Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.

Μπήκα στο Titanium αλλά δε βλέπω την επιλογή για freeze. Θα ήταν εύκολο να με καθοδηγήσεις;

Ευχαριστώ.

 

Μόνο με το pro νομίζω έχεις το freeze ("διακοπη"), (έχω το pro και δεν θυμάμαι καλά αν το free έχει την επιλογή αυτή)

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μόνο με το pro νομίζω έχεις το freeze ("διακοπη")

 

Έτσι είναι ;)

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με το pro νομίζω έχεις το freeze ("διακοπη"), (έχω το pro και δεν θυμάμαι καλά αν το free έχει την επιλογή αυτή)

 

Σωστα, μονο στην pro εκδοση μπορεις να κανεις freeze.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Οκ, το pro το έχω. Πού πάω για freeze;

 

Κάνε ένα ταπ επάνω στην εφαρμογή που θέλεις να φριζάρεις και θα σου ανοίξει ένα παραθυράκι

εκει μέσα θα δεις το πολυπόθητο κουμπί... :p

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι τι κάνει ρε Παιδιά αυτή η εφαρμογή...

Ποια η χρεισιμοτητατης εννοώ...

Ξέρει κάνεις???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος να ανεβάσει το αρχείο Youtube.apk που βρίσκεται στο φάκελο /system/app της έκδοσης 2.5.16 (όχι της καινούργιας 4.1.23) γιατί το έσβησα καταλάθος;
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι τι κάνει ρε Παιδιά αυτή η εφαρμογή...

Ποια η χρεισιμοτητατης εννοώ...

Ξέρει κάνεις???

 

 

Απο οσο λεει στην περιγραφη ... καταλαβαινω οτι ειναι νεος τροπος σχεδιασης της πλατφορμας της google για τις εφαρμογες και πως συγχρονιζονται

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,χρησιμοποιώ nova launcher.

Δυστυχώς δεν με αφήνει να τοποθετήσω στην αρχική οθόνη το widget σελιδοδείκτες της samsung,υπάρχει κάποιο widget πού να μπορώ να το βάλω στην αρχική οθόνη κι οποία σελίδα έχω κάνει favourite στον μαμά browser να μου την εμφανίζει?

 

Κάποια βοήθεια παρακαλώ πολύ?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Google Play services lets Android apps from the Google Play Store integrate with Google+ and Google Accounts. To work correctly, some apps may require Google Play services to be present and up to date.

Google Play services is usually updated automatically on Android devices. You can also install or update it manually from the Google Play Store.

κοινώς δεν κάνει τίποτα κακό...το αφήνετε ήσυχο..:)

Link to comment
Share on other sites

κοινώς δεν κάνει τίποτα κακό...το αφήνετε ήσυχο..:)

 

πιάνει 3mb!

(ναι για ενα κινητο με χαμηλη μνημη ειναι πολύ για κάτι που δεν κάνει τπτ! :P

ευτυχως το μετεφερα στην sd, κάτι είναι και αυτο)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος dialer όπως το Samsung galaxy s2 όπου κάνεις slide την επαφή προς τα δεξιά και παίρνει τηλέφωνο?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος dialer όπως το Samsung galaxy s2 όπου κάνεις slide την επαφή προς τα δεξιά και παίρνει τηλέφωνο?

 

exdialer

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.modoohut.dialer&hl=el

 

προς τα δεξια παιρνει τηλεφωνο, προς τα αριστερα στελνει μηνυμα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας, εχω μια εφαρμογη η οποια δεν εχει εικονιδιο,το κανονικο εικονιδιο της εφαρμογης το εχω,θα μπορουσα με καποιο τροπο να το ενσωματωσω στην εφαρμογη?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

ok, τα τοπ3 προτεινομενα navigation apps τα ξερω, τα εχετε προτεινει ολοι στις προηγουμενες σελιδες. navigon, igo, sygic. μπαινω στο play store και στα navigon, sygic διαβαζω τραγικες κριτικες για τις τελευταιες εκδοσεις τους. ισχυουν? τις εχει δοκιμασει κανεις?

 

απο την αλλη, για χρηση 1-2-3-5 φορες τον χρονο, μηπως αξιζει περισσοτερο το ndrive (που ειναι και φτηνοτερο)? ή να προχωρησω σε καποια απο τα τοπ3?

 

υγ. θα με ενδιεφερε περισσοτερο εκεινο με τα περισσοτερα και ποιοτικοτερα PoIs, ειδικα στην αθηνα. θενκς.

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

ok, τα τοπ3 προτεινομενα navigation apps τα ξερω, τα εχετε προτεινει ολοι στις προηγουμενες σελιδες. navigon, igo, sygic. μπαινω στο play store και στα navigon, sygic διαβαζω τραγικες κριτικες για τις τελευταιες εκδοσεις τους. ισχυουν? τις εχει δοκιμασει κανεις?

 

απο την αλλη, για χρηση 1-2-3-5 φορες τον χρονο, μηπως αξιζει περισσοτερο το ndrive (που ειναι και φτηνοτερο)? ή να προχωρησω σε καποια απο τα τοπ3?

 

υγ. θα με ενδιεφερε περισσοτερο εκεινο με τα περισσοτερα και ποιοτικοτερα PoIs, ειδικα στην αθηνα. θενκς.

