Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εννοω να μου πειτε τα καλα applications αλλα τα καλα sites με application ωστε μετα να μπορω να διαλεξω μονος μου

 

Στο market έχεις σκεφτεί να ρίξεις καμία ματιά?! Όλες οι free εκεί είναι. Στο appbrain.con και στο androlib.com μπορείς να δεις από το pc όλες τις διαθέσιμες.

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχετε παιδια να προτεινετε καποιο app για notepad και εορτολογιο? Ευχαριστω και σορυ. Απλα αν καποιος ξερει ας πει. :)

 

Αααα και καπως να μετραω τα δεδομενα του internet. δηλαδη τι κατεβαζω κτλ? Μετρητη δηλαδη.

Edited by EddieX

Είμαι Ninja ... ΤΕΛΟΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχετε παιδια να προτεινετε καποιο app για notepad και εορτολογιο? Ευχαριστω και σορυ. Απλα αν καποιος ξερει ας πει. :)

 

Αααα και καπως να μετραω τα δεδομενα του internet. δηλαδη τι κατεβαζω κτλ? Μετρητη δηλαδη.

 

Notepad: AK Notepad, Color Notes, Mobisle Notes. Εγω χρησιμοποιώ το τελευταίο.

 

Εορτολόγιο: Υπάρχουν 3. Το Greek Eortologio (Matzavakos)που βγήκε τελευταία ειναι πιο ολοκληρωμένο.

 

Μετρητής: 3G Watchdog. Υπάρχει και το Stats που μετράει και κλήσεις και μηνύματα και δεδομένα.

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Εχετε παιδια να προτεινετε καποιο app για notepad και εορτολογιο? Ευχαριστω και σορυ. Απλα αν καποιος ξερει ας πει. :)

 

Αααα και καπως να μετραω τα δεδομενα του internet. δηλαδη τι κατεβαζω κτλ? Μετρητη δηλαδη.

 

Εορτολόγιο δεν ξέρω, αλλά για τα άλλα:

1) Αν γραψεις "notes" στο market να σου βγάλει αρκετές εφαρμογές σημειωματάρια. Εγώ χρησιμοποιώ το ColorNote (το οποίο μπορείς να βαζεις και ως widget τις σημειώσεις σου σε καποια απο τις αρχικές οθόνες ως αυτοκολλητάκι :) )

2) Για την μετρηση δεδομένων εχω ακούσει ότι είναι καλό (αλλά δε το χρησιμοποιώ γιατί δεν εχω πακετο δεδομένων) το "3G Watchdog".

Με ενα search θα βρεις πολλά ή τουλάχιστον αυτό που σε ενδιαφέρει .. ;)

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

παιδια για εφαρμογες υπαρχει ειδικο thread στο Section Android OS, μια που δεν εχει σχεση με το Desire αποκλειστικα.

 

απλα το λεω μηπως δεν το εχετε δει καποια παιδια.

Link to comment
Share on other sites

Αφου εχω συνδεσει τον λογαριασμο του FB, οι επαφες μου στο κινητο, εχουν φωτος και γεννεθλια, τα οποια το κινητο τα εχει τραβηξει προφανως απο το FB. Αυτα λοιπον τα στοιχεια, φωτος κ γεννεθλια, δεν τα συγχρονιζει στο Google Account.

Το προβλημα μου λοιπον ειναι, οτι στοιχεια τραβαει για την επαφη απο FB, να τα συγχρονιζει στο Google

 

Αυτό που ζητάς από το τηλέφωνο δεν γίνεται. Αν καταφέρεις κάτι ψάχνοντας στο google πες και σε μας τον τρόπο.

 

Δεν εννοω να μου πειτε τα καλα applications αλλα τα καλα sites με application ωστε μετα να μπορω να διαλεξω μονος μου

 

Όπως προείπαν και τα παιδιά μπαίνεις στο appbrain και ψάχνεις άνετα τις εφαρμογές. Όταν βρεις αυτές που σου κάνουν τότε τις κάνεις install. Τόσο απλά.

