Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

" Έντρομος" διαπίστωσα πως το titanium backup pro "έχασε" τα πολλαπλά αντίγραφα ασφαλείας για τις εφαρμογές που ήταν εγκατεστημένες... (έμεινε το ποιό πρόσφατογια τις εγκατεστημένες και 5-6-7 ,όσα είχα κρατήσει για τις απεγκατεστημενες ) αυτό που έκανα μόνο ήταν ότι χρησιμοποίησα το συγκεκριμένο t.b. folder (του nexusHD2V.2.9) για να στήσω -για άλλη μια φορά - ένα άλλο build (nexushd2 v 3.2a)... ;;; φαντάζομαι ότι τα έχασα, γιατί όμως ;;;

Έχει συμβεί σε κανέναν; βέβαια εχω ενεργοποιήσει τα πολλαπλά αντίγραφα (7).

 

Sorry αν δεν είναι εδώ απολύτως η θέση του post είμαι με tapatalk...

 

 

from THE hd2

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

για να τρέχει το navigon κατευθείαν , χωρίς ιντερνετ η να παγώσουμε το μαρκετ

 

κάνουμε εγκατάσταση το permissions

https://market.android.com/details?id=com.stericson.permissions&hl=en

η

me to Barcode scaner

 

http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chs=150x150&chl=http://www.appbrain.com/app/com.stericson.permissions?install=web

 

Τρέχουμε το πρόγραμμα ,Επιλέγουμε navigon

 

http://img263.imageshack.us/img263/9746/123py.jpg

 

Πατάμε το owner: com.android.vending

Πατάμε το αριστερό κουμπί του κινητού μας(μενού)/ Και κάνουμε reboot

και τρέχουμε το navigon κατευθείαν , χωρίς ιντερνετ η να παγώσουμε το μαρκετ

 

Καλησπερα,

 

αυτην την εφαρμογη την τρεχουμε πριν απο το Navigon?? Βασοικα εχω εγκαταστησει την εκδοση 3.6 και μου βγαζει το εξης μηνυμα:

 

"Η εφαρμογη Navigon(σε εξειξη com.navigon.navigator_checkout_eu40) τερματιστηκε απροσδοκητα. Δοκιμαστε ξανα."

 

Ξερεε που μπορει να οφειλεται και πως μπορει να επιδιορθωθει?

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

μήπως γνωρίζει κάποιος; Θέλω να σβήσω από το account μου κάποιες αγορασμένες εφαρμογές. Δηλαδή να μπαίνω στο market είτε από το pc είτε από το κινητό και να μην εμφανίζονται καθόλου. Ας τις έχω αγοράσει στο παρελθόν, γίνεται να τις σβήσω τελείως.
Link to comment
Share on other sites

στο μαρκετ παντως δεν τον βλεπω

Στο market οχι...;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια εφαρμογή να κόβει mp3 ?το ringdroid πού έχει προ εγκατεστημένο το desire s όταν λόγω ένα mp3 ακούγονται κάτι ήχοι όταν παίζω το κομμένο κομμάτι!

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια εφαρμογή να κόβει mp3 ?το ringdroid πού έχει προ εγκατεστημένο το desire s όταν λόγω ένα mp3 ακούγονται κάτι ήχοι όταν παίζω το κομμένο κομμάτι!

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

 

ΔΥΣΤΗΧΩΣ δεν θα βρεις καμια που να μπορει να σου κοψει πανω απο 30 δευτερα εχω δοκιμασει σχεδον ολες .... κοψτο στον υπολογιστη καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

ΔΥΣΤΗΧΩΣ δεν θα βρεις καμια που να μπορει να σου κοψει πανω απο 30 δευτερα εχω δοκιμασει σχεδον ολες .... κοψτο στον υπολογιστη καλυτερα

 

Και λιγότερο από 30 πού δοκίμασα με το ringdroid παλι ακούγεται κάθε λίγο ένας ήχος από μέσα!στον υπολογιστή μιας και το ανέφερες ποιο πρόγραμμα να χρησιμοποιήσω ξέρεις?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και λιγότερο από 30 πού δοκίμασα με το ringdroid παλι ακούγεται κάθε λίγο ένας ήχος από μέσα!στον υπολογιστή μιας και το ανέφερες ποιο πρόγραμμα να χρησιμοποιήσω ξέρεις?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

 

WavePad Sound Editor ειναι τζαμπα κ πολυ καλο

Link to comment
Share on other sites

Ναι ,ποιο πρόγραμμα όμως?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

 

το καλυτερο και πιο ευκολο προγραμμα ολων των εποχων.

mega mp3 split και δεν ειμαι καλα!:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τα pois δεν εχουν και τηλεφωνα;

Κοιταζω στα ενσωματωμενα pois του sygic και εχει μονο την οδο. Ετσι ειναι, ή υπαρχουν και εγω δεν τα βρισκω;

Κοιταζω πχ. για ξενοδοχεια.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα εχει ρωτηθει πολλες φορες, αλλα εγω θελω να το ρωτησω σε αλλη βαση: θελω εφαρμογη καιρου, με καλη και ακριβειας ευρωπαϊκή καλυψη κυριως (πχ. δεν ξερω ποσο ακριβειας ειναι το αμερικανικο accuweather), και πανω απο ολα, να ειναι προγραμμα που ελαφρυ και διχως πολλες απαιτησεις.

Οταν πρωτοπηρα το κινητο, ετυχε να δοκιμασω καποιες εφαρμογες καιρου, αλλες με μετριας αξιοπιστιας μετρησεις, και αλλες βαριες και δυσχρηστες.

