Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα χρειαστώ το gps σε λίγες μέρες Ιταλία και δοκιμάζω έντονα σχεδόν μήνα τώρα sygic,igo,navigon,mapfactor

σε δρομολογήσεις στην Κεφαλλονιά/Ζάκυνθο/Ιθάκη

το navigon έχει οτι διαδρομή θα έκανα, δλδ την καλύτερη

το sygic είναι οκ σε όλες τις δρομολογήσεις . οκ ξέρω τις περιοχές με την παλάμη για αυτό και βλέπω τα "λάθη" αλλά για κάποιον επισκέπτη είναι πολύ καλές

το map factor πολύ καλή προσπάθεια αλλά έχει και αυτό λάθη και σε ονόματα και σε δρομολογήσεις

iGO είναι απλά χάσιμο χρόνου και δεν κατάφερα να βάλω όλες τις TTS, έχω TTS αλλά όχι στροφές, επόμενος ελιγμός. επικίνδυνη στροφή κτλ. Απλά αρνούμαι να ασχοληθώ άλλο μαζί του όταν τα άλλα παίζουν σχεδόν outofbox

Πρέπει όμως να ευχαριστήσω και να πω ένα μπράβο στα παιδιά που ασχολούνται και προσφέρουν τις γνώσεις τους dimka,gpspocketpc και πολλούς άλλους που γράφουν

One+ One --- iPAD 3 --- Xperia Neo V --- HTC Hero --- HTC Touch Cruise --- Nokia N95 --- Nokia 6680 --- Nokia 6310i
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στο navigon πως κρατάμε ελληνική φωνή με US menu ?

πάρα πολύ σπαστικό να μην μπορείς να βάζεις ότι θες ....

Δεν γίνεται φίλε.

Link to comment
Share on other sites

θα χρειαστώ το gps σε λίγες μέρες Ιταλία και δοκιμάζω έντονα σχεδόν μήνα τώρα sygic,igo,navigon,mapfactor

σε δρομολογήσεις στην Κεφαλλονιά/Ζάκυνθο/Ιθάκη

το navigon έχει οτι διαδρομή θα έκανα, δλδ την καλύτερη

το sygic είναι οκ σε όλες τις δρομολογήσεις . οκ ξέρω τις περιοχές με την παλάμη για αυτό και βλέπω τα "λάθη" αλλά για κάποιον επισκέπτη είναι πολύ καλές

το map factor πολύ καλή προσπάθεια αλλά έχει και αυτό λάθη και σε ονόματα και σε δρομολογήσεις

iGO είναι απλά χάσιμο χρόνου και δεν κατάφερα να βάλω όλες τις TTS, έχω TTS αλλά όχι στροφές, επόμενος ελιγμός. επικίνδυνη στροφή κτλ. Απλά αρνούμαι να ασχοληθώ άλλο μαζί του όταν τα άλλα παίζουν σχεδόν outofbox

Πρέπει όμως να ευχαριστήσω και να πω ένα μπράβο στα παιδιά που ασχολούνται και προσφέρουν τις γνώσεις τους dimka,gpspocketpc και πολλούς άλλους που γράφουν

Ιταλία που βρέθηκα 2 Χρόνια πρίν με το Navigon έπαθα ζημιά. Με πήγαινε καρφί εκεί που ήθελα.

και πεζός όποτε το χρειάστηκα είχα άριστα

αποτελέσματα.

Κανένα λάθος σχεδόν πουθενά Το θυμάμαι ακόμη γιατί μου έκανε τρομερή εντύπωση:D

Sent from my note 3

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα αυτο που με ''χαλασε'' στο navigon ειναι η ''ταση'' που εχει να μην δειχνει σωστες μοιρες στις στροφες που ακολουθουν. Το θεωρω επικινδυνο. Εκανα με το navigon τη διαδρομη Ιωαννινα - Πατρα, ημουν συνεχεια πανω απο το οριο ταχυτητας και με το navigon δεν καταλαβαινα ποσο να ''κοψω'' για να μπω στις στροφες.