 

Κι ένα ευχάριστο νέο σχετικά με την νέα rom του Desire HD. Χθες το βράδυ είπα να μπώ λίγο στο market να δω αν άλλαξε κάτι

και προς μεγάλη μου έκπληξη διαπίστωσα ότι είχα πρόσβαση στις paid εφαρμογές χωρίς να έχω πειράξει κάτι στη rom

και χωρίς να έχω βάλει το MarketEnabler. Έτσι λοιπόν λέω δε δοκιμάζω να αγοράσω μια εφαρμογή? Και περίμενα να φάω κάποιο άκυρο

γεγονός που θα δήλωνε ότι απλά κάποιος έχει πειράξει τη rom κι όχι ότι η Google άνοιξε τις paid εφαρμογές. Τελικά για να μην σας κουράζω

κατάφερα να αγοράσω :shock: το CacheMate for Root το οποίο κατέβηκε κανονικά και εγκαταστάθηκε. Ακόμα και σήμερα έχω

πρόσβαση στις paid εφαρμογές μια χαρά και για όποιον δεν πιστεύει έχω κρατήσει την απόδειξη αγοράς στο mail μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ζητάς από το τηλέφωνο δεν γίνεται. Αν καταφέρεις κάτι ψάχνοντας στο google πες και σε μας τον τρόπο.

 

 

 

Όπως προείπαν και τα παιδιά μπαίνεις στο appbrain και ψάχνεις άνετα τις εφαρμογές. Όταν βρεις αυτές που σου κάνουν τότε τις κάνεις install. Τόσο απλά.

 

Κι ένα ευχάριστο νέο σχετικά με την νέα rom του Desire HD. Χθες το βράδυ είπα να μπώ λίγο στο market να δω αν άλλαξε κάτι

και προς μεγάλη μου έκπληξη διαπίστωσα ότι είχα πρόσβαση στις paid εφαρμογές χωρίς να έχω πειράξει κάτι στη rom

και χωρίς να έχω βάλει το MarketEnabler. Έτσι λοιπόν λέω δε δοκιμάζω να αγοράσω μια εφαρμογή? Και περίμενα να φάω κάποιο άκυρο

γεγονός που θα δήλωνε ότι απλά κάποιος έχει πειράξει τη rom κι όχι ότι η Google άνοιξε τις paid εφαρμογές. Τελικά για να μην σας κουράζω

κατάφερα να αγοράσω :shock: το CacheMate for Root το οποίο κατέβηκε κανονικά και εγκαταστάθηκε. Ακόμα και σήμερα έχω

πρόσβαση στις paid εφαρμογές μια χαρά και για όποιον δεν πιστεύει έχω κρατήσει την απόδειξη αγοράς στο mail μου.

 

πολυ ενδιαφερον..μηπως σε ρωτησε και που να γινει αποθηκευση? στην καρτα η στην εσωτερικη?

Σε λιγα χρονια ο μισθος μας δεν θα φτανει ουτε για τα κινητα που αλλαζουμε καθε χρονο ...
Link to comment
Share on other sites

Να σου πώ την αλήθεια δεν θυμάμαι να με ρώτησε!

Αλλά με δεδομένο ότι η rom έχει ενεργοποιημένο το a2sd+ υποθέτω ότι η εφαρμογή πήγε στο ext3 partition την κάρτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

καλά που είπαμε να μην ''σπαμάρετε'' το τόπικ...

generation αν θυμάμαι καλά δεν έχεις το κινητό, έτσι..?? και ρωτάς από τώρα που αποθηκεύεται μια συγκεκριμένη εφαρμογή..??

παράκληση λοιπόν ξανά, να ρωτάτε πράγματα, αφού πρώτα κάνετε μια στοιχειώδη αναζήτηση στο τόπικ ή έστω στο google...είναι ''απαράδεκτο'' να ζητάτε πχ. ''δώστε μου τοπ εφαρμογές ή sites για android''...

