Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για όλες όσες είχαν εγκατασταθεί από το Amazon underground. Χθες στο tablet, είχα ειδοποίηση ότι τρεις εφαρμογές είχαν ενημέρωση.

 

Edit 1: μάλλον τώρα κατάλαβα τι ήθελες να πεις.

Το Amazon underground μου έλεγε συνέχεια πως χρειάζεται αναβάθμιση.

Έστω και αργά, τώρα το έπιασα lol

 

Edit2: το κατάφερα. Πλέον το navigon εμφανίζεται σαν αγορασμένη εφαρμογή, εγκατεστημένη στο τηλέφωνο μου.

Ευτυχώς που δεν χρειάστηκε να πάω μέχρι την Γερμανία να συμπληρώσω μία αίτηση.

Λέω να το χρησιμοποιήσω σαν βασικό για λίγες μέρες.

 

Γυναικεία φωνή tts υπάρχει;

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Αυτο ηταν και το ζητουμενο, η παρακαμψη της... γερμανικης γραφειοκρατιας (LOL). Παρατυπη η μεθοδος μεν, αναγκαια για πολλους δε :-) Γυναικεια φωνη tts ελληνικη αποτι ξερω δεν υπαρχει για την εφαρμογη.

Αν δεν σου ειναι κοπος μοιρασου μαζι μας εντυπωσεις και παρατηρησεις απο τη χρηση της.

Edited by sakisv
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ενώ έχω λογαριασμό,δεν κατάφερα να το κατεβάσω..... είναι εύκολο να μου πει κάποιος φίλος τα βήματά??

Ευχαριστώ!!

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ηταν και το ζητουμενο, η παρακαμψη της... γερμανικης γραφειοκρατιας (LOL). Παρατυπη η μεθοδος μεν, αναγκαια για πολλους δε :-) Γυναικεια φωνη tts ελληνικη αποτι ξερω δεν υπαρχει για την εφαρμογη.

Αν δεν σου ειναι κοπος μοιρασου μαζι μας εντυπωσεις και παρατηρησεις απο τη χρηση της.

Με μία πρώτη ματιά, φαίνεται αρκετά καλό. Δυσκολεύομαι λίγο στην αναζήτηση οδών.

Ενώ έχω λογαριασμό,δεν κατάφερα να το κατεβάσω..... είναι εύκολο να μου πει κάποιος φίλος τα βήματά??

Ευχαριστώ!!

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Νέα διεύθυνση στο Amazon και Amazon kiddle. Μετά εμφανίστηκε κανονικά. Τώρα δήλωσα πάλι την ελληνική και γλώσσα αγγλικά και όλα είναι OK.

Όλα αυτά απο pc.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω κανονικά στο λογαριασμό μου στο amazon.de....βρίσκω το navigon αλλά δεν μπορώ να το κατεβάσω :(..... συγνώμη αν κουράζω

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το έχεις κάνει πρέπει πρώτα να κατεβάσεις και να εγκαταστήσεις από amazon το Amazon Underground

Το έχω κατεβάσει και έφτιαξα και λογαριασμό

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με μία πρώτη ματιά στον δρόμο, θα έλεγα ότι μπορεί να είναι λιτό με χάρτες here, αλλά δεν μου αφήνει καλές εντυπώσεις. Σε δρόμο μία ευθεία, με ένα σπάσιμο που ούτε το καταλαβαίνεις, επέμενε να στρίψω δεξιά. Μία δύο μέρες ακόμη και μετά θα φάει πόρτα, αν συνεχίσει έτσι.

 

Ποια είναι γνώμη σας για το OsmAnd;

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Ούτε γω έμεινα ικανοποιημένος απ το Navigon. Κυρίως το περιβάλλον του, καθόλου εξυπηρετικό
Link to comment
Share on other sites

Ούτε γω έμεινα ικανοποιημένος απ το Navigon. Κυρίως το περιβάλλον του, καθόλου εξυπηρετικό

Θα συμφωνήσω, το περιβάλλον δεν είναι καθόλου φιλικό για το χρήστη και αυτος ειναι ο βασικός λόγος που το χρησιμοποιω πολύ σπάνια. Βέβαια, όλα είναι θεμα συνήθειας.

 

Sent from my Onda V975m using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω, το περιβάλλον δεν είναι καθόλου φιλικό για το χρήστη και αυτος ειναι ο βασικός λόγος που το χρησιμοποιω πολύ σπάνια. Βέβαια, όλα είναι θεμα συνήθειας.