Στη διαδρομη αυτη ειχα μαζι αλλα δυο τηλεφωνα, στο ενα ειχα το sygic και στο αλλο το igo, η διαφορα στο πως εδειχναν τις στροφες ηταν απλα καμια σχεση.

Η εκδοση που εχω στο navigon ειναι η 5.2.0 και μου το εκανε δωρο ο θειος μου ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται φίλε.

 

το έχω καταλάβει για τα καλά, μου απάντησαν επίσημα σε mail :angry:

ψάχνω κάποια hack να το ξεγελάω η κάποιο app ίσως αλλά δεν έχω βρει άκρη

 

Ιταλία που βρέθηκα 2 Χρόνια πρίν με το Navigon έπαθα ζημιά. Με πήγαινε καρφί εκεί που ήθελα.

και πεζός όποτε το χρειάστηκα είχα άριστα

αποτελέσματα.

Κανένα λάθος σχεδόν πουθενά Το θυμάμαι ακόμη γιατί μου έκανε τρομερή εντύπωση:D

Sent from my note 3

 

ΩΩΩΩΩΩΩ :yahoo:

ευχαριστώ φίλε. Ελπίζω να με βγάλει ασπροπρόσωπο γιατί θα κάνω πολλά χιλιόμετρα

 

Προσωπικα αυτο που με ''χαλασε'' στο navigon ειναι η ''ταση'' που εχει να μην δειχνει σωστες μοιρες στις στροφες που ακολουθουν. Το θεωρω επικινδυνο. Εκανα με το navigon τη διαδρομη Ιωαννινα - Πατρα, ημουν συνεχεια πανω απο το οριο ταχυτητας και με το navigon δεν καταλαβαινα ποσο να ''κοψω'' για να μπω στις στροφες.

Στη διαδρομη αυτη ειχα μαζι αλλα δυο τηλεφωνα, στο ενα ειχα το sygic και στο αλλο το igo, η διαφορα στο πως εδειχναν τις στροφες ηταν απλα καμια σχεση.

Η εκδοση που εχω στο navigon ειναι η 5.2.0 και μου το εκανε δωρο ο θειος μου ;)

 

Όντος, αν και δεν ήθελα να μου πει πως είναι γιατί ξέρω αλλά πως θα ήθελα να μου πει την στροφή

σε αυτό το sygic το έκανα ακριβώς όπως το ήθελα, έβαλα ελληνικά tts, τι να μου πει κόψε π@π@ρα κτλ την ώρα που ήθελα

τις εύκολες τις έκανα να μου λέει μόνο %turndir% %speed% για να το έχω σαν co-driver :lol::lol:

εγώ το αγόρασα αν και πανάκριβο :mad: το sygic το τσίμπησα με 25€

 

 

 

Θέλω να δώσω ευκαιρία στο igo γιατί το βλέπω αρκετά σαν ελληνική προσπάθεια αλλά δεν, δλδ πραγματικά δεν

δεν ξέρω τι κάνει στην υπόλοιπη Ελλάδα αλλά εδώ είναι απογοήτευση

έχω βάλει χάρτες tomtom & navteq, έχω κάνει δέκα φορές καθαρή εγκατάσταση, και όταν λέω καθαρή εννοώ άλλα datazip, άλλο κατέβασμα με τα αναγκαία μέσα και μετά βάζω μόνο χάρτες και nasa.dem

το αποτέλεσμα δεν αλλάζει

το βάζω σε διαδρομές και εκεί που είμαι στον κεντρικό να μου λέει κατέβα από τα κατσάβραχα να κάνουμε βόλτα πρώτα όλα τα χωριά :X

One+ One --- iPAD 3 --- Xperia Neo V --- HTC Hero --- HTC Touch Cruise --- Nokia N95 --- Nokia 6680 --- Nokia 6310i
Link to comment
Share on other sites

το έχω καταλάβει για τα καλά, μου απάντησαν επίσημα σε mail :angry:

ψάχνω κάποια hack να το ξεγελάω η κάποιο app ίσως αλλά δεν έχω βρει άκρη

 

