Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 ώρες πριν, coulis said:

Δωρεάν το tomtom go Navigation (πλήρες πακέτο) , για ένα χρόνο.
Πατάς το "δες την προσφορά"
Απο το
https://www.lagonika.gr/prosfores/tomtom-navigator-europe/



Tapa
 

Απο που / πως κατεβάζουμε την εφαρμογή για να "δει" την συνδρομή; 

 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Απο που / πως κατεβάζουμε την εφαρμογή για να "δει" την συνδρομή; 
 
Άνοιξε το απο chrome που εχει μεταφραστή σελιδας στα ελληνικα.
Κανεις εγγραφη στη σελίδα τομτομ κ παταςτην πιο πανω προσφορά. Αφου βάλεις ολα τα στοιχεία (κάρτα κ διεύθυνση γερμανιας(γοογλε ιτ), κατεβάζεις την εφαρμογη απο το play store ή apple store.
Πας εκει που λεει "προγραμματα ή κατω απο την 7ημερη δοκιμη (δεν θυμαμαι) " κ πατάς "επαναφορά αγορών".
Βαζεις user name + pass και εισαι ετοιμος


Tapa


Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, coulis said:

Δωρεάν το tomtom go Navigation (πλήρες πακέτο) , για ένα χρόνο.
Πατάς το "δες την προσφορά"
Απο το
https://www.lagonika.gr/prosfores/tomtom-navigator-europe/



Tapa
 

ενας οδηγος για την παραπανω διαδικασια, αφου πατησουμε σε αυτο το λινκ

- σε παει στην σελιδα της εταιρειας και ΠΡΟΣΟΧΗ επιλεγεις Γερμανια ΟΧΙ ελλαδα. Ολα ειναι στα Γερμανικα
- δες σε καθε βημα στα δεξια της οθονης πως ειναι 0 μηδεν το ποσο
- κανεις τα βηματα 1 2 3
- στο βημα 1 γραφεις το email που εχεις στο playstore, κωδικο βαλε ενα δικο σου που θα το βαλεις μετα στην εφαρμογη στο smartphone
- στο βημα 2 εγω απο το google maps βρηκα στη Γερμανια μια τυχαια διευθυνση
- στο βημα 3 επελεξα gpay ....κτλ - δεν υπαρχει χρεωση
τελος απο το PC

στο smartphone
- κατεβαζεις την εφαρμογη
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tomtom.gplay.navapp
- οταν τρεξεις την εφαρμογη στην οθονη start 7 days trial - OXI δεν το πατας, επιλεγεις στο παραθυρο "see car and track plans". Στο επομενο παραθυρο επιλεγεις "restore purchases". Εκει βαλε το email + password που εβαλες στο account της τομτομ

ΤΕΛΟΣ

Clipboard1.jpg

 

 

Clipboard2.jpg

 

SOS
- μια μερα πρν ληξη το δωρεαν μπειτε στο λογαριασμο της τομτομ και καντε διαγραφη της συνδρομης. Με αυτο τον τροπο ειναι σιγουρο πως σταματει καθε αυτοματη ανανεωση συνδρομης. Γιατι μετα δεν υπαρχει δωρεαν, υπαρχει χρεωση

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, lneam said:

SOS

- μια μερα πρν ληξη το δωρεαν μπειτε στο λογαριασμο της τομτομ και καντε διαγραφη της συνδρομης. Με αυτο τον τροπο ειναι σιγουρο πως σταματει καθε αυτοματη ανανεωση συνδρομης. Γιατι μετα δεν υπαρχει δωρεαν, υπαρχει χρεωση

Υπενθύμιση στο ημερολόγιο, αν και έβαλα μια κάρτα που δεν έχω σκοπό να βάλω χρήματα μέσα, ποτέ δεν ξέρεις... 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Υπενθύμιση στο ημερολόγιο, αν και έβαλα μια κάρτα που δεν έχω σκοπό να βάλω χρήματα μέσα, ποτέ δεν ξέρεις... 
Κ εγώ εβαλα μια της ρεβολουτ κ την διεγραψα


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, coulis said:

Κ εγώ εβαλα μια της ρεβολουτ κ την διεγραψα


Tapa
 

🤔 Πήγα να βάλω revolut αλλά έφτιαχνα μίας χρήσης και όχι απλή εικονική... 😁

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με έχει βολέψει το Karta GPS.

Δουλεύει offline.

Προχθές απεγκατέστησα το TomTom, δεν μου άρεσε καθόλου.

Η ειρωνία είναι, πως μια συσκευή της TomTom που την έχω 10+ χρόνια, πάει καλά.

Link to comment
Share on other sites

On 8/7/2023 at 2:32 ΜΜ, BASSstarlet said:

 

Προχθές απεγκατέστησα το TomTom, δεν μου άρεσε καθόλου.

