Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σαν πρώτη εντύπωση είναι πάρα πολύ εύχρηστος, ιδίως ο τρόπος που αλλάζεις tabs. Πολύ έξυπνο. Πάντα ήθελα κάτι τέτοιο γιατί έχω πολλές καρτέλες συνήθως ανοιχτές. Θα ήταν ακόμη καλύτερο αν γινόταν όπως το meego και από κάτω προς τα πάνω έκλεινε η καρτέλα.

Θέλει ακόμη λίγη δουλίτσα όμως γιατί λίγο αργεί να πάρει μπρος όταν έχει φορτώσει η σελίδα. Δεν ξέρω αν και άλλοι έχουν αυτό το θέμα. Είναι σε καλό δρόμο πάντως.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χρησιμοποιώ το accuweather και πραγματικά είναι πολύ καλό!!

 

Σε μενα για Θεσσαλονικη καθε 2 ωρες αλλαζει την προβλεψη ... γιατι συνηθως δειχνει οτι να ναι και μετα ενημερωνεται , συνηθως αργα .

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα για Θεσσαλονικη καθε 2 ωρες αλλαζει την προβλεψη ... γιατι συνηθως δειχνει οτι να ναι και μετα ενημερωνεται , συνηθως αργα .

 

Τι να πω.. Εμένα πάντως εδώ στα Σπάτα, μια χαρά προβλέψεις κάνει..

Link to comment
Share on other sites

Συνειδητοποίησα σήμερα ότι εμφανίστηκε ο chrome beta και το currents στο play store. Δεν ξέρω αν είναι λόγω rom ή είναι διαθέσιμα τώρα πια και στην Ελλάδα.

 

Ειναι μόνο για Android 4.0+, Ice Cream Sandwich.;) εμείς με το LG μπορούμε να περιμένουμε..!!!:mad:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα για Θεσσαλονικη καθε 2 ωρες αλλαζει την προβλεψη ... γιατι συνηθως δειχνει οτι να ναι και μετα ενημερωνεται , συνηθως αργα .

 

Έχετε υπόψιν ότι μας λέει για πρόβλεψη καιρού, για τι καιρό θα έχει μετά απο κάποιες ώρες....και οχι την συγκεκριμένη στιγμή. Άλλωστε σηκώνεις το κεφάλι και βλέπεις τι καιρό κάνει τωρα....:lol:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Άραγε σε custom ICS θα λειτουργεί..;

Toν λειτουργώ στο hd2 με aokp ics 4.0.4 αν και δε με ενθουσίασε.Προτιμώ dolphin

Link to comment
Share on other sites

Για widget καιρού χρησιμοποιώ το 3D digital weather clock. Πολύ ακριβής και όμορφο.

 

Ρε παιδιά προσπαθώ να σβήσω τα παλιά μηνύματα στο handcent αλλά βλέπω ότι έχει επιλογή να σβηστεί όλη η συνομιλία. Δε θέλω να σβήσω τις συνομιλίες,μόνο τα παλιά. Υπάρχει τρόπος?

Ευχαριστώ!!!

 

Μπαίνεις στη συνομιλία, πηγαίνεις στο μήνυμα που θέλεις να σβήσεις και κρατάς το δάκτυλο πατημένο για λίγο μέχρι να σου εμφανίσει διάφορες επιλογές, οι οποίες ισχύουν μόνο για το συγκεκριμένο μήνυμα.

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και απο εμενα.Μετα απο χρονια Nokia user απεκτησα προσφατα το Galaxy S. Χρησιμοποιωντας λιγο το Google maps απο οτι καταλαβα , πρεπει να ειμαι συνεχεια συνδεδεμενος για ειναι για να εχω πλοηγηση και να "καταβαινουν" οι χαρτες αφου δεν τους εχει ενσωματομενους.... Διαβαζοντας το thread οσο μπορεσα ,οι περισσοτεροι προτινουν το Sygic : GPS Navigation. Υπαρχουν τετοιοι περιορισμοι και εδω ;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και απο εμενα.Μετα απο χρονια Nokia user απεκτησα προσφατα το Galaxy S. Χρησιμοποιωντας λιγο το Google maps απο οτι καταλαβα , πρεπει να ειμαι συνεχεια συνδεδεμενος για ειναι για να εχω πλοηγηση και να "καταβαινουν" οι χαρτες αφου δεν τους εχει ενσωματομενους.... Διαβαζοντας το thread οσο μπορεσα ,οι περισσοτεροι προτινουν το Sygic : GPS Navigation. Υπαρχουν τετοιοι περιορισμοι και εδω ;

 

Καλημερα...

Με το Sygic, οπως και τα περισσοτερα navigation programms εκτος του Google maps, δε χρειαζεται να εισαι συνδεδεμενος εν ωρα πλοηγησης.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...

Με το Sygic, οπως και τα περισσοτερα navigation programms εκτος του Google maps, δε χρειαζεται να εισαι συνδεδεμενος εν ωρα πλοηγησης.

 

Eυχαριστω για την ταχυτατη απαντηση.... Οσο αφορα τους χαρτες διαλεγεις χωρες ωστε να τους κατεβασεις μονιμα στο τηλεφωνο ωστε να μην συνδεεσε ;

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω για την ταχυτατη απαντηση.... Οσο αφορα τους χαρτες διαλεγεις χωρες ωστε να τους κατεβασεις μονιμα στο τηλεφωνο ωστε να μην συνδεεσε ;

 

Ακριβως...μονο τη πρωτη φορα θα χρειαστεις συνδεση για να καταβασεις τους χαρτες.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Στον ex dialer δεν μπορώ να βρω πως ταξινομούνται οι επαφές με το επώνυμο και όχι με το όνομα. Που είναι αυτή η ρύθμιση, έχω ψάξει παντού και πάντα έτσι το είχα.
Link to comment
Share on other sites

H tomtom παιδιά δεν έχει βγάλει για android ?

