Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν ανοίξετε το Youtube, πατήσετε menu και πάτε στο Browse > All, τα most viewed είναι κάτι βίντεο με τίτλο Minecraft από τον user BlueXephos;

 

Κάτι δεν πάει καλά. Θα έπρεπε να δείχνει πολύ διαφορετικό υλικό, αλλά φαίνεται πως είναι περιορισμένο. Υπάρχει και επιλογή για Content Filter αλλά την έχω απενεργοποιήσει.

 

Σκέφτηκα πως ίσως δείχνει τόσα λίγα γιατί είναι mobile version videos αλλά και αυτά που βλέπω που έχουν πολύ περισσότερα views - και άρα θα έπρεπε να είναι στην λίστα με τα most viewed - παίζουν κανονικά στο youtube app σε mobile version.

Προσωπικά έχω σταματήσει να ασχολούμαι με την default εφαρμογή youtube,λόγω αυτών των προβλξημάτων.Αν θέλω να ψάξω κάποιο video χρησιμοποιώ dolphin ή opera σε desktop mode και για youtube playlists ακόμη και στο background το freedi youtube playlist.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Υπάρχει εφαρμογή που εάν χάσω το τηλέφωνο να στείλω sms να ενεργοποιήσει το gps και να μου δώσει συντεταγμένες που βρίσκετε το τηλέφωνο?

 

Προσφέρει μια τέτοια υπηρεσία η Samsung... http://www.samsungdive.com

Επίσης στο http://www.imei.gr καθώς και διάφορα προγράμματα, όπως το Lockout, https://market.android.com/details?id=com.lookout&feature=search_result

καθώς και κάποια antivirus, το καθένα με τον δικό του τρόπο...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αυτο το ρημαδι το fb ενω του εχω κανει αποσυνδεση και απενεργοποιησει τις ειδοποιησεις παλι τρεχει.απο τον μαμα task manager το κλεινω και παλι ανοιγει.πως το κλεινω for ever?εχω την τελευταια αναβαθμιση του fb σε desire s stock rom
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αυτο το ρημαδι το fb ενω του εχω κανει αποσυνδεση και απενεργοποιησει τις ειδοποιησεις παλι τρεχει.απο τον μαμα task manager το κλεινω και παλι ανοιγει.πως το κλεινω for ever?εχω την τελευταια αναβαθμιση του fb σε desire s stock rom

 

Έχεις βάλει τον refresh interval = never ΚΑΙ έκανες "untick" το notifications;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει τον refresh interval = never ΚΑΙ έκανες "untick" το notifications;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

ναι έτσι εχω κανει !

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μετράει την ταχύτητα εγγραφής και ανάγνωσης της internal memory της συσκευής μου;

(για την sd έχω αντίστοιχη, παλιά είχα μία που μετρούσε και για internal και για sd αλλά δεν την βρίσκω)

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει να μου προτείνει κάποιος καμιά καλή εφαρμογή για Livescores εκτός από το Soccer Livecores....:)

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω προγραμμα που να κλειδωνει εφαρμογες.

Δλαδη μου παιρνει καποιος το κινητο και δεν θελω να επιτρεπεται να ανοιξει το φακελο Gallery πχ ή να τρεξει καπιο προγραμμα..App protector δηλαδη.

Εχει κανεις καμια τσεκαρισμενη λυση?

Link to comment
Share on other sites

Προσφέρει μια τέτοια υπηρεσία η Samsung... http://www.samsungdive.com

Επίσης στο http://www.imei.gr καθώς και διάφορα προγράμματα, όπως το Lockout, https://market.android.com/details?id=com.lookout&feature=search_result

καθώς και κάποια antivirus, το καθένα με τον δικό του τρόπο...

 

Δοκίμασα το samsungdive και με καλύπτει πλήρως.

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω προγραμμα που να κλειδωνει εφαρμογες.

Δλαδη μου παιρνει καποιος το κινητο και δεν θελω να επιτρεπεται να ανοιξει το φακελο Gallery πχ ή να τρεξει καπιο προγραμμα..App protector δηλαδη.

