Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρε συ @Giov87 μήπως την συγκεκριμένη υπογραφή την εχεις βαλει να εμφανίζεται και απο της ρυθμίσεις του forum (Ρυθμίσεις >Τροποποίηση Υπογραφής ) και γιαυτό εμφανίζεται .

 

Την έχω ναι.. αλλά από την στιγμή που μπαίνω έμμεσα στο myphone χρησιμοποιώντας το taparalk και όχι απευθείας, είναι λογικό να φαίνεται?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σε ποια συσκευή αναφέρεσαι?

 

Στο sensation Ανδρέα.. μου έχει σπάσει τα νεύρα το handcent που δεν εμφανίζει τις εικόνες των επαφών, ενώ στην στοκ είναι κομπλέ...

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Την έχω ναι.. αλλά από την στιγμή που μπαίνω έμμεσα στο myphone χρησιμοποιώντας το taparalk και όχι απευθείας, είναι λογικό να φαίνεται?

 

Ναι.Εγω δεν την εχω βαλει στο tapatalk αλλα φαινεται.Το ποστ το εκανα απο το κινητο.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ναι.Εγω δεν την εχω βαλει στο tapatalk αλλα φαινεται.Το ποστ το εκανα απο το κινητο.

 

Στα ίδια καταλήγουμε λοιπόν.. Η υπογραφή φαίνεται και από το tapatalk.. Το αντίστροφο όμως δεν δουλεύει ε? Δηλαδή να φαίνεται η υπογραφή και μέσαt στο talatalk..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι σιγουρος αν σε καταλαβα...

Παντως αν εχεις μια υπογραφη στο φορουμ μεσα απο το PC σου ας πουμε,οταν θα ποσταρεις απο το tapatalk θα φαινεται καθε φορα.Αρκει να την εχεις βαλει απο το φορουμ μεσω browser.

Αν εχεις βαλει μια υπογραφη στο tapatalk μονο,θα φαινεται μονο αν ποσταρεις απο το tapatalk.

Στο myphone.gr για καποιο λογο δεν φαινεται το κλασσικο "sent from my ....... using Tapatalk".Σε αλλα φορουμς φαινεται κανονικα.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι σιγουρος αν σε καταλαβα...

Παντως αν εχεις μια υπογραφη στο φορουμ μεσα απο το PC σου ας πουμε,οταν θα ποσταρεις απο το tapatalk θα φαινεται καθε φορα.Αρκει να την εχεις βαλει απο το φορουμ μεσω browser.

Αν εχεις βαλει μια υπογραφη στο tapatalk μονο,θα φαινεται μονο αν ποσταρεις απο το tapatalk.

Στο myphone.gr για καποιο λογο δεν φαινεται το κλασσικο "sent from my ....... using Tapatalk".Σε αλλα φορουμς φαινεται κανονικα.

 

Ναι το κατάλαβα.. Αυτό εξηγούσα και εγώ πριν.. ή τουλάχιστον προσπαθούσα.. :lol: Όλα καλά λοιπόν..

Link to comment
Share on other sites

back όλη τη rom σου με το Titanium και είσαι ήσυχος.:)

 

Μια και αναφέρθηκε, μπορεί κάποιος να εξηγήσει πως γίνεται αυτό με το Titanium;

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται. Με το titanium κανεις backup μονο τις εφαρμογες με τα δεδομενα τους.

δεν ειμαι σιγουρος αν ποσταρω στο σωστο θεμα(οποτε συγχωρεστε με) αλλα ψαχνω εφαρμογη που να διαλεγω ποιες εφαρμογες θα εχουν προσβαση στο 3g...δηλαδη οχι να απαγορευω ποιες δεν θα μπαινουν αλλα να μην μπενει ΚΑΜΙΑ εκτος απο αυτη που θα δηλωσω..

 

Droidwall. Πρεπει να εισαι root.

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Στο sensation Ανδρέα.. μου έχει σπάσει τα νεύρα το handcent που δεν εμφανίζει τις εικόνες των επαφών, ενώ στην στοκ είναι κομπλέ...

 

Λοιπόν υποθέτω ότι η συσκευή σου δεν είναι Ελληνική κ λογικά δεν είναι καν unbranded, γι' αυτό σου κάνει κόλπα η stock εφαρμογή.

Λογικά θα λυθεί εύκολα με αλλαγή cid.. Ελπίζω να ξέρεις πως γίνεται.. Κράτα οπωσδήποτε backup το δικό σου cid για παν ενδεχόμενο...

Οι εντολές είναι:

fastboot getvar cid
fastboot oem writecid HTC__N34

 

Η πρώτη τραβάει το cid σου κ η δεύτερη γράφει αυτό το cid που σου προτείνω, το ελληνικό.

Καλή επιτυχία!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι θέμα εφαρμογής αλλά θέμα πληκτρολογίου, δοκίμασε να βάλεις το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sql.greekkeyboard&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5zcWwuZ3JlZWtrZXlib2FyZCJd και όταν γράφεις sms θα πατάς το sms που λέει κ γράφει με κεφαλαία.

