Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορεις να το αλλαξεις.εχει και ποιο μικρα και διακριτικα ρολογια

 

Γιάννη καλημέρα, με παρατεταμένο πάτημα (ή στο + κάτω δεξιά) στη οθόνη επιλέγεις Στοιχείο ελέγχου παραθύρου και ψάχνεις ή για το Αναλογικό ρολόι ή αν πατήσεις στο Ρολόι (HTC) σου βγάζει μια συλλογή με ρολόγια το 5ο είναι πολύ μικρό και διακρητικό με ημερομηνία.

Εναλλακτικά μπορεί να σε ενδιαφέρουν και τα Beautiful widgets που μπορείς να τα βρείς στα γνωστά μαγαζάκια.

 

Ευχαριστω.Αυτα ομως μπορουν να αντικαταστησουν το τεραστιο default ?Δοκιμασα αλλα το αρχικο δεν φευγει.Μονο να προσθεσω με αφηνει.

 

Πολυ καλη δουλεια με τα Beautiful widgets.Εβαλα το beautuful smaller home που πιανει πολυ λιγοτερο χωρο και εβαλα ακομα 12 συντομευσεις.

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θα πατήσεις παρατεταμένα πάνω στο αρχικό και θα το σύρεις στο κάτω μέρος που θα γράφει αφαίρεση. Μετά θα προσθέσεις το νέο.
Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παρα πολυ.Ετσι μπορουμε να προσθεσουμε και αλλες συντομευσεις στην αρχικη οθονη.Χρησιμο για μενα τουλαχιστον.:D:D

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

να και το πρωτο προβλημα...ακουω ραδιοφωνο,χτυπαει το τηλεφωνο κ μετα το ραδιοφωνο επιστρεφει ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ να ακουγεται ουτε απο το μεγαφωνο ουτε απο τα ακουστικα...

καλο...

Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα αυτο με το ραδιοφωνο δεν το ηξερα.εγω εχω αλλο προβλημα δεν βλεπει καθολου την καρτα μνημηςβ εκανα reset αλλα τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, πολυ ενδιαφερον το thread του Desire πολυ πιο βατό σε σχεση με xda και modaco, προερχομαι απο wm και Omnia 2 και ψήνομαι πάρα πολυ τελευταια να δοκιμασω το Desire αλλα το σκεφτομαι γιατι το Ομνιακι ειναι απιστευτη συσκευη που το συγκρατει το λογισμικο.Πιστευεται οτι αξίζει η αλλαγή ή οτι οσοι ειστε χρηστες Desire δεν σας καλυπτει πληρως?

 

Υ.Γ μάλλον θα το επιχειρησω, οποτε αν ενδιαφερεται κάποιος για ανταλλαγη με ΟΜΝΙΑ ΙΙ δίνω και διαφορά, με πμ αν ενδιαφερεται καποιος

Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, πολυ ενδιαφερον το thread του Desire πολυ πιο βατό σε σχεση με xda και modaco, προερχομαι απο wm και Omnia 2 και ψήνομαι πάρα πολυ τελευταια να δοκιμασω το Desire αλλα το σκεφτομαι γιατι το Ομνιακι ειναι απιστευτη συσκευη που το συγκρατει το λογισμικο.Πιστευεται οτι αξίζει η αλλαγή ή οτι οσοι ειστε χρηστες Desire δεν σας καλυπτει πληρως?

 

Υ.Γ μάλλον θα το επιχειρησω, οποτε αν ενδιαφερεται κάποιος για ανταλλαγη με ΟΜΝΙΑ ΙΙ δίνω και διαφορά, με πμ αν ενδιαφερεται καποιος

 

Εχει Omnia II μια φιλη και το εχω δοκιμασει.Καμμια απολυτως σχεση φιλε μου.Προσπαθησα χθες να το περιεργαστω αλλα συνηθισμενος απο την αψογη οθονη αφης του desire ...παραιτηθηκα. Μονο και μονο για αυτο αξιζει η αλλαγη.

 

Μαλλον θα χρειαστει να δωσεις καλη διαφορα για ανταλλαγη. θα σου συνιστουσα να πουλησεις το omnia και να παρεις απο εδω στις αγγελιες ενα desire σε καλη τιμη.

Το ειδα στις αγγελιες 2 ημερων με 310 ευρω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Thanks Γιαννη, μου φαινεται προς τα εκει παω, ειναι να μη κολλησει κατι στο μυαλο :-)

Μιλησα για το 310 αλλα δεν θα ήθελα καταθεσεις και courrier, αν κατσει με τα ιδια λεφτα στην Αθηνα θα ποσταρω αυριο απο το Desire !

Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση. πως μπορούμε να το αγοράσουμε? με προπληρωμένη γίνεται ή θέλει χρεωστική κάρτα?

 

 

 

 

 

Το καλύτερο πρόγραμμα σε android είναι το navigon.Μπορείς να μπεις στο market να το κατεβάσεις για 30 μέρες και μετά άμα σου αρέσει πρέπει να το πληρώσεις.
galaxy s, Note 8
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση. πως μπορούμε να το αγοράσουμε? με προπληρωμένη γίνεται ή θέλει χρεωστική κάρτα?

 

 

Αν εννοεις απο market απο Ελλαδα δυστυχως δεν μπορουμε εκτος και η συσεκυη ειναι με πειραγεμνο λογισμικο που το ξεγελαει.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση έχω σχετικά με το σήμα. Μου εμφανίζει τις μπάρες και από πάνω ένα R το οποίο όπως είδα στο manual που κατέβασα από το net αντιστοιχεί στο "roaming". Είναι φυσιολογικό αυτό?

