Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες να ξεκαθαρισουμε κατι, γιατι ετσι οπως τα γραφεται μπερδευεται ο κοσμος και οσο να πεις για καποιους που δεν το εχουν φοβουνται να προβουν σε αγορα, κατι που δεν ισχυει. κατ αρχας εχω το deisre και η γυναικα μου εχει το 3gs.οποτε νομιζω οτι εμαι σε θεση να κανω ατυπες συγκρισεις στο μυαλο μου...λοιπον εχουμε και λεμε:

οτι αφορα τις συσκευες τεχνολογιας το πρωτο που κανουμε ειναι να τα διαχωρισουμε στα 2. ενα σε hardware και ενα σε software...οποτε μην τα συχγαιουμε...αλλλο το ενα αλλο το αλλο. αν ας πουμε δεν δουλευει το ραδιο μετα τη κληση, εχει να κανει με το android οτι θελει βελτιωση στα σημεια. δλδ αν παρουυμε και αλλο ανδροιδ αλλης εταιριας που εχει ραδιο θα κανει το ιδιο...αρα ειναι μ@#@$# της google. αν ομως εχουμε 2 καμερες αντι για μια τοτε ασχολουμαστε με το κινητο και το πως ειναι φτιαγμενοοοοοοο(ποιοτητα βαρος δυνατοτητα gps sensor, μπαταρια,κλπ)

συνεπως με αυτο το τοσο απλο παραδειγμα, θελω να πω οτι ο κοσμος παρασυρεται σε αποψεις οι οποιες ειναι λανθασμενες. ειμαι της αποψης οτι καλο ειναι να υπαρχει στην αγορα πολυ ανδροιδ για να ειμαστε ικανοποιημενοι ολοι με περισοοτερες δυνατοτητες...οσοι πιο πολλοι, τοσο πιο πολλεσ απαιτησεις, και κατεπεκατηση ακουγομαστε και μασ κανουν χατηρια, και μενουμε ικανοποιημενοι....

 

υγ1. δεν εχω με κανενα τπτ και συγνωμη αν με τα λογια μου προσβαλλω εδω οποιονδηποτε...

υγ2 τι να το κανεις αμα σουδωσουν φερραρι και εσυ την οδηγας με τακουνια και δεν ξερεις απο που αλλαζουν οι ταχυτητες....

Edited by re33m
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το πουλαω η αληθεια ειναι.αλλα ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ μην θεωρηθει για αυτους που δεν το εχουν οτι εχει αλλο προβλημα το κινητο.ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΓΡΗΓΟΡΟ απλως το πουλαω κ για προσωπικους λογους και οχι για την ποιοτητα ή τα χαρακτηριστικά του...ασε που το συγκεκριμενο προβλημα οπως και καποια αλλα προβληματα με το ραδιοφωνο διαβαζα σε 2 τουλαχιστον forum χτες ολοκληρο το βραδυ..περιμενουν βεβαια update για να λυθει..δεν τα βγαζω κ απτο μυαλο μου..πχ androidforums.com/htc-desire/63571-fm-radio-problem.html

οσο για το κινητο με 700Ε...και με τα κλειδωμενα bluetooth και και και...ολοι καταλαβαινουμε τι εννοουμε.

 

απλως ξεκινησα την ΚΙΝΗΤΗ καριερα μου απο ενα startac 130 και εχουν περασει τουλαχιστον 30 τηλεφωνα σε 13 περιπου χρονια...σημερα καποια πραγματα οπως κ να το κανουμε θα επρεπε να θεωρουνται δεδομενα...τωρα τι να πω..βγηκαν και 3 ασπρες τριχες στα μαλλια..καταλαβαινετε...(!)

 

 

οπως επίσης το link δεν έχει καμία σχέση με το πρόβλημα που αναφέρεις! Αν υπήρχε το παραμικρό πρόβλημα προφανώς θα το είχαμε αναφέρει πολλοι περισσότεροι και πολύ καιρό πριν.

