Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως έχει παρατηρήσει κανείς εάν η συγκεκριμένη εφαρμογή για e-mail (Επίσημη της Microsoft για το Hotmail), ευθύνεται για την κατανάλωση της μπαταρίας?, και μάλιστα σε μεγάλο βαθμό!!!

https://market.android.com/details?id=com.hotmail.Z7&feature=search_result

Από τις >ρυθμίσεις, >εφαρμογές, >χρήση μπαταρίας, μου δείχνει ένα ποσοστό 41%

 

Επίσης από την ίδια διαδρομή εμφανίζεται και η εφαρμογή: Ap Mobile με 16%, (τι είναι και τι κάνει αυτή?), αλλά δεν είχα προσέξει αν υπήρχε με την 2.3.3 (πρόσφατα έβαλα την 2.3.4).... και χωρίς να έχω κάνει κάποιες αλλαγές η μπαταρία μου τελειώνει πιο γρήγορα !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα παιδια ειμαι νεος στα αντροιτ εχω το γκαλαξυ 10.1 και θελω να μαθω πως μπορω να βαλω ελληνικο πληκτρολογιο

 

κανενας δεν ξερει ρε παιδια ??? θα σκασω....

Edited by kollatos
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το Aldiko και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

 

Ελληνικα ebooks εχουμε να κατεβασουμε απο καπου???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια ειμαι νεος στα αντροιτ εχω το γκαλαξυ 10.1 και θελω να μαθω πως μπορω να βαλω ελληνικο πληκτρολογιο

 

κανενας δεν ξερει ρε παιδια ??? θα σκασω....

 

Δοκίμασε το multiling keyboard απο το μάρκετ.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

κανενας δεν ξερει ρε παιδια ??? θα σκασω....

Καλή σου μέρα! Από οτι είδα είσαι νέος στο forum, και ίσως δεν κατάλαβες κάποια πράγματα για τη λειτουργία του. Χωρίς να θέλω κυριακάτικα να σε αποπάρω, θα σου πω δυο πράγματα σχετικά με το myphone.gr

Άνοιξες σε 3 με 4 ώρες 3 θέματα σχετικά με το ελληνικό πληκτρολόγιο. Μόνο τις δυο αυτές λεξούλες να έδινες στην αναζήτηση έστω του παρόντος θέματος, σε 5 λεπτά θα είχες καμια δεκαριά απαντήσεις. Άρα: SEARCH!

Είδα οτι το ίδιο θέμα σε απασχολεί και σε ως παράνομη εφαρμογή. Στο παρόν φόρουμ, δε μιλάμε, έστω απροκάλυπτα για τέτοια θέματα. Λίγο ψάξιμο ξανά και θα έχεις την απάντησή σου, ΚΑΙ σε αυτό.

Το Galaxy, κατά 99% έχει δικό πληκτρολόγιο. Άρα, διάβασε το manual της συσκευής σου και κάτι θα βρεις.

Και το τελευταίο: ΜΗΝ περιμένεις σε μισή ώρα απάντηση για οτιδήποτε. Κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να σου απαντήσει. Αν η απάντησή σου αιωρείται για μερικές μέρες, ε, ξαναρώτα, αλλά μην τα περιμένεις όλα έτοιμα...

Φιλικά πάντα... ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλή σου μέρα! Από οτι είδα είσαι νέος στο forum, και ίσως δεν κατάλαβες κάποια πράγματα για τη λειτουργία του. Χωρίς να θέλω κυριακάτικα να σε αποπάρω, θα σου πω δυο πράγματα σχετικά με το myphone.gr

Άνοιξες σε 3 με 4 ώρες 3 θέματα σχετικά με το ελληνικό πληκτρολόγιο. Μόνο τις δυο αυτές λεξούλες να έδινες στην αναζήτηση έστω του παρόντος θέματος, σε 5 λεπτά θα είχες καμια δεκαριά απαντήσεις. Άρα: SEARCH!

Είδα οτι το ίδιο θέμα σε απασχολεί και σε ως παράνομη εφαρμογή. Στο παρόν φόρουμ, δε μιλάμε, έστω απροκάλυπτα για τέτοια θέματα. Λίγο ψάξιμο ξανά και θα έχεις την απάντησή σου, ΚΑΙ σε αυτό.

Το Galaxy, κατά 99% έχει δικό πληκτρολόγιο. Άρα, διάβασε το manual της συσκευής σου και κάτι θα βρεις.

