Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αφου εχεις και sgs2 με amoled μη φοβασαι τιποτα απο θεμα καταναλωσης..

Σ'ευχαριστω και σενα φιλε μου.

Να ρωτησω και κατι αλλο....Τωρα που συνδεθηκα με το play για να κατεβασω το noled μου εβγαλε και εκανα καποιες ενημερωσεις σε εφαρμογες που εχω στο κινητο....Πρεπει να κανω κατι εγω τωρα, π.χ. restart ή δεν χρειαζεται...??

Ευχαριστω.

Η ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΒΕΒΛΗΜΕΝΗ....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σ'ευχαριστω και σενα φιλε μου.

Να ρωτησω και κατι αλλο....Τωρα που συνδεθηκα με το play για να κατεβασω το noled μου εβγαλε και εκανα καποιες ενημερωσεις σε εφαρμογες που εχω στο κινητο....Πρεπει να κανω κατι εγω τωρα, π.χ. restart ή δεν χρειαζεται...??

Ευχαριστω.

 

Οχι,δε χρειαζεται reboot η οτιδηποτε.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Οχι,δε χρειαζεται reboot η οτιδηποτε.

Να'σαι καλα φιλε μου.

Δεν χρειαζεται ουτε μετα την εγκατασταση της εφαρμογης που κατεβασα...??

Σ'ευχαριστω για την απαντηση.

Η ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΒΕΒΛΗΜΕΝΗ....
Link to comment
Share on other sites

Οχι δε χρειάζεται.Αν κάποια στιγμή χρειαστεί,θα σου βγάλει μήνυμα

Σ'ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου.

Ωραια, το ξεκαθαρισαμε κι αυτο...

Οταν λες ομως φιλε οτι θα μου βγαλει μηνυμα αν χρειαστει εννοεις οτι αυτο θα προκυψει απο καποια εφαρμογη ή απο το ιδιο το τηλεφωνο...??

Η ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΒΕΒΛΗΜΕΝΗ....
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου.

Ωραια, το ξεκαθαρισαμε κι αυτο...

Οταν λες ομως φιλε οτι θα μου βγαλει μηνυμα αν χρειαστει εννοεις οτι αυτο θα προκυψει απο καποια εφαρμογη ή απο το ιδιο το τηλεφωνο...??

 

Θα σου το ζητήσει η εφαρμογή φίλε μου

Αλλά οι περισσότερες το 99% δεν θέλουν τίποτα δουλεύουν μια χαρά

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Θα σου το ζητήσει η εφαρμογή φίλε μου

Αλλά οι περισσότερες το 99% δεν θέλουν τίποτα δουλεύουν μια χαρά

Σ'ευχαριστω πολυ φιλε μου για την απαντηση, να'σαι καλα.

Ειναι πολυ χρησιμο για μενα να το ξεκαθαρισω για να κανω σταθερα "βηματα" προοδου...:D

Καλο βραδυ.

Η ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΒΕΒΛΗΜΕΝΗ....
Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα και στο τοπικ του εορτολογιου αλλα ας ρωτησω και εδω, υπαρχει καμμια εφαρμογη που να λεει ποιος αγιος γιορταζει σημερα? οχι ποιο ονομα που λενε ολες οι εφαρμογες που υπαρχουν, ποιον αγιο γιορταζει η εκκλησια... Δηλαδη σημερα να λεει Αθανασιου επισκοπου Χριστιανουπολεως κτλ, γιατι στις περισσοτερες εφαρμογες λενε ακυρα ονοματα (πχ φανταζομαι οτι θα λενε οτι σημερα γιορταζει ο Θανασης!) ενω αν ξερουμε ακριβως ποιος αγιος γιορταζει θα ξερουμε ποιος γιορταζει πραγματικα... Απλο εορτολογιο (οπως το Σημερα που εβγαινε για windows) ψαχνω και αν εχει και widget καλυτερα... εχω ψαξει και στο μαρκετ αλλα δεν βρισκω τετοιο παρα μονο ποια ονοματα γιορταζουν.