Kαι εγώ το είχα ψάξει αλλά άκρη δεν υπάρχει. Είναι μια παράλογη επιλογή του navigon που για μένα το κάνει άχρηστο γιατί δεν κάθομαι να αλλάζω κάθε φορά που θέλω να το χρησιμοποιήσω τη γλώσσα του τηλεφώνου. Μια απλή ρύθμιση είναι, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν τη βάζουν. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

το έχω καταλάβει για τα καλά, μου απάντησαν επίσημα σε mail :angry:

ψάχνω κάποια hack να το ξεγελάω η κάποιο app ίσως αλλά δεν έχω βρει άκρη

 

 

 

ΩΩΩΩΩΩΩ :yahoo:

ευχαριστώ φίλε. Ελπίζω να με βγάλει ασπροπρόσωπο γιατί θα κάνω πολλά χιλιόμετρα

 

 

 

Όντος, αν και δεν ήθελα να μου πει πως είναι γιατί ξέρω αλλά πως θα ήθελα να μου πει την στροφή

σε αυτό το sygic το έκανα ακριβώς όπως το ήθελα, έβαλα ελληνικά tts, τι να μου πει κόψε π@π@ρα κτλ την ώρα που ήθελα

τις εύκολες τις έκανα να μου λέει μόνο %turndir% %speed% για να το έχω σαν co-driver :lol::lol:

εγώ το αγόρασα αν και πανάκριβο :mad: το sygic το τσίμπησα με 25€

 

 

 

Θέλω να δώσω ευκαιρία στο igo γιατί το βλέπω αρκετά σαν ελληνική προσπάθεια αλλά δεν, δλδ πραγματικά δεν

δεν ξέρω τι κάνει στην υπόλοιπη Ελλάδα αλλά εδώ είναι απογοήτευση

έχω βάλει χάρτες tomtom & navteq, έχω κάνει δέκα φορές καθαρή εγκατάσταση, και όταν λέω καθαρή εννοώ άλλα datazip, άλλο κατέβασμα με τα αναγκαία μέσα και μετά βάζω μόνο χάρτες και nasa.dem

το αποτέλεσμα δεν αλλάζει

το βάζω σε διαδρομές και εκεί που είμαι στον κεντρικό να μου λέει κατέβα από τα κατσάβραχα να κάνουμε βόλτα πρώτα όλα τα χωριά :X

Ίσως γίνεται με tasker ή IFTTT αλλά δεν το έχω κάνει και δεν ξέρω να σου πω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.

πριν απο 5 ημερες παρελαβα το star n9200+ .δεν ειναι root.

εβαλα 3 gps και δεν κλειδωνει δορυφορους με τιποτα. το σημα του gps αναβοσβηνει συνεχως.

γνωριζει καποιος φιλος κατι?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

και όμως το βρήκα, έχω ελληνικά στο navigon με system locale us

με εφαρμογή που την είχα εγκατεστημένη ήδη :w00t:

 

για όσους έχουν xposed framework είναι το app settings xposed και αλλάζουμε locale για το navigon.

τέλος αυτό ήταν

 

για όσους δεν έχουν xposed framework μια αναζήτηση μέσα από το κινητό θα σας πάει στο xda από όπου το κατεβάζεται

για όσους είναι με ART και θέλουν να παραμείνουν σε αυτό δεν μπορούν να το εγκαταστήσουν γιατί αλλάζει σε κάθε boot σε dalvik

One+ One --- iPAD 3 --- Xperia Neo V --- HTC Hero --- HTC Touch Cruise --- Nokia N95 --- Nokia 6680 --- Nokia 6310i
Link to comment
Share on other sites

και όμως το βρήκα, έχω ελληνικά στο navigon με system locale us

με εφαρμογή που την είχα εγκατεστημένη ήδη :w00t:

 

για όσους έχουν xposed framework είναι το app settings xposed και αλλάζουμε locale για το navigon.

