Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν το εχεις μαμισιο(επειδη το ειχα) δυσκολα μα πολυ δυσκολα θα δεις το προβλημα...εχω 1 desire τωρα..χωρις να ειναι προβλημα..απ την πρωτη στιγμη ειδα οτι μπορει να ριξει κανενα κολληματακι ελαχιστο..το galaxy s αν το ρουταρεις και βαλεις το OCLF βγαζει πανω απο 2κ στο quadrant..(το desire οριακα 900)..απλα για να δεις τη διαφορα( η οποια στην πραξη ειναι πολυ μεγαλη)

 

ε καλά τώρα το ξεφτίλισες, 1600 βγάζω άνετα στο δικό μου Desire με την HD rom μιας και μιλάμε για πειραγμένα...

Πως μπορουμε να σβήσουμε ενα ext3 partition?

Ο πιο εύκολος τρόπος, για μένα, είναι με κάποιο live cd του ubuntu, αλλιώς δοκίμασε το Paragon Partition Manager. Πιθανών να γίνεται και από το Rom Manager αλλά δεν το ξέρω.

δεν του εχω βαλει αλλη ρομ αλλα φανταζομαι οτι θα φορτιζει κανονικοτατα κλειστο...οσο για τα live wallpapers εχω δει μεγαλη καταναλωση μπαταριας και του βαζω stable wallpaper...

Ναι ρε παιδιά φορτίζει, γιατί να μην φορτίζει? :X

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ο πιο εύκολος τρόπος, για μένα, είναι με κάποιο live cd του ubuntu,

 

Πρεπει να μπω σε recovery στο κινητο θα κανει boot το cd?

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να μπω σε recovery στο κινητο θα κανει boot το cd?

 

Αν δεν έχεις κάποιο card reader να βάλεις την κάρτα τότε μπες στο recovery του κινητού,

πήγαινε στο storage and mounts και επέλεξε το τελευταίο που λέει mount sdcard κι από κεί

σβήσε ότι partition έχει πάνω η κάρτα και φτιάξε ένα fat32.

 

Φρόντισε μόνο να πάρεις backup ότι έχεις στην κάρτα γιατί θα διαγραφεί.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Θα διαφωνήσω φίλε μου.Αφού είχα το desire κανα μήνα πηγα να δοκιμάσω το galaxy σε ένα κατάστημα.Κατάλαβα το lag αμέσως χωρίς να εχω διαβάσει κάτι για αυτό.

Εννοώ ότι δεν γνώριζα ότι το galaxy έχει lag παρόλα αυτα φάνηκε αμέσως.

 

μα αυτο ειναι το πιο λογικο...οταν ειναι μια συσκευη ανοιχτη απ τον ιουνιο και τη χρησιμοποιει ο καθενας και ανοιγει οτι να ναι..λογικο ειναι να κολλαει.....σκεψου το λιγακι. το galaxy s πραγματικα αν δε το φορτωσεις πραγματικα δε συγκρινεται(καλα αμα βαλεις και oclf θα σε γραψουν για οριο ταχυτητας!!!!). δε το λεω για να υποβαθμισω το desire, στο κατω κατω desire εχω, ειναι δεδομενο ομως οτι ισχυουν τα παραπανω για το galaxy s.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα!

Θέλω να κάνω μια ερώτηση..

Ένα φιλαράκι αγόρασε χθες το Desire απο κατάστημα στην Αγ. Παρασκευή.

Αρχικά να σας πω ότι το κινητό δεν πρέπει να είναι Ελληνικής αντ/πίας. Το κουτί δεν ήταν στα Ελληνικά, δεν υπήρχε manual στα Ελληνικά, δεν υπάρχει επιλογή στα Ελληνικά σε περίπτωση αλλαγής γλώσσας από τις ρυθμίσεις κτλ.

Καταλαβαίνω λοιπόν ότι υπάρχει θέμα.

Τι άλλες "αρνητικές" διαφορές έχει το κινητό από αυτό της Ελληνικής αντ/πίας?

 

Τι με συμβουλεύεται να του πω να κάνει?

Να το πάει πίσω? Μπορεί?

Για πείτε καμιά γνώμη.

Ευχαριστώ,

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια...Εχει αναφερθει αλλα δεν το βρισκω....Πως ρυθμιζουμε να γραφουμε με μικρα γραμματα στα sms εστω με περιορισμο χαρακτηρων.

