Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν το αγοράσω από vodafone έχει κάποια διαφορά;

 

Όχι, η Vodafone δεν έχει κάνει brand το κινητό, δεν το έχει πειράξει δηλαδή. Παίρνεις σκέτη συσκευή.

Όπως και να 'χει όμως μπορείς να την παρεις ενα τηλ και να ρωτήσεις.

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To Google Navigation υπαρχει μεσα στους χαρτες, αλλα δεν ειναι ενεργοποιημενο για την Ελλαδα ακομη. Μπορεις να κατεβασεις την "πειραγμενη εκδοση" του Brut.all και θα σου παιζει κανονικα. ψαξε στο ιντερνετ για Google Maps Brut και θα το βρεις. Νομιζω το δινει μεσα απο την σελιδα xda developers.

:cool:

 

 

 

Αν εχεις δωρεαν ΜΒ στο κινητο σου, εστω και 200ΜΒ, το Google Maps Navigation ειναι πολυ καλη λυση. ;)

εχω 120 απο cosmote.δεν υπαρχει κανενα gps χωρισ χρηση ιντερνετ το χρειαζομαι για την δουλεια μου

Link to comment
Share on other sites

Αν το αγοράσω από vodafone έχει κάποια διαφορά;

Ούτε στη Vodafone υπάρχει, τουλάχιστον στη σελίδα τους. Μάλλον περιμένουν τα καινούρια desire με slcd.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

igo motonav που δεχεται τους χαρτες απο το igo 8.3 των wm,sygic,navigon

χαρτεσ απο που μπορω να κατεβασω για αυτο το προγραμμα εχει μονο της ουγγαριασ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Έχω μια απορία. Αναβαθμίζοντας σε froyo, πίστευα ότι η υποστήριξη του flash, θα γινόταν χωρίς κάποιες άλλες ενέργειες από την πλευρά μου. Όμως μπαίνοντας σε sites με αντίστοιχο περιεχόμενο, μου βγαίνει σχετικό μήνυμα ότι δεν το έχω εγκατεστημένο. Επίσης στο market δεν μου βγάζει κάτι όταν κάνω αναζήτηση. Έχω καταλάβει κάτι λάθος ή είναι κάτι που δεν κάνω σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Έχω μια απορία. Αναβαθμίζοντας σε froyo, πίστευα ότι η υποστήριξη του flash, θα γινόταν χωρίς κάποιες άλλες ενέργειες από την πλευρά μου. Όμως μπαίνοντας σε sites με αντίστοιχο περιεχόμενο, μου βγαίνει σχετικό μήνυμα ότι δεν το έχω εγκατεστημένο. Επίσης στο market δεν μου βγάζει κάτι όταν κάνω αναζήτηση. Έχω καταλάβει κάτι λάθος ή είναι κάτι που δεν κάνω σωστά;

 

Πηγαινε μεσα απο τις ρυθμισεις του browser, και ρυθμισε εκει που λεει επεκτασεις, βαλτο στο Παντα. To flash εννοει με την λεξη επεκτασεις

Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κατεβασα το crome to phone αλλα δεν πολυ καταλαβα τι κανει. χρησημοποιω crome αλλα δεν βλεπω κατι....

αλλη ερωτηση.

ειχα 2.1 και ειμαι απο τους τυχερουσ που μου την εκενα αμεσως. δλδ 3 η ωρα την κυριακη το πηρα χαμπαρι οτι ξεκινησε 3 και 10 ηταν στο κινητο μου... επειδη θελω να ξανακανω ενα καλο φορματ αποτην αρχη και να ξαναβαλω τις εφαρμογες απο την αρχη, εαν κανω hard reset θα γυρισει στη 2.1 η θα ξεκινησει απο τη 2.2???

μπορει καποιος να μου πει τι αρχεια ειχε η sd οταν ανοιξαμε το κινητο πρωτη φορα? τους φακελουσ και τους υποφακελους.

να κανω hard reset η επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων?