Link to comment
Share on other sites

Κι ένα ευχάριστο νέο σχετικά με την νέα rom του Desire HD. Χθες το βράδυ είπα να μπώ λίγο στο market να δω αν άλλαξε κάτι

και προς μεγάλη μου έκπληξη διαπίστωσα ότι είχα πρόσβαση στις paid εφαρμογές χωρίς να έχω πειράξει κάτι στη rom

και χωρίς να έχω βάλει το MarketEnabler. Έτσι λοιπόν λέω δε δοκιμάζω να αγοράσω μια εφαρμογή? Και περίμενα να φάω κάποιο άκυρο

γεγονός που θα δήλωνε ότι απλά κάποιος έχει πειράξει τη rom κι όχι ότι η Google άνοιξε τις paid εφαρμογές. Τελικά για να μην σας κουράζω

κατάφερα να αγοράσω :shock: το CacheMate for Root το οποίο κατέβηκε κανονικά και εγκαταστάθηκε. Ακόμα και σήμερα έχω

πρόσβαση στις paid εφαρμογές μια χαρά και για όποιον δεν πιστεύει έχω κρατήσει την απόδειξη αγοράς στο mail μου.

Πάρα πολύ ενδιαφέρον!

Φοβάμαι όμως μην έχει κάποια διαφορά το ότι οι εφαρμογές που έχω αγοράσει μέχρι τώρα φαίνονται να είναι από SIM της T-Mobile Αμερικής και τώρα θα πάω Ελλάδα ξαφνικά:confused:

Και επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί γίνεται αυτό, εφόσον οι εφαρμογές γίνουν διαθέσιμες, δεν θα έπρεπε να είναι για όλους;

 

Υ.Γ. @Nikos_s3 :lol::lol: I sympathize :p

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ ενδιαφέρον!

Φοβάμαι όμως μην έχει κάποια διαφορά το ότι οι εφαρμογές που έχω αγοράσει μέχρι τώρα φαίνονται να είναι από SIM της T-Mobile Αμερικής και τώρα θα πάω Ελλάδα ξαφνικά:confused:

Και επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί γίνεται αυτό, εφόσον οι εφαρμογές γίνουν διαθέσιμες, δεν θα έπρεπε να είναι για όλους;

 

Υ.Γ. @Nikos_s3 :lol::lol: I sympathize :p

 

Αυτό δε λέει κάτι. Πες ότι ήσουν φοιτητής στην Αμερική κ μετά απλά μετακόμισες Ελλάδα, τι θα σου πουν "γιατί μετακόμισες?":X

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν χρειάζεται να κάνω κάτι εξειδικευμένο για να αλλάξω sd card από 4 σε άλλη με περισσότερα gb. Απλά αντιγράφω όλα τα αρχεία στη νέα; Ευχαριστώ.

 

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Device: Samsung Galaxy S III 32GB

Device: Motorola XOOM 3G

Device: HTC Desire

Device: iPhone 4 16GB

Device: iPad Mini 16GB

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να περάσω το καινούριο app του Gmail στην τελευταία Leedroid και μου βγάζει μονίμως ανεπιτυχής εγκατάσταση.

 

Δοκίμασα να σβήσω το παλιό .apk τόσο μέσω root explorer, titanium backup και terminal, αλλά μετά το reboot επανέρχεται και δεν με αφήνει να το εγκαταστήσω... καμιά ιδέα;

 

edit: δοκιμάσα αυτό και δούλεψε άριστα :)

 

Προσοχή όμως, δεν ξέρω αν δουλέυει σε όλους ή μόνο στην Leedroid!

Edited by akpe

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια. εχω βρει notes applications. ωστόσο θέλω μια που να μπορεί να ενεργοποιείται κατά τη διάρκεια που μιλάω με κάποιον. πχ πατώντας το menu να έχω τη δυνατότητα να ενεργοποιώ το notes. όπως γινόταν στα windows mobile. υπάρχει αυτή η δυνατότητα? γιατί όταν μιλάω με κάποιον και μου δίνει ενα τηλ δεν μπορώ να το αποθηκεύσω κάπου.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Νέος κάτοχος του ντιζαιρ και έχω κάποιες ερωτησεις.

