Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο μαλλον εννοει https://market.android.com/details?id=gandevs.eortologio&feature=related_apps

 

Προβολή εορτών και γενεθλίων Facebook φίλων και δυνατότητα δημοσίευσης στον τοίχο τους
Link to comment
Share on other sites

smooth calendar.

 

ακριβώς, δεν καταλαβαίνω τι χρειάζονται οι επιπλέον εφαρμογές. ότι ημερολόγιο θέλετε το βάζεται στο google calendar και όταν συγχρονίζει το ημερολόγιό σας βλέπετε και τις αντίστοιχες εγγραφές

 

πχ

 

F1 calendar: https://www.google.com/calendar/b/0/embed?src=o6f0d2a7c6u85gu96lafjptano@group.calendar.google.com&ctz=Europe/Athens

 

MotoGP calendar: https://www.google.com/calendar/b/0/embed?src=gi2h9jepqo1mn5o1so2i2jgg70@group.calendar.google.com&ctz=Europe/Athens

 

Ελληνορθόδοξο ημερολόγιο: https://www.google.com/calendar/embed?src=857gvsk9717q7akgtr8d8ivhjk%40group.calendar.google.com&ctz=Europe/Athens

 

Το προσθέτετε στο δικό σας ημερολόγιο (κάτω δεξιά κουμπί +) και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς, δεν καταλαβαίνω τι χρειάζονται οι επιπλέον εφαρμογές. ότι ημερολόγιο θέλετε το βάζεται στο google calendar και όταν συγχρονίζει το ημερολόγιό σας βλέπετε και τις αντίστοιχες εγγραφές

 

πχ

 

F1 calendar: https://www.google.com/calendar/b/0/embed?src=o6f0d2a7c6u85gu96lafjptano@group.calendar.google.com&ctz=Europe/Athens

 

MotoGP calendar: https://www.google.com/calendar/b/0/embed?src=gi2h9jepqo1mn5o1so2i2jgg70@group.calendar.google.com&ctz=Europe/Athens

 

Ελληνορθόδοξο ημερολόγιο: https://www.google.com/calendar/embed?src=857gvsk9717q7akgtr8d8ivhjk%40group.calendar.google.com&ctz=Europe/Athens

 

Το προσθέτετε στο δικό σας ημερολόγιο (κάτω δεξιά κουμπί +) και τέλος.

 

πως βρίσκω άλλα ημερολόγια σαν τα παραπάνω;

 

edit: τα πρόσθεσα, εμφανίζονται στο pc, κάνω συγχρονισμό στο sii αλλα δεν τα εμφανίζει...γιατί;

Edited by yiazoo
Link to comment
Share on other sites

greek eortologio.πλεον κανει sync και με το fb!

αυτο το πρόσεξα κι εγώ αλλά sync με το gmail για να κατεβαζει τα γενεθλια χωρις να χρειαζετε να τα περνας χειροκινητα δεν εχει η εγω δε το βρηκα;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

πως βρίσκω άλλα ημερολόγια σαν τα παραπάνω;

 

edit: τα πρόσθεσα, εμφανίζονται στο pc, κάνω συγχρονισμό στο sii αλλα δεν τα εμφανίζει...γιατί;

 

πρέπει να τα επιλέξεις στις ρυθμίσεις στο τηλέφωνο. στην εφαρμογή που χρησιμοποιείς (είτε την βασική του τηλεφώνου, είτε άλλη πχ smooth calendar) έχει τα αρχικά: ημερολόγιο τηλεφώνου κ ημερολόγιο google του λογαριασμού Gmail που έχεις συνδέσει με το κινητό. τώρα που προστέθηκαν αυτά πρέπει να επιλεγούν. κάτι αντίστοιχο με τις επαφές που επιλέγουμε εμφάνιση επαφών gmail, τηλεφώνου, facebook κλπ κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος γιατι με την ρομ της υπογραφης μου οταν κανω reboot το τηλεφωνο μου σβηνεται το youtube κ οτι gps εχω......???

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

εχετε καμια προταση για off line προγραμματα πλοηγησης?

 

ΔΕΚΤΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΜΕΣΩ Π.Μ.

 

ευχαριστω!

 

επίσης

μπορώ να εχω κανένα demo τοu don't panic??

 

μη δωσω και τα 40ευρω τζαμπα...

