Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστώ για την απάντηση!

το έβαλα άλλα δεν είδα κάποια επιλογή!

μπορείς να με βοηθήσεις?

διότι μόνο στο όνομα ψάχνει απο όσο είδα!

 

Με το exdialer γίνεται. Έχει επιλογή που το κάνει
Edited by morfikos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Widgetoid https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jim2

 

Το GPS δεν ανοίγει/κλείνει κατευθείαν αλλά σε πάει στις ρυθμίσεις. Πρέπει να είναι περιορισμός του λειτουργικού έχω την εντύπωση.

 

Ευχαριστω, φαινεται καλο. Αλλα για καποιο λογο δεν μπορω να τικαρω την επιλογη να φαινεται μονο στην notification bar. Ειναι απενεργοποιημενη.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση!

το έβαλα άλλα δεν είδα κάποια επιλογή!

μπορείς να με βοηθήσεις?

διότι μόνο στο όνομα ψάχνει απο όσο είδα!

 

Προτιμήσεις, γλώσσα και ελέγχου, πρόσθετα πεδία

Link to comment
Share on other sites

καλημερα θα ηθελα να μου πειτε τις ποιο

must εφαρογες για μια συσκευη root

SE xperia Neo V 2.3.4 Codename 9.0

ευχαριστω το φιλο Soulfunkdjx για τη βοηθεια :bow:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν γράφω σωστά εδώ, αλλά να πω τον προβληματισμό μου! Συνδέθηκα μόλις με 3G στο internet, μπήκα μόνο fb, και ενώ είχα διαθέσιμα ~70ΜΒ, σε 5 λεπτά μου τα έφαγε όλα!! Υπάρχει τέτοια περίπτωση να τρώει τόσο πολύ το fb? Καμιά εφαρμογή για να δείχνει ιστορικό που καταναλώθηκαν τα MB έχουμε?

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

70mb μόνο στο fb δύσκολο να φαγώθηκαν. μήπως έγινε update στις εφαρμογές σου;

 

Φίλε mol αν δεις εδώ, έχω ενα θεματάκι με το Google play αλλά τόσο καιρό δεν είχα θέμα. Συν το ότι απλά μια ειδοποίηση για updates έβγαλε, δε νομίζω να κατέβασε τίποτα. Υπάρχει τρόπος να δεις last update πότε έγινε? Εφαρμογή για ιστορικό MB από εφαρμογές?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν γράφω σωστά εδώ, αλλά να πω τον προβληματισμό μου! Συνδέθηκα μόλις με 3G στο internet, μπήκα μόνο fb, και ενώ είχα διαθέσιμα ~70ΜΒ, σε 5 λεπτά μου τα έφαγε όλα!! Υπάρχει τέτοια περίπτωση να τρώει τόσο πολύ το fb? Καμιά εφαρμογή για να δείχνει ιστορικό που καταναλώθηκαν τα MB έχουμε?

Thanks!

 

Κατι παρομοιο επαθα και γω χτες. Αλλα δεν μπηκα fb. Χαρτες και λιγο browsing. Παω και βλεπω τι χρησιμοποιησε και επαθα σοκ...! Με το παλιο κινητο δεν ειχα τοση καταλωση. update δεν εγινε.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Υπάρχει εφαρμογή σαν call meter που να μετράει τι χρόνο καταναλώνω και να μπορώ να αποκλείω αριθμούς τους οποίους θα επιλέγω από ομάδα επαφών. Είδα ότι αριθμούς από επαφές μπορώ. Εγώ θέλω να εισαγω ολόκληρη ομάδα με επαφές. Πως μπορώ να το κάνω αυτό;

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

1.Ψάχνω έναν τρόπο να βλέπω το κινητό στην οθόνη του υπολογιστή συνδέοντάς το με usb και να το ελέγχω με το ποντίκι.

Κάτι σαν teamviewer αλλά με usb.

 

Δοκίμασα κάτι βλακείες που βρήκα googlάροντας αλλά τίποτα δεν δούλεψε καλά.

 

Έχει να προτείνει κανείς κάτι δοκιμασμένο?

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

2.Ψάχνω έναν τρόπο να χρησιμοποιώ το κινητό σαν απομακρυσμένη camera και να βλέπω την εικόνα στο laptop.

