Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει αναφερθεί αμέτρητες φορές ότι δεν μεταφέρεται όλη η εφαρμογή. :)

 

Αυτό που λες πάντως δεν ισχύει.Έχω 2 πλοηγούς,6-7 προγραμματάκια και 22 games 3d κτλπ και έχω 60mb free στο τηλέφωνο. ;)

 

Συμφωνώ αν και τα παιχνιδια αν δεν κάνω λαθος πρέπει να τα πετάς κατευθείαν στην sd. Τώρα ένα άλλο ανεξήγητο, εχω 22mb ελευθερα, φορτώνω το copilot , πεφτω στα 5 ελευθερα. Σβηνω το copilot με καταργηση και μου λεει 10 mb ελευθερα..... grrrrrrr:mad::mad::mad: τι εμεινε μέσα δεν μπορω να καταλάβω, εκανα και restart και παλι τπτ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το δικό μου είναι αγορασμένο απο Γερμανό με P/N 99HKZ017-00 και δεν βρίσκει κανένα update!

Καμμιά ιδέα γιατί;

 

Ακριβώς το ίδιο και σε μένα. Ίδιος κωδικός - αγορασμένο από Γερμανό προ 10ημέρου.

Προτιμώ βέβαια να δω τα αποτελέσματα των testers [δηλ. όσων έκαναν την αναβάθμιση ήδη;)] πρώτα και μετα προχωρήσω στην 2.2 αλλά μου κάνει εντύπωση το ότι δεν βρίσκει updates

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι η μπαταρία 1000%, μάλλον πρόβλημα με το ext partition της κάρτας είναι.

Δοκίμασε να το ανοίξεις χωρίς κάρτα μνήμης μέσα να δεις τι θα κάνει.

 

Φίλε μπορείς να μου πεις πώς ακριβώς θα το φτιάξω, επειδή πραγματικά έχω αγανακτήσει και το βλέπω λίαν συντόμος να πετάγεται στον κάλαθο.

Sony Ericsson T610i - Nokia 6680 - iPhone 1st generation - HTC Desire - Samsung Galaxy S - HTC HD2 - Samsung Galaxy S3 - Nokia Lumia 920 - Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι αντιμετωπίζω κάτι άλλο που δεν ξέρω αν έχει τυχει σε κανένα μεχρι τώρα. Ήμουν στο εξοχικό (χωρίς WiFi) και κάνοντας έλεγχο λογισμικού μου βρήκε το update του Froyo, μάλιστα 2 φορές σε 2 διαφορετικές μέρες αλλά πάτησα Άκυρο γιατί δε μπορούσα να κάνω με 3G αυτή τη δουλειά. Σήμερα επέστρεψα Αθήνα έκανα 10 φορές τον έλεγχο με WiFi και μου λέει δεν υπάρχει διαθέσιμη ενημερωση. Δεν μπορώ να καταλάβω το γίνεται.

Device: HTC Bravo PVT1 amoled S-Off

ROM: SUPERNOVA Xtreme Official GB SENSE

Radio: 5.17.05.23

HBOOT: 6.93.1002

Recovery: CWM v4.0.1.4

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι αντιμετωπίζω κάτι άλλο που δεν ξέρω αν έχει τυχει σε κανένα μεχρι τώρα. Ήμουν στο εξοχικό (χωρίς WiFi) και κάνοντας έλεγχο λογισμικού μου βρήκε το update του Froyo, μάλιστα 2 φορές σε 2 διαφορετικές μέρες αλλά πάτησα Άκυρο γιατί δε μπορούσα να κάνω με 3G αυτή τη δουλειά. Σήμερα επέστρεψα Αθήνα έκανα 10 φορές τον έλεγχο με WiFi και μου λέει δεν υπάρχει διαθέσιμη ενημερωση. Δεν μπορώ να καταλάβω το γίνεται.

αυτό που γίνεται είναι ότι δουλεύει η τύχη σου!:p

κάνε το update μέσω recovery + flashing για να έχεις και το root και το a2sd της προκοπής:cool:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μπορείς να μου πεις πώς ακριβώς θα το φτιάξω, επειδή πραγματικά έχω αγανακτήσει και το βλέπω λίαν συντόμος να πετάγεται στον κάλαθο.

 

Εγώ να σε βοηθήσω αλλά δεν μου απάντησες αν ανοίγει χωρίς την κάρτα.