 

 

Thank you

 

από ότι γνωρίζω. δυστυχώς όχι. θα είχαμε ένα πολύ καλό πρόγραμμα πλοήγησης.

Link to comment
Share on other sites

Toν λειτουργώ στο hd2 με aokp ics 4.0.4 αν και δε με ενθουσίασε.Προτιμώ dolphin

 

Κατάλαβα. Οπότε εμένα στο x8 λογικά θα σέρνεται..

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει εφαρμογη για μεταφραση κειμενου,ειτε απο internet η απο adobe reader.Να μεταφερεις το κείμενο για μετάφραση.Ευχαριστω.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.intsig.license.camdict&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5pbnRzaWcubGljZW5zZS5jYW1kaWN0Il0.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, γιατί με την καινούρια έκδοση του android οι χάρτες που έχει μέσα το κινητό (neo v) δεν με βρίσκουν μέσω διαδικτύου αλλά μόνο με GPS ? Έχω ενεργοποιημένη την ρύθμιση να με βρίσκει μέσω διαδικτύου στις ρυθμίσεις
Link to comment
Share on other sites

Στον ex dialer δεν μπορώ να βρω πως ταξινομούνται οι επαφές με το επώνυμο και όχι με το όνομα. Που είναι αυτή η ρύθμιση, έχω ψάξει παντού και πάντα έτσι το είχα.

 

Options-Language and Filter-Sort by last name.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα . Φοράω cm9 nightly και όταν ανοιγω το κινητό το πρωί ενω φοράω το handcent και εχω απενεργοποιημένη την μαμά εφαρμογή θα μου βγάλει αδιάβαστα τα μηνύματα από την μαμά. Από το handcent όλα καλά. Γνωρίζει κάποιος για αυτό πρόβλημα. Να αναφέρω πως ήμουν φανατικός του go sms και το άλλαξα μήπως έφταιγε αυτό αλλα τίποτα. Καμία βοήθεια..... Είμαι με Samsung galaxy sii
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ερώτηση.

Τώρα που έρχεται το καλοκαίρι και θα αρχίσω το καθιερωμένο τρέξιμο και work out θέλω να κρατώ logs και θα χρησιμοποιήσω συσκευή Android για αυτό το λόγο.

Στο iPhone που έχω έχω το Nike+ GPS και σαν εφαρμογή είναι εύκολη και πλήρης. Αναζητώ κάτι παρόμοιο σε Android, κάτι που θα κάνει χρήση GPS και θα μου δείχνει όλα τα σχετικά. Από ό,τι είδα το RunKeeper είναι καλό για αυτή τη δουλειά, ή κάνω λάθος; Γενικά, ποια πιστεύετε ότι είναι η καλύτερη και η πιο εύκολη;

Link to comment
Share on other sites

Στον ex dialer δεν μπορώ να βρω πως ταξινομούνται οι επαφές με το επώνυμο και όχι με το όνομα. Που είναι αυτή η ρύθμιση, έχω ψάξει παντού και πάντα έτσι το είχα.

Μπαίνεις στις επαφές σου με τον ex-dialer

πατάς το πλήκτρο "μενού" του κινητού σου

επιλέγεις "προτιμήσεις"

έπειτα "Γλώσσα και ελέγχου" και μετά "Ταξινόμηση με βάση το επώνυμο"

και... είσαι έτοιμος!!!!! :)

 

Edit: Μόλις πρόσεξα ότι έχει ήδη απαντήσει η φίλη eltsele. Αν πρέπει να διαγραφεί το post μου, ας το κανονίσουν οι moderators...!

Edited by grego_z
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ερώτηση.

Τώρα που έρχεται το καλοκαίρι και θα αρχίσω το καθιερωμένο τρέξιμο και work out θέλω να κρατώ logs και θα χρησιμοποιήσω συσκευή Android για αυτό το λόγο.

Στο iPhone που έχω έχω το Nike+ GPS και σαν εφαρμογή είναι εύκολη και πλήρης. Αναζητώ κάτι παρόμοιο σε Android, κάτι που θα κάνει χρήση GPS και θα μου δείχνει όλα τα σχετικά. Από ό,τι είδα το RunKeeper είναι καλό για αυτή τη δουλειά, ή κάνω λάθος; Γενικά, ποια πιστεύετε ότι είναι η καλύτερη και η πιο εύκολη;

 

Έχω πάνω από ένα χρόνο το Sports Tracker https://play.google.com/store/apps/details?id=com.stt.android&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5zdHQuYW5kcm9pZCJd και ειναι υπέροχο...!!! έχει και σελίδα για συγχρονισμό και αποθήκευση των καταγραμμένων γεγονότων..!! http://www.sports-tracker.com/#/dashboard

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

CoPilot GPS Free. Πληρωνεις αν θες για τη full εκδοση που περιλαμβανει 3D χαρτες και φωνητικη καθοδηγηση.Παντως οι χαρτες και η πλοηγηση ειναι free.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alk.copilot.mapviewer&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwyLDEsImNvbS5hbGsuY29waWxvdC5tYXB2aWV3ZXIiXQ..

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Ήθελα να ρωτήσω το εξής: Ποια εφαρμογή προτείνειτε για να βρίσκει κάποιος τις φθηνότερες τιμές στα βενζινάδικα;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...