Εχει κανεις καμια τσεκαρισμενη λυση?

Προσωπικά χρησιμοποιώ το zdbox ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

εχει κατι χαρτες μεσα αλλα δεν ανοιγουν ολεσ οι περιοχες. βλεπω τον ευοσμο π.χ. παω προς τα πανω και δεν ανοιγει. μηπωσ θελει να εχει συνδεση στο ιντερνετ?
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω προγραμμα που να κλειδωνει εφαρμογες.

Δλαδη μου παιρνει καποιος το κινητο και δεν θελω να επιτρεπεται να ανοιξει το φακελο Gallery πχ ή να τρεξει καπιο προγραμμα..App protector δηλαδη.

Εχει κανεις καμια τσεκαρισμενη λυση?

 

Πολύ καλό είναι και το privacy guard.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

εγώ χρησιμοποιώ το hide it pro aka audiomanager.Μου αρέσει που έχει την λειτουργία lock apps μέσω "force close".Eιναι πιο διακριτικό να βλέπει ο περίεργος :p force close παρά να ζητάει κωδικό και να υποψιάζεται διάφορα :lol:
Link to comment
Share on other sites

εγώ χρησιμοποιώ το hide it pro aka audiomanager.Μου αρέσει που έχει την λειτουργία lock apps μέσω "force close".Eιναι πιο διακριτικό να βλέπει ο περίεργος :p force close παρά να ζητάει κωδικό και να υποψιάζεται διάφορα :lol:

 

Και αν ο άλλος από περιέργεια πατήσει "Force Close", θα την σταματήσει την εφαρμογή ή απλά είναι για να τον ψαρώνει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Καμία καλή εφαρμογή για να παίζει μουσική;

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Και αν ο άλλος από περιέργεια πατήσει "Force Close", θα την σταματήσει την εφαρμογή ή απλά είναι για να τον ψαρώνει?

Σταματάει την εφαρμογή.Για να μπει κάποιος στην εφαρμογή,πρέπει να πατήσει report και να πληκτρολογήσει τον κωδικό.Ειναι 2 κινήσεις παραπάνω από ότι οι άλλες εφαρμογές αλλά όπως είπα την θεωρώ την πιο διακριτική.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Καμία καλή εφαρμογή για να παίζει μουσική;

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

 

poweramp και player pro λεω εγω..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Καμία καλή εφαρμογή για να παίζει μουσική;

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

 

PowerAmp αγορασμένο. ΌΤΙ καλύτερό!

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογη που χρησιμοποιω για αναπαραγωγη μουσικης (πανω απο 3 ωρες την ημερα) ειναι το uber music.. εχω δοκιμασει τα απαντα απο free και paid.. απο τη stock εως power amp και winamp.. και εχω μεινει στο uber music.. πολυ ψαγμενος και ο πιο «εμφανισιμος» player κατα τη γνωμη μου.. μονο αρνητικο οτι δεν εχει εξτρα ρυθμισεις για equalizer και τα σχετικα, αλλα παρολο αυτα για μενα παραμενει η 1η επιλογη.. paid δυστυχως ;)

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Καμία καλή εφαρμογή για να παίζει μουσική;

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

 

Απο δωρεαν προτινω το winamp.Εχει απο Playlists και απλη αναπαραγωγη μουσικης μεχρι livestreaming ραδιοφωνικων σταθμων.

Link to comment
Share on other sites

Απο δωρεαν προτινω το winamp.Εχει απο Playlists και απλη αναπαραγωγη μουσικης μεχρι livestreaming ραδιοφωνικων σταθμων.

 

big disapρointment η εκδοση για android.. περιμενα κατι καλυτερo..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που εάν χάσω το τηλέφωνο να στείλω sms να ενεργοποιήσει το gps και να μου δώσει συντεταγμένες που βρίσκετε το τηλέφωνο?

Τσέκαρε το Anti Theft.

Κορυφή στον τομέα εντολών σε περίπτωση κλοπής.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...