Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή δεν κατάφερα να περάσω skin για τον καιρό στο UCCW, έπεσα καταλάθος σε μία εφαρμογή που λέγεται Recast Weather and Widgets και υπάρχει στο Google Play Εδώ.. Έμεινα υπέρ-ευχαριστημένος.. Την συστήνω ασυζητητί.. :happy:

οντως ειναι σουπερ! νασαι καλα φιλε!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει εφαρμογή GPS για Android με ελληνική φωνή; Κατέβασα το navigon αλλά δεν εχει επιλογές γλώσσας για φωνή και δεν θέλω να δώσω 60€ πριν να είμαι 100% σίγουρος
Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει εφαρμογή GPS για Android με ελληνική φωνή; Κατέβασα το navigon αλλά δεν εχει επιλογές γλώσσας για φωνή και δεν θέλω να δώσω 60€ πριν να είμαι 100% σίγουρος

 

dont panic με 30 ευρω απο οσο ξερω

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει εφαρμογή GPS για Android με ελληνική φωνή; Κατέβασα το navigon αλλά δεν εχει επιλογές γλώσσας για φωνή και δεν θέλω να δώσω 60€ πριν να είμαι 100% σίγουρος

 

εχω το navigon κανονικα με ελληνικη φωνη.

Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή ανάλογη του appBox pro του iphone? Χρειάζομαι unit conversion, απαραίτητα day counter,day adder, days between

όλα σε ένα όχι ξεχωριστά κάθε μια

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

εχω το navigon κανονικα με ελληνικη φωνη.

 

επιβεβαιωνω τον φιλο...

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι γίνεται με το accuweather?

Βλέπω για κέντρο αύριο αστραπές και καταιγίδες στις 1-3.

Μπαίνω meteo.gr βλέπω καθαρό ουρανό με ήλιο.

Τέτοια απόκλιση;

 

Παιδιά υπάρχει εφαρμογή GPS για Android με ελληνική φωνή; Κατέβασα το navigon αλλά δεν εχει επιλογές γλώσσας για φωνή και δεν θέλω να δώσω 60€ πριν να είμαι 100% σίγουρος

 

όλα τα gps προγράμματα που έχουν βγει για android υποστηρίζουν Ελληνική φωνή

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια θέλεις να στέλνεις δωρεάν SMS. Με το viber δεν γίνεται αυτό, πρέπει και οι 2 να έχουν την εφαρμογή και ανοιχτά τα δεδομένα.

 

 

Αν ομως ο αλλος δεν εχει την εφαρμογη και γενικα δεν εχει ντερνετ στο κινητο του δεν μπορει να λαβει το μηνυμα μου, γιαυτο θελω μια εφαρμογη που να στελνει στο ΚΙΝΗΤΟ και οχι σε ΕΦΑΡΜΟΓΗ :)

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Αν ομως ο αλλος δεν εχει την εφαρμογη και γενικα δεν εχει ντερνετ στο κινητο του δεν μπορει να λαβει το μηνυμα μου, γιαυτο θελω μια εφαρμογη που να στελνει στο ΚΙΝΗΤΟ και οχι σε ΕΦΑΡΜΟΓΗ :)

 

bobsled, στο είπαν και πριν...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

bobsled, στο είπαν και πριν...

 

 

Με συγχωρειτε δεν το προσεξα,ευχαριστω :)

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει εφαρμογή GPS για Android με ελληνική φωνή; Κατέβασα το navigon αλλά δεν εχει επιλογές γλώσσας για φωνή και δεν θέλω να δώσω 60€ πριν να είμαι 100% σίγουρος

Αν και off-topic εχες κατεβασει τη δοκιμαστικη εκδοση? Νομιζω στην δοκιμαστικη δεν εχει Ελληνικα, αν σου αρεσει και την αγορασεις κατεβαινουν και τα Ελληνικα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόγραμμα που να εντοπίζει το κινητό?

Θα μου πείτε υπάρχει οκ

Αλλά να μπορεί να ανοίγει το gps και να είναι free?

Δοκίμασα το trust and go και το lookout αλλά δεν ανοίγουν το gps. Θα πρέπει να το έχω ανοιχτό από πριν το χάσω.