Και το τελευταίο: ΜΗΝ περιμένεις σε μισή ώρα απάντηση για οτιδήποτε. Κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να σου απαντήσει. Αν η απάντησή σου αιωρείται για μερικές μέρες, ε, ξαναρώτα, αλλά μην τα περιμένεις όλα έτοιμα...

Φιλικά πάντα... ;)

εχεισ δικιο ρε φιλε ...αλλα εχω σκασει

ελληνικο δικο του παντως δεν εχει!

σε ευχαριστω

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Πριν μερικές ώρες ενεργοποιήθηκε το vodafone unlimited 50 (μετά από αναβάθμιση του προγράμματος μου). Μέχρι τώρα τη σύνδεση αυτή την είχα στο δεύτερό μου τηλέφωνο, αλλά από τη στιγμή που έχω 500mb internet, πέρασα την κάρτα sim στο nexus s.

Αυτό που ψάχνω τώρα είναι ο έλεγχος διάρκειας κλήσεων προς άλλα δίκτυα αλλά και προς vodafone και σταθερά. Για τα 500mb ρύθμισα ήδη το 3g watchdog (και μια ερώτηση για αυτό: αν βρίσκομαι σε περιοχή που δεν έχει 3g και είμαι στο ίντερνετ με 2g, συνεχίζει και μετράει κανονικά τα mb το watchdog, σωστά;). Έχω εγκαταστήσει το vodafone info, αλλά αυτό που κάνει από ότι κατάλαβα είναι να στέλνει μήνυμα στο 1284(;) και τότε μου έρχονται 3 μηνύματα. Ένα για τα δεδομένα internet, ένα για το χρόνο ομιλίας (πριν αλλάξω το πρόγραμμα είχα το παλιό 240 και το μήνυμα αναφέρει ότι κατανάλωσα τάδε λεπτά από τα 240, προφανώς επειδή η ενημέρωση στη vodafone είναι μέχρι την προηγούμενη το απόγευμα, για αυτό μάλλον δε μου αναφέρει το καινούριο πρόγραμμα) και το τρίτο είναι αν έχω πληρώσει το λογαριασμό και πόσο χρωστάω. Το μήνυμα που στέλνει στο 1284 είναι δωρεάν, σωστά (μέχρι τώρα δε χρησιμοποιούσα τη συγκεκριμένη υπηρεσία);

Έχω και το call meter ng, αλλά δεν έβγαλα άκρη πώς να το ρυθμίσω. Στις ρυθμίσεις του είδα διάφορες επιλογές για πλάνο 1, πλάνο 2 κλπ.

Και τέλος, μήπως υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή για το συγκεκριμένο πρόγραμμα της vodafone που έχω πλέον;

Είδα ότι υπάρχει πρόγραμμα για τα συμβόλαια της cosmote, αλλά για vodafone μάλλον δεν υπάρχει.

 

https://market.android.com/details?id=com.nikoloco.vodafoneinfo&feature=search_result

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Που την έχει;

 

φιλε μου αυτο ισχυει για τα sony ericsson.πατωντας μεσα το κουμπι on/off,εκει που ειχες 3 επιλογες (λειτουργια σιγασης,λειτουργια πτησης,απενεργοποιηση) τωρα με την 2.3.4 θα χεις και τεταρτη επιλογη για να τραβας τη homescreen σου.

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς έχουν διαφορετικό τροπο υπολογισμού, γιατί το mobile maps δουλευει καλυτερα.

 

Sent from my NookColor using Tapatalk

 

Δοκίμασε κανείς το ndrive 11?το εβαλα και οταν ξεκινάει για να κατεβασει τους χαρτες βγαζει μηνυμα οτι πρεπει να σεταρω την συνδεση στο ιντερνετ.αλλα είναι συνδεδεμένος κανονικά ασυρματα...

Καμια ιδεα?

 

Sent from my NookColor using Tapatalk

 

Φιλος μηπως εχεις λινκ απο το Ndrive 11 με ελληνικους χαρτες?

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικα ebooks εχουμε να κατεβασουμε απο καπου???

