Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν βοηθάει αυτό πάντως. Πίστευα ότι θα έχει κάποια επιλογή με την οποία να ξεκινήσει η καταγραφή μιας διαδρομής που θα έκανα έτσι ώστε να την έχω αποθηκευμένη και να την χρησιμοποιήσω μετά από καιρό.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Χρησιμοποιώ το Sygic γνήσιο και αγορασμένο και Θέλω να μου πει, αν ξέρει κάποιος, αν υπάρχει δυνατότητα να καταγράψω μια διαδρομή και να την αποθηκευσω;

 

Εννοείς να κάνεις διαδρομές στην τύχη και μετά να τις ανακαλείς? Η όταν βάλεις σημεια αρχής τέλους κλπ να μπορείς κάποια στιγμή να ανακαλέσεις αυτή τη διαδρομή στις αποθηκευμένες?

Τί έκδοση έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν βοηθάει αυτό πάντως. Πίστευα ότι θα έχει κάποια επιλογή με την οποία να ξεκινήσει η καταγραφή μιας διαδρομής που θα έκανα έτσι ώστε να την έχω αποθηκευμένη και να την χρησιμοποιήσω μετά από καιρό.

 

Αυτό που ζητάς πάντως υπάρχει σίγουρα στο IGO.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Θα ήθελα αν ξέρει κάποιος να μου προτείνει μία καλή εφαρμογή για ελλάδα για navigation. Ένα καλό εργαλείο όπως το s4 κατά τη γνώμη μου πρέπει να έχει Gps navigation. Ειδικά σε εμένα που μου χρειάζεται. Είχα σε προηγούμενο κινητό (HTC one V) το navigation του plaisio το Dont panic mireo gps κλπ πήγα να το βάλω στο s4 Και η εφαρμογή crashάρει.

Ξέρει κανείς αν μπορώ να κάνω κάτι να το κάνω να τρέχει κανονικά;

Ξέρει κανείς καμία καλή εφαρμογή για ελλάδα που να κάνει καλό navigation? Ακόμα και επι πληρωμή; Και να μπορώ να του γράφω οδούς στα ελληνικά;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:)

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς να κάνεις διαδρομές στην τύχη και μετά να τις ανακαλείς? Η όταν βάλεις σημεια αρχής τέλους κλπ να μπορείς κάποια στιγμή να ανακαλέσεις αυτή τη διαδρομή στις αποθηκευμένες?

Τί έκδοση έχεις?

 

Ναι ακριβώς αυτό. Να ξεκινήσει να καταγράφει μια διαδρομή την οποία θα κάνω για πρώτη φορά και δεν γνωρίζω το σημείο τερματισμού της και να την αποθηκευσω για μελλοντική χρήση.

Εχω την 13.1.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Θα ήθελα αν ξέρει κάποιος να μου προτείνει μία καλή εφαρμογή για ελλάδα για navigation. Ένα καλό εργαλείο όπως το s4 κατά τη γνώμη μου πρέπει να έχει Gps navigation. Ειδικά σε εμένα που μου χρειάζεται. Είχα σε προηγούμενο κινητό (HTC one V) το navigation του plaisio το Dont panic mireo gps κλπ πήγα να το βάλω στο s4 Και η εφαρμογή crashάρει.

Ξέρει κανείς αν μπορώ να κάνω κάτι να το κάνω να τρέχει κανονικά;

Ξέρει κανείς καμία καλή εφαρμογή για ελλάδα που να κάνει καλό navigation? Ακόμα και επι πληρωμή; Και να μπορώ να του γράφω οδούς στα ελληνικά;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:)

 

Θυμάμαι ότι το don't panic είχε κάποιο θέμα από 4.2 και μετά. Νομίζω εάν επικοινωνήσεις με την αντιπροσωπεία μπορούν να λύσουν το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ζητάς πάντως υπάρχει σίγουρα στο IGO.

 

Και πως το αγοράζουμε αυτό; Δεν το βρήκα στο Play. Αν και θα ηθελα να μπορω να το κανω με το Sygic που το εχω ηδη αγορασμενο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Θα ήθελα αν ξέρει κάποιος να μου προτείνει μία καλή εφαρμογή για ελλάδα για navigation. Ένα καλό εργαλείο όπως το s4 κατά τη γνώμη μου πρέπει να έχει Gps navigation. Ειδικά σε εμένα που μου χρειάζεται. Είχα σε προηγούμενο κινητό (HTC one V) το navigation του plaisio το Dont panic mireo gps κλπ πήγα να το βάλω στο s4 Και η εφαρμογή crashάρει.

