Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και ξανά λέω.

Ένα αντικειμενικό κριτήριο υπάρχει.

Και αυτό είναι οι πωλήσεις.

Αν θέλετε να μιλάμε για κάτι μη αμφησβητισιμο ας αναφερθούμε στα νούμερα των πωλήσεων.

Όλα τα άλλα είναι απλά απόψεις που χωράνε πολύ αμφιβολία.

 

Ενδεικτικά, το 2012 να ποιο ήταν νούμερο 1.

http://www.sygic.com/en/sygic-is-the-first-gps-app-to-reach-5-million-android-downloads

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οι πωλήσεις είναι αποτέλεσμα marketing + value for money, σίγουρα δεν είναι όμως κριτήριο ποιότητας / αριστείας! Σε κανένα προϊόν / υπηρεσία.

 

Πάντως φαίνεται ότι στα GPS δεν υπάρχει ξεκάθαρα "νικητής" αφού οι γνώμες διίστανται! Προσωπικά απο sygic και don't panic θα πω ότι το πρώτο μου έκανε λάθη

Link to comment
Share on other sites

Και ξανά λέω.

Ένα αντικειμενικό κριτήριο υπάρχει.

Και αυτό είναι οι πωλήσεις.

Αν θέλετε να μιλάμε για κάτι μη αμφησβητισιμο ας αναφερθούμε στα νούμερα των πωλήσεων.

Όλα τα άλλα είναι απλά απόψεις που χωράνε πολύ αμφιβολία.

 

Ενδεικτικά, το 2012 να ποιο ήταν νούμερο 1.

http://www.sygic.com/en/sygic-is-the-first-gps-app-to-reach-5-million-android-downloads

 

Όχι φίλε δεν είναι μόνο οι πωλήσεις.

Είναι η τιμή.

Αν ήταν έτσι το φιατ το 500αρι είναι καλύτερο από το Ford Focus WRC.

Το ότι κάτι πουλάει, γιατί είναι φτηνό, δεν λέει τπτ, γιατί τότε το αλκατελ είναι καλύτερο από το HTC πχ.

Ας βάλουν το συγκικ στα 65€ του ναβιγκον χωρίς trial και μετά βλέπουμε.

Συγκρίνουμε διαφορετικά πράγματα. Μπες στις λέσχες των φορτηγατζηδων κλπ να δεις ότι όλοι έχουν pna αυτόνομα. Δεν βάζει ο επαγγελματίας το κινητό του στο μπαρμπριζ.

Το συγκικ, ότι και να πούμε είναι πλοηγός του καναπέ και το πρίμο δωρεάν, για φανατικούς με πολύ ελεύθερο χρόνο. Τα συγκικ πριν τη μεγάλη αναβάθμιση ήταν τραγικό στις δρομολογησεις, όπως το γκουγκλ.

Τώρα έχει φτιάξει λίγο, αλλά αν δεν είχε τα τρισδιάστατα (που "πνίγουν" την οθονη) και υψηλότερη τιμή, δεν θα το αγόραζαν ούτε οι δημιουργοί του.:D

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν είναι οι πωλήσεις το κριτήριο. Σε όποιο forum για GPS και να μπεις πρώτο σε συζητήσεις και θέματα είναι το igo. Αυτό δείχνει ποιό είναι πιο δημοφιλές. Ακόμα και εδώ στο forum έχει δικό του θέμα με 150 σελίδες. Φαντάσου δηλαδή να υπήρχε και στο play store.
Link to comment
Share on other sites

Και ξανά λέω.

Ένα αντικειμενικό κριτήριο υπάρχει.

Και αυτό είναι οι πωλήσεις.

 

Πέρα από το γεγονός ότι αυτά είναι νούμερα της Sygic .................

Με τέτοιο κριτήριο θα πρέπει να δεχτούμε πως το Toyota Yaris με 3558 πωλήσεις το 2013 , είναι καλύτερο αυτοκίνητο από το BMW 320 που πούλησε μόνο 357 .

Link to comment
Share on other sites

Τσάμπα διαφωνείτε, σε καθαρά υποκειμενικό θέμα.

Υπάρχουν πολλά "καλύτερα".

Καλύτερο είναι αυτό που βολεύει εμένα καλύτερα.

Ας μη συνεχιστεί αυτή η συζήτηση που δεν οδηγεί πουθενά.

Όταν μπαίνει ο καθένας να διαβάσει να ενημερωθεί ή να βρει λύση σε κάποιο πρόβλημα, θα χαθεί σε τόνους ανούσια ποστ, που θα τον μπερδεύουν.