 

Για ελληνικά δεν το' χω ψάξει, μπορείς όμως να φτιάξεις δικά σου epub από txt ή html (από pdf δύσκολο). Υπάρχουν δωρεάν εφαρμογές που το κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει παρατηρήσει κανείς εάν η συγκεκριμένη εφαρμογή για e-mail (Επίσημη της Microsoft για το Hotmail), ευθύνεται για την κατανάλωση της μπαταρίας?, και μάλιστα σε μεγάλο βαθμό!!!

https://market.android.com/details?id=com.hotmail.Z7&feature=search_result

Από τις >ρυθμίσεις, >εφαρμογές, >χρήση μπαταρίας, μου δείχνει ένα ποσοστό 41%

 

Επίσης από την ίδια διαδρομή εμφανίζεται και η εφαρμογή: Ap Mobile με 16%, (τι είναι και τι κάνει αυτή?), αλλά δεν είχα προσέξει αν υπήρχε με την 2.3.3 (πρόσφατα έβαλα την 2.3.4).... και χωρίς να έχω κάνει κάποιες αλλαγές η μπαταρία μου τελειώνει πιο γρήγορα !!!

Χρησιμοποιώ την εφαρμογή αυτή (το hotmail εννοώ) και δεν είχα κανένα πρόβλημα με extra κατανάλωση μπαταρίας. Το έχεις σε push ρυθμισμένο;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Στο NDRIVE οταν διαλέγουμε οδο, μας προτείνει σε πια περιοχή υπάρχει δλδ στην επιλογή , οδο <μακρυγιαννη> σε ρωτάει αν είναι στην ευκαρπία, καλαμαριά ή κεντρο.

Στο NAVIGON σε ρωτάει σε ποιο ταχυδρομικό κώδικα είναι η οδος, κατι που είναι αδύνατον να ξερεις.

Μήπως υπάρχει καποια επιλογη που δεν βρίσκω?

 

Ούτε εγώ έχω βρεί κάτι σχετικό και είναι μεγάλο πρόβλημα. Η λύση είναι να μη βάζεις π.χ. Αθήνα αλλά σαν πόλη την περιοχή που θες να πας. Δεν πιάνει πάντα γιατί δεν υπάρχουν όλες οι περιοχές αλλά βοηθάει συνήθως.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ την εφαρμογή αυτή (το hotmail εννοώ) και δεν είχα κανένα πρόβλημα με extra κατανάλωση μπαταρίας. Το έχεις σε push ρυθμισμένο;

 

Κι εγώ το ίδιο. Κανένα πρόβλημα με μπαταρία

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

ψάχνω κάποια εφαρμογή που να μεταφέρει τις φωτογραφίες από το profile του facebook στις android (google acount) επαφές.

 

Έχω κάνει link τις επαφές με τις αντίστοιχες επαφές στο facebook και έχει καταχωρηθεί η φώτο του facebook σαν κύρια φώτο στην επαφή, πχ όταν με παίρνουν τηλ κτλ. Πέρασα όμως ένα widget, το Fancy Widget για να έχω σε ένα tab μια widget συντόμευση με τις επαφές μου, όπως γίνεται και στο Sense. Δυστυχώς όμως δε παίρνει τις φώτο από το facebook αλλά τις φώτο από το Google Account. Μέσα στο πρόγραμμα δεν υπάρχει επιλογή που να λέει από που να βλέπει τις φώτο και σκέφτηκα ότι με κάποιο τρόπο πρέπει να μεταφερθούν οι εικόνες των profile των επαφών του facebook σαν εικόνες profile στο Google Account μου.

 

Υπάρχει τέτοιος τρόπος?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

ψάχνω κάποια εφαρμογή που να μεταφέρει τις φωτογραφίες από το profile του facebook στις android (google acount) επαφές.

 

Έχω κάνει link τις επαφές με τις αντίστοιχες επαφές στο facebook και έχει καταχωρηθεί η φώτο του facebook σαν κύρια φώτο στην επαφή, πχ όταν με παίρνουν τηλ κτλ. Πέρασα όμως ένα widget, το Fancy Widget για να έχω σε ένα tab μια widget συντόμευση με τις επαφές μου, όπως γίνεται και στο Sense. Δυστυχώς όμως δε παίρνει τις φώτο από το facebook αλλά τις φώτο από το Google Account. Μέσα στο πρόγραμμα δεν υπάρχει επιλογή που να λέει από που να βλέπει τις φώτο και σκέφτηκα ότι με κάποιο τρόπο πρέπει να μεταφερθούν οι εικόνες των profile των επαφών του facebook σαν εικόνες profile στο Google Account μου.