 

Θελω μια εφαρμογη ελαφρια(δηλαδη διχως πολλα γραφικα και απαιτησεις), με καλη καλυψη σε ευρωπαϊκες πολεις και αξιοπιστη.

 

Αν ειναι να βλεπω 'γραφικουλια', animations, να 'σερνεται' το τηλεφωνο οταν την ανοιγω, να μην μπορει να εγκατασταθει στην sd card, να δινει ασχετες θερμοκρασιες και προβλεψεις και να μου καρφωνει με το ετσι θελω widgets και αλλα στο desktop, δεν θελω.

 

Κατι μινιμαλ, αξιοπιστο, με καλη ευρωπαϊκη καλυψη.

 

Αφου τα ειπα ολα αυτα, εχετε να προτεινετε κατι?

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα εχει ρωτηθει πολλες φορες, αλλα εγω θελω να το ρωτησω σε αλλη βαση: θελω εφαρμογη καιρου, με καλη και ακριβειας ευρωπαϊκή καλυψη κυριως (πχ. δεν ξερω ποσο ακριβειας ειναι το αμερικανικο accuweather), και πανω απο ολα, να ειναι προγραμμα που ελαφρυ και διχως πολλες απαιτησεις.

Οταν πρωτοπηρα το κινητο, ετυχε να δοκιμασω καποιες εφαρμογες καιρου, αλλες με μετριας αξιοπιστιας μετρησεις, και αλλες βαριες και δυσχρηστες.

 

Θελω μια εφαρμογη ελαφρια(δηλαδη διχως πολλα γραφικα και απαιτησεις), με καλη καλυψη σε ευρωπαϊκες πολεις και αξιοπιστη.

 

Αν ειναι να βλεπω 'γραφικουλια', animations, να 'σερνεται' το τηλεφωνο οταν την ανοιγω, να μην μπορει να εγκατασταθει στην sd card, να δινει ασχετες θερμοκρασιες και προβλεψεις και να μου καρφωνει με το ετσι θελω widgets και αλλα στο desktop, δεν θελω.

 

Κατι μινιμαλ, αξιοπιστο, με καλη ευρωπαϊκη καλυψη.

 

Αφου τα ειπα ολα αυτα, εχετε να προτεινετε κατι?

 

 

ILMETEO https://market.android.com/details?id=com.ilmeteo.android.ilmeteo&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5pbG1ldGVvLmFuZHJvaWQuaWxtZXRlbyJd

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

αυτην την εφαρμογη την τρεχουμε πριν απο το Navigon?? Βασοικα εχω εγκαταστησει την εκδοση 3.6 και μου βγαζει το εξης μηνυμα:

 

"Η εφαρμογη Navigon(σε εξειξη com.navigon.navigator_checkout_eu40) τερματιστηκε απροσδοκητα. Δοκιμαστε ξανα."

 

Ξερεε που μπορει να οφειλεται και πως μπορει να επιδιορθωθει?

Έχεις κλειστή την εφαρμογή navigon

ανοίγεις το πρόγραμμα permissions στο ποστ 1701 , κ.λ.π. ότι λέει στο ποστ

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

 

Καλο ειναι αυτο, αλλα please, ρε παιδια, μια επιλογη που να τα εχει ολα αγγλικα...

Ψαχνω να βρω πως λεγονται στα ιταλικα οι πολεις της ευρωπης, ενταξει, δεν ειναι δυνατον...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Υπάρχουν τίποτα εφαρμογές πιο ειδικές για δικηγόρους και σχετικούς; Μόνο τον εργατολόγο βρήκα. Επειδή έχω καιρό να ασχοληθώ και με τα android, ελέω ios, κάποια εφαρμογη για σημειώσεις;
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κλειστή την εφαρμογή navigon

ανοίγεις το πρόγραμμα permissions στο ποστ 1701 , κ.λ.π. ότι λέει στο ποστ

 

Αλλα το κανω αυτο και μου λεει οτι δεν εχω root access. Αυτο πως μπορω να το επιτυχω??

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Για σημειώσεις αυτή πιστεύω έχει τις περισσότερες επιλογές. Έχω την pro

https://market.android.com/details?id=de.softxperience.android.noteeverything

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αλλα το κανω αυτο και μου λεει οτι δεν εχω root access. Αυτο πως μπορω να το επιτυχω??

Ευχαριστω προκαταβολικα.

πρέπει να είναι root η συσκευή σου για να δουλέψει

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308676

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Την είχα δει σε ενα ζαππινγκ στις εφαρμογές! Κάποια που αυτό που γράφεις να το συγχρονίζει σε κάποιο λογαριασμό; Πχ στο ios ότι σημειώσεις γράφω τις στέλνει στο mail..
Link to comment
Share on other sites

Για σημειώσεις αυτή πιστεύω έχει τις περισσότερες επιλογές. Έχω την pro

https://market.android.com/details?id=de.softxperience.android.noteeverything

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Μακράν η καλύτερη!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Την είχα δει σε ενα ζαππινγκ στις εφαρμογές! Κάποια που αυτό που γράφεις να το συγχρονίζει σε κάποιο λογαριασμό; Πχ στο ios ότι σημειώσεις γράφω τις στέλνει στο mail..

 

Μπορείς να στείλεις τις σημειώσεις σε email, σε dropbox και σε Google docs. Μπορείς ακόμα να το προγραμματίσεις να κάνει αυτόματο backup στην κάρτα μνήμης

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες να ρωτήσω,τι επιλογές πρεπει να χω στο adfree για να μην έχω διαφημίσεις?απλα το εγκαθιστω και τέλος?

 

sent from Xperia mini proooooo! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...