 

Για δες εδώ φίλε μου Ελληνορθόδοξο ημερολόγιο

 

Επίσης ψάχνοντας βρήκα στο market το RealTraffic.

Το RealΤraffic προσφέρει ενημέρωση για την κίνηση στους δρόμους της Αθήνα (Αττική) και της Θεσσαλονίκης. Το RealTraffic χρησιμοποιεί τις υπηρεσίες ενημέρωσης κυκλοφοριακού φόρτου της Telenavis Hellas. Οι υπηρεσίες προσφέρουν την μεγαλύτερη δυνατή κάλυψη οδικού δικτύου στην Ελλάδα! για online πληροφόρηση από την Telenavis

Πολύ καλό για εμάς που ζούμε σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη και δωρεάν:D

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω στο θέμα εφαρμογές για πρόγνωση καιρού, το 1weather. Πανέμορφη εφαρμογή, δωρεάν, με μικρό και καλοσχεδιασμένο κυκλικό Widget.

Και από πρόγνωση καιρού τα πάει περίφημα αυτές τις μέρες που την χρησιμοποιώ. Ακόμα και στην Πάτρα που δεν ξέρεις αν θα βρέχει σε 1 ώρα, ενώ σε χτυπάει ο ήλιος εκείνη την στιγμή. :happy:

http://1weatherapp.com/

Πιστεύω αξίζει να την δοκιμάσετε.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αντιγραφή της playlist για backup στο Ttpod κάνεις δεν ξέρει πώς γίνεται;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μερικές σελίδες πριν κάποιος ρώτησε για application που να βγάζει προσφορές στο play store.

Ανακάλυψα σήμερα το appsales

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

σημερα βγηκε και η εφαρμογη του euro 2012:p:D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.imano.euro2012.orange&hl=el

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έπειτα από κάποιες δοκιμές τις προηγούμενες ημέρες που είχε βροχές, διαπίστωσα ότι πιο αξιόπιστο σε πρόγνωση είναι το weather underground, καθώς χρησιμοποιεί περισσότερους σταθμούς. Εκτός από την official weather underground εφαρμογή η οποία δεν έχει όμως widget και δεν με ενθουσίασε, υπάρχει και το beweather. Και αυτό παίρνει από εκεί τα στοιχεία για τον καιρό και είναι αρκετά όμορφο. Ξενέρωσα με το Palmary, όταν έβρεχε και μου έδειχνε ηλιοφάνεια με λίγα σύννεφα. Επίσης έβαλα ένα θερμόμετρο στο μπαλκόνι και είδα ότι το weather underground ήταν πιο κοντά και σε ότι αφορά τη θερμοκρασία.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω αν υπαρχει αλλο προγραμμα περα απο Widgetlocker Locker screen και να συνδυαζεται με εναν music player περα απο το Music Player Pro η' το Neutron Music Player που να σου κανουν τα εξης πραγματα

1.Να μπορω να μπαινω στη lockscreen απο αναμονη με τα volume η' camera button

2.Kαι το βασικοτερο να ενσωματωσω καποιον player γιατι δεν γινεται με το μαμισιο ετσι ωστε οταν ακουω μουσικη με bluetooth η' handsfree οταν παταω επομενο η' προηγουμενο η' το pause στο handsfree η του bluetooth stereo να μην αναβει η οθονη καθε φορα που αλλαζω κομμματι και να μπαινει στη lockscreen παρα μονο να το κανει αυτο οταν το κανω μεσα απο τη συσκευη,και επισης οταν ακουω μουσικη ενω ειμαι σε αναμονη να μην το εκλαμβανει τη διαχειρηση του volume button της της συσκευης σαν να θελω να μπω στη lockscreen και μου αναβει τη συσκευη στα καλα καθουμενα,γιατι αυτο ακριβως μου κανει με τα 2 προγραμματακια music player που ανεφερα.

