Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://market.android.com/details?id=cn.menue.playring#?t=W251bGwsMSwxLDUwMSwiY24ubWVudWUucGxheXJpbmciXQ..

edit δεν ξερω αν το κανει στο ξυπνητηρι, μπερδευτικα με της κλησεις....

 

σε ευχαριστω το ειχα αλλα εκτος το οτι δεν δουλευε καλα σε μενα αλλα ηταν μονο για τις κλησεις και το wi fi ..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια πηρα μια καρτα με χαρτεσ απο την voda ειναι micro sd απλα την περναω στο κινητο μου και μετα δεν κανω τιποτα αλλο ή πρεπει να κανω και καπια ρυθμιση παραπανω ?
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου καλη η εφαρμογη με πολυ καλες κριτικες! στης ''αδειες'' ομως λεει αυτο : παρεμπόδιση μετάβασης της συσκευής σε κατάσταση αδράνειας

Επιτρέπει σε μια εφαρμογή την παρεμπόδιση της μετάβασης της συσκευής σε κατάσταση αδράνειας. και ρωταω εγω τωρα... το τηλεφωνο δεν κοιμαται ποτε? αυτο θελει να πει?

 

σε ευχαριστω το ειχα αλλα εκτος το οτι δεν δουλευε καλα σε μενα αλλα ηταν μονο για τις κλησεις και το wi fi ..

για κλησεις σε εμενα δουλευει μια χαρα, το ideos x5 εχω και εγω.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου καλη η εφαρμογη με πολυ καλες κριτικες! στης ''αδειες'' ομως λεει αυτο : παρεμπόδιση μετάβασης της συσκευής σε κατάσταση αδράνειας

Επιτρέπει σε μια εφαρμογή την παρεμπόδιση της μετάβασης της συσκευής σε κατάσταση αδράνειας. και ρωταω εγω τωρα... το τηλεφωνο δεν κοιμαται ποτε? αυτο θελει να πει?

 

 

για κλησεις σε εμενα δουλευει μια χαρα, το ideos x5 εχω και εγω.

 

εχανε συχνα τις ρυθμισεις του ειδiκα στο snake που το ειχα για το wi fi..τπ προβλημα μου ειναι στο ξυπνιτηρι οταν ξυπναω με αυτο πρωι πρωι δεν εχω ορεξη να παταω κουμπια οποτε ηθελα να το γυριζω αναποδα να σταματα:):lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα υπαρχει εφαρμογη που οταν χτυπαει το ξυπνητηρι να το βαζω αναποδα το κινητο και να σταματα να χτυπαει?το εκανε η nokia με τους αισθητηρες κινησης..

 

Δοκιμασε το alarm droid, νομιζω εχει αυτο που θες!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια πηρα μια καρτα με χαρτεσ απο την voda ειναι micro sd απλα την περναω στο κινητο μου και μετα δεν κανω τιποτα αλλο ή πρεπει να κανω και καπια ρυθμιση παραπανω ?

 

Για ποιο πρόγραμμα πλοηγήσεις ? και δεν ρώτησες από εκεί που το πήρες?

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται. (Αν είμαι σε λάθος τομέα, ας μεταφέρει κάποιος διαχειριστής το ποστ μου και συγνώμη).

 

Θα ήθελε να ρωτήσω μήπως γνωρίζεται κάποια εφαρμογή για πληκτρολόγιο, που όμως να μην έχει την κλασσική qwerty διάταξη.?

Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι ο πιο γρήγορος τρόπος να κλείσει ο stock browser ;

Πατώντας εκατό φορές το back είναι το λιγότερο εκνευριστικό. Θέλω να μείνω λίγο σε αυτόν και αργότερα να πάω πίσω πάλι στον dolphin.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι ο πιο γρήγορος τρόπος να κλείσει ο stock browser ;

Πατώντας εκατό φορές το back είναι το λιγότερο εκνευριστικό. Θέλω να μείνω λίγο σε αυτόν και αργότερα να πάω πίσω πάλι στον dolphin.

 

Κλείνεις την καρτέλα/παράθυρο που έχεις ανοιχτό και μετά πατάς μια φορά back.

Αν είσαι σε ICS τότε απλά κλείνεις το παράθυρο και κλείνει κι ο browser.

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο πρόγραμμα πλοηγήσεις ? και δεν ρώτησες από εκεί που το πήρες?

 

δεν δερω ποιο ειναι δωρο μου το εκαναν θα πρεπει να κατεβασψ καποιο file manager απο το market οπως μου ειπε ενα μελος και τι ειναι αυτο ακριβως και σε τι βοηθαει? το ,MLS ειναι

Edited by ilias82
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται. (Αν είμαι σε λάθος τομέα, ας μεταφέρει κάποιος διαχειριστής το ποστ μου και συγνώμη).

 

Θα ήθελε να ρωτήσω μήπως γνωρίζεται κάποια εφαρμογή για πληκτρολόγιο, που όμως να μην έχει την κλασσική qwerty διάταξη.?

HTC_IME (goolge it, δεν υπάρχει στο market)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ξαναρωταω ... Στο go sms στα mms έχετε αναφορά παράδοσης και ανάγνωσής?

 

οχι, ουτε εγω εχω αναφορες στα mms...