 

Αν και πάω στοίχημα ότι θα συνεχιστεί αυτό, γιατί κανείς δε θα δεχτεί ότι ο καθένας έχει δική του άποψη.

Πρέπει να επιβάλλουμε ως σωστή τη δική μας :rolleyes:

Λυπηθείτε όμως τους υπόλοιπους :happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ή κακώς οι περισσότεροι και τώρα μάλιστα που είναι δύσκολοι οι καιροί αγοράζουν με κριτήριο την τιμή ότι είδος και αν είναι αυτό. Πολλοί επίσης αγοράζουν με την εμφάνιση και όχι το περιεχόμενο....και άλλα πολλά....

 

Τσάμπα διαφωνείτε, σε καθαρά υποκειμενικό θέμα.

Υπάρχουν πολλά "καλύτερα".

Καλύτερο είναι αυτό που βολεύει εμένα καλύτερα.

Ας μη συνεχιστεί αυτή η συζήτηση που δεν οδηγεί πουθενά.

Όταν μπαίνει ο καθένας να διαβάσει να ενημερωθεί ή να βρει λύση σε κάποιο πρόβλημα, θα χαθεί σε τόνους ανούσια ποστ, που θα τον μπερδεύουν.

 

Αν και πάω στοίχημα ότι θα συνεχιστεί αυτό, γιατί κανείς δε θα δεχτεί ότι ο καθένας έχει δική του άποψη.

Πρέπει να επιβάλλουμε ως σωστή τη δική μας :rolleyes:

Λυπηθείτε όμως τους υπόλοιπους :happy:

σωστός....+1

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Τσάμπα διαφωνείτε, σε καθαρά υποκειμενικό θέμα.

Υπάρχουν πολλά "καλύτερα".

Καλύτερο είναι αυτό που βολεύει εμένα καλύτερα.

Ας μη συνεχιστεί αυτή η συζήτηση που δεν οδηγεί πουθενά.

Όταν μπαίνει ο καθένας να διαβάσει να ενημερωθεί ή να βρει λύση σε κάποιο πρόβλημα, θα χαθεί σε τόνους ανούσια ποστ, που θα τον μπερδεύουν.

 

Αν και πάω στοίχημα ότι θα συνεχιστεί αυτό, γιατί κανείς δε θα δεχτεί ότι ο καθένας έχει δική του άποψη.

Πρέπει να επιβάλλουμε ως σωστή τη δική μας :rolleyes:

Λυπηθείτε όμως τους υπόλοιπους :happy:

Μα αυτός είναι ο στόχος του καινούργιου.

Να πάρει μυρωδιά του τι γίνεται στην πράξη. Αν δεν ακούγεται η γνώμη του καθενός, δεν είναι σωστή η πληροφόρηση.

Τώρα αν στα φόρουμ για gps ασχολούνται πολλοί με το igo, γίνεται γιατί όλοι έχουν συνεχώς προβλήματα και δεν μπορούν να πάρουν πτυχίο, ώστε να δουλέψει σωστά. :lol:.

Όλοι ψάχνουν το σωστό sys.txt τα σωστά σκινς και αν αλλάξουν κινητό, αντε φτου κι απ την αρχή.

Όλοι γράφουν για να λύσουν προβλήματα. Γι αυτό και δεν τολμάει να το βγάλει στο μάρκετ.

Θα ζητάνε όλοι τα λεφτά τους πίσω.

Ενώ ο χρήστης του ναβιγκον τι να ρωτήσει? Αφού όλα δουλεύουν ρολόι. Πληρώνει δεν λέω, αλλά τουλάχιστον πιάνουν τόπο τα λεφτά του.

Για φαντάσου να πληρώσω το igo και να κρεμομαι στον καστελ για φωνές κλπ στον Οδυσσέα η σ όλα αυτά τα υπέροχα παιδιά.

Που ναι μεν κάνουν υπέροχη δουλειά, αλλά σε ένα δωρεάν και ανοιχτό λογισμικό, στην πράξη.

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτός είναι ο στόχος του καινούργιου.

Να πάρει μυρωδιά του τι γίνεται στην πράξη. Αν δεν ακούγεται η γνώμη του καθενός, δεν είναι σωστή η πληροφόρηση.

Τώρα αν στα φόρουμ για gps ασχολούνται πολλοί με το igo, γίνεται γιατί όλοι έχουν συνεχώς προβλήματα και δεν μπορούν να πάρουν πτυχίο, ώστε να δουλέψει σωστά. :lol:.

