Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα, μηπως ξερει κανεις

καμια εφαρμογη που να ενεργοποιει τον ηχο στο κινητο οταν εχουμε bluetooth:)

 

Δεν είναι απαραίτητη τέτοια εφαρμογή μπορείς να το κανονίσεις από τις ρυθμίσεις.

αλλά δυστυχώς δεν θυμάμαι πια πως το έκανα!:(

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για την μανισια εφαρμογή email .έχω τρία account yahoo και βλέπω από εκεί τα email μου μια χαρά(άσχετα αν η ριμάδα η yahoo δεν δίνει push παρά μόνον με την εφαρμογή της).

Επίσης έχω ένα gmail και το βλέπω μέσω της εφαρμογής gmail και αυτό μια χαρά.το ερώτημά...

Για να βλέπω και το gmail από την εφαρμογή email με push πρέπει να φτιάξω λογαριασμό microsoft exchange active sync και όταν φτάνω σε κάποιο σημείο με ρωτάει τι θέλω να συγχρονισω επαφές,email,ημερολόγιό ?ΌΜΩΣ αυτά τα συγχρονιζω με την εφαρμογή gmail.πρέπει να κρατήσω μια από τις δυο?

Μέσω microsoft active sync οι επαφές και το ημερολόγιό συγχρονίζονται κανονικά με το gmail ,όπως με την μανισια εφαρμογή gmail?βασικα αυτό είναι το ερώτημά μου!

 

Και άλλο ένα ερώτημά!push gmail έχουμε μονο με την εφαρμογή gmail?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αγορασμένο το έχετε?

 

 

 

Folder Organizer. Κορυφαίο!

 

Αν εννοείς το power amp ναι φυσικά, κανονικότατα από το market.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απαραίτητη τέτοια εφαρμογή μπορείς να το κανονίσεις από τις ρυθμίσεις.

αλλά δυστυχώς δεν θυμάμαι πια πως το έκανα!:(

εψαξα κ δε βρηκα κατι οσο κ αν πειραξα να πω οτι πριν κανω root ακουγοταν κανονικα :(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Έχει κάποιος να μου προτείνει ενα καλο πρόγραμμα gps για anroid(για galaxy s και s2 αν εχει σημασια)που να εχει ελληνικα,να μιλανε στην ελληνικη δηλαδη.Εβαλα το iGo αλλα δεν εχει απο οτι ειδα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, μηπως ξερει κανεις

καμια εφαρμογη που να ενεργοποιει τον ηχο στο κινητο οταν εχουμε bluetooth:)

 

Το audio manager (free απο μάρκετ) ειναι μια εφαρμογή για να διαχειριστείς τους ήχους του κινητού σου. Δεν ξερω αν θα σε βοηθήσει.

 

ΥΓ: Ευχαριστω τα παιδια που βοήθησαν για το handcent sms.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Έχει κάποιος να μου προτείνει ενα καλο πρόγραμμα gps για anroid(για galaxy s και s2 αν εχει σημασια)που να εχει ελληνικα,να μιλανε στην ελληνικη δηλαδη.Εβαλα το iGo αλλα δεν εχει απο οτι ειδα.

 

sygic aura-ndrive κορυφαια:)

παιδια microsoft outllook υπαρχει για android?

Edited by nikolasn80

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις αρκετη εμπειρια με το sygic aura να πει τι συμφερει τελικα, και πότε, να χρησιμοποιει κανεις 3d χαρτες ή 2d?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ανακάλυψα τη χρειάζεται για να φανούν σωστά όλα τα εικονίδια, πρέπει να έχουν ακριβώς το ίδιο όνομα (τους ίδιους χαρακτήρες) με τα αρχεία .upi

Έτσι το είχα κάνει και εγώ φίλε μου.

Υποψιάζομαι ότι θέλουν ξαναπέρασμα όσα δεν τα δείχνει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το audio manager (free απο μάρκετ) ειναι μια εφαρμογή για να διαχειριστείς τους ήχους του κινητού σου. Δεν ξερω αν θα σε βοηθήσει.

δυστυχώς δεν έχει επιλογή για Bluetooth
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ανακάλυψα τη χρειάζεται για να φανούν σωστά όλα τα εικονίδια, πρέπει να έχουν ακριβώς το ίδιο όνομα (τους ίδιους χαρακτήρες) με τα αρχεία .upi

 

Νομιζω καπου εδω στο φορουμ καποιος μου ειχε πει οτι οι χαρτες εχουν ενσωματωμενα pois(sygic aura). Αληθευει, σωστα; Μιλας για τοποθετηση εξτρα pois της επιλογης σου?

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως οχι.του εστειλα τωρα μηνυμα του δημιουργου και θα μου απαντησει σιγουρα

 

εαν φτιαξεις shortcut folder ΟΧΙ widget folder τοτε ναι μπορεις να κανεις υποφακελους.τωρα μου απαντησε ο δημιουργος της εφαρμογης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Έχει κάποιος να μου προτείνει ενα καλο πρόγραμμα gps για anroid(για galaxy s και s2 αν εχει σημασια)που να εχει ελληνικα,να μιλανε στην ελληνικη δηλαδη.Εβαλα το iGo αλλα δεν εχει απο οτι ειδα.

