Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου το κινητο αξιζει με το παραπανω τα λεφτα του. Αν ομως δε σε πειραζει η μεγαλυτερη οθονη πηγαινε στο hd τωρα που εχει πεσει λιγο... αν περιμενεις τ αλλα, θα βγουνε πιο καινουρια που και αυτα θα περιμενεις κι ετσι θα σαι ολο στο περιμενε... :-)

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με αυτα τα λεφτα παρε το desire χωρις ενδοιασμους... μη το ρωτας καν...;)

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

το hd ξεφευγει αρκετα σε τιμη απο ότι είδα.

 

Κai δεν αξιζει τον κοπο.Το ειχα αλλα ξαναγυρισα στο απλο desire.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω απλά ότι για συζητήσεις για το ποιο κινητό να πάρω κλπ, θα πρέπει να απευθύνεστε εδώ! ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Αυτο απο εμενα μετα απο πολλες rom που εχω αλλαξει, κατεληξα σε οτι λεει η υπογραφη μου! Εξαιρετικα αποτελεσματα!
Link to comment
Share on other sites

Αυτο απο εμενα μετα απο πολλες rom που εχω αλλαξει, κατεληξα σε οτι λεει η υπογραφη μου! Εξαιρετικα αποτελεσματα!

 

George που να δεις αν παρεις μια class4 καρτα!: p

Κριμα γιατι το απογευμα μεταφερομαι στο hd κι εχω τις καλυτερες εντυπωσεις απο εδω.. αντε διαβασμα απ την αρχη! Το καλο ειναι οτι θα βρισκω τον kollatos περισσοτερη ωρα:-)...

Οτι μπορω να βοηθησω για αυτη την εξαιρετη sense rom παντως, θσ ειμαι εδω...

 

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

παιδία ωραία σκορ αυτα που κάνατε στο quadrant αλλά ειναι ομως με O/C. Το desire σας τρεχει στα 1113ΜΗz. Σας δείχνω στο screenshot το test του desire μου σε MIUI με data2we με μια κάρτα class 6 με τον επεξεγαστή να τρέχει στα 998ΜΗz. Edited by lverg1
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που να έχει δουλέψει την RcmixHD να μου λύσει μερικές απορίες?

1. Το premium navigation δουλεύει κανονικά? Εγώ που το δοκίμασα με data ανοικτά, βρήκε τη διεύθυνση με το search, μετά περίμενα λίγο για να κλειδώσει gps signal αλλά στο τέλος κόλλησε στο "getting directions", και το δοκίμασα πολλές φορές.. :/

2. Θα είναι πάντα τοοοσο αργή ή θα στρώσει σε μερικές μέρες? (έχω την a2sd+ version) Μετά από κάθε unlock θέλει λίγη ώρα για να στρώσει αν πάω να ανοίξω το οτιδήποτε.. Ενώ γενικά φαίνεται bugfree δεν θα τη παλέψω με τέτοιες ταχύτητες, ειδικά μετά απο miui..

3. Τί παίζει με το host file και δεν μπορώ να το μοντάρω? κανονικά θα έπρεπε απο μαμα να κόβει τα περισσότερα ads αλλά δεν κάνει τίποτα και όταν πάω να δώ το αρχείο λέει πως δεν μπορεί να ανοίξει :/

4. Ούτε απο μπαταρία πολύ καλές εντυπώσεις...

Edited by whatever123

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ωραια ολα αυτα τα 2000 και τα 3000 στο quadrant, αλλα όπως βλέπετε φτάνει τόσο επειδή αυξάνεται πάρα πολύ το I/O (το πράσινο). Στην πραγματική χρήση του κινητού αυτη η άυξηση του I/O δίνει ουσιαστικη διαφορά;; Στο XDA βλεπω σε roms γράφουν οτι έχουν app2SD+ και data2SD version, γράφοντας ότι η data2SD ειναι πιο αργή.
HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που να έχει δουλέψει την RcmixHD να μου λύσει μερικές απορίες?

1. Το premium navigation δουλεύει κανονικά? Εγώ που το δοκίμασα με data ανοικτά, βρήκε τη διεύθυνση με το search, μετά περίμενα λίγο για να κλειδώσει gps signal αλλά στο τέλος κόλλησε στο "getting directions", και το δοκίμασα πολλές φορές.. :/

2. Θα είναι πάντα τοοοσο αργή ή θα στρώσει σε μερικές μέρες? (έχω την a2sd+ version) Μετά από κάθε unlock θέλει λίγη ώρα για να στρώσει αν πάω να ανοίξω το οτιδήποτε.. Ενώ γενικά φαίνεται bugfree δεν θα τη παλέψω με τέτοιες ταχύτητες, ειδικά μετά απο miui..