Το ότι τσεκάραμε τα κινητά μας και αναφέραμε αρνητικά, θα πρέπει να σε κάνει να ψιλιαστείς πως το Desire δεν έχει καποιο πρόβλημα (όλοι το ίδιο software φοράμε), οπότε μάλλον το δικό σου κομμάτι έχει πρόβλημα και θα πρέπει να αποτανθείς στο σέρβις προτού το φορτώσεις σε άλλον.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να το διάβασα σε αάλλο forum αλλά εντάξει δεν χρειάζεται να ανεβάζουμε τόνους..κ λάθος να κάνω δεν έγινε κ τίποτα.άλλωστε εγω πρώτος είπα ότι το κινητό είναι καταπληκτικό.ένα πρόβλημα πρόβλημα δεν σημαίνει ότι το χαντακώνουμε κιόλας το τηλέφωνο!από εκει κ πέρα σε αυτό το έστω λανθασμένο link αναφέρονται κι αλλά θέματα με το ραδιόφωνο-αυτα πρέπει να τα παραβλέψουμε δηλαδή? Το μόνο παρήγορο είναι ότι μπορεί να διορθωθεί με αναβάθμιση..
Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω μια ερωτησουλα...το κινητο το ξερω οτι ειναι αρκετα γρηγορο...στα multimedia ομως π.χ φωτογραφιες,μουσικη ειναι αμεσα ανταποκρισιμο...;;;χθες που το δουλεψα λιγο σε ενα καταστημα σαν να ψιλοκολλουσε λιγο...λιγο ομως..μηπως επειδη τα φορτωνει απο την καρτα μνημης;;;

την παρασκευη θα το εχω επιτελους στα χερια μου κατοπιν παραγγελιας...:):):):)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω μια ερωτησουλα...το κινητο το ξερω οτι ειναι αρκετα γρηγορο...στα multimedia ομως π.χ φωτογραφιες,μουσικη ειναι αμεσα ανταποκρισιμο...;;;χθες που το δουλεψα λιγο σε ενα καταστημα σαν να ψιλοκολλουσε λιγο...λιγο ομως..μηπως επειδη τα φορτωνει απο την καρτα μνημης;;;

την παρασκευη θα το εχω επιτελους στα χερια μου κατοπιν παραγγελιας...:):):):)

 

Ηρακλή και εγώ πολύ καινούριος στο desire και το λατρεύω. Έρχομαι από 3gs που ήταν πολύ γρήγορο, αλλά μιλάμε για διαφορετικά πράγματα. Το ένα έχει 5 οθόνες με shortcuts και το άλλο έχει 7 οθόνες με shortcuts, email, faceboook, favorites widgets τα οποία δουλεύουν άρα λογικά να χάνει κανά frame που και που αλλά γενικά δεν θα έλεγα ότι κολλάει.

Link to comment
Share on other sites

YiannisF

3) Έχετε υπόψη σας κάποια εφαρμογή που να μετράει το χρόνο ομιλίας (εισερχόμενα και εξερχόμενα), καθώς και τον αριθμό μηνυμάτων ανά μήνα;

4) Και τέλος, υπάρχει κάποια εφαρμογή που να σε ειδοποιεί για τα γενέθλια που είναι αποθηκευμένα στα contacts ή που να τα περνάει στο ημερολόγιο;

 

3: Εμένα με έχει βολέψει η εφαρμογή Stats.

4: Για γενέθλια στο ημερολόγιο δες το παρακάτω link. Post 4

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=22872

 

Φίλε Ekotas, άψογες και οι δύο λύσεις που μου πρότεινες! Thanks!!!