Εχει ελληνικα το igo, ψαξε στο μενου του, εκτος αν δεν εχεις βαλει την ελληνικη φωνη.

Τα παντα ολα για το igo http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=314557

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά οι χάρτες του aura/sugic κάθε πότε ανανεώνονται; γιατί εγώ σε κάθε έκδοση του προγράμματος που δοκιμάζω δυσκολεύομαι να βρω διάφορες..

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω καπου εδω στο φορουμ καποιος μου ειχε πει οτι οι χαρτες εχουν ενσωματωμενα pois(sygic aura). Αληθευει, σωστα; Μιλας για τοποθετηση εξτρα pois της επιλογης σου?

 

Ναι για extra pois λέμε που μέσα σε αυτά μπορούν να μπουν και κάμερες ταχύτητας, μπλόκα κλπ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

υπαρχει κατι που να εμφανιζει τα μηνυματα οχι σε μορφη συνομιλιας αλλα στη γνωστη απλη καθετη μορφη, που εχουν ολα τα απλα κινητα;

 

Και κατι αντιστοιχο για κλησεις που να κατηγοριοποιει εξερχομενες-εισερχομενες-αναπαντητες κοκ

Edited by sadbuttrue
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι υπάρχει αυτή η δυνατότητα στη μαμίσια εφαρμογή, αλλά το go sms τουλάχιστον την έχει ως επιλογή.
Link to comment
Share on other sites

ολα τα προγραμματα blacklist που εχω δοκιμασει δεν "προλαβαινουν" το εισερχομενο sms πριν το handcent η το go sms με αποτελεσμα να μην φιλτραρονται τα sms που θελω.

εχει βρει κανενας καμμια λυση?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση επειδη δεν εχω παρει ποτε android κινητο ... μονο οτι εχω δει σε μαγαζια .

 

Στο W995 που ειχα , εβλεπα ενα αρχειο pdf πχ και τα γραμματα ηταν σε καποιο μεγεθος .

 

Το εκανα μεγεθυνση πχ 130% και μεγαλωνανε (η γραμματοσειρα προφανως) .

 

Αυτο μπορω να το κανω εδω με καποιον τροπο ? Και να μενει η επιλογη μεχρι να το αλλαξω ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι υπάρχει αυτή η δυνατότητα στη μαμίσια εφαρμογή, αλλά το go sms τουλάχιστον την έχει ως επιλογή.

 

θελω δηλαδη κατι σαν το callhistory μονο που να εχεις εισερχομενα και απεσταλμενα μηνυματα

 

μαλλον απ οτι βλεπω ομως δεν υπαρχει :worry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση επειδη δεν εχω παρει ποτε android κινητο ... μονο οτι εχω δει σε μαγαζια .

 

Στο W995 που ειχα , εβλεπα ενα αρχειο pdf πχ και τα γραμματα ηταν σε καποιο μεγεθος .

 

Το εκανα μεγεθυνση πχ 130% και μεγαλωνανε (η γραμματοσειρα προφανως) .

 

Αυτο μπορω να το κανω εδω με καποιον τροπο ? Και να μενει η επιλογη μεχρι να το αλλαξω ?

 

Οταν λες να μενει η επιλογη;να κλεινεις το αρχειο και οταν το ξανανοιγεις να ειναι σε zoom in?δεν το γνωριζω αυτο..zoom in - zoom out εχει κανονικα παντως..

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έχω ένα θεματάκι με το gmaps στο wildfire μου. Δεν μου εμφανίζει πάνω την μπάρα που έχει search και τα κουμπιά δίπλα που έχει και την πυξίδα που γίνεται βορράς (default δλδ) ή να στρίβει ο χάρτης ανάλογα με το που "κοιτάει" το κιν. Αυτό έγινε από τότε που έβαλα custom rom. Γίνεται με καμιά πατέντα ή να ρυθμίσω κάτι να το ξαναεπαναφέρω; Δοκίμασα να στείλω και το .apk από blade που το κάνει αυτό (ακόμα και μετά από custom rom) αλλά και πάλι με το που το εγκαταστήσω το ίδιο είναι.

 

καμιά ιδέα κανείς; :help:

Link to comment
Share on other sites

Εχει ελληνικα το igo, ψαξε στο μενου του, εκτος αν δεν εχεις βαλει την ελληνικη φωνη.

Τα παντα ολα για το igo http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=314557

 

sygic aura-ndrive κορυφαια:)

παιδια microsoft outllook υπαρχει για android?

Eυχαριστω παιδια,το ψαχνω ηδη στo igo section.

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς τι. μπορεί να συμβαίνει κ ξαφνικά άρχισε να τρώει τη μπαταρία, πριν όλη τη νύχτα σε λειτουργία πτήσης δεν έπεφτε καθόλου κ τώρα πέφτει κατά 20 μονάδες,

υπάρχει καμία εφαρμογή που να δείχνει ποιες εφαρμογές τρώνε περισσότερη μπαταρία? ευχαριστώ :-)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...