 

Υπάρχει τέτοιος τρόπος?

Ευχαριστώ.

 

Photo unlocker. Η donate έκδοση μάλιστα κάνει αυτόματα check κάθε μέρα

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πσσσσ είσαι πρωτος! πραγματικά κάνει αυτό που θέλω. Η donate version λέει "Αυτή η εφαρμογή δεν είναι συμβατή με τη συσκευή σας Wind HTC HTC HD2.", οπότε έβαλα την σκέτη. Δε με απασχολεί αν κάνει καθημερινό έλεγχο ή όχι, μπορώ μια στο τόσο να το κάνω εγώ.

 

Μήπως υπάρχει τρόπος να βελτιωθεί η ποιότητα των εικονιδίων? Μου τα βγάζει πολύ pixαρισμένα, παραμορφωμένα. Δοκίμασα και το Full Screen ID και εκεί οι φώτο είχαν παραμορφωθεί εντελώς. Ξέρω ότι είναι παλιό πρόβλημα αυτό, μήπως όμως έχει διορθωθεί?

 

PS) έκανα λάθος στο widget πριν, δεν είναι το Fancy Widget, αυτό είναι για τον καιρό, είναι το Photo Contact Widget. :)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια εφαρμογή εγκατεστημένη η Ap Mobile https://market.android.com/details?id=mnn.Android&feature=search_result η οποία δεν είναι ορατή από την «διαχείριση εργασιών >έγινε λήψη»

Εμφανίζεται όμως πως τρέχει από το «ρυθμίσεις > εφαρμογές >χρήση μπαταρίας» και έχει το ίδιο εικονάκι όπως και αυτή στο πιο πάνω λινκ. Αυτή την εφαρμογή όμως δεν την έχω εγκαταστήσει ποτέ !!!

Επίσης από τις «ρυθμίσεις >εφαρμογές >διαχείριση εφαρμογών >όλα» είναι ορατή αλλά δεν σου επιτρέπει την απεγκατάσταση παρά μόνο τη διακοπή της.

Γνωρίζει κανείς κάτι περί αυτού?

(πρόσφατα έγινε αναβάθμιση από την 2.3.3 σε 2.3.4 αν αυτό βοηθάει σε τίποτα)

Link to comment
Share on other sites

πσσσσ είσαι πρωτος! πραγματικά κάνει αυτό που θέλω. Η donate version λέει "Αυτή η εφαρμογή δεν είναι συμβατή με τη συσκευή σας Wind HTC HTC HD2.", οπότε έβαλα την σκέτη. Δε με απασχολεί αν κάνει καθημερινό έλεγχο ή όχι, μπορώ μια στο τόσο να το κάνω εγώ.

 

Μήπως υπάρχει τρόπος να βελτιωθεί η ποιότητα των εικονιδίων? Μου τα βγάζει πολύ pixαρισμένα, παραμορφωμένα. Δοκίμασα και το Full Screen ID και εκεί οι φώτο είχαν παραμορφωθεί εντελώς. Ξέρω ότι είναι παλιό πρόβλημα αυτό, μήπως όμως έχει διορθωθεί?

 

PS) έκανα λάθος στο widget πριν, δεν είναι το Fancy Widget, αυτό είναι για τον καιρό, είναι το Photo Contact Widget. :)

 

Εντάξει δεν έχουν και την καλύτερη ποιότητα οι φωτογραφίες, αλλά τη δουλειά τους την κάνουν μια χαρά

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν εχεις αδικο, μια χαρά κανουν την δουλεια τους. απλα λεω μηπως και υπηρχε τροπος να βελτιωθει η ποιότητα. :/
Link to comment
Share on other sites

Φιλος μηπως εχεις λινκ απο το Ndrive 11 με ελληνικους χαρτες?

Ρίξε μια ματιά στο google. Πάντως Ndrive δεν χρησιμοποιώ εδώ και πολύ καιρό.

ONEPLUS 12 16/512gb: rooted

Blackview Tab 11 tablet 8/128gb

Amazon Fire stick 4k max

Link to comment
Share on other sites

Στο go sms και wind πού έχω εγώ τα mms δεν στέλνει και δεν λαμβάνει.πρέπει να βάλω κάπου ρυθμίσεις?με την μανισια εφαρμογή sms όλα καλά λειτουργούν .καμιά ιδέα τι να φταίει?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...