 

Αν εννοεις απο market απο Ελλαδα δυστυχως δεν μπορουμε εκτος και η συσεκυη ειναι με πειραγεμνο λογισμικο που το ξεγελαει.

 

Ελπίζω να αλλάξει αυτό :/

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορούμα να αγοράσουμε τιποτα απο το android marketplace απο ελλάδα? Αν περασεις στις τοπικες ρυθμίσεις Αγγλία η κατι άλλο?

Τοτε για εμπορικα προγράμματα η μονη λυση ειναι τα "μαγαζακια"

Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορούμα να αγοράσουμε τιποτα απο το android marketplace απο ελλάδα? Αν περασεις στις τοπικες ρυθμίσεις Αγγλία η κατι άλλο?

Τοτε για εμπορικα προγράμματα η μονη λυση ειναι τα "μαγαζακια"

 

Ειναι και φτηνη λυση Σπυρο.....:D:D:D

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι το εκανα μια αναζητηση στο android marketplace και εχει και πολλες δωρεαν εφαρμογές οι οποίες δύσκολα θα βρεθούν κι απο αλλού.Ελεος αν δεν υπάρχει ελληνική υποστήριξη σε κατι τοσο απλό
Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι το εκανα μια αναζητηση στο android marketplace και εχει και πολλες δωρεαν εφαρμογές οι οποίες δύσκολα θα βρεθούν κι απο αλλού.Ελεος αν δεν υπάρχει ελληνική υποστήριξη σε κατι τοσο απλό

 

Τις δωρεαν εφαρμογες μπορουμε να τις κατεβασουμε απο market .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

OK Thanks παλι, sorry μιλαω χωρις να εχω τη συσκευή και λέω ανακρίβειες, θα επανέλθω λοιπον με το Desire ανα χείρας, στο μεταξυ αν προκύψει καμια ευκαιρία πμ :-)
Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

αν εχεις qcard βγαζει το r το κανει και σε μενα

 

Ναι Q έχω. Ευχαριστώ.

 

Το θεμα ειναι οτι το εκανα μια αναζητηση στο android marketplace και εχει και πολλες δωρεαν εφαρμογές οι οποίες δύσκολα θα βρεθούν κι απο αλλού.Ελεος αν δεν υπάρχει ελληνική υποστήριξη σε κατι τοσο απλό

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην γίνουν διαθέσιμες προς αγορά οι επί πληρωμή εφαρμογές κάποια στιγμή. Δεν νομίζω να μην θέλουν τα λεφτά μας.......

Link to comment
Share on other sites

Ναι Q έχω. Ευχαριστώ.

 

 

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην γίνουν διαθέσιμες προς αγορά οι επί πληρωμή εφαρμογές κάποια στιγμή. Δεν νομίζω να μην θέλουν τα λεφτά μας.......

 

Θα γίνει αλλά αργότερα αυτό που λες.

 

Αμα Ψάξεις στο φόρουμ θα βρεις τις απαντήσεις που ζητάς για το μάρκετ.

 

Μία άλλη εύκολη λύση είναι να βάλεις μέσα στο κινητό μια ξένη sim.οτι να ναι και μετά θα μπορείς να αγοράσεις κανονικά.

BMW POWER
Link to comment
Share on other sites

Έχει να προτείνει κανείς κάποια καλή custom rom?
Link to comment
Share on other sites

Έχει να προτείνει κανείς κάποια καλή custom rom?

 

MCR 3.1

εγώ αυτήν έχω και είμαι πολύ ευχαριστημένος, έχει κανονικά ελληνικά και 160 χαρακτήρες στα sms. απλά στην πρώτη εκκίνηση που θα σου βγάλει τον οδηγό μην επιλέξεις κάποια γλώσσα απλά πάτα επόμενο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Τι παραπάνω προσφέρουν αυτές οι custom rom, ακόμα δεν το έχω πολυκαταλάβει. Όσον αφορά τα ελληνικά, θέλω το κινητό να είναι με αγγλικό μενού και απλά να έχω δυνατότητα να το γυρνάω στα ελληνικά και δεν μπορώ με τίποτα. Κατέβασα ένα apk, HTC IME MOD που έχει και ελληνικά, το έβαλα, το έκανα enable αλλά στα μηνύματα πάλι έχω το παλιό κλασσικό πληκτρολόγιο...
Link to comment
Share on other sites

Τι παραπάνω προσφέρουν αυτές οι custom rom, ακόμα δεν το έχω πολυκαταλάβει. Όσον αφορά τα ελληνικά, θέλω το κινητό να είναι με αγγλικό μενού και απλά να έχω δυνατότητα να το γυρνάω στα ελληνικά και δεν μπορώ με τίποτα. Κατέβασα ένα apk, HTC IME MOD που έχει και ελληνικά, το έβαλα, το έκανα enable αλλά στα μηνύματα πάλι έχω το παλιό κλασσικό πληκτρολόγιο...

 

Πήγαινε σε ένα οποιοδήποτε text box και πάτα παρατεταμένα πάνω του. Θα σε βγάλει σε μενού να διαλέξεις ποιο πληκτρολόγιο θες.

Link to comment
Share on other sites

Πάτησε πάνω σε ένα text box που γράφεις για 2 δευτερόλεπτα και μετά στο μενού που θα σου βγάλει πάτα "μέθοδο εισόδου" και διάλεξε τo HTC_IME mod.

Έτσι μπορείς να έχεις 10 πληκτρολόγια και να διαλέγεις άμεσα πιο θες.

Link to comment
Share on other sites

Έχει να προτείνει κανείς κάποια καλή custom rom?

 

Από χθες είμαι με την DeFrost 1.7 και undervoltaged kernel και είναι όλα μια χαρά. Το Froyo είναι ΣΦΑΙΡΑ.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...