Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι εννοω θα δουλευει κανονικα το προγραμμα σε unrooted συσκευη?. γιατι αποτι ξερω δεν δουλευουν οι σπασμενες εφαρμογες σε unrooted κινητα

 

Ανάλογα την εφαρμογή.

Η συγκεκριμένη παίζει παντού.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ναι εννοω θα δουλευει κανονικα το προγραμμα σε unrooted συσκευη?. γιατι αποτι ξερω δεν δουλευουν οι σπασμενες εφαρμογες σε unrooted κινητα

 

Δεν ισχύει αυτό Νίκο σίγουρα!

Link to comment
Share on other sites

Ο TΑ απο όσο δοκιμάζω ειναι ουσιαστικά ακόμη και σήμερα ένας παλιός χάρτης ngi με ελάχιστες βελτιώσεις και πολλά σφάλματα που προέκυψαν απο εκεινη την περιβόητη συνεργασία και ποτέ μέχρι σήμερα δεν έχουν διορθωθεί.

 

Έχω σταματήσει να κάνω ταξίδια με το αυτοκίνητο οπότε οι δοκιμές μου με τον tomtom (τότε ΤΑ) έχουν μείνει 3-4 χρόνια πίσω.

Τότε ο navteq είχε τεράστιο πρόβλημα εκτός Αθήνας. Τώρα δεν ξέρω τι γίνεται. Πάντως αν το μέγεθος δείχνει κάτι, έχει μεγαλώσει 7ΜΒ σε ενα χρόνο (Q1.2012 - Q1.2013). Απο την άλλη όμως βρήκα λάθη στη Αθήνα που δεν τα είχε πριν. Για να μην πω για το σ, την έλλειψη τόνων που δημιουργεί πρόβλημα στο TTS και τα τούρκικα ονόματα στα Ελληνικά νησιά του ανατολικού αιγαίου.

Link to comment
Share on other sites

ωραια ευχαριστω για τις απαντησεις. θα ηθελα οποιος μπορει να μου στειλει ενα πμ με τα γνωστα (αγνωστα σε μενα!) μαγαζακια για να βρω το sygic, ευχαριστω και παλι.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

(ελπίζω να μην είμαι σε λάθος ενότητα)

 

Έχω το LG L7

Αυτό που θέλω είναι να φτιάξω Χάρτη στο maps.google.com και μετά να τον περάσω στο android μου για να το ανοίξω με Πλοήγηση.

Συγκεκριμένα είναι ένα ταξίδι που θέλω να κάνω με ποδήλατο, οπότε οι κλασσικές οδηγίες που δίνει η Πλοήγηση δεν με βοηθάνε.

Πώς μπορώ να κάνω το όλο πράγμα;

 

Ελπίζω να έγινα κατανοητός.

Ό,τι άλλο χρειάζεται-πείτε μου :)

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες, ελπίζω να ρωτάω στο σωστό σημείο.

Έχω κατεβάσει την εφαρμογή του Vrisko και όταν πατάω "δρομολόγηση" για να πάω σε κάποιο μέρος που έχω επιλέξει, ανοίγει το Google Maps και δρομολογεί σ' αυτό. Υπάρχει τρόπος να ανοίγει το Sygic αντί του Google Maps;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες, ελπίζω να ρωτάω στο σωστό σημείο.

Έχω κατεβάσει την εφαρμογή του Vrisko και όταν πατάω "δρομολόγηση" για να πάω σε κάποιο μέρος που έχω επιλέξει, ανοίγει το Google Maps και δρομολογεί σ' αυτό. Υπάρχει τρόπος να ανοίγει το Sygic αντί του Google Maps;

Ευχαριστώ.

 

Οχι. Απλως διαβαζεις τη διευθυνση και την περνας χειρογραφα στο συγκικ και τη βαζεις κι αγαπημενα αν θελεις.

Δεν ειναι δυσκολο.

Τοχω ψαχει πολυ....αλλα δεν.

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Απλως διαβαζεις τη διευθυνση και την περνας χειρογραφα στο συγκικ και τη βαζεις κι αγαπημενα αν θελεις.

Δεν ειναι δυσκολο.

Τοχω ψαχει πολυ....αλλα δεν.