Ξέρει κανείς αν μπορώ να κάνω κάτι να το κάνω να τρέχει κανονικά;

Ξέρει κανείς καμία καλή εφαρμογή για ελλάδα που να κάνει καλό navigation? Ακόμα και επι πληρωμή; Και να μπορώ να του γράφω οδούς στα ελληνικά;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:)

 

.

Ξεκίνα απο αυτό το ποστ και πιο πίσω πιο μπροστά θα τα δείς όλα

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω για πολλοστή φορά ότι οποιαδήποτε συζήτηση για παράνομο software απαγορεύεται ρητά από τους Ο.Π.Χ..

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Στο sygic, η 13.2.0 εγκαθισταται πανω απο την 13.1.4?

 

Ναι κάνει ενημέρωση και προσθέτει δεδομένα καινούργια.

εσύ Επίσης δεν χάνεις αποθηκευμένες διαδρομές σου.

Link to comment
Share on other sites

Και πως το αγοράζουμε αυτό; Δεν το βρήκα στο Play. Αν και θα ηθελα να μπορω να το κανω με το Sygic που το εχω ηδη αγορασμενο.

 

 

Ξέρει κανείς απο πού μπορώ να το αγοράσω για android;

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς απο πού μπορώ να το αγοράσω για android;

 

http://www.sygic.com/en/android:buy-now

Link to comment
Share on other sites

 

Φίλε μου το Sygic το έχω ήδη αγορασμένο. Για το iGo ρωτάω :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το Sygic το έχω ήδη αγορασμένο. Για το iGo ρωτάω :)

 

Ωχ συγνώμη φίλε μου! Δεν διάβασα σωστά!

Από όσο ξέρω το igo δεν έχει βγει επίσημα για android ακόμα.

Υπάρχει μόνο για Ισραήλ και Τουρκία.

Από εκεί και πέρα έχουν γίνει port με διάφορους τρόπους. Με το google σίγουρα θα βρεις ;)

Παραπάνω δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν έχω ασχοληθεί με το iGo. :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια..εδω και κανα μηνα εχω android κινητο(s4 i9505) και ενω ξανα ρωτησα και εψαξα πολυ σε αυτο το τοπικ,δεν εχω καταλαβει

αν για να χρησιμοποιησεις gps εφαρμογη,πρεπει να εισαι συνδεδεμενος σε ιντερνετ ειτε 3g ειτε wifi..Δηλαδη,δεν μπορω με καποιο προγραμμα η root,να εχω ανοιχτα μονο τα δεδομενα και το gps και να εχω πλοηγηση??στο iphone που ειχα,χρειαζοταν μονο δεδομενα και gps ανοιχτα...

 

EYΧΑΡΙΣΤΩ!

Absof@ckinglutely...ARIS S3.... ;)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια..εδω και κανα μηνα εχω android κινητο(s4 i9505) και ενω ξανα ρωτησα και εψαξα πολυ σε αυτο το τοπικ,δεν εχω καταλαβει

αν για να χρησιμοποιησεις gps εφαρμογη,πρεπει να εισαι συνδεδεμενος σε ιντερνετ ειτε 3g ειτε wifi..Δηλαδη,δεν μπορω με καποιο προγραμμα η root,να εχω ανοιχτα μονο τα δεδομενα και το gps και να εχω πλοηγηση??στο iphone που ειχα,χρειαζοταν μονο δεδομενα και gps ανοιχτα...

 

EYΧΑΡΙΣΤΩ!

 

Αν χρησιμοποιείς το Google maps, θέλει δεδομένα και GPS. Τα υπόλοιπα γνωστά προγράμματα, όπως navigon, sygic, don't panic κλπ, θέλουν μόνο GPS ενεργό.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια..εδω και κανα μηνα εχω android κινητο(s4 i9505) και ενω ξανα ρωτησα και εψαξα πολυ σε αυτο το τοπικ,δεν εχω καταλαβει

αν για να χρησιμοποιησεις gps εφαρμογη,πρεπει να εισαι συνδεδεμενος σε ιντερνετ ειτε 3g ειτε wifi..Δηλαδη,δεν μπορω με καποιο προγραμμα η root,να εχω ανοιχτα μονο τα δεδομενα και το gps και να εχω πλοηγηση??στο iphone που ειχα,χρειαζοταν μονο δεδομενα καιι gps ανοιχτα...

