Jump to content

[Android - προτάσεις] Παιχνίδια


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς πως στον κόρακα επαναφέρουμε αγορές και αγορασμένα αυτοκίνητα/βελτιώσεις στο Reckless Racing 2 μετά από reflash/reinstall; :P

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Ξέρει κανείς πως στον κόρακα επαναφέρουμε αγορές και αγορασμένα αυτοκίνητα/βελτιώσεις στο Reckless Racing 2 μετά από reflash/reinstall; :P

 

Έπρεπε να είχες πάρει backup π.χ. με το titanium, εφαρμογή και δεδομένα.

Άλλο τρόπο δε ξέρω και δε νομίζω να υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως στον κόρακα επαναφέρουμε αγορές και αγορασμένα αυτοκίνητα/βελτιώσεις στο Reckless Racing 2 μετά από reflash/reinstall; :P

 

Με Titanium μου δουλεψε μια χαρα, τωρα και με το τελευταιο update που προσθεσαν το drift.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενα καλο παιχνιδακι για μικρα παιδια γυρω στα 6 ετη? Με χρωματα, ή συγκρισεις, ή μνημης κλπ

(πολλα δυστυχως ειναι στα αγγλικα και για να πλοηγηθει και να καταλαβει το παιδι τι γινεται πρεπει να ξερει αγγλικα-λες και τα χουν φτιαξει μονο για αγγλακια)

Ας ειναι στα αγγλικα, αρκει να μην χρειαζεται να ξερει αγγλικα ενα παιδι για να το παιξει.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενα καλο παιχνιδακι για μικρα παιδια γυρω στα 6 ετη? Με χρωματα, ή συγκρισεις, ή μνημης κλπ

(πολλα δυστυχως ειναι στα αγγλικα και για να πλοηγηθει και να καταλαβει το παιδι τι γινεται πρεπει να ξερει αγγλικα-λες και τα χουν φτιαξει μονο για αγγλακια)

Ας ειναι στα αγγλικα, αρκει να μην χρειαζεται να ξερει αγγλικα ενα παιδι για να το παιξει.

 

ισως κατι σαν τα παρακατω:

Παιχνίδι μνήμης(ελληνικα)

Αυτοκίνητα παιχνίδι μνήμης

Βρείτε τις διαφορές

Smurfs' Village

Ice Age Village

λογικα τα υπολοιπα 4, ειναι μονο στα αγγλικα, αλλα το 2ο και 3ο πιστευω ειναι ευκολα, και τα υπολοιπα 2 ειναι ευχαριστα για ενα παιδακι, ακομα κι ας μην ξερει τι ακριβως πρεπει να κανει.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενα καλο παιχνιδακι για μικρα παιδια γυρω στα 6 ετη? Με χρωματα, ή συγκρισεις, ή μνημης κλπ

(πολλα δυστυχως ειναι στα αγγλικα και για να πλοηγηθει και να καταλαβει το παιδι τι γινεται πρεπει να ξερει αγγλικα-λες και τα χουν φτιαξει μονο για αγγλακια)

Ας ειναι στα αγγλικα, αρκει να μην χρειαζεται να ξερει αγγλικα ενα παιδι για να το παιξει.

 

Απειρα! Αλλα δεν ξέρω να σε κατατοπισω πλήρως, ρίξε μια ματιά σε αυτα:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.unshuus.games.kidsmemo&hl=en

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kevinbradford.games.barnyardgamesfree

 

πλήρες παιχνίδι: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.developandroid.android.animals&feature=related_apps#?t=W251bGwsMSwxLDEwOSwiY29tLmRldmVsb3BhbmRyb2lkLmFuZHJvaWQuYW5pbWFscyJd

 

Βασικές πράξεις: https://play.google.com/store/apps/details?id=zok.android.numbers&feature=related_apps#?t=W251bGwsMSwxLDEwOSwiem9rLmFuZHJvaWQubnVtYmVycyJd

 

Το τελευταίο οπως και τα πρωτα ειναι lite δηλαδη δεν ειναι πλήρες παιχνίδια. αν σου αρεσουν θα πρεπει να τα πληρωσεις για την πληρη εκδοση. θα πρέπει να δοκιμασεις πολλα και να δεις ποιο σου κάνει καλύτερα για το παιδί. Αυτα που εχουν καλύτερα γραφικα και ήχους θα ειναι συνήθως επι πληρωμη. Συνεπώς ειναι σε εσένα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση εχει κανεις προβλημα με το plague inc. Και στο galaxy nexus και στο nexus 4 μου κανει force close με το που το ανοιγω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση εχει κανεις προβλημα με το plague inc. Και στο galaxy nexus και στο nexus 4 μου κανει force close με το που το ανοιγω

 

δοκιμασες να κανεις εκκαθαριση της cache; το εβαλα δοκιμαστικα σε SII και παιζει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω να κατεβάσετε το MyBoy! Free(δωρεάν) με το ROM Pokemon Emerald Version το συνιστώ τελείως.Και το καλύτερο είναι ότι δουλεύει με όλα τα smartphones...

 

:!:ΠΡΟΣΟΧΗ:!: :Υπάρχουν και ψεύτικα ROMs!Να είστε προσεκτικοί όταν επιλέγετε!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.idreams.jellydefense&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsInBsLmlkcmVhbXMuamVsbHlkZWZlbnNlIl0.

 

δες κ αυτο.ειναι στη λογικη του tower defense αλλα με διαφορετικα γραφικα κ στυλ...

