Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα παρακαλέσω να περιορίσουμε τις off-topic συζητήσεις. Στο παρόν θέμα συζητάμε αποκλειστικά για το GPS στο Android. Όποιος ψάχνει για GPS συσκευή ας κοιτάξει εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=86

 

 

 

Θα συμφωνήσω, ο gps δέκτης του Acer Liquid Metal δουλεύει απροβλημάτιστα με όλα τα προγράμματα πλοήγησης.

 

Πόσο πάει αυτή ή συσκευή ?Την έχει δοκιμάσει κανείς ?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@ NickMrg

 

ευχαριστώ για την απάντηση!

 

Εννοώ να έχω σε μια σελίδα όλα τα games σε μια άλλη εφαρμογές γραφείου κτλ... κατηγοριοποιημένα

 

πατώντας το κουμπί με τις εφαρμογές να βλεπω κατηγορίες και μεσα τις εφαρμογές που θα του έχω βάλει εγώ!

 

δεν ξέρω αν γίνομαι κατανοητός :rolleyes:

 

αυτήν την στιγμή είναι όλα σκόρπια...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι καιρός να εγκαταστήσεις το Go Launcher EX https://market.android.com/details?id=com.gau.go.launcherex&hl=en
"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"
Link to comment
Share on other sites

Εμένα σε galaxy tab P1000 το sygic κολλάει πολύ. Στο omnia είχα το destinator 7 και δούλευε μια χαρά μ΄νο με δορυφόρο. Υπάρχει κάτι τέτοιο σε android;

To citynav είναι καλό εκτός από φτηνό;

Edited by marduk132003
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι καιρός να εγκαταστήσεις το Go Launcher EX https://market.android.com/details?id=com.gau.go.launcherex&hl=en

 

Η θα μπορουσε να εγκαταστησει και τον 360 ο οποιος στο μενου εχει αδειους φακελους ετοιμους σε κατηγοριες ( εργαλεια, παιχνιδια κλπ) οπου μπορεις να κατηγοριοποιησεις τις εφαρμογες σου.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

έβαλα το εργοστασιακό των κινέζων :)

http://img834.imageshack.us/img834/2496/dsc00399s.jpg

 

Πως ακριβως μπορω να το αλλαξω κ εγω φιλε μου?

Μπορεις να μου δωσεις οδηγιες μηπως?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά :)

 

μήπως υπάρχει εφαρμογή ωστε να κατηγοριοποιήσω τις εφαρμογές που έχω εγκαταστήσει στο τηλ μου σε κάθε σελίδα ξεχωριστά?

 

δηλαδή

 

1 σελιδα GAMES

2 σελίδα NEWS

3 σελίδα ... κτλ...

 

κάθε φορά που τα βάζω σε μια σειρά...τα βρίσκω μετα αλλού για αλλού την κάθε μία!

 

folder organizer

Link to comment
Share on other sites

folder organizer

 

Έχω πορευτεί αρκετό καιρό με τη συγκεκριμένη εφαρμογή. Οπότε ας μοιραστώ μαζί σας τις εμπειρίες μου.

1. Δεν παρεμβαίνει στο app list, οπότε αυτό ακριβώς που θέλει ο παραπάνω φίλος, δε το κανει.

2. Μπορείς να κατηγοριοποιήσεις όπως θέλεις τiς εφαρμογές σου, και να βγάλεις widgets των κατηγοριών σε φακέλους στην αρχική οθόνη.

3. Τρομερό bug με την ενημέρωση των εφαρμογών. Όταν ενημερωθεί μια εφαρμογή, υπάρχει περίπτωση να μην ανοίγει μέσα από το φάκελο που βρίσκεται.

4. Δεν έχω βρει μέχρι στιγμής κάτι καλύτερο....

