Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ λοιπόν που έχω ιδίαν άποψη στο λέω ξεκάθαρα. Η 4.1.2 ΕΙΝΑΙ καλύτερη απο την 4.0.3. Αν θες τη δοκιμάζεις, τζάμπα είναι. Την ίδια άποψη έχει και η συντριπτική πλειοψηφία στο thread για το SII.

Το παρατραβήξαμε , αλλά ας μείνουμε σε τούτο . Τι παραπάνω κάνει η 4.1.2 που να με εντυπωσιάσει και να κάνω την αναβάθμιση , αφού ήδη

έχω δηλώσει πως δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα ? Οχι βέβαια γιά κάποια ταχύτητα κάποιων μικροδευτερολέπτων . Κι' αν την πατήσω

σαν το φίλο gdimit να τρέχω ?

Edited by geobas
Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορία το πρόβλημα λύθηκε μεταφέροντας το σχετικό folder iGo από την εξωτερική μνήμη στην εσωτερική
Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορία το πρόβλημα λύθηκε μεταφέροντας το σχετικό folder iGo από την εξωτερική μνήμη στην εσωτερική

 

Καλά δεν είχες μεταφέρει τον φάκελο στην εσωτερική μνήμη; Αυτό ήταν το πρώτο που έπρεπε να κάνεις σε αυτό το κινητό! Anyway καλές διαδρομές!

Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορία το πρόβλημα λύθηκε μεταφέροντας το σχετικό folder iGo από την εξωτερική μνήμη στην εσωτερική

 

Αφού διορθώθηκε πάλι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Με τη μεταφορά βέβαια των 2Gb του iGo Folder έχει γεμίσει η εσωτερική μνήμη και η συσκευή αρνείται να εγκαταστήσει οποιοαδήποτε νέα εφαρμογή ή ενημέρωση υπάρχουσας εφαρμογής, βγάζοντας μήνυμα οτι δεν υπάρχει αρκετός αποθηκευτικός χώρος. Με την προηγούμενη ROM (4.0.3) το iGo έτρεχε θαυμάσια από την εξωτερική sd. Αυτό δεν μπορεί να γίνει με την 4.1.2; Ισως κάπως αφελής η ερώτηση αλλά πολύ σημαντική για το μέγεθος της εσωτερικής μνήμης
Link to comment
Share on other sites

Με τη μεταφορά βέβαια των 2Gb του iGo Folder έχει γεμίσει η εσωτερική μνήμη και η συσκευή αρνείται να εγκαταστήσει οποιοαδήποτε νέα εφαρμογή ή ενημέρωση υπάρχουσας εφαρμογής, βγάζοντας μήνυμα οτι δεν υπάρχει αρκετός αποθηκευτικός χώρος. Με την προηγούμενη ROM (4.0.3) το iGo έτρεχε θαυμάσια από την εξωτερική sd. Αυτό δεν μπορεί να γίνει με την 4.1.2; Ισως κάπως αφελής η ερώτηση αλλά πολύ σημαντική για το μέγεθος της εσωτερικής μνήμης

 

Σου το έγραψα και πριν. Με τη thin 1.3 τρέχει κανονικά απο την external SD αρκεί να ρυθμίσεις σωστά τα folders στο sys.txt. Νομίζω οτι αν κάνεις clean install οι default τιμές έχουν το φάκελο του igo στην external.

Link to comment
Share on other sites

Σου το έγραψα και πριν. Με τη thin 1.3 τρέχει κανονικά απο την external SD αρκεί να ρυθμίσεις σωστά τα folders στο sys.txt. Νομίζω οτι αν κάνεις clean install οι default τιμές έχουν το φάκελο του igo στην external.

 

Ευχαριστώ! Που μπορώ να βρώ το αρχείο που αναφέρεις (sys.txt); Με την αναζήτηση στα αρχεία της συσκευής δεν βρήκα τίποτα. Μπορείς να μου δώσεις την πλήρη ταυτότητα του thin 1.3;

Link to comment
Share on other sites

http://imageshack.com/a/img819/8661/sq0e.pngΕπιβεβαιώνω και εγώ κρασάρισμα του Sygic 13.1.4, σε γύρισμα από προβολή πορτρέτου σε τοπίο, σε Zopo ZP980+.