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

μα αυτο ειναι το πιο λογικο...οταν ειναι μια συσκευη ανοιχτη απ τον ιουνιο και τη χρησιμοποιει ο καθενας και ανοιγει οτι να ναι..λογικο ειναι να κολλαει.....σκεψου το λιγακι. το galaxy s πραγματικα αν δε το φορτωσεις πραγματικα δε συγκρινεται(καλα αμα βαλεις και oclf θα σε γραψουν για οριο ταχυτητας!!!!). δε το λεω για να υποβαθμισω το desire, στο κατω κατω desire εχω, ειναι δεδομενο ομως οτι ισχυουν τα παραπανω για το galaxy s.

 

To galaxy που δοκίμασα εγώ το άνοιξα .Ήταν κλειστό:O

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξαναρωτάω μήπως και κάποιος γνωρίζει:

Υπάρχει τρόπος να προσθέσουμε κάποια τοποθεσία στον καιρό, πέραν των συγκεκριμένων 7 που έχει για την Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

Σε κατάστημα της Voda στο Καρλόβασι Σάμου είπαν ότι θα το έχουν και αυτοί σε κανα 10ήμερο ...

Co-Founder & CEO at AntMoves & Windows Phone Apps

www.antmoves.com | www.wpapps.gr

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και χωρίς να θέλω να μπαίνω στο θέμα σύγκρισης κινητών ο τρόπος να κάνεις update ή flash σε μια ρομ στα κινητά της samsung γενικά όπως και στο galaxy είναιο τόσο χαοτικός και μερικές φορές επικίνδυνος (παρολίγω να κάψω το omnia i900 όταν έφτιαχνα τις rom μου και τις δοκίμαζα + ότι όλα τα update modules και το kies είναι φτιαγμένα για xp!!!) που χάνεις τη χαρά να βάζεις custom roms ή να παραμετροποείς το τηλ σου όπως εσύ θελεις. Βεβαια σε αυτό είμαστε τυχεροί γιατί για τα κινητά μας υπάρχει η κοινότητα του xda που μας υποστηρίζει εκτός της htc.

Με συγχωρείτε που μακρυγόρησα έτσι αλλά ήταν ο κυριότερος λόγος για να προβώ στην αγορά του desire και όχι galaxy s μιας και ήθελα να φύγω από wm σε android.

noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

Από προσωπική εμπειρία μεταξύ των 2 συσκευών 1 είναι το σχόλιο που έχω να κάνω. Ναι μεν το hardware του Galaxy S είναι καλύτερο από αυτό του Desire αλλά, εκεί που μετράει κι αυτό είναι μόνο με το stock λειτουργικό, η διαφορά στο hardware όχι μόνο δε φαίνεται αλλά το Desire είναι ΠΟΛΥ πιο γρήγορο και με ΠΟΛΥ καλύτερη απόκριση.

Πίστευω ότι δεν θα πρέπει κάποιος να είναι γνώστης εξειδικευμένων γνώσεων και υπολογιστικών τακτικών για να καταφέρει να κάνει κάτι να λειτουργήσει σωστά. Ναι μεν είναι ευχάριστο για κάποιους να "πειράζουν" τις συσκευές τους, αλλά αυτό πρέπει να γίνεται για προσωπική ευχαρίστηση και όχι για να καταφέρεις τα βασικά με το gadget σου. Σε αυτό τον τομέα που είναι ο πιο βασικός, κατά την προσωπική μου άποψη, το Desire ως τώρα παίζει χωρίς αντίπαλο στην κατηγορία των κορυφαίων Android. Ας ελπίσουμε για το καλό των κατόχων του Galaxy S αυτό να αλλάξει με το update σε 2.2 που δείχνει να είναι πιο κοντά από ποτέ (ήδη άρχισε η διανομή του σε κάποιους κατόχους στη Νορβηγία).

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

υπενθυμίζω ότι το τόπικ αναφέρεται στο desire...για συγκρίσεις συσκευών υπάρχουν οι διαξιφισμοί! thanks..:)
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση για το Desire. Απο τα "προγραμματα" που εχει απο μονο του, ΠΟΙΟ χρησιμοποιειτε εσεις για Navigation. Γιατι προσπαθησα να δοκιμασω το navigation που απ οτι καταλαβα χρησιμοποιει και το Google Maps και μου ελεγε δεν εχει χαρτες για αυτην την περιοχη και δεν δουλευε. Καλλιθεα προσπαθουσα. Ειναι δυνατον? Και αυτο πως λειτουργει, μ εσω Internet ή με GPS δορυφορους?

