρωση για προγράμματος κ οχι χαρτών.

 

Tapatalk

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

iGO παλικάρια, τουλάχιστον 2 χάρτες αναβάθμιση το χρόνο, και απο 2 εταιρίες !;)

 

Screenshot-20210301-142407.png

2021-03-01-141239.png

Screenshot-20210301-142352.png

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...