 

Και μενα το vrisko δεν ανοιγει με navigon αλλα με google maps.και επειδη ειχα διαβασει καπου οτι εχει σημασια τι περνας πρωτο,περασα πρωτα το navigon και μετα το vrisko.

Αλλα και παλι....τιποτα

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες, ελπίζω να ρωτάω στο σωστό σημείο.

Έχω κατεβάσει την εφαρμογή του Vrisko και όταν πατάω "δρομολόγηση" για να πάω σε κάποιο μέρος που έχω επιλέξει, ανοίγει το Google Maps και δρομολογεί σ' αυτό. Υπάρχει τρόπος να ανοίγει το Sygic αντί του Google Maps;

Ευχαριστώ.

 

αναλογα την εφαρμογη που εχεις , στην εφαρμογη σημεια νομιζω οταν επιλεγεις πηγαινε σου βγαζει να διαλεξεις igo η το navigon ετσι εκανε εμενα ....https://play.google.com/store/apps/details?id=com.turboirc.greekpois.v1&hl=el (στο τηλεφωνο παιζει στο tablet οχι)

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

(ελπίζω να μην είμαι σε λάθος ενότητα)

 

Έχω το LG L7

Αυτό που θέλω είναι να φτιάξω Χάρτη στο maps.google.com και μετά να τον περάσω στο android μου για να το ανοίξω με Πλοήγηση.

Συγκεκριμένα είναι ένα ταξίδι που θέλω να κάνω με ποδήλατο, οπότε οι κλασσικές οδηγίες που δίνει η Πλοήγηση δεν με βοηθάνε.

Πώς μπορώ να κάνω το όλο πράγμα;

 

Ελπίζω να έγινα κατανοητός.

Ό,τι άλλο χρειάζεται-πείτε μου :)

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

Αν δεν ξέρει κάποιο παιδί από δω, δοκίμασε στο cyclist

και καλό σου ταξίδι :):)

 

υγ φυσικά μετά ανοίγεις και το κατάλληλο θέμα-ταξιδιωτικό να σε θαυμάσουμε :D

Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Viotos το έχω δει αυτό που προτείνεις αλλά για την ώρα με έχει βολέψει το Vrisko. Κρίμα που δεν γίνεται.

 

Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ξέρει κάποιο παιδί από δω, δοκίμασε στο cyclist

και καλό σου ταξίδι :):)

 

υγ φυσικά μετά ανοίγεις και το κατάλληλο θέμα-ταξιδιωτικό να σε θαυμάσουμε :D

 

Ευχαριστώ πολύ!!

Ούτε που είχα δει το forum :)

 

(off topic: για να δούμε κι αν θα πάω... γιατί ακούω ότι οι δρόμοι τις Πελ/σου είναι θάνατος...!)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!!

Ούτε που είχα δει το forum :)

 

(off topic: για να δούμε κι αν θα πάω... γιατί ακούω ότι οι δρόμοι τις Πελ/σου είναι θάνατος...!)

Σε ποιο κομμάτι αναφέρεσαι; Γιατί όλες οι διαδρομές δεν είναι ίδιες.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και επίσης. Να αξίζουν την πληρωμή τους

Αυτο παλι τι σημαινει;Αμα δεν αξιζει,δεν το αγοραζεις.Δεν το χρησιμοποιεις και τους βριζεις κι ολας.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι διαθέσιμο στη χώρα μας.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nng.igoprimoisr.javaclient&hl=en

 

Απορώ γιατί έχουν αργήσει τόσο πολύ να το κάνουν διαθέσιμο για όλους!

 

Παρατήρησα πως το Google maps, πήρε πρωτοβουλία και μου άλλαξε την δουλειά.

Η δουλειά μου βρίσκεται σε κάποιο σημείο εκτός πόλης. Ξέρετε πως μπορώ να την αποθηκεύσω πάλι; πατάω πάνω στον χάρτη στο σημείο που θέλω και μου βγάζει το κλασικό κόκκινο μπαλονάκι. Το μόνο που μπορώ να κάνω μετά, είναι πλοήγηση στο σημείο εκείνο.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά κρίμα!

Το έχω σε κινέζικο PNA και είναι καταπληκτικό!