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες ξαφνικα εχασα το 3g.. Ειμαι με opendesire 3.1 εδω και μια εβδομαδα και ολα ηταν αψογα. Παω χθες να ενεργοποιησω τα data απο το widget και δεν το ενεργοποιουσε. αλλαξα ολα τα πιθανα και απιθανα widget, ξαναπερασα τις ρυθμισεις αλλα τιποτα. Εκανα wipe και περασα cyanogenmod 6, δοκιμασα να συνδεθω, παλι τιποτα.

 

Επισης μιλησα με vodafone και δεν υπαρχει κανενα θεμα με τη συνδεση

 

Ειχε κανεις παρομοιο προβλημα?

Edited by equi
s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κατεβασα το crome to phone αλλα δεν πολυ καταλαβα τι κανει. χρησημοποιω crome αλλα δεν βλεπω κατι....

αλλη ερωτηση.

ειχα 2.1 και ειμαι απο τους τυχερουσ που μου την εκενα αμεσως. δλδ 3 η ωρα την κυριακη το πηρα χαμπαρι οτι ξεκινησε 3 και 10 ηταν στο κινητο μου... επειδη θελω να ξανακανω ενα καλο φορματ αποτην αρχη και να ξαναβαλω τις εφαρμογες απο την αρχη, εαν κανω hard reset θα γυρισει στη 2.1 η θα ξεκινησει απο τη 2.2???

 

Αν κανεις hard reset δεν θα χασεις το froyo.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες ξαφνικα εχασα το 3g.. Ειμαι με opendesire 3.1 εδω και μια εβδομαδα και ολα ηταν αψογα. Παω χθες να ενεργοποιησω τα data απο το widget και δεν το ενεργοποιουσε. αλλαξα ολα τα πιθανα και απιθανα widget, ξαναπερασα τις ρυθμισεις αλλα τιποτα. Εκανα wipe και περασα cyanogenmod 6, δοκιμασα να συνδεθω, παλι τιποτα.

 

Επισης μιλησα με vodafone και δεν υπαρχει κανενα θεμα με τη συνδεση

 

Ειχε κανεις παρομοιο προβλημα?

 

Συνεχιζω με hard reset και δοκιμη με καρτα cosmote και επισης δεν βλεπω 3g. Δοκιμη και με αφαιρεση της sd και παλι τα ιδια. :cry:

 

Η συσκευη ειναι απο vnp αλλα ειναι εισαγωγης.. Να επικοινωνησω μαζι τους η με htc hellas?

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Συνεχιζω με hard reset και δοκιμη με καρτα cosmote και επισης δεν βλεπω 3g. Δοκιμη και με αφαιρεση της sd και παλι τα ιδια. :cry:

 

Η συσκευη ειναι απο vnp αλλα ειναι εισαγωγης.. Να επικοινωνησω μαζι τους η με htc hellas?

 

Αν η συσκευη ειναι εισαγωγη απο vnp δεν θα σε καλυψει η htc hellas.Ετσι μου ειχαν πει οταν ρωτησα εγω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αν η συσκευη ειναι εισαγωγη απο vnp δεν θα σε καλυψει η htc hellas.Ετσι μου ειχαν πει οταν ρωτησα εγω.

Σε τι δεν θα σε καλύψουν; :wacko:

Η Ace Hellas έχει αναλάβει το hardware κομμάτι των συσκευών της HTC και είναι υποχρεωμένη να επισκευάσει οποιαδήποτε ευρωπαική συσκευή καταλείξει στα γραφεία της

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κατεβασα το crome to phone αλλα δεν πολυ καταλαβα τι κανει. χρησημοποιω crome αλλα δεν βλεπω κατι....

αλλη ερωτηση.

ειχα 2.1 και ειμαι απο τους τυχερουσ που μου την εκενα αμεσως. δλδ 3 η ωρα την κυριακη το πηρα χαμπαρι οτι ξεκινησε 3 και 10 ηταν στο κινητο μου... επειδη θελω να ξανακανω ενα καλο φορματ αποτην αρχη και να ξαναβαλω τις εφαρμογες απο την αρχη, εαν κανω hard reset θα γυρισει στη 2.1 η θα ξεκινησει απο τη 2.2???