 

ΕΊΝΑΙ θέμα εφαρμογής. Όχι πληκτρολογιου. Κατεβάσετε το go sms και θα στέλνετε 160 χαρακτήρες πάντα ανεξαρτήτως πληκτρολογιου

Link to comment
Share on other sites

ΕΊΝΑΙ θέμα εφαρμογής. Όχι πληκτρολογιου. Κατεβάσετε το go sms και θα στέλνετε 160 χαρακτήρες πάντα ανεξαρτήτως πληκτρολογιου

 

Δυστυχώς δεν είναι ούτε θέμα εφαρμογής ούτε πληκτρολογίου.. Στα htc είναι θέμα των ρυθμίσεων που βάζει ανά περιοχή η HTC, δεν ξέρω γιατί το κάνουν και στην τελική δεν με ενδιαφέρει κιόλας αλλά οι unbranded συσκευές, όπως κ οι ελληνικές δουλεύουν μια χαρά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν είναι ούτε θέμα εφαρμογής ούτε πληκτρολογίου.. Στα htc είναι θέμα των ρυθμίσεων που βάζει ανά περιοχή η HTC, δεν ξέρω γιατί το κάνουν και στην τελική δεν με ενδιαφέρει κιόλας αλλά οι unbranded συσκευές, όπως κ οι ελληνικές δουλεύουν μια χαρά.

 

Μολις εβαλα την νεα Viper 1.3.5 και εχει κανονικα 160 χαρακτηρες στην στοκ...! :confused: Χωρις να κανω κατι φυσικα...! Απλα γραφει σε κεφαλαια....! Με το handsent μια χαρα ειχα 160... Ευχαριστω Ανδρεα παντως..!

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Μολις εβαλα την νεα Viper 1.3.5 και εχει κανονικα 160 χαρακτηρες στην στοκ...! :confused: Χωρις να κανω κατι φυσικα...! Απλα γραφει σε κεφαλαια....! Με το handsent μια χαρα ειχα 160... Ευχαριστω Ανδρεα παντως..!

 

Πάντα με κεφαλαία είναι, δυστυχώς. Ακόμα κ οι εφαρμογές που δείχνουν ότι στέλνουν με μικρά στην ουσία τα μετατρέπουν σε κεφαλαία πριν φύγει το sms.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντα με κεφαλαία είναι, δυστυχώς. Ακόμα κ οι εφαρμογές που δείχνουν ότι στέλνουν με μικρά στην ουσία τα μετατρέπουν σε κεφαλαία πριν φύγει το sms.

 

Με ρύθμιση μπορείς να στείλεις με μικρά και να φτάσει με μικρά αλλά το μήνυμα αυτόματα πέφτει στους 70 χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη το mybackup pro δεν χρειαζεται ρουτ και μετα απο hard reset επαναφερει το κινητο ΑΚΡΙΒΩΣ οπως ηταν πριν?με ολες τις εφαρμογες που ειχα εγκατεστημενες ,widgets κλπ?

 

ΌΧΙ. Ο μόνος τρόπος για να κάνεις πλήρες backup είναι να είσαι root.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Με ρύθμιση μπορείς να στείλεις με μικρά και να φτάσει με μικρά αλλά το μήνυμα αυτόματα πέφτει στους 70 χαρακτήρες.

 

Δεν μιλάμε για 70 όμως ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς κανένα καλό πρόγραμμα για HD ταινίες, έχω δοκιμάσει το BS player & v player αλλά δεν με ικανοποίησε η αναπαράγει δεν είναι αρκετά smooth.
Link to comment
Share on other sites

Με ICS όταν πατάω κοινοποίηση σε κάποια επαφή μου βγάζει την στοκ app για μυνήματα αλλά όχι το handcent. Είναι θέμα στην ICS στο razr ή το κάνει και σε άλλες συσκευές;

 

Δεν θυμάμαι αν το έκανε και σε ginger.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς κανένα καλό πρόγραμμα για HD ταινίες, έχω δοκιμάσει το BS player & v player αλλά δεν με ικανοποίησε η αναπαράγει δεν είναι αρκετά smooth.

 

Δοκíμασε και τον ΜΧ player

Edited by istrios
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς κανένα καλό πρόγραμμα για HD ταινίες, έχω δοκιμάσει το BS player & v player αλλά δεν με ικανοποίησε η αναπαράγει δεν είναι αρκετά smooth.

Δοκíμασε και τον ΜΧ player

Το δοκίμασα αλλά δεν μου παίζει ηχο

 

Για δοκιμασε τοτε mvideo player και moboplayer :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ολοκαίνουργιος χρήστης android.εχω το Samsung galaxy ace2 και λέω να δοκιμάσω ένα πρόγραμμα gps. Έχετε να προτείνετε κάποιο;

 

Για ΔΩΡΕΑΝ navigator με OFFLINE χάρτες προτείνω το OruxMaps.

Για να φτιάξεις χαρτες στο PC κατεβάζεις το Mobile

atlas creator και φτιάχνεις offline χάρτες από

πολλές πηγές χαρτων στο διαδίκτυο

Δυστυχώς δεν έχει google και yahoo χάρτες λόγω

πνευματικών δικαιωμάτων ΑΛΛΑ υπάρχουν Add-ons

και μια παλαιότερη έκδοση του προγράμματος που

του δίνουν αυτή την δυνατότητα.

φυσικά το OruxMaps έχει και online χάρτες και

δυνατότητα caching.

Link to comment
Share on other sites

οταν κατεβαζουμε καποια εφαρμογη απο το play store κανει αυτοματα εγκατασταση πως γινεται να απενεργοποιηθει αυτο και να εγκαταστησω μετα οσες εφαρμογεσ εχω κατεβασει ?
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

για τα προγράμματα ου ξεκινάνε μπορείς να δεις το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.elsdoerfer.android.autostarts&hl=el

ή https://play.google.com/store/apps/details?id=ccc71.pmw.pro&hl=el

 

το 2ο θέλει λίγο προσοχή, αν δεν είσαι σίγουρος τι κάνει τι μην το πειράζεις μπορεί να έχει πολλά προβλήματα.

 

Ευχαριστώ

Στο autostarts έχει πολλές επιλογές. Που πρέπει να δω;

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...