 

Αυτό το κάνω με το IP Webcam όταν έχω δικτυο wifi αλλά όταν είμαι σε έναν χώρο που δεν υπάρχει πως μπορώ να το κάνω?

 

Έχει να προτείνει κανείς κάτι δοκιμασμένο?

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

3.Ψάχνω μια εφαρμογή που να μου δίνει την δυνατότητα να καταμετρώ την κατανάλωση ενέργειας ανά εφαρμογή.

 

Βέβαια κάτι τέτοιο θα ήταν χρήσιμο μόνο αν αυτή η εφαρμογή δεν κατανάλωνε πάρα πολύ μπαταρία από μόνη της παρακολουθώντας συνέχεια το σύστημα.

 

Έχει να προτείνει κανείς κάτι δοκιμασμένο?

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Edited by stelios_85_07
Απαγορεύεται η μορφοποίηση κειμένου.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν γράφω σωστά εδώ, αλλά να πω τον προβληματισμό μου! Συνδέθηκα μόλις με 3G στο internet, μπήκα μόνο fb, και ενώ είχα διαθέσιμα ~70ΜΒ, σε 5 λεπτά μου τα έφαγε όλα!! Υπάρχει τέτοια περίπτωση να τρώει τόσο πολύ το fb? Καμιά εφαρμογή για να δείχνει ιστορικό που καταναλώθηκαν τα MB έχουμε?

Thanks!

 

Μάλλον κατάλαβα τι έφταιγε γιατί άνοιξα απλά το wifi και όλα κατέβαζε MB (ξεπέρασε το 100!!). Λοιπόν, κατέβαζε System Update για 4.1 Jelly Bean! Για να μην την ξαναπατήσω όμως όταν μπαίνω με 3G, μπορώ να κόψω κάπου το αυτόματο κατέβασμα δεδομένων για το System Update?

Καλή εφαρμογή για το που καταναλώθηκαν τα MB υπάρχει? Έχω το TrafficCounter Pro και έχει ανάλυση MB από το τελευταίο reboot αλλά δε δίνει πολλά στοιχεία.. Edit: Στο Settings υπάρχει το Data Usage που έχει καλή ανάλυση!

 

Thanks!

Edited by costini
Link to comment
Share on other sites

O μόνος τρόπος που ξέρω για κόψιμο συγκεκριμένων εφαρμογών είναι η εφαρμογή Droidwall. Εκεί ορίζεις τις εφαρμογές που θέλεις να τρέχουν με wifi ή με δεδομένα δικτύου. Όμως πρέπει να είσαι root για να δουλέψει.

 

Στο άλλο ερώτημα η απάντηση είναι my data manager.

 

 

καλημερα θα ηθελα να μου πειτε τις ποιο

must εφαρογες για μια συσκευη root

 

Είναι αναλόγως τι θέλεις να κανείς με τη συσκευή σου. Κάποιες 'απλές' εφαρμογές είναι οι adfree, droidwall, titanium backup. Πάντως το πιο σημαντικό είναι ότι μπορείς να εγκαθιστάς άλλες rom.

Edited by Gringo
Smile...
Link to comment
Share on other sites

Και αυτη την επιλογη απο πυ την απενεργοποιω?

Το μονο που εχει ειναι αν θελω να ανεβαζω μονο με wifi η και data.

 

Dropbox:

 

menu -> settings -> camera upload -> off :)

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει καμιά εφαρμογή με την οποία να μπορώ να γράψω από ραδιόφωνο;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=radiotime.player&feature=related_apps#?t=W251bGwsMSwxLDEwOSwicmFkaW90aW1lLnBsYXllciJd

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια χτες εβαλα μια εφαρμογη στο κινητο μου και θελησα να την μοιραστω μαζι σας γιατι πιστευω οτι αξιζει πραγματικα.

 

Πρωτου λιγο καιρο ειχα ζητησει εφαρμογη που να διαγραφει διπλους φακελους και αχρηστα αρχεια που πιαναν τζαμπα χωρο,εβαλα λοιπον ενα προγραμμα ονοματι sd maid. Η συγκεκριμενη εφαρμογη μου καθαρισε απο την συσκευη 1.5 mb. Βαζωντας λοιπον χτες την εφαρμογη 1 tap cleaner pro https://play.google.com/store/apps/details?id=com.a0soft.gphone.acc.pro&hl=el σας πληροφορω οτι μου καθαρισε 17 mb αφερωντας ολα τα αχρειαστει coockies-cache και δυνοντας αλλον αερα στην σβελταδα της συσκευης :D

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Και πως λειτουργεί γιατί δεν κατάλαβα?

