Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν θέλεις να αλλάξεις calling screen αλλά να έχεις καλύτερη ποιότητα φωτογραφιών στις επαφές σου δοκίμασε το HD contact photo

 

Πώς δουλεύει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εχουμε εφαρμογη που να κανει sync τις εικονες απο τις επαφες μας στο fb με τις επαφες στο τηλεφωνο οπως κανει και το facebook for htc sense...?

 

Αν κατάλαβα καλά τι θέλεις, δοκίμασε αυτό:

https://play.google.com/store/apps/details?id=heinrisch.contact.picture.sync

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ αυτό Dictionary Greek English Free https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bitknights.dict.enggre.free

ειναι αρκετά καλό .

 

 

Ευχαριστώ φίλε μου:-)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη αν εχει αναφερθει ξανα, αλλα ειναι πολλες οι σελιδες για να ψαξει κανεις:O

Υπαρχει καποια δωρεαν εφαρμογη που να μας δειχνει τι εφαρμογες τρεχουν στο κινητο και ''ξυπνανε'' την οθονη καθε τρεις και λιγο? Πηρε ενας φιλος το htc one v και δεν λεει να σταματησει να αναβοσβηνει η οθονη! Εφαρμογες που σιγουρα ζητανε ενημερωση μεσω ιντερνετ οπως widgets καιρου κλπ τις εχει απεγκαταστησει ολες. Και παρολα αυτα το προβλημα παραμενει:confused:

 

Καλησπέρα. Μήπως έχει τον εκατομμυριούχο? Το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα.μήπως υπάρχει καμιά εφαρμογή για μηνύματα?εχω το go sms άλλα δεν μου δουλεύει και πολύ καλά.υπάρχει κάτι άλλο?ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα.μήπως υπάρχει καμιά εφαρμογή για μηνύματα?εχω το go sms άλλα δεν μου δουλεύει και πολύ καλά.υπάρχει κάτι άλλο?ευχαριστώ πολύ.
Υπαρχει και το handcent sms
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μήπως έχει τον εκατομμυριούχο? Το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ.

 

Ναι, τον εχει! Λες να φταιει αυτη η εφαρμογη? Θα το ψαξουμε και θα ενημερωσω σχετικα.

Ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα πρέπει να ανανεώσεις τις φωτογραφίες με υψηλής ανάλυσης για να φαίνονται καλύτερα.

Επίσης μετά από restore των επαφων, όταν flashαρεις μια καινούρια rom για παράδειγμα πάλι οι επαφές έχουν χαμηλή ανάλυση οπότε θα πρέπει να κάνεις την ίδια διαδικασία.

Με την Jelly Bean λένε ότι το έφτιαξαν αυτό.

 

Οταν λες οτι αντικαθιστας τις φωτογραφιες με αλλες υψηλης αναλυσης, που το κανεις αυτο? Στην εφαρμογη? Φτιαχνεις δηλαδη εναν φακελο στο κινητο κι εκει βαζεις "καλυτερες" φωτογραφιες? (ουσιαστικα καταργεις τις φωτογραφιες των gmail/facebook, καταλαβα καλα?)

 

 

 

 

Ναι, τον εχει! Λες να φταιει αυτη η εφαρμογη? Θα το ψαξουμε και θα ενημερωσω σχετικα.

Ευχαριστω:)

 

Υπαρχουν πολλες εφαρμογες που δημιουργουν αυτο το προβλημα... προσωπικα, ειμαι πολυ "επιλεκτικος" και προσεκτικος πλεον στο τι εγκαθιστω, μου εχει συμβει πολλες φορες...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εγω που χρησιμοποιω Google Chrome στο λαπτοπ και τον μαμα browser στο SGS2 μου,πως μπορω να συγχρονισω και να περασω τους σελιδοδεικτες που εχω απο το λαπτοπ στο κινητο;

 

Κανεις που να ξερει αν γινεται;Κι αν ναι πως;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες οτι αντικαθιστας τις φωτογραφιες με αλλες υψηλης αναλυσης, που το κανεις αυτο? Στην εφαρμογη? Φτιαχνεις δηλαδη εναν φακελο στο κινητο κι εκει βαζεις "καλυτερες" φωτογραφιες? (ουσιαστικα καταργεις τις φωτογραφιες των gmail/facebook, καταλαβα καλα?)

