Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά πιο είναι το όνομα της εφαρμογής απο το market που σου επιτρέπει να αποθηκεύεις τις εφαρμογές από την μνήμη του τηλεφώνου στην κάρτα sd ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά πιο είναι το όνομα της εφαρμογής απο το market που σου επιτρέπει να αποθηκεύεις τις εφαρμογές από την μνήμη του τηλεφώνου στην κάρτα sd ευχαριστω

 

Α2SD+ λέγεται και αν είσαι root σου συνιστώ να βάλεις μια rom που το υποστηρίζει και δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα εσύ.

Leedroid 2.1 ή AuraxTSense (αν θες πειραγμένο theme).

 

Παίδες για όσους δεν θέλουν το sense αλλά θέλουν μια εξαιρετικά γρήγορη rom μπορείτε να δοκιμάσετε την SuperVillainHD.

Βασίζεται στην επίσημη HD της HTC η οποία είναι ήδη πολύ γρήγορη. Εγώ τρέχω την RCMixHD και έβγαλα 1511 marks χωρίς τον πειραγμένο kernel.

 

Βασικά.. η ΡΟΜ δεν είναι SENSE-less. Sense είανι απλά χωρίς τον launcher και είανι κάτι που πραγματικά ήθελα εδώ και καιρό εγώ γιατί μου αρέσουν όλα τα έξτρα που έχει και το σωστό link με άλλους λογαριασμούς κτλ...

 

Απλά όποιος την δοκιμάσει να ξέρεις πως είναι ROM port από το Desire HD που σημαίνει αναβαθμισμένο sense αλλά ΔΕΝ δουλεύει η κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

 

εχω αγορασει το HTC μου απο ελβετια και οταν παω να δω ταινια απο τον RockPlayer μου βγαζει τους υποτιτλους κινεζικα.

Εχω εγκαταστεισει το πακετο για να γραφω ελληνικα sms αλλα δε ξερω αν πρεπει να εγκαταστησω κανενα πακετο για ελληνικη γλωσσα.

 

γνωριζετε τπτ?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή στο 1ο post που έγραψα στο link "How to root FROYO" για πλάκα το έγραψα? :mad:

 

 

Παίδες για όσους δεν θέλουν το sense αλλά θέλουν μια εξαιρετικά γρήγορη rom μπορείτε να δοκιμάσετε την SuperVillainHD.

Βασίζεται στην επίσημη HD της HTC η οποία είναι ήδη πολύ γρήγορη. Εγώ τρέχω την RCMixHD και έβγαλα 1511 marks χωρίς τον πειραγμένο kernel.

 

Μαστορα χαλαρωσε.Νομιζα οτι ενοουσες πως να περνας froyo,οχι πως να γινεσαι root πανω σε froyo.Εγινε παρανοηση...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

 

εχω αγορασει το HTC μου απο ελβετια και οταν παω να δω ταινια απο τον RockPlayer μου βγαζει τους υποτιτλους κινεζικα.

Εχω εγκαταστεισει το πακετο για να γραφω ελληνικα sms αλλα δε ξερω αν πρεπει να εγκαταστησω κανενα πακετο για ελληνικη γλωσσα.

 

γνωριζετε τπτ?

 

ευχαριστω

 

εχει αναφερθει παλιοτερα λυση νομιζω...

κανε μια αναζητηση στο thread και θα το βρεις...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

 

εχω αγορασει το HTC μου απο ελβετια και οταν παω να δω ταινια απο τον RockPlayer μου βγαζει τους υποτιτλους κινεζικα.

Εχω εγκαταστεισει το πακετο για να γραφω ελληνικα sms αλλα δε ξερω αν πρεπει να εγκαταστησω κανενα πακετο για ελληνικη γλωσσα.

 

γνωριζετε τπτ?

 

ευχαριστω

 

θεωρητικά αν έχεις ελληνική sim στο τηλέφωνο κι από την Ουγκάντα να το έπαιρνες θα σου έβγαζε ελληνικά μόλις έβλεπε τη sim.