1. Πως μπορώ να αποθηκεύω εφαρμογές στην καρτα μνήμης ?

2. Πιο πρόγραμμα κανει το κινητό gps?

3. Ti ειναι το root? Χρειάζεται ? και αν ναι πως γίνεται ?

4. Τι είναι η rom ? χρειάζεται καποια παραμετροποίηση?

5. Πιες εφαρμογές αξίζει να βάλω?

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

και αφού δε βλέπω να υπάρχει καλή διάθεση μετά από 2 συνεχόμενες παρακλήσεις, περνάμε σε delete mode...το τόπικ αναφέρεται σε συσκευή που κυκλοφορεί και ήδη είναι τεράστιο...δε γίνεται λοιπόν να το γεμίζουμε με ποστς τύπου ''δε το βρίσκω'',''πότε θα έρθει'' κτλ κτλ...(πράγμα που το κάνουμε αβίαστα στα pre-topics/''προς κυκλοφορία'')

επιπλέον ποστς τύπου τσατ διαγράφονται άμεσα...

στο χέρι σας είναι...είτε να έχουμε ένα τόπικ ''καθαρό'' και γεμάτο πληροφορίες, είτε κάθε τρεις και λίγο να παίρνουμε την σκούπα...

ευχαριστώ για την κατανόηση...:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια. εχω βρει notes applications. ωστόσο θέλω μια που να μπορεί να ενεργοποιείται κατά τη διάρκεια που μιλάω με κάποιον. πχ πατώντας το menu να έχω τη δυνατότητα να ενεργοποιώ το notes. όπως γινόταν στα windows mobile. υπάρχει αυτή η δυνατότητα? γιατί όταν μιλάω με κάποιον και μου δίνει ενα τηλ δεν μπορώ να το αποθηκεύσω κάπου.

ευχαριστω

 

Καλησπερα, δοκιμασε το Number Saver,εκτος του οτι ενεργοποιειται απο το μενου, εμφανιζεται και στην επανω μπαρα(ειδοποιησεις) , κατα την διαρκεια μιας κλησης.Ειναι δηλ φτιαγμενο για το λογο που το θελεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι ακριβώς γιατί το είχα κάνει πριν 2 μήνες. Νομίζω ότι σε ρωτάει ή είναι ξεχωριστό πακέτο στην προσθαφαίρεση προγραμμάτων. Πραγματικά δεν θυμάμαι αλλά θα το καταλάβεις.

 

Οταν γινεται η εγκατασταση του HTC Sync, τα περναει σαν χωριστα με τα προγραμματα του υπολογιστη. Οποτε κανουμε καταργηση μονο το HTC Sync. Εδω να σημειωσω γιατι σημερα παιδευτηκα, ο οδηγος λεει "αν εχεις εγκατεστημενο το HTC Sync, το απεγκαθιστουμε"

Αυτο μπορει να μπερδεψει μερικους (εμενα) που δεν ειχα απο την αρχη το HTC Sync. Ειναι απαραιτητο να γινει εγκατασταση και μετα καταργηση απο τον υπολογιστη μας, του HTC Sync, για να περαστουν καποιοι drivers μεσα.

 

ΥΓ: το λινκ για την official ROM στην 1η σελιδα ειναι dead

Edited by chrisgr38
Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή στην αρχική κλήση: Μιλάω, με καλεί τρίτος, βάζω το συνομιλητή μου στην αναμονή, μιλώ με τον τρίτο, τον κλείνω και... δεν έχω καταφέρει να βρω τον τρόπο που επιστρέφω στον αρχικό ομιλητή. Προφανώς κάποιο πλήκτρο που δεν φαντάζομαι, γιατί νομίζω ότι... τα έχω δοκιμάσει όλα. Ποιο;

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κατάλαβα κάτι λάθος, δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα. Το επαναφέρει μόνο του.