Κάποιο άλλο που να κάνει αυτό που ζητώ ? δηλαδή να ενεργοποιεί το gps για να μπορέσει να γίνει ο εντοπισμός!

Πχ το Cerberus το κάνει και το έχω σε άλλη συσκευή αγορασμένο

Αλλά σε ένα neo v αν και το έχω αγορασμένο το πρόγραμμα δεν δουλεύει σωστά. Δεν συνδέεται με την συσκευή. Δεν ξέρω γιατί.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόγραμμα που να εντοπίζει το κινητό?

Θα μου πείτε υπάρχει οκ

Αλλά να μπορεί να ανοίγει το gps και να είναι free?

Δοκίμασα το trust and go και το lookout αλλά δεν ανοίγουν το gps. Θα πρέπει να το έχω ανοιχτό από πριν το χάσω.

Κάποιο άλλο που να κάνει αυτό που ζητώ ? δηλαδή να ενεργοποιεί το gps για να μπορέσει να γίνει ο εντοπισμός!

Πχ το Cerberus το κάνει και το έχω σε άλλη συσκευή αγορασμένο

Αλλά σε ένα neo v αν και το έχω αγορασμένο το πρόγραμμα δεν δουλεύει σωστά. Δεν συνδέεται με την συσκευή. Δεν ξέρω γιατί.

 

Επειδή έχεις το συγχρονισμό της Google κλειστό (μη τικαρισμενο) άρα μάλλον είσαι σε Gingerbread. Με το που το ενεργοποιησεις θα σε βρει.

Είναι αμαρτία να εχεις το Cerberus και να ψάχνεις για άλλο.. Δεν πιστεύω πως υπάρχει κάτι που δεν μπορεί να κάνει η συγκεκριμένη εφαρμογή.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Αποκλειστικά για το θέμα των widgets δεν είναι καθόλου ιεροσυλία, το elixir θεωρώ μάλιστα ότι έχει χειρότερο interface για custom widgets. Απλά έχει και πολύ περισσότερες λειτουργίες.

Δε νομίζω ότι το έθιξα εξάλλου :)

 

Αποκλειστικά στα widgets αναφερόμουν γιατί για τις υπόλοιπες λειτουργίες δεν υπάρχει καν ανταγωνισμός μιας και το widgetsoid δεν τις έχει.

Ως προς αυτά λοιπόν θεωρώ πολύ πιο παραμετροποιήσιμα τα widgets του elixir2, μπορείς να κάνεις τα πάντα. Στο widgetsoid μπορείς να κάνεις πολυ περιορισμένα πράματα.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχεις το συγχρονισμό της Google κλειστό (μη τικαρισμενο) άρα μάλλον είσαι σε Gingerbread. Με το που το ενεργοποιησεις θα σε βρει.

Είναι αμαρτία να εχεις το Cerberus και να ψάχνεις για άλλο.. Δεν πιστεύω πως υπάρχει κάτι που δεν μπορεί να κάνει η συγκεκριμένη εφαρμογή.

 

Με android 4 είναι το τηλέφωνο, neo V.

Βασικά το κάνω εγκατάσταση (το cerberus) δουλεύει κανονικά και εντοπίζει το τηλέφωνο και όλα μια χαρά και μετά απο 1-2 μέρες δεν το εντοπίζει και δεν συνδέεται με το τηλέφωνο.

Τι να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Με android 4 είναι το τηλέφωνο, neo V.

Βασικά το κάνω εγκατάσταση (το cerberus) δουλεύει κανονικά και εντοπίζει το τηλέφωνο και όλα μια χαρά και μετά απο 1-2 μέρες δεν το εντοπίζει και δεν συνδέεται με το τηλέφωνο.

Τι να φταίει?

 

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι και δεν έχω και το συγκεκριμένο τηλέφωνο για να το δοκιμάσω δυστυχώς.. Μου φαίνεται και μαθηματικά παράλογο με τις ίδιες ρυθμίσεις κτλ μια να δουλεύει και μια όχι και η αλήθεια είναι πως είναι από τα λίγα προγράμματα που με έχουν αφήσει υπερευχαριστημενο. Google it μήπως βρεις ανάλογα προβλήματα σχετικά με το συγκεκριμένο μοντέλο και το cerberus αλλά πιστεύω κάποια ρύθμιση η άλλο πρόγραμμα είναι που κάνει τη ζημιά..