Είμαι Ninja ... ΤΕΛΟΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

πριν λιγες ωρες αγορασα το htc desire. ειναι απλα τελειο.... το χω λιωσει τοση ωρα και δεν εχω κανενα παραπονο. η οθονη αν και slcd ειναι φοβερη. η πλακα ειναι οτι εχει ηδη την 2.2 εκδοση android και ευτυχως γιατι με τα οσα διαβασα με αγχωνε το πως θα την κανω. ολα λειτουργουν αψογα....
Link to comment
Share on other sites

πριν λιγες ωρες αγορασα το htc desire. ειναι απλα τελειο.... το χω λιωσει τοση ωρα και δεν εχω κανενα παραπονο. η οθονη αν και slcd ειναι φοβερη. η πλακα ειναι οτι εχει ηδη την 2.2 εκδοση android και ευτυχως γιατι με τα οσα διαβασα με αγχωνε το πως θα την κανω. ολα λειτουργουν αψογα....

δεν καταλαβα γιατι σε αγχωσε....η ενημερωση γινεται μεσω ιντερνετ εσυ δεν κανεις απολυτως τιποτα...:)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

πριν λιγες ωρες αγορασα το htc desire. ειναι απλα τελειο.... το χω λιωσει τοση ωρα και δεν εχω κανενα παραπονο. η οθονη αν και slcd ειναι φοβερη. η πλακα ειναι οτι εχει ηδη την 2.2 εκδοση android και ευτυχως γιατι με τα οσα διαβασα με αγχωνε το πως θα την κανω. ολα λειτουργουν αψογα....

 

Αδελφέ από πιο κατάστημα το πήρες με την έκδοση 2.2 ?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

βασικα δυσκολευτικα να το βρω . δεν υπηρχε διαθεσιμο σχεδον πουθενα. και τελικα το πηρα απο SATURN.εκει ειχε 3-4 κομματια. με το που το ανοιξα πηγα αμεσως ενημερωσεις λογισμικου, ελεγε δεν υπαρχουν νεες και με παραξενεψε. μπηκα στα στοιχεια εκει που λεει την εκδοση και ηταν ηδη 2.2
Link to comment
Share on other sites

hraklhs57 ....με αγχωσε οχι στο πωσ θα την κανω αλλα για τα προβληματακια που ανεφεραν αρκετοι μετα την αναβαθμηση. αλλα ειναι ολλα μια χαρα, ολα δουλεθουν αψογα.
Link to comment
Share on other sites

hraklhs57 ....με αγχωσε οχι στο πωσ θα την κανω αλλα για τα προβληματακια που ανεφεραν αρκετοι μετα την αναβαθμηση. αλλα ειναι ολλα μια χαρα, ολα δουλεθουν αψογα.

ξεχασα να σου πω καλοριζικο....:p

εγω την εκανα την πρωτη μερα που ανακοινωθηκε και μεχρι τωρα δουλευει ρολοϊ...δεν εχω ακουσει και πολλους να τους παρουσιαζει καποιο προβλημα...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω, να σαι καλα. ειμαι πολυ ευχαριστιμενος, και λογικο σε σχεση με το hero που ειχα. :)
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση για το Desire. Απο τα "προγραμματα" που εχει απο μονο του, ΠΟΙΟ χρησιμοποιειτε εσεις για Navigation. Γιατι προσπαθησα να δοκιμασω το navigation που απ οτι καταλαβα χρησιμοποιει και το Google Maps και μου ελεγε δεν εχει χαρτες για αυτην την περιοχη και δεν δουλευε. Καλλιθεα προσπαθουσα. Ειναι δυνατον? Και αυτο πως λειτουργει, μ εσω Internet ή με GPS δορυφορους?

 

αν καταλαβα καλα αναφερεσαι στο πλοηγηση (navigation)..

το οποιο δεν ειναι διαθεσιμο στην ελλαδα..

μπορει να δουλεψει με καποιες μοντες, αλλα καλυτερα κοιτα προς καποιο προγραμμα gps (navigon,ndrive, sygic, copilot κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα!

Θέλω να κάνω μια ερώτηση..

Ένα φιλαράκι αγόρασε χθες το Desire απο κατάστημα στην Αγ. Παρασκευή.

Αρχικά να σας πω ότι το κινητό δεν πρέπει να είναι Ελληνικής αντ/πίας. Το κουτί δεν ήταν στα Ελληνικά, δεν υπήρχε manual στα Ελληνικά, δεν υπάρχει επιλογή στα Ελληνικά σε περίπτωση αλλαγής γλώσσας από τις ρυθμίσεις κτλ.

