Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια ROM θα προτείνατε; Να είναι σταθερή, FroYo, και να μην έχει sense.

 

Χρησιμοποιω τις defrost και opendesire, νομιζω ειναι οι καλυτερες χωρις sense.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Samsung Omnia ► HTC Topaz ► HTC HD2 ► HTC Desire ► iPhone 4
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε, παιδιά, σας τρίζει κι εσάς το καπάκι;; :p

Διορθώνεται αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Ρε, παιδιά, σας τρίζει κι εσάς το καπάκι;; :p

Διορθώνεται αυτό;

 

Οχι δεν τριζει στο δικο μου, μηπως δεν το εκλεισες καλα;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Samsung Omnia ► HTC Topaz ► HTC HD2 ► HTC Desire ► iPhone 4
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι υπαρχει και πιο ευγενικος τροπος να λεγεται κατι τετοιο, ετσι τουλαχιστον εχω δει μεχρι τωρα απο τους συντονιστες σε πολλα θεματα.

Αλλωστε, για desire μιλαει ο συμφορουμιτης μας, και ειναι ενδιαφερον αν καποιο μαγαζι τον ξεγελασε, οπως και πως θα το αντιμετωπισει.

Αυτο μπορει να τυχει στον καθενα, πως θα ενημερωνομαστε και θα ενημερωνουμε αντιστοιχα και αλλους, αν δεν τα συζηταμε;

 

Αν δεν ειναι συζητηση απο που να το αγορασουμε κι απο που να ΜΗΝ το αγορασουμε, τοτε ποια ειναι συζητηση για το Desire?

Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται με κάποιο τρόπο να βάλω το σήμα της γουίντ μπροστά στην homescreen;Με κάποιο widget;
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να γράψω στα Ελληνικά μήνυμα αλλά γράφει μόνο με κεφαλαία. Το Τ9 δουλεύει απλά είναι όλα τα γράμματα κεφαλαία.

 

Επίσης οι επαφές μου δεν είναι sorted αλφαβητικά. Κάνω save ένα καινούργιο contact στα Ελληνικά αλλα το βάζει όπου να'νε.

Link to comment
Share on other sites

επειδή προφανώς παρεξηγήθηκε το ποστ μου περί καταστημάτων , συμπληρώνω πως δεν έχω σκοπό να κάνω κανέναν ντα ή οτιδήποτε τέτοιο....σκοπός είναι να κρατάμε το τόπικ καθαρό, ώστε να βρίσκεται εύκολα η πληροφορία από τον κάθε έναν που την ψάχνει μέσα σε 350 σελίδες, και όχι να γεμίσουμε με κατηγορίες περί αντιεπαγγελματιών και τα συναφή...πράγμα το οποίο γίνεται στα πρώτα μη επίσημα τόπικς της κάθε συσκευής, όπου και συζητάμε για διαθεσιμότητα, καταστήματα κτλ..

έχω ήδη στείλει pm στον DJDB, εξηγώντας του το σκεπτικό της παρατήρησης και το θέμα θεωρείται λήξαν.

Ζητώ συγγνώμη λοιπόν για το ύφος...

και συνεχίζουμε..:)

Link to comment
Share on other sites

απο που μπορω να βαλω το κινητο σε λειτουργεια gsm ευχαρηστω

 

..η

Ρυθμίσεις- Ασύρματα δύκτια - Δικτυα κινητης τηλεφωνίας - Λειτουργία δικτυου. Από εκεί επιλέγεις αν θα ειναι GSΜ ή 3G(WCDMA) ή αυτόματα.

 

Εγώ έχω το εξής πρόβλημα: Το έχω στο αυτόματα και όταν πάω στο χωριό μου υπάρχει κοντα μια κεραία GSΜ και μακριά μια 3G. Λοιπόν προτιμάει να συνδέεται με την 3G παρόλο που έχει χαμηλό σήμα λογω απόστασης με συνέπεια να μην λειτουργεί σωστά και να βγαίνει σχεδον συνέχεια εκτός δυκτίου και να μην μπορώ να κάνω ουτε να δεχθώ κλήσεις. Μετά κατάλαβα ότι ο μόνος τρόπος για να λύσω το πρόβλημμα ειναι να το γυρίζω χειροκίνητα στο GSΜ. (καταλαβαίνω με πια κεραία εχει συνδεθεί από την τρεχουσα τοποθεσία του καιρού και από την τοποθεσία που δειχνειτο Google Maps πριν πιαασει το GPS). Εχει κανείς ανάλογο πρόβλημμα?

Edited by jgkvafes
jgkvafes
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις- Ασύρματα δύκτια - Δικτυα κινητης τηλεφωνίας - Λειτουργία δικτυου. Από εκεί επιλέγεις αν θα ειναι GSΜ ή 3G(WCDMA) ή αυτόματα.

