Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είσαι σίγουρος ότι έβγαλες το HTC Sync αφήνοντας τον driver και ότι εγκατέστησες τον driver για το HBOOT?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ω yes..Είναι όλα κανονικά..Ερώτηση επειδή δεν αναφέρεται κάπου..Όταν εγκαθιστώ τον οδηγό για το HBOOT κλπ κλπ και πάω να ξεκινήσω το rooting, το κινητό το ανάβω κανονικά για να το ανιχνεύσει το πρόγραμμα ή το αφήνω όπως είναι στο hboot menu?

 

EDIT: OK το κατέφερα :)

Edited by gregorisvas
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να σας ενημερώσω ότι στο δικό μου Desire, Η αυτονομία αυξήθηκε αξιοσημείωτα αφού άλλαξα φορτιστή... Πριν χρησιμοποιούσα τον εργοστασιακό αλλά τον άλλαξα με έναν της Nokia (AC-6E) και τώρα βλέπω πως η αυτονομία έχει βελτιωθεί αρκετά. Βέβαια ο συγκεκριμένος είναι τύπου "travel charger" αλλά κάνει καλύτερη δουλειά και φορτίζει το κινητό όπως πρέπει. Απλώς να το ξέρετε και να το τσεκάρετε...;)
Link to comment
Share on other sites

Τι έφταιγε τελικά?

 

Έπρεπε τελικά να ανοίξω κανονικά το κινητό για να συνδεθεί με το πρόγραμμα και μετά έμπαινε μόνο του στο hboot.. :grin:

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να σας ενημερώσω ότι στο δικό μου Desire, Η αυτονομία αυξήθηκε αξιοσημείωτα αφού άλλαξα φορτιστή... Πριν χρησιμοποιούσα τον εργοστασιακό αλλά τον άλλαξα με έναν της Nokia (AC-6E) και τώρα βλέπω πως η αυτονομία έχει βελτιωθεί αρκετά. Βέβαια ο συγκεκριμένος είναι τύπου "travel charger" αλλά κάνει καλύτερη δουλειά και φορτίζει το κινητό όπως πρέπει. Απλώς να το ξέρετε και να το τσεκάρετε...;)

 

Τι σχεση εχει η αυτονομια με τον φορτιστη :blink:

:)
Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα έχει ξαναπαντηθεί αλλα άλλος λέει ναί άλλος λέει όχι..Όταν κάνουμε root τη συσκευή χάνουμε το δικαίωμα για ΟΤΑ updates?
Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα έχει ξαναπαντηθεί αλλα άλλος λέει ναί άλλος λέει όχι..Όταν κάνουμε root τη συσκευή χάνουμε το δικαίωμα για ΟΤΑ updates?

 

μόνο με root δεν χάνεις το OTA, αλλά αν κάνει OTA update τότε χάνεις το root.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Τι σχεση εχει η αυτονομια με τον φορτιστη :blink:
Έχει τη σχέση που προανέφερα :rolleyes: Όταν με τον φορτιστή της HTC μου έδειχνε 100% φόρτιση, μέσα σε λίγα λεπτά χρήσης έπεφτε στο 90% και ακόμη πιο χαμηλά. Με το που άλλαξα φορτιστή, η πτώση της αυτονομίας είναι πιο ομαλή. Το είχα διαπιστώσει ήδη από την αρχή όταν είχα κι ένα Wave και χρησιμοποιούσα τον φορτιστή του. Αυτά είναι η δική μου εντύπωση και την καταθέτω :)
Link to comment
Share on other sites

μόνο με root δεν χάνεις το OTA, αλλά αν κάνει OTA update τότε χάνεις το root.

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε :) Σκεφτόμουν μπάς και περάσω καμια custom αλλα δεν ξέρω..Ψάχνω ψάχνω να βρώ καμια καλή :P

Link to comment
Share on other sites

παιδιά άσχετο αλλά ξέρουμε αν θα μειωθεί καθόλου η τιμή του desire τώρα που θα κυκλοφορήσει το desire hd;;είναι το πρώτο android μου αλλά ψάχνομαι γενικότερα!άμα υπάρχει και κανένα μεταχειρισμένο από αθήνα στείλτε μου ένα pm!με ενδιαφέρει!
Link to comment
Share on other sites

Έχει τη σχέση που προανέφερα :rolleyes: Όταν με τον φορτιστή της HTC μου έδειχνε 100% φόρτιση, μέσα σε λίγα λεπτά χρήσης έπεφτε στο 90% και ακόμη πιο χαμηλά. Με το που άλλαξα φορτιστή, η πτώση της αυτονομίας είναι πιο ομαλή. Το είχα διαπιστώσει ήδη από την αρχή όταν είχα κι ένα Wave και χρησιμοποιούσα τον φορτιστή του. Αυτά είναι η δική μου εντύπωση και την καταθέτω :)

Πεφτει στο 90% γιατι ετσι λειτουργει το κινητο, νομιζω δεν εχει καποια σχεση, αν αφησεις ολο το βραδυ το κινητο στην πριζα θα φτασει 100% αλλα απο εκει και περα αρχιζει και ξεφορτιζει μεχρι το 90%, αρα με το που το βγαλεις..πεφτει γρηγορα. εχει ξανα παρατηρηθει.