 

Για τα άλλα 2 θέματα που ρωτούσα, ξέρει κανείς κάτι;

 

1) Υπάρχει τρόπος να έχω αγγλική γλώσσα στο λειτουργικό με ελληνική στο πληκτρολόγιο και να μπορώ πρώτον να στείλω SMS 160 χαρακτήρων και δεύτερον να έχω αντιστοίχηση για τα ελληνικά ονόματα που έχω στον κατάλογο όταν αρχίζω να πληκτρολογώ τους χαρακτήρες στο τηλέφωνο;

2) Γίνεται κάπως να κάνω share την σύνδεση Internet του υπολογιστή προς το τηλέφωνο με σύνδεση USB;

Link to comment
Share on other sites

Ηρακλή και εγώ πολύ καινούριος στο desire και το λατρεύω. Έρχομαι από 3gs που ήταν πολύ γρήγορο, αλλά μιλάμε για διαφορετικά πράγματα. Το ένα έχει 5 οθόνες με shortcuts και το άλλο έχει 7 οθόνες με shortcuts, email, faceboook, favorites widgets τα οποία δουλεύουν άρα λογικά να χάνει κανά frame που και που αλλά γενικά δεν θα έλεγα ότι κολλάει.

το τηλεφωνο σε ολα του ειναι πραγματικα γρηγορο..απλα παρατηρησα καποια μικρη καθυστερηση στην εναλλλαγη φωτογραφιων συσκεκριμενα και μονο αυτη...!!!αλλα νομιζω οτι παιζει και ρολο η καρτα μνημης...π.χ.αν ειναι ultra..κ.λ.π.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν μπορεί να κάνει φωνητική κλήση το Desire; Και πώς;

Ευχαριστώ

 

Οχι προς το παρόν. Η αναβάθμηση που αναμένεται θα προσθέσει αυτή την λειτουργία.

Link to comment
Share on other sites

@CloudNo5

FullScreenCallerID

 

@ioteri

Πόσο σίγουρο είναι αυτό? Το έχουν ανακοινώσει οτι θα λυθεί το πρόβλημα της φωνητικής κλήσης?

Link to comment
Share on other sites

@CloudNo5

FullScreenCallerID

 

 

Θελει root συσκευη αυτο ? Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Θελει root συσκευη αυτο ? Ευχαριστω.

Υπάρχει στο Market free, άρα μπορείς να το κατεβάσεις χωρίς να έχεις κάνει root.

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στο Market free, άρα μπορείς να το κατεβάσεις χωρίς να έχεις κάνει root.

 

Ναι το βρηκα ευχαριστω αλλα δεν ξερω αν εξυπηρετει γιατι αν ειναι κλειδωμενη η συσκευη θελει μια κυλιση η εικονα προς τα κατω για να φανει η κλασικη εντολη για την κυλιση πανω ή κατω αναλογα εντολη .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να κανουμε αποδοχη κλησεων μονο απο μια ομαδα ατομων

και οχι απ ολο μας τον τηλεφωνικο καταλογο;

...Εχω προβλημα και ξερω πως το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

Όπως βλέπετε και στην υπογραφή μου desire τέλος πουλήθηκε.πάντως οποίος νομίζει ότι ακούει ράδιο χωρίς παράσιτα κάνει καλή πλοήγηση και τραβάει καλές νυχτερινές φωτό εγώ είμαι Πάπας με ρασα.τέλος τα HTC για μενα. Καληνύχτα και καλά ξεμπερδεματα.

ΒΑΣΙΛΗΣ

IPHONE 4 32GB

Link to comment
Share on other sites

Όπως βλέπετε και στην υπογραφή μου desire τέλος πουλήθηκε.πάντως οποίος νομίζει ότι ακούει ράδιο χωρίς παράσιτα κάνει καλή πλοήγηση και τραβάει καλές νυχτερινές φωτό εγώ είμαι Πάπας με ρασα.τέλος τα HTC για μενα. Καληνύχτα και καλά ξεμπερδεματα.

 

 

A ρε Βασιλη.Κριμα το κινητο δεν το χαρηκες και δεν το αξιοποιησες.Ελπιζω να τα καταφερεις με το μηλο.Τουλαχιστον σε αυτο δεν θα εχεις παρασιτα στο ραδιο,

και θα τραβας τελειες φωτο με το φλας του το βραδυ.;)

Link to comment
Share on other sites

A ρε Βασιλη.Κριμα το κινητο δεν το χαρηκες και δεν το αξιοποιησες.Ελπιζω να τα καταφερεις με το μηλο.Τουλαχιστον σε αυτο δεν θα εχεις παρασιτα στο ραδιο,

και θα τραβας τελειες φωτο με το φλας του το βραδυ.;)

 

Ωπ φιλε μου όχι εξυπνάδες σε μένα.το είχα 3 μήνες το desire.λες ναμην το χάρηκα;αλλά το πήρα για να κάνω αυτά που δεν κάνει το 3GS και είναι τα μονα πίστεψε με.τώρα το ράδιο λύθηκε μεbluetootg η πλοήγηση βελτιώθηκε με την 4os.αλλά για πες μου σε αυτά που ρωτάω εσένα στα κάνει καλά το desire?