 

@ melanouri ... Νομίζω ότι αυτό που θέλει να κάνει ο παραπάνω φίλος με το app list, γίνεται στις miui roms. Μήπως να ψάξεις για κανένα διαφορετικό launcher, μπας και σε καλύπτει με κανένα παρόμοιο feature;

Edited by yiangoun
Link to comment
Share on other sites

3. Τρομερό bug με την ενημέρωση των εφαρμογών. Όταν ενημερωθεί μια εφαρμογή, υπάρχει περίπτωση να μην ανοίγει μέσα από το φάκελο που βρίσκεται.

 

Δεν το έχω αντιμετωπίσει αυτό που λες πάντως. Μπορεί σε παλαιότερες εκδόσεις να είχε διάφορα bugs, αλλά δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο σοβαρό bug ειδικά στα τελευταία updates. Και αν βγάλει κάτι,θα είναι σπάνιο. Για μένα must εφαρμογή, ποτέ δεν έχω ψάξει εφαρμογή πάνω απο 2".

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mηπως ξέρει κανεις αν υπάρχει τρόπος να αντικαταστίσουμε τις συντομευσεις εφαρμογές που αντιστοιχούν στα 4 βασικά κουμπιά (τηλεφωνο - επαφές-μηνυματα - εφαρμογές ) με άλλες συντομευσεις εφαρμογων ? Πχ θέλω αντί για τον μαμίσιο dialer να βγάζει κάτω το contapps και το facebook . ξεχασα να αναφέρω ότι δεν εχω κανει root και εχω gingerbread εργοστασιο.. 2.3.4 .... Εχω το lg optimus 2x ξεχασα να το αναφερω και αυτό .

http://www.lafkos.de/Muhle_1.gif

Where are you going Karamitro ??

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σε galaxy tab P1000 το sygic κολλάει πολύ. Στο omnia είχα το destinator 7 και δούλευε μια χαρά μ΄νο με δορυφόρο. Υπάρχει κάτι τέτοιο σε android;

To citynav είναι καλό εκτός από φτηνό;

Για όποιον το Sygic πέφτει βαρύ, μπορεί να δοκιμάσει το don't panic που είναι πιο ελαφρύ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

ενας φιλος εχει το κινητο samsung gakaxy Y μετά απο δικη μου προταση να το αγορασει με την επιδοτηση του.

 

Aσχολείται με βυζαντινη μουσική, και

Θελω να ρωτησω συγκεκριμενα για μια εφαρμογή android εάν υπάρχει,

 

Προκειται για τον ψηφιακό ισοκράτη , όπως φαίνεται εδώ,

 

υπάρχει κάτι τετοιο στο android market ?

 

μαλλον κατι τετοιο δεν υπαρχει τελικα ε? εξεζητημένο.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον θέλει ένα δωρεάν offline ελληνοαγγλικό λεξικό https://market.android.com/details?id=com.tavola.dictionary.engreek.free
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
To don't panic έχει κάποιες ελλείψεις και φαίνεται πιο φτωχό από τον ανταγωνισμό, ωστόσο έχει ίσως τους καλύτερους χάρτες για Ελλάδα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μαλλον κατι τετοιο δεν υπαρχει τελικα ε? εξεζητημένο.

 

Αν κάποιος έχει να δώσει απάντηση, να είσαι σίγουρος ότι θα το κάνει. Ας μην επαναλαμβανόμαστε λοιπόν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

folder organizer

 

Έχω πορευτεί αρκετό καιρό με τη συγκεκριμένη εφαρμογή. Οπότε ας μοιραστώ μαζί σας τις εμπειρίες μου.

1. Δεν παρεμβαίνει στο app list, οπότε αυτό ακριβώς που θέλει ο παραπάνω φίλος, δε το κανει.

2. Μπορείς να κατηγοριοποιήσεις όπως θέλεις τiς εφαρμογές σου, και να βγάλεις widgets των κατηγοριών σε φακέλους στην αρχική οθόνη.

3. Τρομερό bug με την ενημέρωση των εφαρμογών. Όταν ενημερωθεί μια εφαρμογή, υπάρχει περίπτωση να μην ανοίγει μέσα από το φάκελο που βρίσκεται.

4. Δεν έχω βρει μέχρι στιγμής κάτι καλύτερο....