Edited by noname85
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος γιατι με την ρομ της υπογραφης μου οταν κανω reboot το τηλεφωνο μου σβηνεται το youtube κ οτι gps εχω......???

 

Σακη δεν ξερω γιατι στο κανει , αλλα ειναι παλια εκδοση αυτη που τρεχει τωρα και εχω και εγω ειναι η 2.35 θα την βρεις στο site τους και οχι στο XDA

Link to comment
Share on other sites

Σακη δεν ξερω γιατι στο κανει , αλλα ειναι παλια εκδοση αυτη που τρεχει τωρα και εχω και εγω ειναι η 2.35 θα την βρεις στο site τους και οχι στο XDA

 

Ώπα ώπα η μπερδεύτηκα η είναι πρωί ακόμα.. εννοείς είναι παλιά η έκδοση της ρομ..?

 

Sent from my HTC Desire Sense 3.0 using Tapatalk...

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

αυτο το πρόσεξα κι εγώ αλλά sync με το gmail για να κατεβαζει τα γενεθλια χωρις να χρειαζετε να τα περνας χειροκινητα δεν εχει η εγω δε το βρηκα;

 

Υποθέτω ότι χρησιμοποιείς την εφαρμογή μας (λινκ) .

 

Αν έχεις περασμένες επαφές σαν contacts στο Gmail σου και τις συγχρονίσεις στο κινητό τότε η εφαρμογή θα τις ψάχνει κανονικά κάθε μέρα και θα κοιτάει αν έχει καμιά επαφή σου γενέθλια. Απλά έχουμε την δυνατότητα να τα περάσεις και χειροκίνητα αν θέλεις ή να κάνεις συγχρονισμό από το FB.

 

@phocaea

Η εφαρμογή μας έχει λειτουργίες και χαρακτηριστικά που δεν μπορείς να έχεις με κάποιο calendar στο κινητό :)

Link to comment
Share on other sites

με ποια εφαρμογή μπορώ να δω τί τρέχει στο προσκήνιο;

επίσης μπορώ να κλείσω τις εφαρμογές (στο προσκήνιο) ωστε να μη καταναλώνουν μπαταρία; τις κελινω με [εναν τασκ κιλλερ αλλά μετά από λίγο εμφανίζονται πάλι.

 

μήπως κάτι δε κατάλαβα καλά στο android;:worry:

Link to comment
Share on other sites

με ποια εφαρμογή μπορώ να δω τί τρέχει στο προσκήνιο;

επίσης μπορώ να κλείσω τις εφαρμογές (στο προσκήνιο) ωστε να μη καταναλώνουν μπαταρία; τις κελινω με [εναν τασκ κιλλερ αλλά μετά από λίγο εμφανίζονται πάλι.

 

μήπως κάτι δε κατάλαβα καλά στο android;:worry:

Γενικότερα το android λειτουργεί έτσι. Ανοίγει τις εφαρμογές στο παρασκήνιο (δεν καταναλώνουν cpu και συνεπώς ούτε μπαταρία) ώστε να "τρέξουν" γρηγορότερα σε περίπτωση που χρειαστεί. Αν το λειτουργικό ξεμείνει από μνήμη, θα καταλάβει ποια εφαρμογή δε χρειάζεσαι και θα την τερματίσει μόνο του. Και όλα αυτά όπως είπες τα βλεπεις με κάποιον task killer. Μπορείς με κάποιον autostart manager να αλλάξεις τις εφαρμογές που εκκινούν μόνες τους, αλλά προσωπικά δε βλέπω κάποιο λόγο να κάνεις κάτι τέτοιο ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κάποια εφαρμογή με την οποία να αποθηκεύσω στην sd τα περιεχόμενα της sim και μετά να διαγράψω από τον τηλεφωνικό μου κατάλογο τις επαφές της sim.

 

Καμιά ιδέα?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το advanced task killer που κλεινει της εφαρμογες και βλεπω διαφορα απο πριν στην μπαταρια....μηπως μου φενετε?!
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κάποια εφαρμογή με την οποία να αποθηκεύσω στην sd τα περιεχόμενα της sim και μετά να διαγράψω από τον τηλεφωνικό μου κατάλογο τις επαφές της sim.

 

Καμιά ιδέα?