3. Τί παίζει με το host file και δεν μπορώ να το μοντάρω? κανονικά θα έπρεπε απο μαμα να κόβει τα περισσότερα ads αλλά δεν κάνει τίποτα και όταν πάω να δώ το αρχείο λέει πως δεν μπορεί να ανοίξει :/

4. Ούτε απο μπαταρία πολύ καλές εντυπώσεις...

 

1. Δυστυχώς δεν μπορώ να σου απαντήσω, γιατί δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ.

2. Σε παλιότερη έκδοση που είχα χρησιμοποιήσει, αντιμετώπιζα κι εγώ παρόμοια θέματα. Μέχρι και κλήσεις έχανα, καθώς δεν μπορούσα να σύρω το lock screen. Τότε είχα λύσει το πρόβλημα περνώντας τη rom του baadnewz. Πλέον με την rom της υπογραφής μου δεν έχω κανένα πρόβλημα. Δεν ξέρω τι 'παίζει' με την a2sd.

3. Αν κατάλαβα καλά αναφέρεσαι στο adfree. Εδώ και πάρα πολύ καιρό μεταφέρω το app+data από παλιότερη rom που δούλευε σωστά, με το titanium backup.

Δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει, αλλά αν ξέρεις που βρίσκεται το host file και μου πεις πού, μπορώ να σου στείλω το δικό μου που είναι up to date να δεις αν σου δουλέψει.

4. Σε όσες rom κι αν έχω δοκιμάσει, η μπαταρία πάντα άδειαζε σε 1-2 μέρες, ανάλογα με τη χρήση του κινητού. Δεν έχει αλλάξει κάτι σ' αυτό, με τη rom της υπογραφής μου.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

 

 

Swyped from my HTC Desire using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Αυτο απο εμενα μετα απο πολλες rom που εχω αλλαξει, κατεληξα σε οτι λεει η υπογραφη μου! Εξαιρετικα αποτελεσματα!

 

 

Εξαιρετικά αποτελέσματα;; Η CPU σου ειναι χαμηλότερα απο του Nexus one 2,2+. Μη ξεγελιέσαι με την αυξηση του I/O.

 

Στα δικά μου quadrant στην CPU περνάω πάντα το Nexus One 2.2+

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

1. Δυστυχώς δεν μπορώ να σου απαντήσω, γιατί δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ.

2. Σε παλιότερη έκδοση που είχα χρησιμοποιήσει, αντιμετώπιζα κι εγώ παρόμοια θέματα. Μέχρι και κλήσεις έχανα, καθώς δεν μπορούσα να σύρω το lock screen. Τότε είχα λύσει το πρόβλημα περνώντας τη rom του baadnewz. Πλέον με την rom της υπογραφής μου δεν έχω κανένα πρόβλημα. Δεν ξέρω τι 'παίζει' με την a2sd.

3. Αν κατάλαβα καλά αναφέρεσαι στο adfree. Εδώ και πάρα πολύ καιρό μεταφέρω το app+data από παλιότερη rom που δούλευε σωστά, με το titanium backup.

Δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει, αλλά αν ξέρεις που βρίσκεται το host file και μου πεις πού, μπορώ να σου στείλω το δικό μου που είναι up to date να δεις αν σου δουλέψει.

4. Σε όσες rom κι αν έχω δοκιμάσει, η μπαταρία πάντα άδειαζε σε 1-2 μέρες, ανάλογα με τη χρήση του κινητού. Δεν έχει αλλάξει κάτι σ' αυτό, με τη rom της υπογραφής μου.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

 

Swyped from my HTC Desire using Tapatalk

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!

1.καλά ούτε από περιέργεια δεν το έχεις ανοίξει? :P Κι εγώ θα μείνω μάλλον στο παλιό καλό sygic

2. Εγώ έχω την v3.0 a2sd, δεν έχει τόσο εμφανή κολλήματα σαν απλά που περιγράφεις, απλά ας πούμε μετά απο unlock αν ανοίξω καπάκια τα sms ή κατεβάσω το notification bar μπορεί να πάρει 2-3 δευτερόλεπτα.

3. Εντάξει έκανα μόλις κάτι πατέντες σε adb και μου δούλεψε το addfree. Απ ότι κατάλαβα δέν έχουν κάνει σωστό symlink του hosts στο /data/etc όπως λέει στις οδηγίες.