τέλος αυτό ήταν

 

για όσους δεν έχουν xposed framework μια αναζήτηση μέσα από το κινητό θα σας πάει στο xda από όπου το κατεβάζεται

για όσους είναι με ART και θέλουν να παραμείνουν σε αυτό δεν μπορούν να το εγκαταστήσουν γιατί αλλάζει σε κάθε boot σε dalvik

Καλά. Είσαι θηρίο.

Link to comment
Share on other sites

και όμως το βρήκα, έχω ελληνικά στο navigon με system locale us

με εφαρμογή που την είχα εγκατεστημένη ήδη :w00t:

 

για όσους έχουν xposed framework είναι το app settings xposed και αλλάζουμε locale για το navigon.

τέλος αυτό ήταν

 

για όσους δεν έχουν xposed framework μια αναζήτηση μέσα από το κινητό θα σας πάει στο xda από όπου το κατεβάζεται

για όσους είναι με ART και θέλουν να παραμείνουν σε αυτό δεν μπορούν να το εγκαταστήσουν γιατί αλλάζει σε κάθε boot σε dalvik

 

Και το είχα ήδη το xposed χωρίς όμως αυτό το module. Μια χαρά δουλεύει αυτή η λύση. :up:

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.

πριν απο 5 ημερες παρελαβα το star n9200+ .δεν ειναι root.

εβαλα 3 gps και δεν κλειδωνει δορυφορους με τιποτα. το σημα του gps αναβοσβηνει συνεχως.

γνωριζει καποιος φιλος κατι?

ευχαριστω

κανεις δεν γνωριζει?

Link to comment
Share on other sites

κανεις δεν γνωριζει?

 

θα πρεπει η να εισαι root, η να εχεις android sdk tool για να δουμε τι εχεεις στο gps.conf

One+ One --- iPAD 3 --- Xperia Neo V --- HTC Hero --- HTC Touch Cruise --- Nokia N95 --- Nokia 6680 --- Nokia 6310i
Link to comment
Share on other sites

θα πρεπει η να εισαι root, η να εχεις android sdk tool για να δουμε τι εχεεις στο gps.conf

Το gps.conf τουλάχιστον σε κάποιο HTC που είχα δοκιμάσει, ανοίγει σαν απλό text.

Από την άλλη δεν νομίζω να φταίει αυτό το αρχείο που ΔΕΝ έχει καθόλου λήψη. Να έπαιζε ρόλο στην καθυστέρηση μόνο μπορούσε.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

η το gps.conf του την κάνει η το build.prop

και για τα δυο αφού είναι αρχεία συστήματος πρέπει να τα αλλάξει με adb pull/push η με κάποιο root file explorer

τουλάχιστον έτσι νομίζω αλλά μπορεί να είμαι και λάθος :confused:

One+ One --- iPAD 3 --- Xperia Neo V --- HTC Hero --- HTC Touch Cruise --- Nokia N95 --- Nokia 6680 --- Nokia 6310i
Link to comment
Share on other sites

κανεις δεν γνωριζει?

παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις.

πρεπει να το κανω root?

ειμαι ασχετος και δεν ξερω τι ειναι αυτα τα διαολια που μου λετε.

αν καποιος φιλος εχει χρονο και διαθεση ας μου τα πει λιγο πιο αναλυτικα.

ευχαριστω πολυ παντως που ασχοληθηκατε

Link to comment
Share on other sites

https://mega.co.nz/#!wxEzULrI!V9g7oqHlDj1cuQMZhy8gKJmN_LCMBlX153UGqav5Pw0

παιδια καλησπερα.

πριν απο 5 ημερες παρελαβα το star n9200+ .δεν ειναι root.

εβαλα 3 gps και δεν κλειδωνει δορυφορους με τιποτα. το σημα του gps αναβοσβηνει συνεχως.

γνωριζει καποιος φιλος κατι?

ευχαριστω

https://mega.co.nz/#!wxEzULrI!V9g7oqHlDj1cuQMZhy8gKJmN_LCMBlX153UGqav5Pw0

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372981

 

Κατεβασε το zip! Κανε εγκατασταση και τα 3 προγραμματα που θα βρεις μεσα!ανοιξε το framaroot και πατα πανω σε ενα απο τα διαθεσιμα exploit που υπαρχουν(π.χ aragorn)! αν δεν σου βγαλει μηνυμα λαθους τοτε εισαι root!