Θα πλήρωνα σίγουρα για να το έχω στο κινητό γιατί τα αξίζει τα λεφτά του.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και χρόνια χρησιμοποιώ το Sygic Mobile Maps 10 και είμαι υπερευχαριστημένος όσον αφορά την απόκριση του προγράμματος, το μενού και τις επιλογές του. Οι χάρτες ειδικά επαρχία ήθελαν πάντα φρεσκάρισμα.

 

Επειδή σταμάτησε η ανάπτυξή του και οι χάρτες έμειναν στο 2011, είπα να δοκιμάσω το trial από το market του νέου sygic 13

 

Ακριβέστατος χάρτης, μέτριο μενού, αλλά το πρόβλημά μου είναι αλλού.

 

Μου δίνει πάντα το στίγμα λίγο πιο πίσω απ ότι είμαι κανονικά, με αποτέλεσμα αν δεν παρακολουθώ την οθόνη να χάνω κάποια στροφή.

Στην πράξη αν δω τη στροφή, στρίβω και μετά από 3-4 sec το πρόγραμμα λέει στρίψτε. Δεν ξέρω αν φταίει η συσκευή ή ο δέκτης gps και αν κάποιος έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα. Το παλιό MM10 δουλεύει ακόμα άψογα πάντως.

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και χρόνια χρησιμοποιώ το Sygic Mobile Maps 10 και είμαι υπερευχαριστημένος όσον αφορά την απόκριση του προγράμματος, το μενού και τις επιλογές του. Οι χάρτες ειδικά επαρχία ήθελαν πάντα φρεσκάρισμα.

 

Επειδή σταμάτησε η ανάπτυξή του και οι χάρτες έμειναν στο 2011, είπα να δοκιμάσω το trial από το market του νέου sygic 13

 

Ακριβέστατος χάρτης, μέτριο μενού, αλλά το πρόβλημά μου είναι αλλού.

 

Μου δίνει πάντα το στίγμα λίγο πιο πίσω απ ότι είμαι κανονικά, με αποτέλεσμα αν δεν παρακολουθώ την οθόνη να χάνω κάποια στροφή.

Στην πράξη αν δω τη στροφή, στρίβω και μετά από 3-4 sec το πρόγραμμα λέει στρίψτε. Δεν ξέρω αν φταίει η συσκευή ή ο δέκτης gps και αν κάποιος έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα. Το παλιό MM10 δουλεύει ακόμα άψογα πάντως.

Αν δε στο κάνει με άλλο πρόγραμμα πλοήγησης, μπορεί να υπάρχει κάποια ασυμβατότητα με την rom που φοράς.

Το έχω παρατηρήσει σε παλιότερα κινητά με διαφορετικές ρομ, το σήμα να βελτιώνεται ή να χαλάει.

Στο ίδιο πρόγραμμα πλοήγησης.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και χρόνια χρησιμοποιώ το Sygic Mobile Maps 10 και είμαι υπερευχαριστημένος όσον αφορά την απόκριση του προγράμματος, το μενού και τις επιλογές του. Οι χάρτες ειδικά επαρχία ήθελαν πάντα φρεσκάρισμα.

 

Επειδή σταμάτησε η ανάπτυξή του και οι χάρτες έμειναν στο 2011, είπα να δοκιμάσω το trial από το market του νέου sygic 13

 

Ακριβέστατος χάρτης, μέτριο μενού, αλλά το πρόβλημά μου είναι αλλού.

 

Μου δίνει πάντα το στίγμα λίγο πιο πίσω απ ότι είμαι κανονικά, με αποτέλεσμα αν δεν παρακολουθώ την οθόνη να χάνω κάποια στροφή.

Στην πράξη αν δω τη στροφή, στρίβω και μετά από 3-4 sec το πρόγραμμα λέει στρίψτε. Δεν ξέρω αν φταίει η συσκευή ή ο δέκτης gps και αν κάποιος έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα. Το παλιό MM10 δουλεύει ακόμα άψογα πάντως.

 

Δοκίμασε ναβιγκον δεν εχει τετοια θέματα

Link to comment
Share on other sites

Ναβιγκον και απο μενα.οι φωνητικες του οδηγιες πολυ καλες.σε τετοιο σημειο που μπορεις να πλοηγηθεις χωρις να κοιτας το χαρτη

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...