Όλοι ψάχνουν το σωστό sys.txt τα σωστά σκινς και αν αλλάξουν κινητό, αντε φτου κι απ την αρχή.

Όλοι γράφουν για να λύσουν προβλήματα. Γι αυτό και δεν τολμάει να το βγάλει στο μάρκετ.

Θα ζητάνε όλοι τα λεφτά τους πίσω.

Ενώ ο χρήστης του ναβιγκον τι να ρωτήσει? Αφού όλα δουλεύουν ρολόι. Πληρώνει δεν λέω, αλλά τουλάχιστον πιάνουν τόπο τα λεφτά του.

Για φαντάσου να πληρώσω το igo και να κρεμομαι στον καστελ για φωνές κλπ στον Οδυσσέα η σ όλα αυτά τα υπέροχα παιδιά.

Που ναι μεν κάνουν υπέροχη δουλειά, αλλά σε ένα δωρεάν και ανοιχτό λογισμικό, στην πράξη.

 

To igo κυκλοφορεί εμπορικά χρόνια τώρα αν δεν το ξέρεις. Και λειτουργεί σε δεκάδες συσκευές. Το play store δεν είναι ο μοναδικός τρόπος να πουλήσεις κάτι.

Στα forum όλοι ασχολούνται με το igo όχι γιατί δεν τους δουλεύει αλλά γιατί τους αρέσει και θέλουν να κάνουν το κάτι παραπάνω. Γι αυτό ψάχνουν για skins, configurations κλπ κλπ Γιατί το Igo τους δίνει η δυνατότητα να το κάνουν.

Για το navigon τι να γράψουν; Αφού δεν επιτρέπει να αλλάξεις τίποτα. Εδώ δεν αφήνει να βάλεις άλλη γλώσσα στις φωνητικές οδηγίες απο αυτή που έχεις στο κινητό. :lol:

Μπες σε κάποιο απο αυτά τα forum καμιά φορά. Θα είναι διαφωτιστική εμπειρία.

Edited by aiolos
Link to comment
Share on other sites

Παίδες σορρυ που το λέω, αλλά όταν μου λέτε οι πωλήσεις δεν έχουν νόημα η ότι τα νούμερα που δίνει μια εταιρεία είναι δικά της και θεωρείτε ως κριτήριο τον αριθμό σελίδων στα φόρουμ, τότε δεν ξέρετε πώς δουλεύει η αγορά και όντως δεν έχει νόημα να συζητάμε για το ποιο gps προτιμάει ο κόσμος.

Μην μπερδευετε το εμπορικό με το ψαγμένο.

Και εγώ δουλεύω παράλληλα Igo και Sygic, αλλά όταν κάποιος αρχάριος μου ζητήσει συμβουλή να κάνει την δουλειά του, κατευθείαν Sygic θα προτείνω.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

To igo κυκλοφορεί εμπορικά χρόνια τώρα αν δεν το ξέρεις. Και λειτουργεί σε δεκάδες συσκευές. Το play store δεν είναι ο μοναδικός τρόπος να πουλήσεις κάτι.

Στα forum όλοι ασχολούνται με το igo όχι γιατί δεν τους δουλεύει αλλά γιατί τους αρέσει και θέλουν να κάνουν το κάτι παραπάνω. Γι αυτό ψάχνουν για skins, configurations κλπ κλπ Γιατί το Igo τους δίνει η δυνατότητα να το κάνουν. Μπες σε κάποιο απο αυτά τα forum καμιά φορά. Θα είναι διαφωτιστική εμπειρία.

 

Εχω ανεβάσει σε σαιτ, πριν πολλά χρόνια, πρίμο φτιαγμένο από εμένα με τις φωνές του Οδυσσέα για wince5 σε διάφορες αναλύσεις, γιατί δεν υπήρχε κάτι τέτοιο στην Ελλάδα.

Ήταν το απλό με έξτρα μόνο το ττς στα ελληνικά. Όλοι βάζανε βαριά σκινς και στο rye δεν παίζανε.

Από τα χιλιάδες κατεβασματων κατάλαβα ότι οι οοοοολοι έχουν πρόβλημα.

Σωστή η ανάπτυξη αλλά κι εγώ βαρέθηκα να έχω τις συσκευές μου δίπλα στον ΗΥ και να γράφω κώδικα για να μην κρασαρουν κάθε τρεις και λίγο.

