Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτό δε το εχω τσεκαρει και δε νομιζω να γινεται. απλα αποθηκευεις password εκεί από κάρτες, κινητά κτλ κτλ και τα βρήσκεις. δεν είδα πουθενά να κάνει αυτό που κάνει το Last Pass στην ουσία. ίσως να μη σου κάνω αν το θες να σε βάζει αυτόματα σε σελιδες

 

Κρίμα. Ένα password manager θα έπρεπε να το κάνει αυτό. Το last pass έχει χρέωση 1$ το μήνα; Απαράδεκτα πράγματα. Μου φαίνεται θα μείνω με το keepass και ας έχει απλό περιβάλλον. Τουλάχιστον κάνει δουλειά.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το αναβαθμισα και γω σε 11.2.1 και εχω και την Omega 4.Θα το τσεκαρω σημερα ή αυριο και θα δουμε.Σε ευχαριστω παντως
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι λίγο στην καταμέτρηση data από τα διάφορα προγράμματα .παρατήρησα ότι ενώ ξεκίνησαν μαζί η εφαρμογή της wind και ο σκύλος κάποια στιγμή ο σκύλος έγραφε 6 mb παραπάνω.σήμερα είναι στο συν 9 ο σκύλος!χτες όμως έστειλα μέσω της εφαρμογής whatsapp 4 φώτο παρμένες από το desire s .μάλλον δηλαδή ο σκύλος σωστά μετράει και τα δεδομένα του whatsapp αλλά η εφαρμογή της wind όχι?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το Destinator v3.6.1. Σκοπος μου ηταν να δουλευει το κινητο σαν GPS, δηλαδη να μπορει να φορτωνει χαρτες μονο μεσω διρυφορων χωρις να χρειαζεται συνδεση σε Internet. To εχω κατεβασει απο torrent αλλα δεν μου λειτουργει σωστα. Ολο κολλαει και δεν μπορω να πλοηγηθω. Επισης εχω προβλημα με το A-GPS. Σκεφτομαι μηπως εχει καποιο προβλημα το GPS μου απο αποψη hardware. Τι νομιζετε?? Μηπως αυτη η τελευταια εκδοση δεν ειναι ακομη πληρως λειτουργικη?? Καμια συμβουλη??

Ευχαριστω..

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το Destinator v3.6.1. Σκοπος μου ηταν να δουλευει το κινητο σαν GPS, δηλαδη να μπορει να φορτωνει χαρτες μονο μεσω διρυφορων χωρις να χρειαζεται συνδεση σε Internet. To εχω κατεβασει απο torrent αλλα δεν μου λειτουργει σωστα. Ολο κολλαει και δεν μπορω να πλοηγηθω. Επισης εχω προβλημα με το A-GPS. Σκεφτομαι μηπως εχει καποιο προβλημα το GPS μου απο αποψη hardware. Τι νομιζετε?? Μηπως αυτη η τελευταια εκδοση δεν ειναι ακομη πληρως λειτουργικη?? Καμια συμβουλη??

Ευχαριστω..

 

Για να σιγουρευτεις οτι δεν εχει πρόβλημα το gps σου, δοκίμασε κάποιο απο τα προγράμματα που αναφερθηκαν πιο πάνω.

Για το Destinator καλύτερα να μην αναφερεσαι εδω σε πειρατικό λογισμικο.

 

Unleashed from Nook Color on Cm7 Nightly 233 @1.200Mhz

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

για δες το Lapse it. χθες το εβαλα, αρα δεν ξερω ακομα ποσο καλο ειναι :p

το ειχα βρει και γω, καλο φαινεται αλλα στην free εκδοση εξαγει σε πολυ κακη ποιοτητα το βιντεο (240p) :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Για να σιγουρευτεις οτι δεν εχει πρόβλημα το gps σου, δοκίμασε κάποιο απο τα προγράμματα που αναφερθηκαν πιο πάνω.

Για το Destinator καλύτερα να μην αναφερεσαι εδω σε πειρατικό λογισμικο.

 

Unleashed from Nook Color on Cm7 Nightly 233 @1.200Mhz

 

Πιο απο ολα θα προτεινατε?? Διαβασα οτι γινεται πολυς λογος για το Sygic

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Πιο απο ολα θα προτεινατε?? Διαβασα οτι γινεται πολυς λογος για το Sygic

 

Για το αν δουλεύει σωστά το gps σου, προτείνω να κάνεις δοκιμές με το gps test και gps status.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το webcamxp ,βρηκε την usb καμερα.τωρα ποια διευθυνση βαζω και σε ποιον browser στο κινητο για να δω την καμερα?θελει πχ opera mobile η opera mini?

 

Σε όποιο browser θες (αρκει να έχεις στημένο το flash αν εχεις ενεργοποιήσει το flash mode)

Διεύθυνση θα βάλεις

ή την στιατική IP του PC σου

ή θα κάνεις ένα account στο dyndns

 

Εύκολο είναι, θα γουστάρεις... Εγώ στην δουλειά έχω στατική IP αλλά απο το σπίτι που πειραματιζόμουν μου δούλεψε τέλεια και με το dyndns!