ειναι paid αλλα για μενα απο τα καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!ξερει κανεις αν μπορουν να κατεβουν σε android συσκευη (galaxy tab note) καποια παιχνιδια απο τα περιφημα mame32?εχω κατεβασει emulator,αλλα μετα δεν ξερω πως βρισκω τα παιχνιδια, αν υπαρχουν, και πως τα ανοιγω...

 

Παιδια καλησπερα!ξερει κανεις αν μπορουν να κατεβουν σε android συσκευη (galaxy tab note) καποια παιχνιδια απο τα περιφημα mame32?εχω κατεβασει emulator,αλλα μετα δεν ξερω πως βρισκω τα παιχνιδια, αν υπαρχουν, και πως τα ανοιγω...

 

κανεις που να γνωριζει;;;

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!ξερει κανεις αν μπορουν να κατεβουν σε android συσκευη (galaxy tab note) καποια παιχνιδια απο τα περιφημα mame32?εχω κατεβασει emulator,αλλα μετα δεν ξερω πως βρισκω τα παιχνιδια, αν υπαρχουν, και πως τα ανοιγω...

 

 

 

κανεις που να γνωριζει;;;

 

Πρώτον δεν λειτουργεί έτσι κανένα forum, περίμενε για την απάντησή σου ..

Δεύτερον, δεν λειτουργεί έτσι κανένα forum, γιατί ζητάς πειρατικά ... Το νόμιμο θέμα με τα emulators είναι πως πρέπει να είσαι κάτοχος των παιχνιδιών και να τα έχεις ήδη rippάρει στο σύστημα που θες να τρέξεις τον emulator ... Το να σου υποδείξει κάποιος που θα βρεις να τα κατεβάσεις είναι πειρατεία, οπότε google is your friend ..

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον δεν λειτουργεί έτσι κανένα forum, περίμενε για την απάντησή σου ..

Δεύτερον, δεν λειτουργεί έτσι κανένα forum, γιατί ζητάς πειρατικά ... Το νόμιμο θέμα με τα emulators είναι πως πρέπει να είσαι κάτοχος των παιχνιδιών και να τα έχεις ήδη rippάρει στο σύστημα που θες να τρέξεις τον emulator ... Το να σου υποδείξει κάποιος που θα βρεις να τα κατεβάσεις είναι πειρατεία, οπότε google is your friend ..

 

Πρωτον δεν ξερω οτι ζηταω πειρατικα....Δευτερον δεν ξερω πως γινεται καποιος νομιμα κατοχος αυτων των παιχνιδιων και τριτον δε νομιζω οτι αυτο το πραγμα ειναι πειρατεια....μιλαμε για παιχνιδια 25 τουλαχιστον ετων...

Link to comment
Share on other sites

Πρωτον δεν ξερω οτι ζηταω πειρατικα....Δευτερον δεν ξερω πως γινεται καποιος νομιμα κατοχος αυτων των παιχνιδιων και τριτον δε νομιζω οτι αυτο το πραγμα ειναι πειρατεια....μιλαμε για παιχνιδια 25 τουλαχιστον ετων...

 

Δεν χάνεται ποτέ η πνευματική ιδιοκτησία, όσα χρόνια και αν περάσουν ...

Ο μόνος τρόπος να τα βρεις πλέον είναι πειρατικά ... Μόνο αυτό γνωρίζω εγώ τουλάχιστον, αν γνωρίζει κάποιος άλλος ας δώσει τα φώτα του ..

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνεται ποτέ η πνευματική ιδιοκτησία, όσα χρόνια και αν περάσουν ...

Ο μόνος τρόπος να τα βρεις πλέον είναι πειρατικά ... Μόνο αυτό γνωρίζω εγώ τουλάχιστον, αν γνωρίζει κάποιος άλλος ας δώσει τα φώτα του ..

 

Τα βρηκα ηδη, ομως δυστυχως δεν ξερω τον τροπο να τα ανοιξω...

Link to comment
Share on other sites

Τα βρηκα ηδη, ομως δυστυχως δεν ξερω τον τροπο να τα ανοιξω...

 

Δυστυχώς η κατάσταση με το MAME θα σε κουράσει λιγάκι ακόμα ... Τα διάφορα MAME emulators υποστηρίζουν διάφορα αρχεία, δεν υπάρχει κάποιο κοινό φορμά ... Θα πρότεινα να βρεις έναν emulator για του τύπου των αρχείων που βρήκες, για παράδειγμα αν τα αρχεία που βρήκες έχουν την κατάληξη ZIP, ψάξε για έναν MAME emulator που είναι συμβατός με αναπαραγωγή παιχνιδιών σε μορφή ZIP ..

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους ολες..!!!

Εχω ενα θεματακι οσο αφορα καποια παιχνιδια...!

 

Εχω κατεβασει μεσω του ανδροιδ μαρκετ το παιχνιδι jetpack joyride αλλα το προβλημα ειναι ενω ανοιγει κανονικα (εκει που φορνωνει ) στη συνεχεια προς το τελος με πεταει εξω. στην αρχικη οθονη του κινητου(χ 10μινι)...!

Το σπαστικο ειναι οτι το google play λεει οτι το παιχνιδι ειναι συμβατο με το κινητο αλλα γιατι με πεταει??????

 

Υ.Γ εχω κανε αναβαθμιση σε Minicim7 2.3.5 android..!!!

Α και μερικες φορες μπορει να απενεργοποιεισει και το κινητο και να ανοιξει απο μονο του.!

Link to comment
Share on other sites

Καμια προταση για λυση του προνληματος.?

 

μαλλον δεν θα το αντεχει..

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Παιχνίδια

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...