 

@ melanouri ... Νομίζω ότι αυτό που θέλει να κάνει ο παραπάνω φίλος με το app list, γίνεται στις miui roms. Μήπως να ψάξεις για κανένα διαφορετικό launcher, μπας και σε καλύπτει με κανένα παρόμοιο feature;

 

Το Folder Organizer είναι όντως καλό... αλλά πλέον για εμένα καλύτερο είναι το Application Folder Pro.

 

Παρόλα αυτά, το παιδί δεν ζήτησε κάποιον folder manager αλλά να έχει σελίδες με τις εφαρμογές. Το πιό κοντινό σε αυτό, είναι αυτό που προτάθηκε και λίγο παραπάνω, με τον ADW που φτιάχνεις groups σελιδών και βάζεις τις εφαργογές που θες μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά :)

 

μήπως υπάρχει εφαρμογή ωστε να κατηγοριοποιήσω τις εφαρμογές που έχω εγκαταστήσει στο τηλ μου σε κάθε σελίδα ξεχωριστά?

 

δηλαδή

 

1 σελιδα GAMES

2 σελίδα NEWS

3 σελίδα ... κτλ...

 

κάθε φορά που τα βάζω σε μια σειρά...τα βρίσκω μετα αλλού για αλλού την κάθε μία!

 

https://market.android.com/details?id=xxbcn.AllAppsOrganizerPlusB&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsInh4YmNuLkFsbEFwcHNPcmdhbml6ZXJQbHVzQiJd

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν ειμαι αρχαριος για να μην ανοιγω αλλο θεμα μιας και δεν βρηκα κατι σχετικο...

 

Πως σβηνουμε μια κατα λαθος κοινιοιποιηση τοποθεσια απο το foursquare παιδια και πως μπορουμε να προσθεσουμε μια δικια μας που δεν υπαρχει στη λιστα ?

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν ειμαι αρχαριος για να μην ανοιγω αλλο θεμα μιας και δεν βρηκα κατι σχετικο...

 

Πως σβηνουμε μια κατα λαθος κοινιοιποιηση τοποθεσια απο το foursquare παιδια και πως μπορουμε να προσθεσουμε μια δικια μας που δεν υπαρχει στη λιστα ?

 

Ευχαριστω.

 

How to delete foursquare check in

Did you accidentally check in somewhere twice? You can delete check-ins from foursquare.com/user/history. Mouse over the check-in and you'll see a small "x" to the left of it. Click the x to delete the check-in. Please note that if you delete a check-in that was associated with unlocking a badge, you'll lose the badge!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ

Για το αλλο που ρωτησα :

 

Πως μπορουμε να προσθεσουμε μια δικια μας που δεν υπαρχει στη λιστα ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

 

Φαίνεται πολύ ωραία λύση. Αυτό είναι εφαρμογή ή αλλάζει το μενού των εφαρμογών. Παίζει με όλους τους launchers (εγώ έχω htc sence 3); Αν το έχει περάσει ήδη κάποιος, παρακαλώ για feedback, γιατί με ενδιαφέρει αρκετά.

Edited by yiangoun
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πολύ ωραία λύση. Αυτό είναι εφαρμογή ή αλλάζει το μενού των εφαρμογών. Παίζει με όλους τους launchers (εγώ έχω htc sence 3); Αν το έχει περάσει ήδη κάποιος, παρακαλώ για feedback, γιατί με ενδιαφέρει αρκετά.

 

Είναι εφαρμογή... άρα θα πρέπει ο launcher να μπορεί να αλλάξει το κουμπί του app drawer με κάποιο application. Adw, launchepro, Go launcher, το κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους χρησιμοποιούν το tweetcaster,πως μπορούμε να δούμε τα replies σε ενα tweetενός φίλου μας;;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Πως ακριβως μπορω να το αλλαξω κ εγω φιλε μου?

Μπορεις να μου δωσεις οδηγιες μηπως?

 

πέρνα την αναβάθμιση 2.3.5 και τα 3 βήματα (step1, step2, step3):)

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...