(Δικαιώματα Διαχειριστή του έχεις δώσει μέσα από τις ρυθμίσεις?)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι και δεν έχω και το συγκεκριμένο τηλέφωνο για να το δοκιμάσω δυστυχώς.. Μου φαίνεται και μαθηματικά παράλογο με τις ίδιες ρυθμίσεις κτλ μια να δουλεύει και μια όχι και η αλήθεια είναι πως είναι από τα λίγα προγράμματα που με έχουν αφήσει υπερευχαριστημενο. Google it μήπως βρεις ανάλογα προβλήματα σχετικά με το συγκεκριμένο μοντέλο και το cerberus αλλά πιστεύω κάποια ρύθμιση η άλλο πρόγραμμα είναι που κάνει τη ζημιά..

(Δικαιώματα Διαχειριστή του έχεις δώσει μέσα από τις ρυθμίσεις?)

 

Εδώ είναι που τριγυρίζει ακριβώς αυτό στο μυαλό μου

Στην 1 συσκευή που είναι ρουτ του έδωσα Δικαιώματα Διαχειριστή και δουλεύει αψεγάδιαστο

στην 2η που είναι to neo v και δεν ειναι ροοτ δεν έχω κάνει κάτι άλλο πέρα απο την εγκατάσταση. Δεν με ρώτησε δηλαδή για Δικαιώματα Διαχειριστή οπότε και δεν έχω κάνει κάτι πάνω σε αυτό.

Εννοείτε οτι το έχω αγορασμένο για κάθε τηλέφωνο ξεχωριστά.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι που τριγυρίζει ακριβώς αυτό στο μυαλό μου

Στην 1 συσκευή που είναι ρουτ του έδωσα Δικαιώματα Διαχειριστή και δουλεύει αψεγάδιαστο

στην 2η που είναι to neo v και δεν ειναι ροοτ δεν έχω κάνει κάτι άλλο πέρα απο την εγκατάσταση. Δεν με ρώτησε δηλαδή για Δικαιώματα Διαχειριστή οπότε και δεν έχω κάνει κάτι πάνω σε αυτό.

Εννοείτε οτι το έχω αγορασμένο για κάθε τηλέφωνο ξεχωριστά.

 

Καταρχήν το αγοράζεις μια φορά και μπορείς να συνδέσεις 5 συσκευές στον ίδιο λογαριασμό.

Κατά δεύτερον αν πας από τις ρυθμίσεις του για να του δώσεις δικαίωμα διαχειριστή νομίζω πατάει σε άλλα πρωτόκολλα και δεν χρειαζεται root, απλά να πατήσεις ενεργοποίηση. Ρίξε μια ματιά.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν το αγοράζεις μια φορά και μπορείς να συνδέσεις 5 συσκευές στον ίδιο λογαριασμό.

Κατά δεύτερον αν πας από τις ρυθμίσεις του για να του δώσεις δικαίωμα διαχειριστή νομίζω πατάει σε άλλα πρωτόκολλα και δεν χρειαζεται root, απλά να πατήσεις ενεργοποίηση. Ρίξε μια ματιά.

 

Το ξέρω αυτό. Έκανα ενεργοποίηση και μάλιστα το εντοπίζω στην αρχή

Το έβαλα πχ το απόγευμα και μέχρι το βράδυ το δοκίμασα 2-3 φορές και το εντόπιζα το τηλέφωνο μέσα απο το site του cerberus.

Μετά από 1-2 μέρες δεν το εντοπίζει όμως και αυτό είναι που μου την έχει σπάσει.

Γράφει ότι δεν μπορεί να συνδεθεί με το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχεις το συγχρονισμό της Google κλειστό (μη τικαρισμενο) άρα μάλλον είσαι σε Gingerbread. Με το που το ενεργοποιησεις θα σε βρει.

Είναι αμαρτία να εχεις το Cerberus και να ψάχνεις για άλλο.. Δεν πιστεύω πως υπάρχει κάτι που δεν μπορεί να κάνει η συγκεκριμένη εφαρμογή.

 

Να ρωτήσω κάτι.

Έχει την δυνατότητα να σου δίνει τον αριθμό τηλεφώνου της sim που μπήκε στην κλεμμένη συσκευή όταν κάνει κάποιο τηλέφωνο;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...