Για να βάλω τον χάρτη έκανα πτυχιακή πριν χρόνια για να βρω τα σωστά fda, ftr, fxx, poi, κλπ.

Άπειρα ζιπαρισματα /ξεζιπαρισματα για τα αυτονόητα, που το ναβιγκον τα δίνει σε όλες τις αναλύσεις out of the box.

Μιλάς σε "ειδικο" που απλώς βαρέθηκα να χάνω πολυτιμο χρόνο από την ζωή μου, για να παίζω με έναν πλοηγό με τρισδιαστατα βουνά που στην πράξη είναι τελείως άχρηστα.

Τα εχω περάσει όλα τα φόρουμ για gps πριν χρόνια. Αποτέλεσμα? Κανένα, πέρα από την γνώση που τώρα πια ξεπεράστηκε κι αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να γράψουμε βιογραφικά, ασχολούμαι με το igo απο το 2006, έχω φτιάξει διάφορα καλούδια (δικά μου και όχι αναμασήματα άλλων) φωνές, lang κλπ και τα έχω ανεβάσει σε διάφορα forum. Απο την ενασχόληση μου με το igo εδώ και 7 χρόνια κατάλαβα οτι είναι το καλύτερο και πιο παραμετροποιήσιμο πρόγραμμα. Μπορείς να κάνεις οτι θέλεις και όταν το καταλάβεις αυτό αποκλείεται να προτιμήσεις ετοιματζίδικες λύσεις τύπου navigon. Τίμιο πρόγραμμα αλλά καμία σχέση με το igo.

 

Υ.Γ. "Ειδικός" στο igo που προτιμάει navigon είναι ανέκδοτο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά εσείς που το παίζεται ή είσαστε ειδήμονες στο igo πέστε και σε μας τους αδαείς και απλούς χρήστες που μπορούμε να πάρουμε το igo να το βάλουμε στη συσκευή μας και να μας πάει στο προορισμό μας χωρίς να χρειάζεται να λύσουμε εξίσωση ν βαθμού. Τουλάχιστον στο play store δεν υπάρχει τέτοιο πρόγραμμα
:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έγραψα ως αντιπαράθεση αλλά για να σου δείξω ότι έχω περάσει από τα μονοπάτια τα δικά σου.

Όλα αυτά που λες για την παραμετροποιηση είναι σωστά, αλλά δεν αφορούν τον απλό χρήστη, που θέλει κάτι απλό να κάνει σωστά τη δουλειά του.

Που είναι να παει από το Α στο Β με ευκολία.

Γιατί αν μπλέξει θα το μισήσει. Αν πάρει το ναβιγκον όμως θα κάνει τη δουλειά του. Όπως και το τομτομ.

Με αυτά τα δύο έχει και τους 2 κορυφαίους χάρτες χωρίς να χάσει ώρες από τη ζωή του και στην ίδια τιμή με το πρίμο, αφού στα ίδια μαγαζάκια θα τα ψωνίσει κι αυτά.

Αν δεν θες να καταλάβεις το σκεπτικό μου, θα μιλάμε για ώρες λέγοντας τα ίδιο και τα ίδια.

Εγώ δεν επανέρχομαι. Την πήρα τη δόση μου για το τρίμηνο. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έγραψα ως αντιπαράθεση αλλά για να σου δείξω ότι έχω περάσει από τα μονοπάτια τα δικά σου.

Όλα αυτά που λες για την παραμετροποιηση είναι σωστά, αλλά δεν αφορούν τον απλό χρήστη, που θέλει κάτι απλό να κάνει σωστά τη δουλειά του.

Που είναι να παει από το Α στο Β με ευκολία.

Γιατί αν μπλέξει θα το μισήσει. Αν πάρει το ναβιγκον όμως θα κάνει τη δουλειά του. Όπως και το τομτομ.

Με αυτά τα δύο έχει και τους 2 κορυφαίους χάρτες χωρίς να χάσει ώρες από τη ζωή του και στην ίδια τιμή με το πρίμο, αφού στα ίδια μαγαζάκια θα τα ψωνίσει κι αυτά.

Αν δεν θες να καταλάβεις το σκεπτικό μου, θα μιλάμε για ώρες λέγοντας τα ίδιο και τα ίδια.

Εγώ δεν επανέρχομαι. Την πήρα τη δόση μου για το τρίμηνο. :lol:

 

Θεωρώ οτι όποιος έχει μάθει το igo και αυτά που του προσφέρει δεν μπορεί να πάει κάπου αλλού. Αλλά ΟΚ, ο καθένας επιλέγει οτι θέλει.