 

EYΧΑΡΙΣΤΩ!

 

Είναι περίεργο που δεν έχεις καταλάβει ποια είναι η απάντηση σε αυτό που ρωτας, γιατί πρέπει να έχει απαντηθεί δεκάδες φορές, άρα εφόσον έψαξες τόσο πολύ έπρεπε να το είχες ήδη βρει.

Πάμε άλλη μία λοιπόν:

Δεν χρειάζεται ίντερνετ η χρήση προγραμμάτων Gps, όπως Sygic, Navigon, Ndrive κλπ γιατί έχουν τις χάρτες ήδη εγκατεστημένους στην μνήμη του κινητού.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Είναι περίεργο που δεν έχεις καταλάβει ποια είναι η απάντηση σε αυτό που ρωτας, γιατί πρέπει να έχει απαντηθεί δεκάδες φορές, άρα εφόσον έψαξες τόσο πολύ έπρεπε να το είχες ήδη βρει.

Πάμε άλλη μία λοιπόν:

Δεν χρειάζεται ίντερνετ η χρήση προγραμμάτων Gps, όπως Sygic, Navigon, Ndrive κλπ γιατί έχουν τις χάρτες ήδη εγκατεστημένους στην μνήμη του κινητού.

 

Φιλε ευχαριστω πρωτα για την απαντηση σου και την βοηθεια,αλλα πραγματικα αν δεις αυτοο το τοπικ,εχει παρα μα παρα πολλες σελιδες.Ειμαι σιγουρος οτι θα εχει απαντηθει αυτη η ερωτηση πολλες φορες,αλλα μαλλον ημουν ατυχος στις σελιδες που κοιτουσα,γιατι οτι ειδα,ηταν μονο για το ποια εφαρμογη ειναι καλυτερη...

Absof@ckinglutely...ARIS S3.... ;)
Link to comment
Share on other sites

Οχι δε χρειαζονται δεδομενα.με gps kαι πχ navigon εισαι οκ.

Εντιτ:με προλαβανε καποιες ωρες

Α ρε tapatalk...

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τη παρέα!

 

Χθες ηθελα να καταγράψω μια διαδρομή (ή ακόμα να δωσω τις ονομασίες απο τις οδούς και να αποθηκευτεί) αλλα στον Sygic που εχω δεν βρηκα αυτή τη δυνατότητα (εκτός αν υπάρχει και δεν το βρήκα)...

 

Γνωρίζουμε μήπως πως μπορεί να γίνει ή αν υπάρχει καποιος αλλος πλοηγός ή εφαρμογή που να κάνει τα άνωθεν;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Για καταγραφή δεδομένων κάνω τη δουλεια μου με το google tracks.

Για πλοήγηση πάντως που χρειάστηκα στις διακοπές, είχα κατεβάσει τους χάρτες τις ευρύτερης περιοχης και εκανα μια χάρα την δουλεια μου. Την μεγάλη διαδρομή για να πάω την είχα φτιαξει στο google earth κ την συγχρονησα στο κινητό ενω 2-3 φορες που χρειαστηκα πλοήγηση ανοιξα τα data με 2-3mb ήμουν τζάμι.

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Δε θελω πλοήγηση...

 

Πλοήγηση υπάρχει...

 

Καταγραφή διαδρομής θέλω ή να δωσω τις οδούς και να μου βγάλει τη διαδρομή ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τη παρέα!

 

Χθες ηθελα να καταγράψω μια διαδρομή (ή ακόμα να δωσω τις ονομασίες απο τις οδούς και να αποθηκευτεί) αλλα στον Sygic που εχω δεν βρηκα αυτή τη δυνατότητα (εκτός αν υπάρχει και δεν το βρήκα)...

 

Γνωρίζουμε μήπως πως μπορεί να γίνει ή αν υπάρχει καποιος αλλος πλοηγός ή εφαρμογή που να κάνει τα άνωθεν;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων ;)

το igo primo το κανει αυτο εχει αυτη την επιλογη ...

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...