 

Εγώ έχω το εξής πρόβλημα: Το έχω στο αυτόματα και όταν πάω στο χωριό μου υπάρχει κοντα μια κεραία GSΜ και μακριά μια 3G. Λοιπόν προτιμάει να συνδέεται με την 3G παρόλο που έχει χαμηλό σήμα λογω απόστασης με συνέπεια να μην λειτουργεί σωστά και να βγαίνει σχεδον συνέχεια εκτός δυκτίου και να μην μπορώ να κάνω ουτε να δεχθώ κλήσεις. Μετά κατάλαβα ότι ο μόνος τρόπος για να λύσω το πρόβλημμα ειναι να το γυρίζω χειροκίνητα στο GSΜ. (καταλαβαίνω με πια κεραία εχει συνδεθεί από την τρεχουσα τοποθεσία του καιρού και από την τοποθεσία που δειχνειτο Google Maps πριν πιαασει το GPS). Εχει κανείς ανάλογο πρόβλημμα?

 

Ω ναι...:X

I Am The One, Orgasmatron...
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις- Ασύρματα δύκτια - Δικτυα κινητης τηλεφωνίας - Λειτουργία δικτυου. Από εκεί επιλέγεις αν θα ειναι GSΜ ή 3G(WCDMA) ή αυτόματα.

 

Εγώ έχω το εξής πρόβλημα: Το έχω στο αυτόματα και όταν πάω στο χωριό μου υπάρχει κοντα μια κεραία GSΜ και μακριά μια 3G. Λοιπόν προτιμάει να συνδέεται με την 3G παρόλο που έχει χαμηλό σήμα λογω απόστασης με συνέπεια να μην λειτουργεί σωστά και να βγαίνει σχεδον συνέχεια εκτός δυκτίου και να μην μπορώ να κάνω ουτε να δεχθώ κλήσεις. Μετά κατάλαβα ότι ο μόνος τρόπος για να λύσω το πρόβλημμα ειναι να το γυρίζω χειροκίνητα στο GSΜ. (καταλαβαίνω με πια κεραία εχει συνδεθεί από την τρεχουσα τοποθεσία του καιρού και από την τοποθεσία που δειχνειτο Google Maps πριν πιαασει το GPS). Εχει κανείς ανάλογο πρόβλημμα?

 

Ναι. Συνηθισμένο φαινόμενο.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

γενικά το τηλέφωνο προτιμά όταν υπάρχει δίκτυο 3G να συνδεθεί με αυτό, έστω και αν είναι ασθενέστερο από το GSM...οπότε σε τέτοια μέρη καλό είναι να το γυρνάς χειροκίνητα στο gsm..;)
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι έχω καταλάβει, το Desire έχει σχεδόν εξαντληθεί στην ελληνική αγορά.

 

Ξέρει κανείς αν είναι:

  • Λόγω της επικείμενης ανακοίνωσης στις 15 Σεπτεμβρίου ή
  • δεν έχει φτάσει ακόμα στην ελληνική αγορά το κύμα των SLCD και εξαντλήθηκαν αυτά με AMOLED?

Link to comment
Share on other sites

Tην βοήθειά σας παρακαλώ:

(1) ?

Υπάρχει τρόπος να κλειδώνω την ένταση του ήχου κλήσης ώστε να μην μπορεί να αυξομειωθεί με το πλαϊνό +/- πλήκτρο? Πολλές φορές θελημένα ή μη (πχ στο copilot live χαμηλώνοντας την ενταση της εφαρμογής, χαμηλώνει κι η ενταση της κλήσης του κινητού) πατάω το κουμπί και χωρίς να το καταλαβαίνω χαμηλώνει κι "ενταση ειδοποίησης ήχου" όπως το λέει και το κινητό και το βρίσκω πολύ ενοχλητικό..

 

(2) ?

Εχω το εξής πρόβλημα: Στο ρολόι που εχει και τον καιρο και την πολη, δεν μου βγαζει την πολη μου (Κορυδαλλός). Παταω στο επιλογη πολης "τρεχον τοποθεσια" και με ανοιχτο το gps και το wifi, αλλα τπτ.. το θεμα ειναι οτι παλια καπως το ειχα καταφερει και μου εβγαζε Κορυδαλλος και το εγραφε κανονικοτατα... Καμια ιδεα??

 

(3) ?

Μπορούμε την εφαρμογή του καιρού να την κανουμε να αντλει δεδομενα καιρού απο καπου αλλού (διαφορετικό από το accuweather) ??

 

Ευχαριστώ.