 

Για τον αδαή χρήστη που λες υπάρχουν οι έτοιμες λύσεις όπως αυτή του Kastel. Δεν είναι δύσκολο να τη στήσεις. Και μετά ΑΝ θες μπορείς να το πειράξεις. Αν κάποιος δεν μπορεί να το κάνει ούτε αυτό (και προφανώς υπάρχουν τέτοιοι χρήστες) τότε ας βάλει navigon ή κάτι άλλο. Όμως αν επενδύσεις (οχι εσύ, γενικά μιλάω) τον λίγο χρόνο που χρειάζεται για να βάλεις έστω μια έτοιμη λύση θα δεις οτι αξίζει. Τι να κάνουμε, η παραμετροποίηση και οι άπειρες δυνατότητες που προσφέρει το igo έχουν και ενα μικρό τίμημα. Αν θες να το πας παραπέρα το τίμημα μεγαλώνει (όπως και η ανταμοιβή).

 

Προφανώς δεν περιμένω να βγεί αποτέλεσμα απο τη συζήτηση όπως δε βγήκε και τις προηγούμενες φορές. Ο καθένας έχει άλλα κριτήρια. Απλά τις απόψεις μας λέμε.

Link to comment
Share on other sites

Έχω αναφέρει ότι σε full hd οθόνη το πριμο δεν κυλάει τόσο ομαλά όπως το sygic.ειδικά σε 3d.ανακάλυψα αυτές τις ρυθμίσεις τώρα σε κάποιο μενού του κινητού zopo 2/32.μήπως εάν ενεργοποιήσω κάποια βελτιωθεί η κίνηση των γραφικών στο πριμο ; εκεί που λέει για GPU, η HW?
Link to comment
Share on other sites

Έχω αναφέρει ότι σε full hd οθόνη το πριμο δεν κυλάει τόσο ομαλά όπως το sygic.ειδικά σε 3d.ανακάλυψα αυτές τις ρυθμίσεις τώρα σε κάποιο μενού του κινητού zopo 2/32.μήπως εάν ενεργοποιήσω κάποια βελτιωθεί η κίνηση των γραφικών στο πριμο ; εκεί που λέει για GPU, η HW?

 

Καλύτερα να απευθυνθείς στο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=314557&highlight=igo+primo&page=150

 

Τελικά τούτη η διχογνωμία ξεπέρασε κάθε προηγούμενη . Μάθαμε και γιά τις επιδόσεις και διατριβές κάποιων φίλων πάνω στο θέμα που συζητάμε

(πάντα με καλή διάθεση) , και εξακολουθούμε να κάνουμε τον κύκλο , και ξανά-μανά χωρίς αποτέλεσμα , χωρίς κατάληξη .

Τελικά τι είναι ένα πρόγραμμα πλοήγησης ?

Τίποτε παραπάνω ή παρακάτω από ένα πρόγραμμα που βοηθά τον οδηγό οπτικά(λίγο) και ακουστικά (κυρίως) να πάει από το Α στο Β .

Αν δεν του δημιουργεί προβλήματα με λάθος ή άκαιρες φωνητικές οδηγίες ή δεν του φτιάχνει ακαταλαβίστικες διαδρομές τότε είναι ένα

καλό πρόγραμμα πλοήγησης .

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα την συγκριση και αξιολογηση των προγραμματων την κανω με τρια κριτηρια:

1.Ποιοτητα και επιπεδο λογισμικου.Ρυθμισεις που δεν μπερδευουν,και επιλογες ουσιας και οχι απλα για να υπαρχουν.

2.Ενημερωση χαρτων.Ποσο συχνα γινεται.Ποσο καλη και ποιοτικη ειναι η ενημερωση τοσο σε μεγαλες πολεις οσο και στην επαρχια.Το καλυτερο ειναι να ισχυουν και τα 2(λιγο σπανιο για πολυ απομονωμενες περιοχες επαρχιας)

3.Τα Pois. Συχνοτητα ενημερωσης,πληροτητα και αποφυγη λαθών(π.χ. να εχει κλεισει μια τραπεζα πολλα χρονια και να την αναφερει στον χαρτη)

Απο εκει και περα πιο περιφερειακα θεματα οπως εμφανιση,γραφικα,κτηρια,πυξιδες,κ.α δεν ειναι για εμενα τα πρωτευοντα.