Οταν πατησεις σε ενα exploit περιμενε λιγακι και αν δε δουλεψει πατα σε αλλο! Αν πανε ολα καλα κανε μετα ενα reboot! Μετα κανε τις οδηγιες οπως αναφερονται στην σελιδα που ανεβασα!

 

 

 

Πιστευω να σε βοηθησα και ευχομαι να πανε ολα καλα!

 

Για να καταλαβεις πως εισαι root κοιτα στις εφαρμογες σου και θα δεις μια που λεγεται supersu

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις.

πρεπει να το κανω root?

ειμαι ασχετος και δεν ξερω τι ειναι αυτα τα διαολια που μου λετε.

αν καποιος φιλος εχει χρονο και διαθεση ας μου τα πει λιγο πιο αναλυτικα.

ευχαριστω πολυ παντως που ασχοληθηκατε

Πριν ασχοληθείς με ρουτ και πειραγματα αρχειων, (γιατι ΔΕΝ φταινε αυτα τα αρχεια και δεν υπαρχει λογος να το ρουταρεις γι αυτο), κατεβασε το gps test απο το store,ανοιξε data (πρόσεξε, data και οχι wifi),βγες σε καθαρο ουρανο και δοκιμασε το.Αν δεν κλειδωνεις μετα απο 1-2 λεπτα,εχει προβλημα ο δεκτης σου και μην ασχολεισαι με τιποτα αλλο.

Οσο για το gps.conf ειναι ενας μυθος και τιποτα παραπανω.Το μονο που γινεται μεσω αυτου ειναι να του αλλάξεις τον server που θα κατεβάσει την εφημεριδα, πραγμα που σημαινει οτι θα πρεπει να εχεις ανοικτα data για σύνδεση στο δικτυο.Το τι ψαρια ομως πιάνει το καθε gps το βλεπουμε χωρις σύνδεση δικτυου, απλα απο μονο του.

Link to comment
Share on other sites

Πριν ασχοληθείς με ρουτ και πειραγματα αρχειων, (γιατι ΔΕΝ φταινε αυτα τα αρχεια και δεν υπαρχει λογος να το ρουταρεις γι αυτο), κατεβασε το gps test απο το store,ανοιξε data (πρόσεξε, data και οχι wifi),βγες σε καθαρο ουρανο και δοκιμασε το.Αν δεν κλειδωνεις μετα απο 1-2 λεπτα,εχει προβλημα ο δεκτης σου και μην ασχολεισαι με τιποτα αλλο.

Οσο για το gps.conf ειναι ενας μυθος και τιποτα παραπανω.Το μονο που γινεται μεσω αυτου ειναι να του αλλάξεις τον server που θα κατεβάσει την εφημεριδα, πραγμα που σημαινει οτι θα πρεπει να εχεις ανοικτα data για σύνδεση στο δικτυο.Το τι ψαρια ομως πιάνει το καθε gps το βλεπουμε χωρις σύνδεση δικτυου, απλα απο μονο του.

 

Φιλε μου το ειχα και γω αυτο το θεμα με ενα κινεζο και δεν εβρισκα σημα ποτε (ωρες ατελειωτες)! Εκανα την διαδικασια 1 φορα με το mobileuncle και μετα κλειδωνε δορυφορους σε 1 λεπτο! Εξαλλου δεν θα παθει τιποτα απο ενα root!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το ειχα και γω αυτο το θεμα με ενα κινεζο και δεν εβρισκα σημα ποτε (ωρες ατελειωτες)! Εκανα την διαδικασια 1 φορα με το mobileuncle και μετα κλειδωνε δορυφορους σε 1 λεπτο! Εξαλλου δεν θα παθει τιποτα απο ενα root!