 

Ακριβώς, πρώτα φτιάχνεις έναν φάκελο με τις φωτογραφίες που έχεις. Μετά ανοίγεις την εφαρμογή και του δείχνεις τον φάκελο που έφτιαξες πριν. Τέλος, αντιστοιχεί τις φωτογραφίες με τις επαφες που θες, στη δωρεάν έκδοση μπορείς μια μια μόνο.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω που να ρωτήσω, αλλά όταν κάνω προσθήκη επαναλαμβανόμενου συμβάντος και θέλω μετά να σβήσω ένα ενδιάμεσο συμβάν δεν μου αφήνει να σβήσει μόνο αυτό και μου λέει να σβήσει και όλα τα άλλα (μελλοντικά συμβάντα) από εκεί και πέρα!!!!!!!!!!!!! Είναι πρόβλημα του ICS ή κάτι άλλο? Υπάρχει κανένα ημερολόγιο άλλο στο Android να μην το κάνει αυτό? Έχω το S3
Link to comment
Share on other sites

παρατηρησε κανεις στην νεα εκδοση του go launcher ex οτι στη γραμμη του dock, εχει βαλει τις εφαρμογες απο το go store και εχει αφαιρεσει αυτοματα οτι ειχες πριν και επιπλεον δεν σου δινει την δυνατοτητα να προσθεσεις τις συντομευσεις τις αρεσκιας σου
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη αν εχει αναφερθει ξανα, αλλα ειναι πολλες οι σελιδες για να ψαξει κανεις:O

Υπαρχει καποια δωρεαν εφαρμογη που να μας δειχνει τι εφαρμογες τρεχουν στο κινητο και ''ξυπνανε'' την οθονη καθε τρεις και λιγο? Πηρε ενας φιλος το htc one v και δεν λεει να σταματησει να αναβοσβηνει η οθονη! Εφαρμογες που σιγουρα ζητανε ενημερωση μεσω ιντερνετ οπως widgets καιρου κλπ τις εχει απεγκαταστησει ολες. Και παρολα αυτα το προβλημα παραμενει:confused:

 

επίσης αν υπάρχουν εγκατεστημένες εφαρμογές για κατέβασμα τραγουδιών. μου το παρουσίασε και μένα μερικές φορές

Link to comment
Share on other sites

παρατηρησε κανεις στην νεα εκδοση του go launcher ex οτι στη γραμμη του dock, εχει βαλει τις εφαρμογες απο το go store και εχει αφαιρεσει αυτοματα οτι ειχες πριν και επιπλεον δεν σου δινει την δυνατοτητα να προσθεσεις τις συντομευσεις τις αρεσκιας σου

 

Μπορείς να βάλεις ότι θες στην dock!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, πρώτα φτιάχνεις έναν φάκελο με τις φωτογραφίες που έχεις. Μετά ανοίγεις την εφαρμογή και του δείχνεις τον φάκελο που έφτιαξες πριν. Τέλος, αντιστοιχεί τις φωτογραφίες με τις επαφες που θες, στη δωρεάν έκδοση μπορείς μια μια μόνο.

 

Αυτο το εχω ηδη κανει χωρις καμμια εφαρμογη!!!

Εφτιαξα εναν φακελο στο κινητο, εβαλα μεσα καλης ποιοτητας φωτογραφιες και τις αντιστοιχησα στις favorites επαφες (που με ενδιαφερουν περισσοτερο)... Οι υπολοιπες αντιστοιχηθηκαν κατα τον συγχρονισμο με gmail/facebook (και βεβαια ειναι χαλια...)

Οποτε σε τι ακριβως χρησιμευει η εφαρμογη???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οντως μπορεις η μαλλον μπορουσες? κατι εχει αλλαξει με την νεα αναβαθμιση του προγραμματος, εκτος αν μου διαφευγει καποια ρυθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη αν εχει αναφερθει ξανα, αλλα ειναι πολλες οι σελιδες για να ψαξει κανεις:O

Υπαρχει καποια δωρεαν εφαρμογη που να μας δειχνει τι εφαρμογες τρεχουν στο κινητο και ''ξυπνανε'' την οθονη καθε τρεις και λιγο? Πηρε ενας φιλος το htc one v και δεν λεει να σταματησει να αναβοσβηνει η οθονη! Εφαρμογες που σιγουρα ζητανε ενημερωση μεσω ιντερνετ οπως widgets καιρου κλπ τις εχει απεγκαταστησει ολες. Και παρολα αυτα το προβλημα παραμενει:confused:

 

μπορεις να κλεισεις και να δεις τις εφαρμογες μεσω των ρυθμισεων...ρυθμισεις-εφαρμογες-υπηρεσιες που εκτελουνται

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

παιδια ποια ειναι η καλυτερη εφαρμογη για

system info που να εχει και widget?

