Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πήρα τηλ HTC και μου είπαν ότι δεν μπαίνει αυτόματα σε όλα.

Για πάρτε και εσείς.... 2111980955

και δεν σου παν πωσ αλλιωσ θα το κανεισ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το πολυ σε 2 εβδομαδες μου ειπε εμενα θα γινει το update.

 

Από μόνο του; Και τι θα μεσολαβήσει αυτές τις δύο εβδομάδες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία να ρωτήσω υπάρχει εφαρμογή η οποία να δουλεύει όπως η εφαρμογή magi Call για WM?

 

Δηλαδή να φιλτράρει SMS και κλήσεις??

Knock knock!!! Who's there? ME I KILL YOU!!!!!

 

Xiaomi Pocophone f1

MIUI 11.0.5.0

Android 9 (Pie)

Link to comment
Share on other sites

Εχω φτιάξει σχετική για κλήσεις. Ψάξε για call manager στο Market.

 

 

Από μόνο του; Και τι θα μεσολαβήσει αυτές τις δύο εβδομάδες;

 

Ούτε και ξέρω... Τους έστειλα μήνυμα να μου δώσουν download link δύσκολο το βλέπω όμως.

Link to comment
Share on other sites

Πω οτι νανε... ο φιλος μου το πηρε πριν 4 μερες

κ εκανε κανονικα την αναβαθμηση απο το σπιτι μου μεσο φωτα κ εγω το πηρα χθες κ δεν μπορω να κανω τιποτα...αντε να δουμε τι θα γινει...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω τον εξής προβληματισμό!!!Ακόμα περιμένω το κινητο απο την wind λόγω επιδότησης και όλο το καθυστερούνε....Σήμερα έμαθα ότι μπορεί να έρθει και αρχές Σεπτεμβρίου και φρίκαρα.Οι επιλογές που μου δίνει η wind είναι η εξής: 325 ευρω επιδότηση για νεα συσκευή ή 460 ευρώ αφαίρεση ποσού από τους λογαριασμούς του επομένου ετους.Για την πρώτη επιλογη πρέπει να περιμένω πολύ ενώ έχω κάνει αρκετή υπομονή μέχρι τώρα ενώ για την δεύτερη που έχει αρχ΄σει και με ψήνει τρελά θα πρέπει να δώσω 499 ευρώ ντουκου και να περιμένω να αποσβέσω απο τους λογαριασμούς (ειναι της ταξης 100-160 ευρω το μηνα)....καμία πρόταση????

 

συγνώμη για το off topic και το μεγάλο post..

Link to comment
Share on other sites

κανενασ οδηγος να κανω την αναβαθμιση χειροκινιτα? δεν την βρισκω μεσω update sto kin

 

http://www.geekword.net/manually-install-froyo-htc-desire/

Link to comment
Share on other sites

Πω οτι νανε... ο φιλος μου το πηρε πριν 4 μερες

κ εκανε κανονικα την αναβαθμηση απο το σπιτι μου μεσο φωτα κ εγω το πηρα χθες κ δεν μπορω να κανω τιποτα...αντε να δουμε τι θα γινει...

 

Άναψε κάνα προβολέα για να την κάνεις και εσύ :rolleyes: :lol:

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Το official ROM είναι στο http://liveimage.htc.com/OTA_Bravo_Froyo_HTC_WWE_2.09.405.8-1.21.405.2_release4dua3bcrut4wrv30.zip

 

Το θέμα είναι έχει ελληνικά μέσα ? Το έχει δοκιμάσει κανείς ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι μου.προσπαθω να κανω και γω την αναβαθμιση αλλα οταν το βαζω να κανει ελεγχο για νεες ενημερωσεις μου βγαζει πως δεν υπαρχει καμμια νεα ενημερωση λογισμικου.κοιταξα να δω ποια εκδοση εχω εγω ηδη και γραφει 2.1 update 1.τι συμβαινει;
Link to comment
Share on other sites

Πολλοί έχουν παρόμοιο πρόβλημα αλλά άμεση λύση δεν έχει βρεθεί, μπορείς απλά να περιμένεις ή ακολουθείς με δική σου ευθύνη τον αδηγό που έδωσε ο φίλος στην προηγούμενη σελίδα. Υποθέτω βέβαια ότι δεν λειτουργεί σε branded κινητά.
Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

Πολλοί έχουν παρόμοιο πρόβλημα αλλά άμεση λύση δεν έχει βρεθεί, μπορείς απλά να περιμένεις ή ακολουθείς με δική σου ευθύνη τον αδηγό που έδωσε ο φίλος στην προηγούμενη σελίδα. Υποθέτω βέβαια ότι δεν λειτουργεί σε branded κινητά.

 

Ρε παιδια εγω προσωπικα δεν εχω δει μεχρι στιγμης Desire να ειναι branded......

Εαν υπαρχη ποιας εταιριας ειναι? :worry:

Και μενα λεει οτι εχει την πιο προσφατη ενημερωση λογισμικου και υστερα απο τηλεφωνημα στην HTC μου ειπε οτι καποια στιγμη θα ερθει...........(οτι δεν σημαινει οτι επειδη την πηρε ενας ερχετε ταυτοχρονα σε ολους)...