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Μια και αναφέρατε τη static IP δείτε και το wifi static. Επιτρέπει να έχεις static όταν συνδέεσαι σε συγκεκριμένα wifi και δυναμική στα υπόλοιπα.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το super vault. Μακράν το καλύτερο. Μπορείς να κρυπτογραφήσεις όλα τα είδη αρχείων, όχι μόνο φωτογραφίες και βίντεο. Το hide it pro που πρότεινε ο φίλος απλά αλλάζει την κατάληξη στο αρχείο. Ουσιαστικά μόνο το κρύβει. Αν αλλαξεις την κατάληξη επανεμφανίζεται, ενώ έχει σαν ξεχωριστή λειτουργία την κρυπτογράφηση και αν το κρυπτογραφήσεις δεν μπορείς να το ανοίξεις για να το δεις. Στο super vault έχεις και ισχυρή κρυπτογράφηση και μπορείς να ανοίξεις τα αρχεία σου.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Το κατέβασα! Ευχαριστώ για τη βοήθεια, όπως και τους υπόλοιπους χρήστες για τις δικές τους προτάσεις!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν υπάρχει εφαρμογή που να σου δίνει τν δυνατότητα να ρυθμίσεις gestures όπως αυτά που έχει το touch pad του keyboard του eee pad transformer;;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Θα βάλεις μια ΚΑΛΗ εφαρμογή στο PC (πχ webcamXP)

Όλες οι εφαρμογές surveillance σου δίνουν πρόσβαση μέσω web (είτε καρέ-καρέ είτε βίντεο είτε φλας)

Με την διεύθυνση μπαίνεις απο τον browser και βλέπεις (κάνεις και εναλλαγή κάμερας αμα θές)

 

Σου λέω τα παραπάνω γιατί εγώ παρακολουθώ έτσι 3 υπερηχογράφους (κατά την διάρκεια εξετάσεων) και δουλεύει μια χαρά η συγκεκριμένη λύση...

μπα δεν με βολεψε το webcamxp.υπαρχει καμμια εφαρμογη απο το μαρκετ απλη που με το αντιστοιχο προγραμμα για τον υπολογιστη να βλεπω τι βλεπει η usb καμερα στο σπιτι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες!

Κατεβασα και εγκατεστησα διαφορες version του beautiful widgets αλλα δε μπορω να κατεβασω skins!

Επισης κατεβασα μεσα απο το market το πακετο με τα skins για την εφαρμογη αλλα και παλι δεν το βρισκω πουθενα μεσα στο κινητο!

Ξερετε τι γινεται?

 

Επειδή το έχεις σπασμένο. Αν το αγοράσεις κανονικά από το market δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

Το πακέτο στο οποίο αναφέρεσε είναι το animation που κάνει όταν μπεις στην οθόνη με τις πιο αναλυτικές πληροφορίες για τον καιρό. Το έχεις ήδη, δεν υπάρχει κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Σε όποιο browser θες (αρκει να έχεις στημένο το flash αν εχεις ενεργοποιήσει το flash mode)

Διεύθυνση θα βάλεις

ή την στιατική IP του PC σου

ή θα κάνεις ένα account στο dyndns

 

Εύκολο είναι, θα γουστάρεις... Εγώ στην δουλειά έχω στατική IP αλλά απο το σπίτι που πειραματιζόμουν μου δούλεψε τέλεια και με το dyndns!

Επειδή σύντομα θα στήσω μια κάμερα CCTV για παρακολούθηση χώρου, μήπως ξέρεις κάποιο πρόγραμμα που να βλέπω μέσω κινητού την κάμερα στο σπίτι?

Ξέρεις αν πρέπει να στήσω Dyndns για να παίξει σωστά με το ρούτερ η κάμερα?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Για το A-GPS τι γνωμη εχετε??

 

Επισης ενα αλλο που παθαινει συχνα το Galaxy ειναι να μου εμφανιζει στα notifications(στην πανω μπαρα εννοω) αλλο ονομα αποστολεα μηνυματος απο αυτο που ειναι πραγματικα. Οταν βεβαια ανοιξω και διαβασω το μηνυμα, ολα ειναι μια χαρα.

 

Ακομη, τωρα τελευταια τρωει κατι κολληματα. Για παραδειγμα, οταν το φορτιζω απο USB, τοτε δεν εχει καμια επαφη. Αλλου παταω, και αλλο κουμπι πατιεται. Μολις βγαλω το καλωδιο, επανερχεται κανονικα.

 

Επισης, εχω κατεβασει εφαρμογη τον Firefox αλλα αργει παρα πολυ να φορτωσει τις σελιδες και ας εχει φουλ σημα Wifi.