 

Sent from my Onda V975m using Tapatalk

Ένα πρόγραμμα πλοήγησης οφείλει να είναι φιλικό κι εύχρηστο σε βασικές λειτουργίες κατά την οδήγηση.

Αυτό, συν το γεγονός τρώει υπερβολικό χώρο και η κίνηση του χάρτη δεν ειν καθόλου ομαλή και χτες μ έστελνε να πάω ανάποδα σε στενό στα Καμίνια, ήταν κι οι λόγοι που το σούταρα και παραμένω στο Here.

Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόγραμμα πλοήγησης οφείλει να είναι φιλικό κι εύχρηστο σε βασικές λειτουργίες κατά την οδήγηση.

Αυτό, συν το γεγονός τρώει υπερβολικό χώρο και η κίνηση του χάρτη δεν ειν καθόλου ομαλή και χτες μ έστελνε να πάω ανάποδα σε στενό στα Καμίνια, ήταν κι οι λόγοι που το σούταρα και παραμένω στο Here.

Και εγώ προτιμώ το Sygic για τα γραφικά, αλλά μην λέμε ο,τι να'ναι για τους χάρτες του, που είναι της κορυφαίας Garmin.

Ούτε αξιολογούμε την εταιρεία επειδή δεν έχει ένα στενάκι. Δεν υπάρχει χάρτης που να μην έχει λαθάκια.

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ προτιμώ το Sygic για τα γραφικά, αλλά μην λέμε ο,τι να'ναι για τους χάρτες του, που είναι της κορυφαίας Garmin.

Ούτε αξιολογούμε την εταιρεία επειδή δεν έχει ένα στενάκι. Δεν υπάρχει χάρτης που να μην έχει λαθάκια.

 

Unleashed by my M1 NOTE

Του Here ήταν οι χάρτες στο Navigon που κατέβασα. Παρ όλ αυτά, το Here maps μ εβγαζε σωστά στη διαδρομή, ενώ το Navigon επέμενε να πάω απο στενό παράνομα

Link to comment
Share on other sites

Η δωρεάν εφαρμογή του navigon που κατέβασα από το Amazon, έχει χάρτες here. Αν έχει θέμα στα απλά, δεν το βασίζομαι στα δύσκολα. Στο ίδιο το here, δεν είχα μέχρι τώρα τέτοιο πρόβλημα.

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη μούφα το Navigon.

Επέστρεψα στο HERE.

Εγώ του έβαζα την οδό μου, Καραολή Δημητρίου στο Χαλάνδρι, και δεν την έβρισκε. Ήθελε να την γράφω Καραολη & Δημητρίου, ενώ δεν έχει & η οδός. Επίσης του έγραφα Καραολη Χαλάνδρι και δεν έβρισκε τίποτα. Άι σιχτίρ, έφαγε σουτ.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

καραολησ και δημητριου είναι 2 διαφορετικα προσωπα (κυπριοι αγωνιστες εναντιων των εγκλεζων) οποτε το σωστο είναι ΚΑΡΑΟΛΗ & ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ. Δεν είναι ένα προσωπο....όπως και το πλατεια ΒΑΘΗ (αθηναιοσ γαιοκτημων) και όχι ΒΑΘΗΣ. Ολοι κανουμε τετοια λαθακια
Link to comment
Share on other sites

καραολησ και δημητριου είναι 2 διαφορετικα προσωπα (κυπριοι αγωνιστες εναντιων των εγκλεζων) οποτε το σωστο είναι ΚΑΡΑΟΛΗ & ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ. Δεν είναι ένα προσωπο....όπως και το πλατεια ΒΑΘΗ (αθηναιοσ γαιοκτημων) και όχι ΒΑΘΗΣ. Ολοι κανουμε τετοια λαθακια

Τα ιστορικά στοιχεία δεν έχουν σχέση. Σαφώς και υπάρχει το συγκεκριμένο όνομα οδού σε άλλες περιοχές, βάζοντας το "και" όπως η Καραολή και Δημητρίου στον Πειραιά. Άλλες οδοί το έχουν και άλλες όχι. Η συγκεκριμένη οδός λέγεται Καραολή Δημητρίου. Χωρίς το "και".