ούτε εμένα μου αρέσει τελικά,το αφήνω όμως στο κινητό να υπάρχει 

Link to comment
Share on other sites


Προχθές απεγκατέστησα το TomTom, δεν μου άρεσε καθόλου.
ούτε εμένα μου αρέσει τελικά,το αφήνω όμως στο κινητό να υπάρχει 
Μια απ τα ίδια. Ευτυχώς που βρέθηκε η ποιο πανω προσφορά, κι έτσι δοκίμασα την φούλ έκδοση.
-Ξεκιναει να δινει οδηγίες 500 μετρα πριν,,
-αν βγεις εκτός δρομολογίου "το βραχυκύκλωσες",
-μπορεί να μην λειτουργήσει καμιά φορά (2 στις 5) οταν κλείνεις οθόνη κ λειτουργεί στο background με απενεργοποιημενη την προστασία μπαταριας. (είμαι με μηχανή κ το κινητό ειναι σβηστό στην τσέπη και ακουω απο το bluetooth κράνους).




Tapa




Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, coulis said:

Μια απ τα ίδια. Ευτυχώς που βρέθηκε η ποιο πανω προσφορά, κι έτσι δοκίμασα την φούλ έκδοση.
-Ξεκιναει να δινει οδηγίες 500 μετρα πριν,,
-αν βγεις εκτός δρομολογίου "το βραχυκύκλωσες",
-μπορεί να μην λειτουργήσει καμιά φορά (2 στις 5) οταν κλείνεις οθόνη κ λειτουργεί στο background με απενεργοποιημενη την προστασία μπαταριας. (είμαι με μηχανή κ το κινητό ειναι σβηστό στην τσέπη και ακουω απο το bluetooth κράνους).

δεν υπαρχει λογος να ψαχνουν τροπους δοκιμης της εφαρμογης οι καταναλωτες. Οπως ολες, ετσι και αυτη εχει 7 days trial

μαλλον πρεπει να ειμαι ο μοναδικος εδω που του αρεσει 100% η εφαρμογη, ΜΟΝΟ για χρηση σε ΙΧ

εχω την προσωπικη εμπειρια και στις 3 διαφορετικες εφαρμογες που εχουν περασει απο το playstore. Οι πρωτες 2 ειχαν και πλοηγηση πεζου. Εδω και λιγα χρονια η Νο3 εκδοση (NDS) οχι. Ποτε δεν εχω αποκλεινει απο την διαδρομη και παντα ειχα καλυτερες δρομολογισεις απο τις Here + sygic. Ειδικα το sygic εχει τις χειροτερες δρομολογισεις. Πριν απο 2 χρονια που ρυθμισα προσωπικα το tomtom go nds να μας παει στο κεντρο της αθηνας απο την μεταμορφωση, χωρις χρηση σε traffic data, μας πηγε σαν να ηταν κατι αναμεσα σε κατοικο περιοχης + εμπειρο ταξι. Αλλες δοκιμες δεν εχω κανει. Νομιζω ομως πως αυτες ειναι και οι πιο κοινες που ζηταει ο κοσμος. Με μονη διαφορα πως γνωριζω απο ρυθμισεις

- η εφαρμογη δεν εχει σχεδιαστει για χρηση με σβηστη την οθονη. Ειναι παραλογο σε αυτοκινητο. Απο την στιγμη που ολοι εχουν smartphone, ειναι λογικο κατα την πλοηγηση να εχουν καποια ειδοποιηση. Εκει θα κανεις εναλλαγη εφαρμογων foreground - background. Και εδω τα παει μια χαρα.

- οδηγιες μεσα στην πολη 500μ πριν ειναι απιθανο, ειδικα οταν καθε λιγα στενα στριβεις δεξια - αριστερα. Στην εθνικη ειναι λογικο, σε βοηθαει να εισαι στην σωστη λωριδα

- ολες οι εφαρμογες πλοηγσης ΠΑΝΤΑ θα σου δειχνουν την επομενη εντολη εξοδου. Αυτη μπορει να ειναι πχ στην εθνικη σε 50Km

Edited by lneam
Link to comment
Share on other sites

sygic + μικρος δακτυλιος Αθηνας

υπαρχει κατοχος της εφαρμογης που να εχει ενεργη την αποφυγη "congestion charge zones" και η εφαρμογη να αποφευγει τον μικρο δακτυλιο Αθηνας, ειτε σαν σημειο προορισμου, ειτε να περασει μεσα απο το δακτυλιο ?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Έχει καταφέρει κάποιος να παίξει youtube μέσω Android Auto και την εφαρμογή AAAD/Carstream/Cartube;

PS. Το κατάφερα τελικά, χρειάζεται η αρχική εγκατάσταση να γίνει μέσω τρίτης εφαρμογής (AAAD/KingInstaller) ώστε να εμφανιστεί έπειτα στο AndroidAuto.

Sent from my SM-S916B using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο sygic μου πετάει σφάλμα, ενώ ενεργοποίησα τον χάρτη, βγάζει no map loaded. Μου έσπασε τα νεύρα κανονικά, και το έβγαλα. whatsapp mod

watch tv series
 

Edited by vrockdest
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Has anyone tried cygic on android 2.1 tell me if it works on other devices? I don't know if it's motorola bug or incompatibility with andriod 2.1. Navigation support is important to me. Thanks. 

indigocard activate
roblox exploit

 

Edited by pocobind
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...