4. Εγώ είδα αισθητή διαφορά απο miui όπου είχα με βαριά χρήση άνετα 24 ώρες. Τώρα από το πρωί που το φόρτισα είναι ήδη έτοιμο να φτύσει :P

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

ΟΔΗΓΟΣ ΒΕΛΤΙΩΣΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ

 

επειδή το κινητό σε γενικές γραμμες τα κάνει ολα με απογοητευσε αρκετα η φωτογραφική του μηχανή .αρκετά θολές φωτογραφίες.ειδικά με το flash βγαίνουν πολυ θαμπές

ακολουθουν 2 παραδειγματα με flash και χωρίς flash

 

http://img405.imageshack.us/img405/9492/img20110130232837.th.jpg

http://img256.imageshack.us/img256/5274/img20110130232826.th.jpg

 

έτσι αποφάσισα με τρια απλά βήματα να βελτιώσω την φωτογραφική μηχανή

πραγματικά απορώ πως η HTC δεν εχει σκεφτεί μια τέτοια λυση.

σκέφτομαι να την κατοχυρωσω. :lol:

 

 

 

ΒΗΜΑ ΠΡΩΤΟ

βγάζουμε το καπάκι

http://img217.imageshack.us/img217/3479/dsc03835t.jpg

 

 

ΒΗΜΑ ΔΕΥΤΕΡΟ

Dont be afraid of the black and decker!

http://img411.imageshack.us/img411/1922/dsc03836rs.jpg

 

 

 

ΒΗΜΑ ΤΡΙΤΟ

Vintage Ραγισμένο πλαστικό

 

http://img411.imageshack.us/img411/2232/dsc03837v.jpg

 

 

ΒΗΜΑ ΤΕΤΑΡΤΟ

απολαυνουμε καθαρές φωτογραφίες

 

http://img828.imageshack.us/img828/6584/img20110130233223.th.jpg

http://img535.imageshack.us/img535/879/img20110126012744.th.jpg

 

copyright karalrs 2011

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ετοιμαζομαι να rootarw το κινητο. θα ηθελα να ρωτησω αν κανω backup με το προγραμμα της HTC τα μηνυματα τα παιρνει στο backup η μονο τις επαφες?
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ετοιμαζομαι να rootarw το κινητο. θα ηθελα να ρωτησω αν κανω backup με το προγραμμα της HTC τα μηνυματα τα παιρνει στο backup η μονο τις επαφες?

 

Δεν νομίζω να έχει πρόγραμμα για backup από τη μάνα του το Desire, εκτός κι αν τόσο πολύ το έχω ξεχάσει...

Εναλλακτικά μπορείς να ψάξεις στο market για κάποιο sms backup πρόγραμμα, είμαι σίγουρος ότι θα βρεις αρκετά.

 

@karalrs: Σε βρίσκω λίγο υπερβολικό, να το πω! Προσωπικά όσο διάστημα είχα το Desire στα χέρια μου

δεν είχα τέτοιο πρόβλημα με τις φώτο. Μήπως απλά γέμισε γρατσουνιές το τζαμάκι σου και δεν έβγαλε καθαρές φώτο?

 

ΥΓ. Αυτό είναι το 1000στό μου μήνυμα :w00t::yahoo::up::dance:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια βοηθεια...παω να παρω nandroid backup και μου βγαζει σφαλμα

 

 

Error while dumping boot image!

E:can't mount CACHE:recovery/log

E:can't find MISC:

 

 

Tι παιζει????

Rom: StarBurst Lite 1.3.0

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Sd card: Transcend 8gb class 6

internal memory 980+

Link to comment
Share on other sites

τελικά αγόρασα μια sd kingston 8gb class 4 με partition 7gb kai 1gb ext3(μετατροπή ext4 με την staBurst)

φλάσαρα την StarBurst 1.3.0 με το A2SD της και ενθουσιάστηκα με τα 950 gb internal memory--πολύ εντυπωσιακό!!πιο γρήγορη ρομ από την AuraX μου φάνηκε πάντως!

απλώς από ότι κατάλαβα το A2sd εδώ λειτουργεί διαφορετικά σε σχέση με την aurax ε? ....δεν με αφήνει να μεταφέρω τόσες πολλές εφαρμογές στην sd όπως με aurax αλλά τα 950 gb είναι άπειρα!

επίσης μετά το δευτερο boot αφού φλάσαρα και A2SDinstaller μου έβγαλε ενα μήνυμα στην αρχή ότι δεν φόρτωσε το system.....μόνο τότε όμως δεν μου το ξαναέβγαλε σε κανένα reboot και δεν έχω πρόβλημα!

και κάτι ακόμη που παρατήρησα είναι ότι όταν ετρεξα εφαρμογές την πρώτη τους φορά, άργησε να τις φορτώσει μόνο όμως την πρώτη φορά...μετα οκ!

 

γενικώς υπερευχαριστημένος με την ρομ!!!