 

Αλλη λυση για το κανω αυτο ειναι μονο με αλλη συσκευη android που να εχει on/off στα πλαγια και home hardware button,ετσι ωστε να μην εχω να κανω με utility καθολου η΄να γυρισω σε N9 που δεν το θελω που μου τα εκανε αυτα που περιγραφω,αλλα θελω να αποφυγω αυτες τις 2 λυσεις,ευχαριστω:p:p

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιείς go launcher δοκίμασε το go locker

(δεν ξέρω αλλά τέτοια :p)

 

Για μουσική δοκίμασε το trial του power amp για να δεις αν σε καλύπτει (πολύ καλός player)

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιείς go launcher δοκίμασε το go locker

(δεν ξέρω αλλά τέτοια :p)

 

Για μουσική δοκίμασε το trial του power amp για να δεις αν σε καλύπτει (πολύ καλός player)

 

Δεν χρησιμοποιω το go launcher θα το εγκαταστησω θα δω και το power amp για να δουμε,ευχαριστω

 

Δυστηχως τα ιδια μου κανει οταν παταω αναπαραγωγη-pause-επομενο-προηγουμενο απο το bluetooth μου το εκλαμβανει η συσκευη οτι θελω να μπω στη lockscreen και μου αναβει στα καλα καθουμενα η συσκευη ενω εγω θελω να το κανει να μπαινει απο αναμονη μονο οταν πειραξω τη συσκευη πχ volume/camera button και οχι οταν κανω τη διαχειρηση τις μουσικης μεσα απο το bluetooth

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειναι κατα την γνωμη σας ο καλυτερος player για μουσικη?

Σκεφτομαι γι αυτον https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tbig.playerpro&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS50YmlnLnBsYXllcnBybyJd, αλλα θελω και αλλες αποψεις.

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειναι κατα την γνωμη σας ο καλυτερος player για μουσικη?

Σκεφτομαι γι αυτον https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tbig.playerpro&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS50YmlnLnBsYXllcnBybyJd, αλλα θελω και αλλες αποψεις.

 

Εγω εχω τον Power AMP πολυ καλος και με πολλες επιλογες!

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω τον Power AMP πολυ καλος και με πολλες επιλογες!

 

Σε ics δουλευει καλα?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ics δουλευει καλα?

 

Μια χαρά δουλεύει! :)

 

ΥΓ: έχω ICS 4.0.4 Apex με matr1x, η υπογραφή μου είναι παλιά... :D

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειναι κατα την γνωμη σας ο καλυτερος player για μουσικη?

Σκεφτομαι γι αυτον https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tbig.playerpro&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS50YmlnLnBsYXllcnBybyJd, αλλα θελω και αλλες αποψεις.

 

Power Amp , είναι καλύτερος μακράν, πολύ καλύτερη απόδοση ήχου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδες.

Εβαλα την full version του και ειναι πολυ δυνατος.

Οντως πολλες επιλογες οπου κανεις οτι θες.

Ειδικα εγω που ακουω καφριλες μου χριεαζεται! :p

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Power Amp , είναι καλύτερος μακράν, πολύ καλύτερη απόδοση ήχου.

 

Εγώ με τον power Amp έχω πρόβλημα με τα ακουστικά μου. Όταν πάω να αλλάξω τραγούδι από το κουμπάκι που έχουν τα ακουστικά αντί να το κάνει αυτό παίρνει τηλέφωνο την τελευταία επαφή που έχω καλέσει.

 

Έχω το HTC ONE X.

:D
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με τον power Amp έχω πρόβλημα με τα ακουστικά μου. Όταν πάω να αλλάξω τραγούδι από το κουμπάκι που έχουν τα ακουστικά αντί να το κάνει αυτό παίρνει τηλέφωνο την τελευταία επαφή που έχω καλέσει.

 

Έχω το HTC ONE X.

 

Αυτό είναι αρκετά κουλό που λές. Για δες μία από τις ρυθμίσεις , κάπου πρέπει να έχει ορισμό γι' αυτές τις ενέργειες.

Μιλάμε για μία εφαρμογή με πάαααρα πολλούς χρήστες , είναι στις τοπ εφαρμογές.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...