απλά στον rockplayer για να δείχνει ελληνικά πρέπει να του αλλάξεις την κωδικοποίηση και να βάλεις ISO-8859-7.

 

@jastonas: έχεις δίκιο για την κάμερα, ότι δεν δουλεύει, ξέχασα να το αναφέρω.

Πάντως νομίζω ότι η rom είναι sense-less αν και δεν την δοκίμασα ;) γιατί το παλικάρι που την ανέβασε λέει ότι έχει αφαιρέσει το sense.:X

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μια σύντομη ερώτηση. Ένα desire κλειδωμένο σέ δύκτιο του εξωτερικού, ξεκλειδώνοντας το με κωδικό αγορασμένο απο το νετ, στη συνέχεια θα έχω ένα φυσιολογικό desire που θα παίρνει αναβαθμίσεις google κτλ; Δηλαδή απελευθερώνεται τελείως απο το κλείδωμα του ή είναι σαν να είναι πειραγμένα παράθυρα και πρέπει να προσεχω απο updates κτλ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μια σύντομη ερώτηση. Ένα desire κλειδωμένο σέ δύκτιο του εξωτερικού, ξεκλειδώνοντας το με κωδικό αγορασμένο απο το νετ, στη συνέχεια θα έχω ένα φυσιολογικό desire που θα παίρνει αναβαθμίσεις google κτλ; Δηλαδή απελευθερώνεται τελείως απο το κλείδωμα του ή είναι σαν να είναι πειραγμένα παράθυρα και πρέπει να προσεχω απο updates κτλ;

 

Απλά δεν σου βγάζει updates...

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις πως μπορω να κανω διαφανο το widget:

"ελεγχος τροφοδοσιας"...;:rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια...

 

Ξαφνικα σταματησαν να λειτουργουν τα πλαϊνα πληκτρα της αυξομειωσης φωνης...Προβλημα hardware ??:mad::mad::mad::mad:

 

Μονο σε μενα συμβαινει αυτο ?????

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μονο σε μενα συμβαινει αυτο ?????

φιλε μου εμενα δεν μου εχει παρουσιαστει καποιο προβλημα ποτε...του εκανες καμια επανεκκινηση...;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εμενα δεν μου εχει παρουσιαστει καποιο προβλημα ποτε...του εκανες καμια επανεκκινηση...;

 

Εκανα πολλες επανεκινησεις αλλα τιποτα φιλε μου !!!! Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μονο σε μενα συμβαινει αυτο ?????

 

Ποιά ρομ φοράς; Εμένα μου το έκανε στις αρχές με τη LeeDroid. Μόλις άλλαξα ρομ το πρόβλημα δεν ξαναπαρουσιάστηκε.

Link to comment
Share on other sites

Ποιά ρομ φοράς; Εμένα μου το έκανε στις αρχές με τη LeeDroid. Μόλις άλλαξα ρομ το πρόβλημα δεν ξαναπαρουσιάστηκε.

 

Εχω την γνησια αναβαθμισμενη σε 2.2

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρηγγειλα μια μπαταρια 3000 mΑh απο το ebay για το desire μου.

Μπαταρια συν καπακι 17ευρω

Για να δουμε τι θα δουμε......

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρηγγειλα μια μπαταρια 3000 mΑh απο το ebay για το desire μου.

Μπαταρια συν καπακι 17ευρω

Για να δουμε τι θα δουμε......

 

Πότε παραλαμβάνεις φίλε?Ηθελα κι εγώ να παραγγείλω αλλα φοβάμαι λίγο για την αξιοπιστία της.. :(

Link to comment
Share on other sites

Βασικά.. η ΡΟΜ δεν είναι SENSE-less. Sense είανι απλά χωρίς τον launcher και είανι κάτι που πραγματικά ήθελα εδώ και καιρό εγώ γιατί μου αρέσουν όλα τα έξτρα που έχει και το σωστό link με άλλους λογαριασμούς κτλ...