Λογικα περιμενω...εαν και θυμαμαι απο προσωπικη μου εμπειρια οτι πριν κανω reset το κινητο μου υστερα απο ενα προβληματακι που ειχα .......μου εβγαζε οτι υπηρχε ενημερωση λογισμικου......αφου το εκανα reset και μετα ειμαι στην 2.1 αλλα δεν μου δεινει ενημερωση ακομα :)

Link to comment
Share on other sites

Όταν αναφέρθηκα σε branded δεν εννοούσα ελληνικής εταιρείας. Άλλωστε και κάποιες σελίδες πιο πίσω μπορείς να δεις ότι κάποιοι που αγοράσανε κινητό από γνωστή αλυσίδα αποδείχθηκε ότι ήταν branded από T-Mobile αν θυμάμαι καλά. Όσοι δεν πήρατε ακόμη την ενημέρωση μπορείτε απλά να περιμένετε, ίσως είναι κάποιο κόλλημα των servers.
Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έλλειπα διακοπές και δεν είδα να έχει αναφερθεί (συγχωρέστε με αν έχει ειπωθεί ήδη): εμείς που βάλαμε την official Froyo, μπορούμε να κάνουμε root με το unrevoked ή όχι;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα:D

 

ειμαι νεος κατοχος του κινητου και ειμαι ευχαριστημενος απολυτα!!

 

περιμενω να γινει το update :p

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Όταν αναφέρθηκα σε branded δεν εννοούσα ελληνικής εταιρείας. Άλλωστε και κάποιες σελίδες πιο πίσω μπορείς να δεις ότι κάποιοι που αγοράσανε κινητό από γνωστή αλυσίδα αποδείχθηκε ότι ήταν branded από T-Mobile αν θυμάμαι καλά. Όσοι δεν πήρατε ακόμη την ενημέρωση μπορείτε απλά να περιμένετε, ίσως είναι κάποιο κόλλημα των servers.

 

Δεν απευθυνομαι αποκλειστικα σε σενα φιλε μου.

Επειδη ακουω branded συσκευες συνεχεια αλλα δεν εχω δει ουτε μια και ειχα την αναλογη φυσικη απορια.......και εαν ειναι ετσι πως ξεχωριζεται τελικα μια συσκευη εαν ειναι εστω απο T-mobile...εστω?

Ετσι να ξερουμε και εμεις επιτελους τι εχουμε και τι δεν εχουμε...

Link to comment
Share on other sites

Έχει τα ελληνικά ?

 

Το official ROM είναι στο http://liveimage.htc.com/OTA_Bravo_Froyo_HTC_WWE_2.09.405.8-1.21.405.2_release4dua3bcrut4wrv30.zip

 

Το θέμα είναι έχει ελληνικά μέσα ? Το έχει δοκιμάσει κανείς ?

 

Νομίζω οτι στις Ευρωπαϊκές αναβαθμίσεις η ελληνική γλώσσα περιλαμβάνεται ούτως ή άλλως

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έλλειπα διακοπές και δεν είδα να έχει αναφερθεί (συγχωρέστε με αν έχει ειπωθεί ήδη): εμείς που βάλαμε την official Froyo, μπορούμε να κάνουμε root με το unrevoked ή όχι;

 

Απευθείας με το unrevoked δεν μπορείς να rootάρεις πλέον το Froyo αλλά υπάρχει τρόπος να γυρίσεις στην 2.1 έκδοση με τον 0.80 bootloader οπότε το rootάρεις και μετά περνάς την official με root.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι την ΒΟΗΘΕΙΑ σας! Όπως έγραψα και σε προηγούμενο post μου, προσπάθησα να τρέξω το RUU, με πλήρη αποτυχία, αφού όταν φτάσει στο 75% μου βγάζει error 110, ότι δηλαδή δεν μπορεί να διαβάσει τα αρχεία, ότι είναι καταστρεμμένα κτλ. Βρήκα στους xda, αυτό το theard ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=654119 ), όπου εξηγούν πως λύνετε το πρόβλημα αλλά επειδή δεν είμαι και τόσο εξειδικευμένος χρήστης Android, θα ήθελα να μου πειτε ποια βήματα να ακολουθήσω για να απαλλαχθώ από το error 110 και έπειτα να καταφέρω επιτέλους να αναβαθμίσω το δύσμοιρο κινητό μου.
Sony Ericsson T610i - Nokia 6680 - iPhone 1st generation - HTC Desire - Samsung Galaxy S - HTC HD2 - Samsung Galaxy S3 - Nokia Lumia 920 - Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

απο οτι βλεπω ειμαστε πολλοι με τη 2.1 και καποιοι μετα την official δεν ειναι ευχαριστημενοι τελικα οσοι ειχατε Custom Froyo και τωρα official θα μπορουσε καποιος να μας πει τι θεωρει οτι ειναι καλυτερο τελικα
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας την official 2.2 εδώ και 4 μέρες έχω τις εξής εντυπώσεις:

1)Η μπαταρία φαίνεται να αντέχει καλύτερα.

2)To WiFi tethering με έχει καταβολέψει και είναι φανταστική προσθήκη, κατά τη γνώμη μου (συνδέονται 2 laptop και λυώνουν το 3G - πακέτο του 1GB free)

3)Είναι πιο γρήγορο στην ίδια χρήση που του κάνω και στο να φορτώνει τις σελίδες o browser

4)Το θεματάκι με το μεγάλο widget του καιρού το παρουσιάζει και σε μένα κατά διαστήματα (το έχει κάνει 3 φορές)

Αυτά για την ώρα... :happy:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...