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον προκειται για διαφορετικη εκδοση του ναβιγκον. Η αγορασμενη δικη μου βρηκε την οδο γραφοντας μονο "καρ", και ειναι καταχωρημενη και σωστα, με το &, οπως σωστα εγραψε και το παιδι προηγουμενως.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160529/f1cf878a10aa14faf7abcc675d4f52ca.jpg
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι καποιοι βιαζονται ή δεν ψαχνουν σωστα. Εβαλα πολη Χαλανδρι και στην οδο με το που εγραψα καραο μου εβγαλε κανονικα καραολη & δημητριου. Το ιδιο και για Πειραια. Γενικα, οποια οδο δοκιμαστικα και αν εψαξα δεν υπηρχε προβλημα. Μονο καποια σημεια ενδιαφεροντος φανηκε να μην βρηκε αλλα και σε αυτα εκ των υστερων διαπιστωσα οτι τα ειχε καταχωρημενα με διαφορετικη ονομασια. Ας πουμε στην περιοχη μου εχουμε ενα σημειο που το λεμε γηπεδακια (δεν το βρηκε), πλατανοτοπος (δεν το βρηκε), κεντρο κυκλοφοριακης αγωγης (δεν το βρηκε), αθλητικο κεντρο πλατανοτοπος (το βρηκε). Ολα αυτα αναφερονται στο ιδιο μερος.

Δυστυχως δεν υπαρχει ακομα εφαρμογη που να λειτουργει διαισθητικα μαντευοντας τι εχουμε ακριβως στο μυαλο μας.

Παρομοιο θεμα εμφανιζεται και στις δρομολογησεις. Πολλες φορες σε διαδρομες που ξερω πολυ καλα, αναρωτηθηκα γιατι διαλεξε την Α διαδρομη και οχι την Β αφου ξερω οτι η Β ειναι πιο βολικη, πιο συντομη κλπ. Φυσικα ολα αυτα εχουν να κανουν με τον αλγοριθμο υπολογισμου που χρησιμοποιει η καθε εφαρμογη μιας και οι χαρτες ειναι οι ιδιοι, here και tomtom για την πλειοψηφια των γνωστων τουλαχιστον προγραμματων που χρησιμοποιουμε ολοι.

Οι παραπανω παρατηρησεις εχουν να κανουν με το navigon europe amazon για το οποιο συζηταμε αλλα παρομοια θεματα εχω βρει και σε ολα τα αλλα που εχω δουλεψει (here, sygic, tom tom).

Ακομα και στο igo που ειναι μια κατηγορια απο μονο του και με τεραστια κοινοτητα πισω του που επεμβαινει συνεχως και αμεσα εμπλουτιζοντας το.

Συνεπως καταληγουμε νομιζω ξανα στο προφανες:οτι ΔΕΝ υπαρχει ακομα το τελειο προγραμμα πλοηγησης.

Edited by sakisv
Link to comment
Share on other sites

Παίδες παρόλο που έχω το Amazon underground και με γερμανική διεύθυνση, πατάω λήψη την εφαρμογή του navigon αλλά δεν την κατεβάζει. Περνάω το apk που έδωσε ένα παλικάρι εδώ, η εφαρμογή δουλεύει αλλά δεν μου την εμφανίζει στο Amazon underground ότι βρίσκεται στην συσκευή αλλά και ότι την έχω στον λογαριασμό μου... Τι άλλο μπορώ να κάνω;

 

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες παρόλο που έχω το Amazon underground και με γερμανική διεύθυνση, πατάω λήψη την εφαρμογή του navigon αλλά δεν την κατεβάζει. Περνάω το apk που έδωσε ένα παλικάρι εδώ, η εφαρμογή δουλεύει αλλά δεν μου την εμφανίζει στο Amazon underground ότι βρίσκεται στην συσκευή αλλά και ότι την έχω στον λογαριασμό μου... Τι άλλο μπορώ να κάνω;

 

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο τώρα.

Απλά δεν θα παίρνει αναβαθμίσεις, αφού δεν έγινε επίσημη εγκατάσταση Μέσω του Αμαζον.

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

To navigon ειναι αν οχι το κορυφαιο απο τα κορυφαια προγραμματα οδηγησης. Το θεμα αναζητησης του προορισμού οπως και το θεμα των γραφικων ειναι υποκειμενικο στο αν αρεσει σε καποιο και σε καποιο οχι. Το καθενα εχει τα χουγια του και απλα θελει μια απλη εξασκηση στο πως αναζητουμε το προοροσμο μας. Τοσο το navigon οσο και το sygic χρησιμοποιουν χαρτες της HERE.
:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος το Route 66;

Υπάρχουν πολλά σχόλια για το συγκεκριμένο.

Γιατί δεν κάνεις μια αναζήτηση;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλά σχόλια για το συγκεκριμένο.

Γιατί δεν κάνεις μια αναζήτηση;

Και έχει ένα μήνα δωρεάν δοκιμή

 

Στάλθηκε από το XT1068 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...