στην OpenDesire που χρησιμοποιω, αυτο το εχει εξαλειψει ο developer. αναβει μεν πρασινο μολις παει 90% αλλα το εικονιδιο δειχνει οτι φορτιζει και αν φτασει 100% μενει εκει οσες ωρες και να το αφησεις(απο οτι εχω δει τα βραδυα)

κοιταξε το κι αυτο ;)

 

 

επισης να πω οτι πλεον και το δικο μου desire ειναι S-OFF. μεχρι να τελειωσει ειχαν ιδρωσει τα χερια μου αλλα ολα καλα, 3-4' πηρε.

opendesire 4.0.30 ειχα και hboot 0.75.

φλασαρα και την amonra recovery.

Link to comment
Share on other sites

Ναι όμως με την αλλαγή φορτιστή, όπως προανέφερα η πτώση είναι πιο ομαλή. Το ποσοστό φόρτισης το βλέπω από σχετικά widgets κι όχι από την ένδειξη τoυ πράσινου led. Εγώ έχω τη νέα LeeDroid με ΗΒΟΟΤ 0.75 και είμαι πολύ ικανοποιημένος :happy:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα....σημερα μου εριξε ενα φιλαρακι μου το desire απο το τραπεζακι της καφετεριας και επεσε με την οθονη κατω.......:cry::cry::cry::cry:

κι ομως ΔΕΝ επαθε τιποτα απολυτως!!!!!!!

ουτε γρατζουνια ουτε τιποτα........:):):)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Έζησες μέχρι να το σηκώσεις να δεις τι έπαθε; Η htc για μένα είναι η πιο αξιόπιστη εταιρεία κατασκευής κινητών. Η ποιότητα κατασκευής των είναι απίστευτη. Ειδικά του desire μας...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου είρθε η ειδοποίηση για κατέβασμα του αρχείου που θα έκανε update se 2.2. την έκδοση του λογισμικού.

Την κατέβασα αλλά όταν πήγα να την εγκαταστήσω μου έβγαλε μύνημα οτι δεν χωράει στην κάρτα και πρεπει να σβήσω προγράμματα.

Τέλος πάντων εχω σβήσει κάποια πράγματα αλλά δεν βρίσκω την εφαρμογή που θα κάνει την αναβάθμηση.

Πως μπορώ να την ξανακατεβάσω?

Link to comment
Share on other sites

Λογικά άμα πάς Ρυθμίσεις->Σχετικά με το τηλέφωνο->Ενημερώσεις λογισμικού Συστήματος και κάνεις έλεγχο θα στο ξανακατεβάσει.. :)
Link to comment
Share on other sites

Λογικά άμα πάς Ρυθμίσεις->Σχετικά με το τηλέφωνο->Ενημερώσεις λογισμικού Συστήματος και κάνεις έλεγχο θα στο ξανακατεβάσει.. :)

 

Σ' ευχαριστώ!!! :)

Link to comment
Share on other sites

hraklhs57,χθες μου επεσε και εμενα,μπας και ησουν και εσυ εκει?:P Ομολογω οτι προσεχω πολυ τα κινητα μου και δεν μου πεφτουν συχνα!!Αλλα μετα απο αυπνια και πολλα μαθηματα,μου επεσε χωρις να το παρω χαπαρι το πως.... και το βλεπω κατω να χτυπιετε τρεις φορες και απο τις δυο μεριες....Ομολογω ετρεμα λιγο,αλλα οταν το σηκωσα και το εβγαλα εξω απο την συνηθισμενη θηκουλα με το android απεξω(pouch),δεν ειχε παθει τιποτα!!!Παραξενευτηκα γιατι δεν το περιμενα απο την συγκεκριμενη να κανει τοσο δουλεια και χαρηκα ταυτοχρονα!!!Αλλα δεν θελω να την ξαναδοκιμασω :P !!!
Link to comment
Share on other sites

Τι σχεση εχει η αυτονομια με τον φορτιστη :blink:

 

ΈΧω παρατηρήσει κάτι παρόμοιο σε ένα παλιό nokia. Με τον φορτιστή του, ήθελε 3 ώρες φόρτιση και παρατηρούσα ότι ξεφόρτιζε πιό γρήγορα ενώ με travel charger φόρτιζε σε μισή ώρα και κράταγε περισσότερο..