και δεν εχω βρει καποιο τροπο να τις ενεργοποιησω

Link to comment
Share on other sites

δεν δερω ποιο ειναι δωρο μου το εκαναν θα πρεπει να κατεβασψ καποιο file manager απο το market οπως μου ειπε ενα μελος και τι ειναι αυτο ακριβως και σε τι βοηθαει? το ,MLS ειναι

 

Το πρόγραμμα που έχεις στα χέρια σου πρέπει να έχει κατάληξη apk. Κάνεις εγκατάσταση το αρχείο apk (με ενα file manager) , και τρέχεις το πρόγραμμα. Κατέβασε το ES File Explorer https://market.android.com/details?id=com.estrongs.android.pop.cupcake&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5lc3Ryb25ncy5hbmRyb2lkLnBvcC5jdXBjYWtlIl0.

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το alarm droid, νομιζω εχει αυτο που θες!

 

σε ευχαριστω πολυ ειναι τελειο!το καλυτερο ξυπνητηρι!:happy:

Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα το sony ericson neo V με android 2.3.4 ...θελω να ρωτησω εαν εχει την ιδια πλοηγηση με το προηγουμενο νοκια 6110 navigator που ειχα... δεδομενου οτι παλια δεν πληρωνα τιποτα για φωνητικη βημα βημα πλοηγηση απο δορυφορο... τωρα πρεπει να πληρωσω?
Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα που έχεις στα χέρια σου πρέπει να έχει κατάληξη apk. Κάνεις εγκατάσταση το αρχείο apk (με ενα file manager) , και τρέχεις το πρόγραμμα. Κατέβασε το ES File Explorer https://market.android.com/details?id=com.estrongs.android.pop.cupcake&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5lc3Ryb25ncy5hbmRyb2lkLnBvcC5jdXBjYWtlIl0.

 

Συγνωμη που σε ζαλιζω αλλα για να μην κανω λαθος βαζω την καρτα στο κινητο παω market κατεβαζω το ES FILE EXPLORER και το κανω install και μετα λειτουργει κανονικα ?

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη που σε ζαλιζω αλλα για να μην κανω λαθος βαζω την καρτα στο κινητο παω market κατεβαζω το ES FILE EXPLORER και το κανω install και μετα λειτουργει κανονικα ?

 

Ναι αυτος ειναι ο τροπος!

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη που σε ζαλιζω αλλα για να μην κανω λαθος βαζω την καρτα στο κινητο παω market κατεβαζω το ES FILE EXPLORER και το κανω install και μετα λειτουργει κανονικα ?

 

 

Μέσω του ES FILE EXPLORER θα κάνεις την εγκατάσταση..!!! Άνοιξε το ES FILE EXPLORER και βρες σε ποιο φάκελο έχεις την το apk της εφαρμογής. Αφού το βρεις πάτα πάνω στην εφαρμογή και έτσι γίνετε η εγκατάσταση του πλοηγού..!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ ειναι τελειο!το καλυτερο ξυπνητηρι!:happy:

 

Το δοκίμασα και εγώ αλλά στην ρύθμιση που μιλάει το ξυπνητήρι , το svox συλλαβίζει. Έχω αγορασμένη την Αριάδνη κανονικά από το μάρκετ.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και εγώ αλλά στην ρύθμιση που μιλάει το ξυπνητήρι , το svox συλλαβίζει. Έχω αγορασμένη την Αριάδνη κανονικά από το μάρκετ.

 

δοκιμασαι το announcify απο το android market σε μενα δουλευει καλα ειτε μονο του ειτε σε συνδιασμο με to svox αλλα μην νομιζεις οτι ειναι και τιποτα ιδιαιτερω το να σου φωναζει καθε μια ωρα τη ωρα ειναι:cry:

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται. (Αν είμαι σε λάθος τομέα, ας μεταφέρει κάποιος διαχειριστής το ποστ μου και συγνώμη).

 

Θα ήθελε να ρωτήσω μήπως γνωρίζεται κάποια εφαρμογή για πληκτρολόγιο, που όμως να μην έχει την κλασσική qwerty διάταξη.?

 

Smart Keyboard Pro.

 

Εχει και το καλύτερο Τ9 που κυκλοφορεί στην πιάτσα (πρέπει να του βάλεις και το ελληνικό λεξικό όμως, υπάρχει στο μαρκετ)

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Smart Keyboard Pro.

 

Εχει και το καλύτερο Τ9 που κυκλοφορεί στην πιάτσα (πρέπει να του βάλεις και το ελληνικό λεξικό όμως, υπάρχει στο μαρκετ)

 

T9 ειναι το λεξικο που διορθωνει αν δεν κανω λαθος... ο φιλος ζηταει να εχει το κλασικο 3*4 πληκτρολογιο... Εχει κ αυτη την ρύθμιση?

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

T9 ειναι το λεξικο που διορθωνει αν δεν κανω λαθος... ο φιλος ζηταει να εχει το κλασικο 3*4 πληκτρολογιο... Εχει κ αυτη την ρύθμιση?

 

Λέω έχει ΚΑΙ το καλύτερο τ9...:rolleyes:

 

Ναι έχει και αυτή την διάταξη την οποία χρησιμοποιώ και εγώ τώρα. Την κλασσική από τα παλιά κινητά με τα κουμπιά.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Λέω έχει ΚΑΙ το καλύτερο τ9...:rolleyes:

 

Ναι έχει και αυτή την διάταξη την οποία χρησιμοποιώ και εγώ τώρα. Την κλασσική από τα παλιά κινητά με τα κουμπιά.

 

Αγοράστηκε..! :)

Δεν με λες και πως μπαινει αυτη η διαταξη γιατι ψαχνομαι?

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις > Γλώσσα και Πληκτρολόγιο > Ρυθμίσεις Smart Keyboard Pro > Γενικές ρυθμίσεις > Λειτουργία πορτραίτου > Τ9

 

enjoy

:)

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...