Δυστυχως μου εχει τυχει εκει που βασιζομαι σε καλη μαρκα για να βρω την ακρη το gps να με προδωσει, και απο μαρκα που λες: ''σιγα τωρα'' τελικα να ''ξελασπωσεις''.

Link to comment
Share on other sites

Έχω αναφέρει ότι σε full hd οθόνη το πριμο δεν κυλάει τόσο ομαλά όπως το sygic.ειδικά σε 3d.ανακάλυψα αυτές τις ρυθμίσεις τώρα σε κάποιο μενού του κινητού zopo 2/32.μήπως εάν ενεργοποιήσω κάποια βελτιωθεί η κίνηση των γραφικών στο πριμο ; εκεί που λέει για GPU, η HW?

 

για βαλε αυτο το data zip που ειναι αποκλειστικα για full hd και το εχω ανεβασει εδω να δεις και πες μας..

 

http://www.mediafire.com/download/i5u15o29zxmq634/data.zip_full_HD_1920%D1%851080.rar

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

:thumbdown: Sygic: Απλά τραγικό! Ιδού 3 screenshots που το πρόγραμμα μου προτείνει και τις τρεις φορές αεναεις κύκλους (!) χωρίς λογική και εξήγηση ... στην ιδια απλή διαδρομή εντός Αθήνας (πολύ καλά αποτυπωμένη στον χάρτη, την οποία μάλιστα σχεδίασα ώστε να μην βγαίνω εκτός πορείας και αναγκάζεται να επανυπολογιζει)!!!

 

...ειλικρινά θα εκτιμήσω μια εξήγηση, από οποιονδήποτε γνώστη του sygic, για να καταλάβω τι μπορεί να πηγαίνει τόσο στραβά στο λογισμικό που σχεδιάζει την διαδρομή :(

 

...επίσης έχετε καμία ιδέα για να βελτιωθεί και να μην πάνε χαμένα τα λεφτά που έδωσα;;;

 

Η αλήθεια είναι ότι αν χαθεί η εμπιστοσύνη στο GPS δεν σου κάνει καρδία να το ανοίξεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με το TomTom βρήκα την υγειά μου... Παρόλο που έχω αγοράσει το Sygic γιατί ήταν αρκετά καλό στην αρχή, αλλά με την έκδοση 13 έγινε απλά τραγικό με τις δρομολογήσεις του...
Link to comment
Share on other sites

για βαλε αυτο το data zip που ειναι αποκλειστικα για full hd και το εχω ανεβασει εδω να δεις και πες μας..

 

http://www.mediafire.com/download/i5u15o29zxmq634/data.zip_full_HD_1920%D1%851080.rar

ευχαριστω εχω data.zip καλο αλλα κατι παιζει με την full hd αναλυση σε σχεση με επεξεργαστη

EDIT εχω την 2.4 οποτε αυτο το data δεν μου κανει!

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

:thumbdown: Sygic: Απλά τραγικό! Ιδού 3 screenshots που το πρόγραμμα μου προτείνει και τις τρεις φορές αεναεις κύκλους (!) χωρίς λογική και εξήγηση ... στην ιδια απλή διαδρομή εντός Αθήνας (πολύ καλά αποτυπωμένη στον χάρτη, την οποία μάλιστα σχεδίασα ώστε να μην βγαίνω εκτός πορείας και αναγκάζεται να επανυπολογιζει)!!!

 

...ειλικρινά θα εκτιμήσω μια εξήγηση, από οποιονδήποτε γνώστη του sygic, για να καταλάβω τι μπορεί να πηγαίνει τόσο στραβά στο λογισμικό που σχεδιάζει την διαδρομή :(

 

...επίσης έχετε καμία ιδέα για να βελτιωθεί και να μην πάνε χαμένα τα λεφτά που έδωσα;;;

 

Η αλήθεια είναι ότι αν χαθεί η εμπιστοσύνη στο GPS δεν σου κάνει καρδία να το ανοίξεις.

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω από τα screenshots τι συμβαίνει. Αν είχαμε αφετηρία και προορισμό....

Πάντως και εγώ μια φορά τρελλάθηκα με τη διαδρομή που μου έδινε από Αθήνα για Κεντρική Μακεδονία. Δες το συνημμένο. Είχα βάλει ταχύτερη διαδρομή και με διόδια. Αυτά με χάρτη Navteq. Έβαλα ΤΤ και μου έβγαλε τη σωστή διαδρομή (2ο screen).

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Εχετε δοκιμασει igo στην Ευρωπη, με ενημερωμενους χαρτες;

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...