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, πριν 2-3 μερες ημουν Τουρκια οσο ημουν στα συνορα της Τουρκιας ολα ηταν ΟΚ αλλα οταν περασα εκει μεσα αλλαξα το σημα σε Turkell και απο κει και περα δεν μπορουσα να στειλω μηνυμα, μολις γυρισα στην Ελλαδα συνεχισε να συμβαινει το ιδιο ,τι πρεπει να κανω ? Εβγαλα την καρτα και εκανα και καποια αλλα πειραματα αλλα τιποτα , δεν μπορω να στειλω μυνημα ουτε καν για να δω ποση καρτα εχω...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, πριν 2-3 μερες ημουν Τουρκια οσο ημουν στα συνορα της Τουρκιας ολα ηταν ΟΚ αλλα οταν περασα εκει μεσα αλλαξα το σημα σε Turkell και απο κει και περα δεν μπορουσα να στειλω μηνυμα, μολις γυρισα στην Ελλαδα συνεχισε να συμβαινει το ιδιο ,τι πρεπει να κανω ? Εβγαλα την καρτα και εκανα και καποια αλλα πειραματα αλλα τιποτα , δεν μπορω να στειλω μυνημα ουτε καν για να δω ποση καρτα εχω...

 

μηπως εχει αλλαξει ο αριθμος του κεντρου μηνυματων??

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να γράψω στα Ελληνικά μήνυμα αλλά γράφει μόνο με κεφαλαία. Το Τ9 δουλεύει απλά είναι όλα τα γράμματα κεφαλαία.

 

Επίσης οι επαφές μου δεν είναι sorted αλφαβητικά. Κάνω save ένα καινούργιο contact στα Ελληνικά αλλα το βάζει όπου να'νε.

 

Τα contacts τελικά κατάφερα να τα κάνω σορτ ξαναγράφοντας τα ένα ένα.

Στα μηνύματα υπάρχει κάποιος τρόπος να μην είναι όλα κεφαλαία; Μπορώ να γράψω με πεζά σε άλλες εφαρμογές αλλά στα μηνύματα δεν μπορώ.

Link to comment
Share on other sites

Τα contacts τελικά κατάφερα να τα κάνω σορτ ξαναγράφοντας τα ένα ένα.

Στα μηνύματα υπάρχει κάποιος τρόπος να μην είναι όλα κεφαλαία; Μπορώ να γράψω με πεζά σε άλλες εφαρμογές αλλά στα μηνύματα δεν μπορώ.

 

Μπορείς να αλλάξεις την κωδικοποίηση αλλά μετά θα έχεις 70 γράμματα και όχι 160.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Πως το κανω αυτό;

 

Εφαρμογη Μηνυματα, μενου, ρυθμισεις, ρυθμισεις sms, ελληνικη κωδικοποιηση, διαλεγεις unicode

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Χτες εγινα κατοχος ενος desire και θελω να ρωτησω μερικα πραγματα. πρωτον γιατι δεν μ βγαζει την αναβαθμιση στη 2.2 και οποιος μπορει ας μ πει μερικες χρησιμες εφαρμογες... σας ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτές τις οδηγίες για εύκολο rooting με σημερινή (29.8.2010) ημερομηνία. Δεν θυμάμαι αν έχει αναφερθεί ξανά. Το έχει δοκιμάσει κανείς;

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Χτες εγινα κατοχος ενος desire και θελω να ρωτησω μερικα πραγματα. πρωτον γιατι δεν μ βγαζει την αναβαθμιση στη 2.2 και οποιος μπορει ας μ πει μερικες χρησιμες εφαρμογες... σας ευχαριστω!

 

Μήπως είσαι ήδη στην 2.2;

 

Εδώ έχει μαζεμένα διάφορα...

Android Applications

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?p=3558351

Link to comment
Share on other sites

Ποια ROM θα προτείνατε; Να είναι σταθερή, FroYo, και να μην έχει sense.

OpenDesire κι απο μενα, χθες βραδυ την εβαλα, η μπαταρια δεν πηρε χαμπαρι και απειρες custom ρυθμισεις( αλα cyanogen). συστηνεται ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω ένα μικρό πρόβλημα με το ΝDrive. Ενώ βρίσκει κανονικά δορυφόρους, συντεταγμένες κλπ., δεν κάνει fix. Είχε κάποιος αντίστοιχο πρόβλημα;

Phillips Diga-->Panasonic GD52-->Motorola C33-->Nokia 5210-->Nokia 6600-->HP iPaq 6515-->HP iPaq 6915-->Fujitsu Siemens T830-->HTC TyTn-->Nokia 6110 Nav-->Samsung i900 Omnia-->Nokia 5800XM-->Samsung Omnia i8910 HD-->HTC Hero-->Samsung i900 Omnia(again)-->HTC HD2 Leo-->HTC Desire-->Samsung Galaxy S2 i9100 --> :X
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...