HTC Rooted Desire

rom:<StarBurst 1.3.0....950gb internal memory:lol:

kernel:<2.6.32.15-leedroid_2.2f snq@drone#1

radio:<32.44.00.32U_5.09.05.30_2

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια βοηθεια...παω να παρω nandroid backup και μου βγαζει σφαλμα

 

 

Error while dumping boot image!

E:can't mount CACHE:recovery/log

E:can't find MISC:

 

 

Tι παιζει????

 

Σύμφωνα με την άποψη του developer έχεις λάθος έκδοση του recovery στο κινητό.

Δοκίμασε να ξαναπεράσεις το recovery μέσω του rom manager.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

ομοιως και εγώ με Starburst από χθές αρκετά ικανοποιημένος, αφού σκέφτομαι σοβαρά να την καθιερώσω.:p Πάντως είναι πολύ γρήγορή για sense rom, πολύ πιο γρήγορη από Aurax και απο leedroid και σταθερότατη, Thanks to elthis!!
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με την άποψη του developer έχεις λάθος έκδοση του recovery στο κινητό.

Δοκίμασε να ξαναπεράσεις το recovery μέσω του rom manager.

 

Συμφωνα με rom manager εχω την τελευταια εκδοση 2.5.0.7

ξαναπερασα το recovery αλλα τα ιδια...καμια ιδεα?

Rom: StarBurst Lite 1.3.0

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Sd card: Transcend 8gb class 6

internal memory 980+

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με rom manager εχω την τελευταια εκδοση 2.5.0.7

ξαναπερασα το recovery αλλα τα ιδια...καμια ιδεα?

 

Πολύ φοβάμαι ότι μάλλον έπεσες σε νέας γενιάς συσκευή με διαφορετικό chip nand μνήμης και διαφορετικό partition layout.

Για περισσότερες λεπτομέρειες δες εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση διότι έχω μπερδευτεί. Αναφέρεται από κάποια παιδιά εδω ότι έφτασαν την internal memory memory ακόμα και 950Mb. Πως είναι δυνατόν αυτό και πως ακριβώς γίνεται;

 

Υ.Γ. Τελικά αν και αρχικά η AuraxTSense πήγαινε καλά, άρχισε να μου κάνει νερά. Έβαλα τη LeeDrOiD V2.3d και είδα ΑΛΛΟ κινητό. Δεν καταλαβαίνω πως και γιατί, αλλά είναι λες και του έβγαλα από πάνω του 300 κιλά βάρος...

Device: Samsung Galaxy S III 32GB

Device: Motorola XOOM 3G

Device: HTC Desire

Device: iPhone 4 16GB

Device: iPad Mini 16GB

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση διότι έχω μπερδευτεί. Αναφέρεται από κάποια παιδιά εδω ότι έφτασαν την internal memory memory ακόμα και 950Mb. Πως είναι δυνατόν αυτό και πως ακριβώς γίνεται;

 

Υ.Γ. Τελικά αν και αρχικά η AuraxTSense πήγαινε καλά, άρχισε να μου κάνει νερά. Έβαλα τη LeeDrOiD V2.3d και είδα ΑΛΛΟ κινητό. Δεν καταλαβαίνω πως και γιατί, αλλά είναι λες και του έβγαλα από πάνω του 300 κιλά βάρος...

 

εχουν βγει κατι αρχειακια .zip(αναλογα τη rom)για να το πω με απλα λογια, που οταν flashαρεις τη rom,flashαρεις και αυτο το zipακι στο καπακι κι ετσι φτανεις να εχεις τετοια internal memory!

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση διότι έχω μπερδευτεί. Αναφέρεται από κάποια παιδιά εδω ότι έφτασαν την internal memory memory ακόμα και 950Mb. Πως είναι δυνατόν αυτό και πως ακριβώς γίνεται;

 

Υ.Γ. Τελικά αν και αρχικά η AuraxTSense πήγαινε καλά, άρχισε να μου κάνει νερά. Έβαλα τη LeeDrOiD V2.3d και είδα ΑΛΛΟ κινητό. Δεν καταλαβαίνω πως και γιατί, αλλά είναι λες και του έβγαλα από πάνω του 300 κιλά βάρος...

 

καλημερα :)

φλασαρε την starburst 1.3.0 & στο καπακι το data2sd ειναι μια ρομ πολυ σταθερη & απ τις πιο γρηγορες με sense

μολις την φλασαρεις & κανεις reboot θα μπεις ξανα recovery & θα φλασαρεις το data2sd istaller -reboot & εισαι ετοιμος με 950μβ internal memory

Υ.Γ θα πρεπει βεβαια να εχεις ext2/3/ η΄4 parition 1024mb

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...