 

Αν δεν κάνω λάθος αυτό το κάνει κι ο default dealer (τουλάχιστον στα HTC το κάνει). Κι αν δεν το κάνει κάν' τα export στο google και από κει αποθήκευση στο pc.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς με κάποιον autostart manager να αλλάξεις τις εφαρμογές που εκκινούν μόνες τους, αλλά προσωπικά δε βλέπω κάποιο λόγο να κάνεις κάτι τέτοιο ;)

 

Κι αυτοί killers δεν είναι? Δηλαδή θα ξεκινήσουν οι εφαρμογές κανονικά και απλά μετα θα τις σκοτώσει, άρα δεν αποτρέπεις το ξεκίνημα τους,

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει widget που να δείχνει την θερμοκρασία του τηλεφώνου..???

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει widget που να δείχνει την θερμοκρασία του τηλεφώνου..???

 

Battery solo widget.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Καποιο widget για να βλεπουμε τον καιρο σε στυλ htc?κατεβασα το animated weather αλλα μολις πηγαινα να βαλω το widget στην αρχικη μου ελεγε δεν υπαρχει αρκετη μνημη..
Link to comment
Share on other sites

Καποιο widget για να βλεπουμε τον καιρο σε στυλ htc?κατεβασα το animated weather αλλα μολις πηγαινα να βαλω το widget στην αρχικη μου ελεγε δεν υπαρχει αρκετη μνημη..

 

Weather forecast&clock widget

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Κι αυτοί killers δεν είναι? Δηλαδή θα ξεκινήσουν οι εφαρμογές κανονικά και απλά μετα θα τις σκοτώσει, άρα δεν αποτρέπεις το ξεκίνημα τους,

Aπ'όσο ξέρω, όχι. Έχοντας δικαιώματα root μπορεί να "επέμβει" και να αποτρέψει κάποιες εφαρμογές από το να ανοίγουν μόνες του. Δεν τις κλείνει δηλαδή, αλλά ουσιαστικά λειτουργεί όπως και οι startup managers στο pc. Έτσι ξέρω τουλάχιστον...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Γενικότερα το android λειτουργεί έτσι. Ανοίγει τις εφαρμογές στο παρασκήνιο (δεν καταναλώνουν cpu και συνεπώς ούτε μπαταρία) ώστε να "τρέξουν" γρηγορότερα σε περίπτωση που χρειαστεί. Αν το λειτουργικό ξεμείνει από μνήμη, θα καταλάβει ποια εφαρμογή δε χρειάζεσαι και θα την τερματίσει μόνο του. Και όλα αυτά όπως είπες τα βλεπεις με κάποιον task killer. Μπορείς με κάποιον autostart manager να αλλάξεις τις εφαρμογές που εκκινούν μόνες τους, αλλά προσωπικά δε βλέπω κάποιο λόγο να κάνεις κάτι τέτοιο ;)

 

ναι, καλά όλα αυτά, τα έχω στο νου μου, αλλά είναι λογικό να καταναλώνεται η μπαταρία αρκετά χωρίς να πειράζω καν τη συσκευή; μπορεί σε 20 λεπτά να πέσει μέχρι και 15%. και όταν ανοίγω τον τασκ μανατζερ τρέχουν πάρα πολλές εφαρμογες.:worry:

 

στα νόκια ήξερα και έκλεινα ότι έτρεχε στο προσκήνιο με αποτέλεσμα να δω αρκετή διαφορά στη συμπεριφορά της μπαταρίας. εδώ όμως;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει καποιος να μου θυμισει ποια ειναι η εφαρμογη που κλεινει το skype?το skypeδεν εχει πια videoκληση;;

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

ναι, καλά όλα αυτά, τα έχω στο νου μου, αλλά είναι λογικό να καταναλώνεται η μπαταρία αρκετά χωρίς να πειράζω καν τη συσκευή; μπορεί σε 20 λεπτά να πέσει μέχρι και 15%. και όταν ανοίγω τον τασκ μανατζερ τρέχουν πάρα πολλές εφαρμογες.:worry:

 

στα νόκια ήξερα και έκλεινα ότι έτρεχε στο προσκήνιο με αποτέλεσμα να δω αρκετή διαφορά στη συμπεριφορά της μπαταρίας. εδώ όμως;

 

Οχι δεν ειναι φυσιολογικο να μην πειραζεις το κινητο και να εχεις τετοια καταναλωση.Το πιο πιθανο ειναι να φταιει καποια/ες εφαρμογη/ες.Ψαξτο.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...