ΒΑΣΙΛΗΣ

IPHONE 4 32GB

Link to comment
Share on other sites

Ωπ φιλε μου όχι εξυπνάδες σε μένα.το είχα 3 μήνες το desire.λες ναμην το χάρηκα;αλλά το πήρα για να κάνω αυτά που δεν κάνει το 3GS και είναι τα μονα πίστεψε με.τώρα το ράδιο λύθηκε μεbluetootg η πλοήγηση βελτιώθηκε με την 4os.αλλά για πες μου σε αυτά που ρωτάω εσένα στα κάνει καλά το desire?

http://techblog.gr/mobile/iphone-5-3040/

τις εξυπνάδες τις άρχισες εσύ και μάλιστα σε λάθος thread

xaxaxaxaxa καλορίζικο φιλαράκι..

carpe diem
Link to comment
Share on other sites

Ωπ φιλε μου όχι εξυπνάδες σε μένα.το είχα 3 μήνες το desire.λες ναμην το χάρηκα;αλλά το πήρα για να κάνω αυτά που δεν κάνει το 3GS και είναι τα μονα πίστεψε με.τώρα το ράδιο λύθηκε μεbluetootg η πλοήγηση βελτιώθηκε με την 4os.αλλά για πες μου σε αυτά που ρωτάω εσένα στα κάνει καλά το desire?

 

εγω δεν εχω κανενα προβλημα με ραδιο και πλοηγηση...

τωρα αν περιμενες να βγαζεις ποιοτικες φωτογραφιες το βραδυ με το desire, τι να σου πω..

παρε ψηφιακη καλυτερα...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι αν και το βλεπω χλωμο.Το κουδουνισμα του μπορει να γινει πιο δυνατο ? Ιδιο ringtones (We are the champions) σε αλλα κινητα ακουγοταν αισθητα πιο δυνατα. Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καληνύχτα και καλά ξεμπερδεματα.

 

Μιλας εσυ για εξυπναδες???Οταν λες στους κατοχους καποιου κινητου καλα ξεμπερδεματα,τι εννοεις?Στις εξυπναδες απανταω με τον ιδιο τροπο.

Αυτα που μου λες το desire τα κανει τελεια.Πολυ καλο ηχο στο ραδιο,και 4 παραλληλα προγραμματα για πλοηγηση,εφαρμογες στην καρτα μνημης για περισσοτερο χωρο και πολλα αλλα που μαλλον δεν εψαξες και δεν εκανες.

Οι φωτος το βραδυ δεν ειναι και οτι καλυτερο αλλα γνωριζα απο πριν οτι τα κινητα της htc δεν φημιζονται για την νυχτερινη τους ληψη.(εξαιρεση το hd2) Γενικοτερα εχω κανενα απολυτος προβλημα.Και να σου πω οτι ειχα 3g και 3gs(χ2),και οταν με το καλο λυθει το προβλημα θα παρω και το 4.Σε καμια ομως περιπτωσει δεν κατηγορω καποια συσκευη,οπως κανεις εσυ,χωρις να την "ξεψαχνισω".

Τελος επειδη και η κοπελα μου εχει 3gs,και τις περασα την 4,πες μου σε παρακαλω τι εχεις βαλει για πλοηγηση και λες οτι βελτιωθηκε?Αγορασες καποιο προγραμμα η εκανες jailbreak(;;;;) και δοκιμασες καποιο?

Αυτα απο εμενα και ευχομαι να χαρεις αυτη την φορα το καινουργιο σου κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...