 

Οσο για την εφαρμογη του Facebook, δεν το συζηηταμε. Αργει τοσο πολυ να φορτωσει που στο τελος δεν μπαινει.

 

Εχετε καμια συμβουλη?? Εχει παρουσιαστει τιποτα παρομοιο??:blink:

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις έχω ρε παιδιά...

 

Επειδή από ότι κατάλαβα οι περισσότεροι στο Galaxy SII χρησιμοποιείτε το Sygic,

το κατέβασα και το εγκατέστησα και εγώ από το Android Market ΔΩΡΕΑΝ.

Κατέβασα και το χάρτη της Ελλάδας (περίπου 516 ΜΒ), ακολούθησα όλα τα βήματα κανονικά και σε κάποιο σημείο μου εμφανίζει να δώσω κωδικό. Επειδή βέβαια κωδικό δεν είχα, πέρασα το βήμα αυτό και με έβγαλε στην trial έκδοση για μια εβδομάδα και μετά μάλλον επί πληρωμή.

 

1) Τελικά το SYGIC είναι δωρεάν από το Android market ή όχι;

2) Όταν ψάχνω στο market το aura μου βγάζει πάλι το sygic. Είναι η ίδια εφαρμογή;

Υ.Γ. Αν κατάλαβα καλά από αυτά που διάβασα, μάλλον είναι το ίδιο πρόγραμμα. ΑΠλά ξαναρωτάω για επιβεβαίωση

 

Σας ευχαριστώ πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις έχω ρε παιδιά...

 

Επειδή από ότι κατάλαβα οι περισσότεροι στο Galaxy SII χρησιμοποιείτε το Sygic,

το κατέβασα και το εγκατέστησα και εγώ από το Android Market ΔΩΡΕΑΝ.

Κατέβασα και το χάρτη της Ελλάδας (περίπου 516 ΜΒ), ακολούθησα όλα τα βήματα κανονικά και σε κάποιο σημείο μου εμφανίζει να δώσω κωδικό. Επειδή βέβαια κωδικό δεν είχα, πέρασα το βήμα αυτό και με έβγαλε στην trial έκδοση για μια εβδομάδα και μετά μάλλον επί πληρωμή.

 

1) Τελικά το SYGIC είναι δωρεάν από το Android market ή όχι;

2) Όταν ψάχνω στο market το aura μου βγάζει πάλι το sygic. Είναι η ίδια εφαρμογή;

Υ.Γ. Αν κατάλαβα καλά από αυτά που διάβασα, μάλλον είναι το ίδιο πρόγραμμα. ΑΠλά ξαναρωτάω για επιβεβαίωση

 

Σας ευχαριστώ πολύ...

Όπως σωστά κατάλαβες είναι το ίδιο πρόγραμμα και επίσης όπως διαπίστωσες είναι εμπορική εφαρμογή με 1 βδομάδα trial.

Μετά πρέπει να το αγοράσεις για να συνεχίσεις να το έχεις νόμιμα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω εφαρμογή για full screen εικόνα όταν με καλούν.

Το Full Screen Caller ID αξίζει τα 4Ε? Έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο?

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω εφαρμογή για full screen εικόνα όταν με καλούν.

Το Full Screen Caller ID αξίζει τα 4Ε? Έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο?

Thanks!

 

BIG! caller ID

Εμένα προσωπικά μου άρεσε...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Μια εφαρμογούλα που έχει πλάκα και δίνει πληροφορίες όποτε θες για ότι ζητήσεις ειναι η Pocket blonde". Ειναι η γραμματέας σου με αλλα λογια.Ευκολη,χρηστική και ευχάριστη.. :)

Samsung Omnia, Sony Ericsson 810i, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Note, Samsung Galaxy SIII

twitter MariosGian

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σύντομα θα στήσω μια κάμερα CCTV για παρακολούθηση χώρου, μήπως ξέρεις κάποιο πρόγραμμα που να βλέπω μέσω κινητού την κάμερα στο σπίτι?

Ξέρεις αν πρέπει να στήσω Dyndns για να παίξει σωστά με το ρούτερ η κάμερα?

 

IP Cam Viewer.

Για να δεις από εξω την κάμερα, θέλεις DDNS σίγουρα, εκτός αν έχεις static IP.

 

Sent from my A70S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

BIG! caller ID

Εμένα προσωπικά μου άρεσε...

 

μπράβο πολύ καλό! ήθελα το Caller ID αλλά δεν ήθελα να πληρώσω .. :D

Link to comment
Share on other sites

Μια εφαρμογούλα που έχει πλάκα και δίνει πληροφορίες όποτε θες για ότι ζητήσεις ειναι η Pocket blonde". Ειναι η γραμματέας σου με αλλα λογια.Ευκολη,χρηστική και ευχάριστη.. :)

 

Ναι αλλα μη μετακινησιμη στην sd..και 15 mb ειναι αρκετα..

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...