 

Και στο iPhone "ίσως" το είχα παρατηρήσει. Πάντως το συζήταγα και με φίλο πως όταν το φορτίζουμε από usb, περισσότερη ώρα φόρτισης, λιγότερη αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου παιδια...

 

την Πεμπτη παραγγελνω απο expansys το htc desire.Το ερωτημα μου ειναι οτι γραφει αγγλικη εκδοση καθως και οτι εχει την eclair 2.1

 

Θα εχω καποιο προβλημα με την εκδοση αυτη;υποστηριζει ελληνικα;

θα μπορω να το αναβαθμισω στην 2.2 ευκολα;

Link to comment
Share on other sites

hraklhs57,χθες μου επεσε και εμενα,μπας και ησουν και εσυ εκει?:P Ομολογω οτι προσεχω πολυ τα κινητα μου και δεν μου πεφτουν συχνα!!Αλλα μετα απο αυπνια και πολλα μαθηματα,μου επεσε χωρις να το παρω χαπαρι το πως.... και το βλεπω κατω να χτυπιετε τρεις φορες και απο τις δυο μεριες....Ομολογω ετρεμα λιγο,αλλα οταν το σηκωσα και το εβγαλα εξω απο την συνηθισμενη θηκουλα με το android απεξω(pouch),δεν ειχε παθει τιποτα!!!Παραξενευτηκα γιατι δεν το περιμενα απο την συγκεκριμενη να κανει τοσο δουλεια και χαρηκα ταυτοχρονα!!!Αλλα δεν θελω να την ξαναδοκιμασω :P !!!

βασικα εγω ειπα στον φιλο μου να το σηκωσει ο οποιος το ειχε ριξει και πραγματικα δεν ηθελα να το κοιταξω...λεω τι θα αντικρισω τωρα;

αλλωστε ειχε πεσει χωρις την θηκη...και το κοιταω και λεω δεν μπορει να μην επαθε απολυτως τιποτα αφου επεσε με την οθονη....γυρνωντας μετα σπιτι στο φως το παρατηρουσα κανενα δεκαλεπτο γιατι ημουν εκπληκτος....αλλα ουτε σημαδακι δεν εχει!!!!!!

και δεν του εχω ουτε προστατευτικο οθονης.....

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Προβληματακι.στο μαρκετ υπαρχει το accuweather σαν προγραμμα και 3 accuweather σαν widget

Κατεβασα και τα 3 λοιπον (οχι ταυτοχρονα βεβαια) και παρουσιαζεται το ιδιο προβλημα

Και τα 3 οταν τα βαζω σαν widget στην οθονη,μου κρασαρουν την στιγμη που παταω το κουμπι για να βρει την τοποθεσια

Το accuweather σαν προγραμμα απο την αλλη ομως,λειτουργει μια χαρα.Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Από τις 14/9 που άφησα το κινητό στον Γερμανο στην Κηφισιά, ακόμα είναι για επισκευή στην HTC. Μου είχαν πει 15 εργάσιμες, αλλά ούτε αυτό το τηρούν. Σήμερα που ζήτησα κάποιο τηλέφωνο για το service της HTC, μου έδωσαν της ACE Hellas, όπου και απαντά τηλεφωνητής.

Έχω αρχίσει να εκνευρίζομαι αφάνταστα...

 

Να υπενθυμίσω ότι το πρόβλημα ήταν με τις συνεχείς επανεκκινήσεις του κινητού, αν και κάποιος άλλος αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα ας ρίξει μια ματια στο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=676402&page=53 . Φαίνετα ότι όσα κινητά έχουν serial number πρότερο του ΗΤ07, μπορεί να το εμφανίσουν.

Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω ότι το πρόβλημα ήταν με τις συνεχείς επανεκκινήσεις του κινητού, αν και κάποιος άλλος αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα ας ρίξει μια ματια στο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=676402&page=53 . Φαίνετα ότι όσα κινητά έχουν serial number πρότερο του ΗΤ07, μπορεί να το εμφανίσουν.

 

Στο xda λέει από 03 έως 07. Εγώ με 03 δεν έχω reboots με κανονικό kernel, αλλά με havs ή/και overclocking λυγίζει αμέσως!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...