Μιλάω, έχω δεύτερη γραμμή, το σηκώνω, ο 1ος μπαίνει αυτόματα στην αναμονή, στην οθόνη φαίνονται και οι 2 κλήσεις - πάνω από την ενεργή έχει πράσινη κουκκίδα και πάνω από την ανενεργή κόκκινη, πατάω τερματισμό κλήσης και κλείνει η ενεργή γραμμή. Τότε αυτόματα η δεύτερη επανέρχεται.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας καλησπερα. Εδω και ενα μηνα περιπου ειμαι κατοχος του desire και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος σε γενικες γραμμες.. ο ηχος κλησης 8α μπορουσε να ακουγεται δυνατοτερα ( ισως να παιζει ρολο η τοποθεσια του ηχειου) αλλα δεν ειναι εδω το προβλημα μου..

Χρειαζομαι βοηθεια αρχικα με το γεγονος οτι δεν μπαινει online οταν θελω για παραδειγμα να χρησιμοποιησω το shazam.. που μπορω να βρω ρυθμισεις ρε παιδες? (χρησιμοποιω what's up καρτοκινητη) Να προσθεσω εδω οτι πριν παρω το desire ειχα το samsung jet και ανοιγε αυτοματα το 3g κ εμπαινε στο δικτυο οταν χρησιμοποιουσα track id χωρις καμια ρυθμιση..

Συνεχιζοντας θελω 1ον καποιος να μου πει πως δουλευει αυτη η (#*%#() πλοηγηση που εχει μεσα το κινητο η αλλιως ας προτεινει καποιο προγραμμα που δουλευει ΧΩΡΙΣ δικτυο μονο με το gps... και αν τελικα γινεται να χρησιμοποιεις gps χωρις χρεωσεις περαν των χρηματων που θα δωσεις για τους χαρτες.. Επειδη δεν ειμαι πολυ σχετικος με gps και τα συναφη διαφωτιστε με.. ευχαριστω.

 

Επιστροφή στην αρχική κλήση: Μιλάω, με καλεί τρίτος, βάζω το συνομιλητή μου στην αναμονή, μιλώ με τον τρίτο, τον κλείνω και... δεν έχω καταφέρει να βρω τον τρόπο που επιστρέφω στον αρχικό ομιλητή. Προφανώς κάποιο πλήκτρο που δεν φαντάζομαι, γιατί νομίζω ότι... τα έχω δοκιμάσει όλα. Ποιο;

 

Εχω την εντυπωση οτι αν πατησεις το κουμπι του menu βγαζει παραθυρο που λεει κατι σαν επαναφορα-ανακτηση... Χωρις να ειμαι σιγουρος... δοκιμασε το.

Edited by Nikos_s3
Pain is Inevitable - Suffering is Optional
Link to comment
Share on other sites

Με την αναβαθμιση σε Froyo μπορει να τραβηξει βιντεο 720p?
Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Με την αναβαθμιση σε Froyo μπορει να τραβηξει βιντεο 720p?

 

Ναι μπορει αλλα δεν ειναι κι οτι καλυτερο...ειναι λιγα τα fps για αυτο...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή στην αρχική κλήση: Μιλάω, με καλεί τρίτος, βάζω το συνομιλητή μου στην αναμονή, μιλώ με τον τρίτο, τον κλείνω και... δεν έχω καταφέρει να βρω τον τρόπο που επιστρέφω στον αρχικό ομιλητή. Προφανώς κάποιο πλήκτρο που δεν φαντάζομαι, γιατί νομίζω ότι... τα έχω δοκιμάσει όλα. Ποιο;

Αν τραβήξεις προς τα κάτω τη notification bar δε σου δείχνει την κλήση εκεί;

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενώ στην επεξεργασίας κάποιας επαφής υπάρχει η δυνατότητα να αλλάξεις τον ήχο της συγκεκριμένης επαφής, και ενώ έχει τικάρει τις επιλογές, η επαφή παραμένει με τον προεπιλεγμένο ήχο κλίσης. Edited by torpedo
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...