μπορει καποιος να μου πει τι αρχεια ειχε η sd οταν ανοιξαμε το κινητο πρωτη φορα? τους φακελουσ και τους υποφακελους.

να κανω hard reset η επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων?

 

Πρέπει να κατεβάσεις ένα add-on είτε για Chrome είτε για FireFox με το ίδιο όνομα. Αυτό θα σου προσθέσει ένα κουμπί στον browser το οποίο με το που το πατάς στέλνει απευθείας ότι βλέπεις στο κινητό. Είτε αυτό είναι site, βίντεο χάρτης με οδηγίες πλοήγησης ή ότι άλλο μπορείς να φανταστείς.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος έχει αγοράσει καμία καλή θήκη για το κινητό από το κέντρο της Αθήνας, ας μας το πει γιατί δεν έχω βρει να την αγοράσω άμεσα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει τρόπος να ρυθμίσεις πόσες μέρες θα σου δείχνει το ημερολόγιο της HTC? Έχω το compact widget και ενώ σήμερα έχω ολοήμερο γενέθλια τα οποία μέχρι χθες έδειχνε, σήμερα λέει χωρίς συμβάντα!

 

HTC Desire/Tapatalk

 

Έχω πάρει μια Buggati από e-click. Εγώ την πήρα μέσω Internet αλλά μπορείς να δεις αν σε βολεύει η διεύθυνσή τους.

 

HTC Desire/Tapatalk

Edited by Nikos_s3

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει μια Buggati από e-click. Εγώ την πήρα μέσω Internet αλλά μπορείς να δεις αν σε βολεύει η διεύθυνσή τους.

 

HTC Desire/Tapatalk

 

Θα το ψάξω. Σ' ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει τρόπος να ρυθμίσεις πόσες μέρες θα σου δείχνει το ημερολόγιο της HTC? Έχω το compact widget και ενώ σήμερα έχω ολοήμερο γενέθλια τα οποία μέχρι χθες έδειχνε, σήμερα λέει χωρίς συμβάντα!

 

HTC Desire/Tapatalk

 

Έχω πάρει μια Buggati από e-click. Εγώ την πήρα μέσω Internet αλλά μπορείς να δεις αν σε βολεύει η διεύθυνσή τους.

 

HTC Desire/Tapatalk

 

Δοκίμασε το "Smooth Calendar" widget να δεις αν θα σου κάνει το ίδιο.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Σε τι δεν θα σε καλύψουν; :wacko:

Η Ace Hellas έχει αναλάβει το hardware κομμάτι των συσκευών της HTC και είναι υποχρεωμένη να επισκευάσει οποιαδήποτε ευρωπαική συσκευή καταλείξει στα γραφεία της

 

Εμενα μου ειπαν οτι συσκευες που ειναι για εκτος ελλαδας τις καλυπτουν εντος εγγυησης δωρεαν μονο αν η αποδειξη αγορας ειναι απο την χωρα για την οποια προοριζονταν.Συμφωνω οτι δεν ειναι σωστο αυτο αλλα....

 

Παρε τηλ και ρωτα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το "Smooth Calendar" widget να δεις αν θα σου κάνει το ίδιο.

 

Thanks! Για κανονικό calendar έχω το Pure που έχει συνεργασία και με Astrid για Tasks, το smooth το είχα δοκιμάσει (και μάλλον θα το ξαναδοκιμάσω!) αλλά έλεγα αν έχει το μαμίσιο ρυθμίσεις γιατί είναι λίγο βλακώδης η συμπεριφορά του!!

 

Edit:Το ξαναέβαλα και όχι, δεν το κάνει με το Smooth, γιατί εκεί σου έχει επιλογή να δείχνει τα events καθ'όλη τη διάρκειά τους..

Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...