SE xperia Neo V 2.3.4 Codename 9.0

ευχαριστω το φιλο Soulfunkdjx για τη βοηθεια :bow:

Link to comment
Share on other sites

παιδια ποια ειναι η καλυτερη εφαρμογη για

system info που να εχει και widget?

 

Για ρίξε μια ματιά σε αυτό κι αυτό. Τα widgets δεν είναι και τα καλύτερα αλλά η εφαρμογή τα λέει όλα λεπτομερέστατα.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

παιδια ποια ειναι η καλυτερη εφαρμογη για

system info που να εχει και widget?

 

Mini info, elixir elixir 2 και τα sense analog clock. Το τελευταιο χρειαζεται και τα λιγοτερα mb.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μήπως έχει τον εκατομμυριούχο? Το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ.

 

Τελικα βρεθηκε ο φταιχτης και ηταν φυσικα ο εκατομμυριουχος!!

Απο τη στιγμη που τον απεγκατεστησε το κινητο ηρθε και παλι στα ισα του:lol:

Η πλακα ειναι πως τον εχω κι εγω στο SGS II αλλα δεν μου εχει δημιουργησει καποιο προβλημα μεχρι στιγμης:worry:

Τι να πεις! Τα παραξενα του android ειναι αυτα μαλλον!

 

Σ' ευχαριστω και παλι:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες.

Τον τελευταιο καιρο ασχολουμαι πολυ με το whatsapp, στο οποιο ειμαι σε να group με διαφορα παιδια και μιλαμε.

Εχω παρατηρησει οιπον πως ειναι πολυ ενεργοβορο προγραμματακι αν και ειναι και πολυ ανετο και καλο ταυτοχρονα.

 

Ξερετε καποι αλλο παρεμφερες προγραμμα, που να εχει και group λειτουργια φυσικα και να ειναι ποιο

οικονομικο για την μπαταρια?

 

Το Chat on ας πουμε της sammy η το kik messenger ειναι πιο φυσιολογικα?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες.

Τον τελευταιο καιρο ασχολουμαι πολυ με το whatsapp, στο οποιο ειμαι σε να group με διαφορα παιδια και μιλαμε.

Εχω παρατηρησει οιπον πως ειναι πολυ ενεργοβορο προγραμματακι αν και ειναι και πολυ ανετο και καλο ταυτοχρονα.

 

Ξερετε καποι αλλο παρεμφερες προγραμμα, που να εχει και group λειτουργια φυσικα και να ειναι ποιο

οικονομικο για την μπαταρια?

 

Το Chat on ας πουμε της sammy η το kik messenger ειναι πιο φυσιολογικα?

 

Γιατί δεν χρησιμοποιείς το Facebook messenger, που το έχουν όλοι, ακόμα και αυτοί που δεν έχουν smartphone;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν χρησιμοποιείς το Facebook messenger, που το έχουν όλοι, ακόμα και αυτοί που δεν έχουν smartphone;

 

Διοτι δεν εχω καν facebook. :)

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα βρεθηκε ο φταιχτης και ηταν φυσικα ο εκατομμυριουχος!!

Απο τη στιγμη που τον απεγκατεστησε το κινητο ηρθε και παλι στα ισα του:lol:

Η πλακα ειναι πως τον εχω κι εγω στο SGS II αλλα δεν μου εχει δημιουργησει καποιο προβλημα μεχρι στιγμης:worry:

Τι να πεις! Τα παραξενα του android ειναι αυτα μαλλον!

 

Σ' ευχαριστω και παλι:)

 

Και εγώ το είχα πολύ καιρό χωρίς πρόβλημα και ξαφνικά άρχισε να το κάνει. Ίσως έφταιγε κάποιο update αλλά το πρόβλημα ξεκίνησε μέρες μετά το τελευταίο update της εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...