Κατά τα άλλα είμαι ικανοποιημένος προς το παρόν, από την λειτουργία της εφαρμογής.

Συγνώμη για το μέγεθος της εικόνας... αν υπάρχει τρόπος να μικρύνει ενημερώστε με παρακαλώ.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ κρασάρισμα του Sygic 13.1.4, σε γύρισμα από προβολή πορτρέτου σε τοπίο, σε Zopo ZP980+.

Κατά τα άλλα είμαι ικανοποιημένος προς το παρόν, από την λειτουργία της εφαρμογής.

Μια απο τα ιδια :D

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα από προχθές προσπαθώ να το ανοίξω και δεν ανοίγει καθόλου το πρόγραμμα.

Έχει τύχει και σε άλλον?

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή και βγαίνει η έκδοση 13.2.0. Ήδη κυκλοφορούν κάποιες beta εκδόσεις.

 

εχω εγκατεστημενο και το don't panic που πιανει αμεσως ,τι μπορει να φταιει ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

τι να βαλω στο OG μου; :)

 

πηγα να βαλω το navigon αλλα πιανει πολυ χωρο, 700MB μονο το βασικο, λογω πολλων γλωσσων πχ ουγγρικα, οι οποιες ομως δεν διαγραφονται :(

 

συνηθισμενος απο τον λιγο χωρο των Nokia Maps στο Ν8!

 

υ.γ. +μεσα μεταφορας καλοδεχουμενα αλλα μονο αν υπαρχουν ωραρια :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά μόνο σε μένα η 13.1.4 δεν είχε ποτέ κανένα πρόβλημα;

Από την αρχή παίζει νερό στο Nexus.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου κόλλησε ποτέ;έστω και στιγμιαία;

 

Ποτέ.

Ούτε force close έχει βγάλει , ούτε κόλλημα στην πλοήγηση κατά την αλλαγή rotation.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλά μόνο σε μένα η 13.1.4 δεν είχε ποτέ κανένα πρόβλημα;

Από την αρχή παίζει νερό στο Nexus.

 

Τα ίδια και σε μένα.

Link to comment
Share on other sites

το εχει δοκιμασει κανενας?

 

Το εχω στο κινητο. Αν εισαι pro στα βουνα και το geocashing ειναι καλο. Αν ασχοληθεις και το μαθεις καλα βεβαια.

Αν σε ενδιαφερει μονο πλοηγηση με αυτοκινητο, ψαξε κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφερει μονο πλοηγηση με αυτοκινητο, ψαξε κατι αλλο.

Καταλαβα, δεν θελω πολλα πολλα, αρα μενω με το sygic.

Link to comment
Share on other sites

εγω χρησιμοποιω ακομα το sygic aura v.11.2.5. μπορει καποιος να με πει αν και πως μπορω να περασω speedcams?
Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο Xperia με έχει βολέψει το google maps για να εντοπίζω μέρη και δρομάκια μέσα στην Αθήνα.

Αυτό που θέλω να κάνω είναι να αποθηκεύσω κάποια σημεία(π.χ ΔΟΥ Αθηνών), ώστε όποτε χρειαστεί να μην ψάχνω διευθύνσεις απλά να κάνω αναζήτηση μεταξύ των σημείων που θα έχω αποθηκεύσει.Δοκίμασα να αποθηκεύσω τις διευθύνσεις που θέλω στα αγαπημένα αλλά δεν μου επιτρέπει την μετονομασία, τα αποθηκεύει με όνομα την διεύθυνση.

 

Για πείτε ποιος είναι ο πιο εύκολος και αποδοτικός τρόπος ώστε να βάλω στους χάρτες περίπου 30 POIS που χρησιμοποιώ στην δουλειά μου καθημερινά.:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...