 

Απλά όποιος την δοκιμάσει να ξέρεις πως είναι ROM port από το Desire HD που σημαίνει αναβαθμισμένο sense αλλά ΔΕΝ δουλεύει η κάμερα.

 

Ναι, είναι ιδανικό αυτό. Να έχει τις εφαρμογές του sense, αλλά όχι τον Launcher. Βασικά έχω την εντύπωση πως είναι ακριβώς το ίδιο με το παλιό sense, να βάλεις μια sense rom και να διακόψεις το rosie απο την εκκίνηση.

Αλλά, στο νέο sense HD, αν αφαιρέσεις τον launcher και τον κόψεις απο το startup, θα ισχύει το fastbooting και το task switcher της htc;

Link to comment
Share on other sites

θεωρητικά αν έχεις ελληνική sim στο τηλέφωνο κι από την Ουγκάντα να το έπαιρνες θα σου έβγαζε ελληνικά μόλις έβλεπε τη sim.

απλά στον rockplayer για να δείχνει ελληνικά πρέπει να του αλλάξεις την κωδικοποίηση και να βάλεις ISO-8859-7.

 

Δεν ξέρω αν ξαναεχει ειπωθεί εδώ... αλλά ήξερες τέτοιο πράγμα και δεν το έλεγες; Ευχαριστώ για την πληροφορία :)

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρηγγειλα μια μπαταρια 3000 mΑh απο το ebay για το desire μου.

Μπαταρια συν καπακι 17ευρω

Για να δουμε τι θα δουμε......

 

Τα πραγματικα ποσα ειναι ομως;Σιγουρα οχι 3000.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι ιδανικό αυτό. Να έχει τις εφαρμογές του sense, αλλά όχι τον Launcher. Βασικά έχω την εντύπωση πως είναι ακριβώς το ίδιο με το παλιό sense, να βάλεις μια sense rom και να διακόψεις το rosie απο την εκκίνηση.

Αλλά, στο νέο sense HD, αν αφαιρέσεις τον launcher και τον κόψεις απο το startup, θα ισχύει το fastbooting και το task switcher της htc;

 

Ναι δουλεύουν όλα καλά. Την δούλεψα μισή μέρα και είναι οκ αλλά 2 λόγοι με αποτρέψανε από το να την κρατήσω: α) Δεν δουλεύει η κάμερα β) και κυριότερο, δεν δουλεύει το swype. Παιδιά, θα το ξαναδιαφημίσω...

Αν μάθετε να χρησιμοποιείτε το swype θα πάθετε πλάκα. Θα πάθετε εξάρτιση :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Για το swype θα συμφωνήσω και εγώ. Ήμουν σκεπτικός την πρώτη φορά που τo έβαλα αλλά μετά από λίγη χρήση που το έμαθα ήθελα συνέχεια να στέλνω μηνύματα και mail για να το χρησιμοποιώ ;)

Δοκιμάστε το για λίγο και θα καταλάβετε. Μόνο του αρνητικό το μέγεθος.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ξαναεχει ειπωθεί εδώ... αλλά ήξερες τέτοιο πράγμα και δεν το έλεγες; Ευχαριστώ για την πληροφορία :)

 

Καλά πλάκα μου κάνεις? :p Εδώ το διάβασα, πριν 2-3 μήνες:X είχε αναφερθεί:!:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Για το swype θα συμφωνήσω και εγώ. Ήμουν σκεπτικός την πρώτη φορά που τo έβαλα αλλά μετά από λίγη χρήση που το έμαθα ήθελα συνέχεια να στέλνω μηνύματα και mail για να το χρησιμοποιώ ;)

Δοκιμάστε το για λίγο και θα καταλάβετε. Μόνο του αρνητικό το μέγεθος.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Πού το βρίσκουμε το swype;

Στο market δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...