 

Εννοείς για το Google maps?

Το δοκιμασες; τι σου φαίνεται δύσκολο;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν με μια εφαρμογή, να μεταφέρω κάποια αρχεία σε άλλη συσκευή Android, που δεν είναι rooted και δεν υπάρχει δίκτυο wifi;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα,

 

Ενω υπάρχουν πολλές εφαρμογές για σημειώσεις κλπ εγω ψάνχω μία που να μπορώ οταν κάνω μία σημείωση να εμφανίζεται (να κρεμιέται) στην οθόνη της ταμπλέτας μου ετσι ωστε να την βλέπω. Με αυτό τον τρόπο δεν θα χρειαζεται να ανοίγω την εκάστοτε εφαρμογή για να βλεπω τις σημειώσεις που εχω να δουλέψω.

 

Ουσιαστικά θέλω να μπορώ οταν γράφω μια σημειωση να εμφανίζεται μια μικρογραφία με εικονίδιο στην οθονη μου. (επειτα οταν μαζευτονται πολλές θα μπορώ να τις συμαζευω κλπ)

 

ΕΛπίζω να έγινα κατανοητός! ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν με μια εφαρμογή, να μεταφέρω κάποια αρχεία σε άλλη συσκευή Android, που δεν είναι rooted και δεν υπάρχει δίκτυο wifi;

Το ποιο απλό που μπορώ να σκεφτώ είναι το bluetooth;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το ποιο απλό που μπορώ να σκεφτώ είναι το bluetooth;)

 

Αν συνδέσεις και τις δύο συσκευές στον υπολογιστή είναι ακόμα πιο εύκολο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα,

 

Ενω υπάρχουν πολλές εφαρμογές για σημειώσεις κλπ εγω ψάνχω μία που να μπορώ οταν κάνω μία σημείωση να εμφανίζεται (να κρεμιέται) στην οθόνη της ταμπλέτας μου ετσι ωστε να την βλέπω. Με αυτό τον τρόπο δεν θα χρειαζεται να ανοίγω την εκάστοτε εφαρμογή για να βλεπω τις σημειώσεις που εχω να δουλέψω.

 

Ουσιαστικά θέλω να μπορώ οταν γράφω μια σημειωση να εμφανίζεται μια μικρογραφία με εικονίδιο στην οθονη μου. (επειτα οταν μαζευτονται πολλές θα μπορώ να τις συμαζευω κλπ)

 

ΕΛπίζω να έγινα κατανοητός! ευχαριστω!

 

Αν χρησιμοποιείς τον Go Launcher θα σε βολέψει πάρα πολύ το Go Note Widget. Κάνει ακριβώς αυτό που θες.

Link to comment
Share on other sites

Το ποιο απλό που μπορώ να σκεφτώ είναι το bluetooth;)

 

Ναι σίγουρα, αλλά δεν έχω μεταφέρει πότε φακέλους 400 και 500mb. Μάλλον όμως δεν θα υπάρχει άλλος τρόπος.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, αλλά μήπως αυτή είναι μόνο για ιντερνετικό ραδιόφωνο και όχι FM?

 

Ενω υπάρχουν πολλές εφαρμογές για σημειώσεις κλπ εγω ψάνχω μία που να μπορώ οταν κάνω μία σημείωση να εμφανίζεται (να κρεμιέται) στην οθόνη της ταμπλέτας μου ετσι ωστε να την βλέπω. Με αυτό τον τρόπο δεν θα χρειαζεται να ανοίγω την εκάστοτε εφαρμογή για να βλεπω τις σημειώσεις που εχω να δουλέψω.

Αν δουλεύεις στο PC με το εξαιρετικό MyPhoneExplorer σου εγκαθιστά στο κινητό τις εφαρνογές MPE Εργασίες και ΜΡΕ Σημειώσεις, τις οποίες μπορείς να καρφιτσώσεις στην οθόνη και να έχεις άμεση πρόσβαση.

Edited by drspiros
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...