Εννοεις σου κλειδωνει δορυφόρους με μονιμη υποβοήθηση, σωστα?(αυτο κανει το mobileunche και τιποτα περισσοτερο), γιατι standalone ο δεκτης σου υποφερει μεχρι να κλειδώσει και αν βρεθεις σε μερη χωρις σημα κινητης θα εχεις παλι προβλημα.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, παίζει το δίδυμο garmin με χαρτες autodrive hellas σε κινητό με android?

Ενδιαφέρομαι και για εκτός δρόμου διαδρομές και θυμάμαι πως οι χάρτες της autodrive ήταν αρκετά καλοί...

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

κάπως αλλιώς λεγόταν οι χάρτες για off road! δεν θυμάμαι έχει δίκιο.όχι autodrive αλλά κάπως αλλιώς!

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις.

θυμαμαι πολυ καλα παντως πως οι χαρτες autodrive και topodrive hellas ειναι απο τους καλυτερους για off road μαζι με αυτους της αναβασης.

Αλλα αφου δεν παιζουν σε android θα βολευτω με το κινεζοnavigatorgps που εχω στο αμαξι.

Λοιπόν τεσταρω Garmin street pilot με τελευταίο Autodrive.

Δυστυχώς το πρόγραμμα τρώει κολλήματα στην αναζήτηση οδών. Πχ δεν βρίσκει διεύθυνση στην Κηφισίας, στο Μαρούσι που είναι τσεκαρισμενη με αλλά προγράμματα.

Επίσης κολλάει στην αναζήτηση κάποιες φορές και θέλει κλείσιμο με home button.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πριν ασχοληθείς με ρουτ και πειραγματα αρχειων, (γιατι ΔΕΝ φταινε αυτα τα αρχεια και δεν υπαρχει λογος να το ρουταρεις γι αυτο), κατεβασε το gps test απο το store,ανοιξε data (πρόσεξε, data και οχι wifi),βγες σε καθαρο ουρανο και δοκιμασε το.Αν δεν κλειδωνεις μετα απο 1-2 λεπτα,εχει προβλημα ο δεκτης σου και μην ασχολεισαι με τιποτα αλλο.

Οσο για το gps.conf ειναι ενας μυθος και τιποτα παραπανω.Το μονο που γινεται μεσω αυτου ειναι να του αλλάξεις τον server που θα κατεβάσει την εφημεριδα, πραγμα που σημαινει οτι θα πρεπει να εχεις ανοικτα data για σύνδεση στο δικτυο.Το τι ψαρια ομως πιάνει το καθε gps το βλεπουμε χωρις σύνδεση δικτυου, απλα απο μονο του.

παιδια σας ευχαριστω και παλι ολους.

πως ανοιγω μονο data και οχι wifi?

Link to comment
Share on other sites

παιδια σας ευχαριστω και παλι ολους.

πως ανοιγω μονο data και οχι wifi?

 

http://s6.postimg.org/61udmbk4x/Screenshot_2014_09_22_14_36_18.png

image hosting

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστω πολυ mariodj και οσους φιλους μπηκαν στον κοπο να μου απαντησουν

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ξεκόλλησα ένα ζευγάρι Γάλλων με ένα τεράστιο τροχόπιστο από τα στενά της γειτονιάς μου, 20+ χλμ μακριά από εκεί που έπρεπε να είναι.

Αιτία το google maps.

Οι άνθρωποι προφανώς και είχαν εμπειρία από ταξίδια και είχαν μάλιστα 2 Gps, ένα του αυτοκινήτου και ένα από Ipad mini μέσω hotspot για τα δεδομένα. Όμως ψάχνοντας την Λεωφ. Αθηνών στο Χαιδάρι, αποφάσισαν να στηριχτούν στο Ipad και στο google maps. Και δυστυχώς κατάφεραν να βρεθούν τόσο μακριά και μέσα στα στενά γιατί από την μία το δίκτυο έκανε μια ώρα να βρει δεδομένα και απότην άλλη το gmaps τους έβγαλε λάθος Αθηνών. Μίλαγαν όμως αγγλικά και μπόρεσα να τους δώσω κάποιες οδηγίες για να φύγουν προς Χαιδάρι.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...