 

google maps, το navigon ειναι ψυλοαπαραδεχτο,για πλοηγηση μπορεις επισης το igo και για Pois τοn χρυσο οδηγο (yellow pages)

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα ταπ επάνω στην εφαρμογή που θέλεις να φριζάρεις και θα σου ανοίξει ένα παραθυράκι

εκει μέσα θα δεις το πολυπόθητο κουμπί... :p

Sorry Δημήτρη που δε βγάζω άκρη αλλά κάνω τα εξής: Φορτώνω Titanium Backup Pro. Πάω στο tab "Αντίγραφα ασφαλείας/Επαναφορά". Από τη λίστα προγραμμάτων που εμφανίζει, βρίσκω το "Υπηρεσίες Google Play 1.0.13". Πατάω συνεχώς πάνω του και ανοίγει menu: "Αναγκαστικό κλείσιμο εφαρμογής, Καθαρισμός cache, ..., Ενεργοποίηση πολλαπλών προφίλ".

Πουθενά είναι το πολυπόθητο freeze.

Link to comment
Share on other sites

Οι συσκευές μας είναι πάνω απ 'όλα τηλέφωνα. Επομένως οι κλήσεις έχουν προτεραιότητα ολων. Προσωπικά δεν γνωρίζω καμμία συσκευή που να μην δίνει προτεραιότητα στις κλήσεις. Ίσως με κάποιες "πειραγμενες" ρομ βρεις την λύση που θες αλλά μην ελπίζεις και πολλά.

 

Οι συσκευές είναι πάνω απ όλα τηλέφωνα, όταν όμως έχεις ανοίξει την πλοήγηση σημαίνει ότι οδηγείς, οπότε θα έπρεπε να δίνεται προτεραιότητα στην πλοήγηση, γιατί μπορεί να χάσεις κάποια στροφή και είναι και επικίνδυνο. Βασικά επειδή χρησιμοποιώ bluetooth θα με βόλευε να επιστρέφει στην πλοήγηση μόλις απαντήσω στην κλήση και όχι όταν τελειώσω την κλήση. Έπρεπε να το είχαν προβλέψει κάτι τόσο απλό. Καμία συσκευή με android δεν το υποστηρίζει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Οι συσκευές είναι πάνω απ όλα τηλέφωνα, όταν όμως έχεις ανοίξει την πλοήγηση σημαίνει ότι οδηγείς, οπότε θα έπρεπε να δίνεται προτεραιότητα στην πλοήγηση, γιατί μπορεί να χάσεις κάποια στροφή και είναι και επικίνδυνο. Βασικά επειδή χρησιμοποιώ bluetooth θα με βόλευε να επιστρέφει στην πλοήγηση μόλις απαντήσω στην κλήση και όχι όταν τελειώσω την κλήση. Έπρεπε να το είχαν προβλέψει κάτι τόσο απλό. Καμία συσκευή με android δεν το υποστηρίζει αυτό;

 

Έχεις δοκιμάσει να σηκώσεις το τηλέφωνο με το bluetooth, και να επιστρέψεις πίσω στο πρόγραμμα πλοήγησης; με το back ή πχ το igo εχει εικονίδιο στην notification bar.

 

Το κινητό είναι πάνω απ' όλα τηλέφωνο και όχι GPS :)

Link to comment
Share on other sites

Sorry Δημήτρη που δε βγάζω άκρη αλλά κάνω τα εξής: Φορτώνω Titanium Backup Pro. Πάω στο tab "Αντίγραφα ασφαλείας/Επαναφορά". Από τη λίστα προγραμμάτων που εμφανίζει, βρίσκω το "Υπηρεσίες Google Play 1.0.13". Πατάω συνεχώς πάνω του και ανοίγει menu: "Αναγκαστικό κλείσιμο εφαρμογής, Καθαρισμός cache, ..., Ενεργοποίηση πολλαπλών προφίλ".

Πουθενά είναι το πολυπόθητο freeze.

 

Το έγραψα και προηγουμένως σε παρένθεση "διακοπή" είναι το freeze. Δεν πατάς συνεχόμενα αλλά απλό πάτημα πάνω στην εφαρμογή . Γράφει αντίγραφο ασφαλείας /διακοπή / απ εγκατάσταση

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Υπαρχει καποιο widget που να κανει αμεσα ενναλαγη σε 3g χωρις να χρειαζεται να μπεις στις ρυθμισεις;;

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Υπαρχει καποιο widget που να κανει αμεσα ενναλαγη σε 3g χωρις να χρειαζεται να μπεις στις ρυθμισεις;;

 

Με το widgetsoid εναλλάσσει κατευθείαν.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει να σηκώσεις το τηλέφωνο με το bluetooth, και να επιστρέψεις πίσω στο πρόγραμμα πλοήγησης; με το back ή πχ το igo εχει εικονίδιο στην notification bar.

 

Το κινητό είναι πάνω απ' όλα τηλέφωνο και όχι GPS :)

 

Ναι γίνεται αυτό, αλλά φαντάσου να το κάνεις αυτό στην εθνική με 120 χλμ. (και λίγα λέω) ή ακόμα και σε στενό να είσαι πρέπει να σταματήσεις για να το κάνεις. Τα smartphones είναι κινητά αλλά κάνουν και πολλά άλλα όπως πλοήγηση. Δεν πιστεύω ότι αυτό που ζητάω είναι κάτι δύσκολο. Όταν οδηγείς προέχει η ασφάλεια σου και όχι οι κλήσεις. Απορώ γιατί διαφωνείτε σε αυτό. Μόνο εγώ έχω παρατηρήσει αυτό το πρόβλημα; Εσείς τι κάνετε σε αντίστοιχη περίπτωση;

Link to comment
Share on other sites

Συνεπώς δεν μπορώ να κάνω τίποτα αν δεν το υποστηρίζει η συσκευή μου ή υπάρχει κάποια εφαρμογή που μπορεί να κάνει κάτι; Πάντως και στο desire που είχα πριν, είχα το ίδιο πρόβλημα. Ποια συσκευή το επιτρέπει αυτό;

 

νομιζω οτι αυτο δεν παιζει ρολο μεσω συσκευης αλλα απο τις αδειες της εφαρμογης

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...