Καταλαβαίνω λοιπόν ότι υπάρχει θέμα.

Τι άλλες "αρνητικές" διαφορές έχει το κινητό από αυτό της Ελληνικής αντ/πίας?

 

Τι με συμβουλεύεται να του πω να κάνει?

Να το πάει πίσω? Μπορεί?

Για πείτε καμιά γνώμη.

Ευχαριστώ,

Δημήτρης

 

Χωρις δευτερη κουβεντα να το παει πισω και να ζητησει ή αλλο ή τα λεφτα του πισω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω που το πηρα την τριτη απο wind στη θεσνικη ειχε την 2.2 πανω...

ερωτησουλες...

1.απο που σβηνουμε τις εφαρμογες που εχουμε εγκαταστησει στο κινητο????

2. μπορουμε να σβησουμε και τις εφαρμογες που ειχε το κινητο εργοστασιακα??? πχ αν δεν μας αρεσει το προγραμμα για να γραφεις μυνημα, μπορουμε να σβησουμε?

3. ολοι αυτοι οι φακελοι που ειχε μεσα οι καρτα sd χρειαζονται???

να τους σβησω??? και γιατι σωζει στον φακελο bookmarks ολες τις σελιδες που μπαινω στο ιντερνετ???

4. καποιο προγραμμα για rss feed που να βαζουμε οποιο site θελουμε εμεισ γιατι αyτα που εχει μεσα δεν μπορω να βαλω καποιο δικο μου.

5. εχω περασει 3g watchdog, handset sms, estrong file exlorer, shazam Που δεν πολυβρισκει τραγουδια... καποια αλλη πολυ must εφαρμογη??????

1. Ρυθμίσεις->Εφαρμογες->Διαχείρηση Εφαρμογών

2. Ναι με ADB αλλά θέλει προσοχή στο τι θα σβήσεις γιατί μετά το κινητό μπορεί να μην ξεκινάει.

3. Για να τους φτιάχνει μάλλον τους χρειάζεται. Αν τους σβήσεις το πολύ πολύ να επανέλθουν.

4. Εγώ μια χαρά βάζω feeds στο Rss, δεν ξέρω γιατί δεν σου μπαίνουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω που το πηρα την τριτη απο wind στη θεσνικη ειχε την 2.2 πανω...

ερωτησουλες...

1.απο που σβηνουμε τις εφαρμογες που εχουμε εγκαταστησει στο κινητο????

2. μπορουμε να σβησουμε και τις εφαρμογες που ειχε το κινητο εργοστασιακα??? πχ αν δεν μας αρεσει το προγραμμα για να γραφεις μυνημα, μπορουμε να σβησουμε?

3. ολοι αυτοι οι φακελοι που ειχε μεσα οι καρτα sd χρειαζονται???

να τους σβησω??? και γιατι σωζει στον φακελο bookmarks ολες τις σελιδες που μπαινω στο ιντερνετ???

4. καποιο προγραμμα για rss feed που να βαζουμε οποιο site θελουμε εμεισ γιατι αyτα που εχει μεσα δεν μπορω να βαλω καποιο δικο μου.

5. εχω περασει 3g watchdog, handset sms, estrong file exlorer, shazam Που δεν πολυβρισκει τραγουδια... καποια αλλη πολυ must εφαρμογη??????

 

1.ρυθμισεις-εφαρμογες-διαχειριση εφαρμογων-ολα-επιλεγεις αυτη που θες και πατας καταργηση εγκαταστασης

2.οχι δεν μπορεις

3.ναι χρειαζονται ...σε τι σε πειραζουν δηλαδη;

4.στο δικο του προσθετεις οτι θες ..εχει επιλογη ""αναζητηση κι αλλων","προσθηκη απο url" κ.α

5.ειναι υποκειμενικο το θεμα αυτο...πχ εγω εχω προγραμμα gps,σημειωσεων,παιχνιδια,λεξικα,κ.λ.π

ψαξου λιγο και θα βρεις τι σε καλυπτει...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

...δεν εχω ακουσει και πολλους να τους παρουσιαζει καποιο προβλημα...

 

χαχαχα μόλις διάβαζα αυτό το μύνημα και συμφωνούσα με τα παραπάνω.

Εκείνη την στιγμή αρχισε να δονείται το κινητό χωρίς να υπάρχει κλίση, μύνημα, ειδοποίηση ή κατι τέλος πάντων. Το έκανα επανεκίνηση και οκ.

Έχει τύχει σε κανέναν?

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...