 

Προς Θεού πάντως μην το πετάξεις στον κάδο:X, δέχομαι να το πάρω εγώ για να σε απαλλάξω αν χρειαστεί :lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι αντιμετωπίζω κάτι άλλο που δεν ξέρω αν έχει τυχει σε κανένα μεχρι τώρα. Ήμουν στο εξοχικό (χωρίς WiFi) και κάνοντας έλεγχο λογισμικού μου βρήκε το update του Froyo, μάλιστα 2 φορές σε 2 διαφορετικές μέρες αλλά πάτησα Άκυρο γιατί δε μπορούσα να κάνω με 3G αυτή τη δουλειά. Σήμερα επέστρεψα Αθήνα έκανα 10 φορές τον έλεγχο με WiFi και μου λέει δεν υπάρχει διαθέσιμη ενημερωση. Δεν μπορώ να καταλάβω το γίνεται.

 

δεν ξερω αν εχει σχεσει αλλα στο δικο μου εκανα κανονικα το update αλλα οταν δοκιμασα να ξανα κανω ελεγχο για καινουργια update (διαβασα μεσα στο forum κατι για update στον browser) το τηλεφωνο μενει στον ελεγχο και κανει αναζητησει .......για αρκετη ωρα χωρις αποτελεσμα (ειναι προβλημα του 2.2 ή μηπως εχουν προβλημα οι servers που ειναι τα update)

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγώ έχω ένα άλλο πρόβλημα. Το πρόβλημα με το γέμισμα της εσωτερικής μνήμης δεν λέει να διορθωθεί. Εβαλα το setInstallLocation στο οποίο μπορώ να μετακινήσω όλα τα προγράμματα στην sd. To θέμα είναι το εξής: οταν πχ. παω να μετακινήσω το google earth (22mb) στην sd , μετακινέιται κανονικά αλλά μου γράφει αντί 22Mb ---> 16Mb (δλδ τον χώρο που πιάνει στην εσωτερική μνήμη τηλεφώνου) . Και φυσικά δεν λέει να αδιάσει η εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου. Καταλήγω στο ότι δεν μετακινούνται full στην sd αλλά ένα μέρος των εφαρμογών. Γνωρίζει κάποιος επι του θέματος?? είναι κρίμα να έχουμε τέτοιο κινητό και μια 8gb μνημη και να μην μπορούμε να φορτώσουμε 20 εφαρμογές.

 

 

Καλα αυτο και αν ειναι μεγαλη μ@@@@@α να εχεις τετοιο εργαλειο με ηλιθιους περιορισμους εμενα εφτασε στα 10 μβ βγαζω βγαζω πηγε 14. δε μπορεις να εγκαταστησεις τιποτα

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδες απο χθες ειμαι κι εγω κατοχος του desire!τελευταια μερα της προσφορας μου χαλασε το πιστο p1i και το αντικατεστησα με το εργαλειο.μπορει καποιος να μου πει τι πρεπει να κανω για να επεξεργαστω αρχεια excel-word?κατεβαζω απο καπου καποια εφαρμογη?ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

αυτό που γίνεται είναι ότι δουλεύει η τύχη σου!:p

κάνε το update μέσω recovery + flashing για να έχεις και το root και το a2sd της προκοπής:cool:

 

Thanks για την απάντηση αλλά το κινητό δεν το rootάρω. Δεν υπάρχει τρόπος να του περάσω το Froyo αλλιώς; Αν όχι αναγκαστικά θα μείνω με Eclair.

Device: HTC Bravo PVT1 amoled S-Off

ROM: SUPERNOVA Xtreme Official GB SENSE

Radio: 5.17.05.23

HBOOT: 6.93.1002

Recovery: CWM v4.0.1.4

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να σε βοηθήσω αλλά δεν μου απάντησες αν ανοίγει χωρίς την κάρτα.

 

Προς Θεού πάντως μην το πετάξεις στον κάδο:X, δέχομαι να το πάρω εγώ για να σε απαλλάξω αν χρειαστεί :lol::lol:

 

Φίλε έχω μια root rom με Sense, η οποία για να ενεργοποιηθεί θέλει Sim. Δυστυχώς η sim μου έχει εγκλωβιστεί στο iPhone μου.

Sony Ericsson T610i - Nokia 6680 - iPhone 1st generation - HTC Desire - Samsung Galaxy S - HTC HD2 - Samsung Galaxy S3 - Nokia Lumia 920 - Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Thanks για την απάντηση αλλά το κινητό δεν το rootάρω. Δεν υπάρχει τρόπος να του περάσω το Froyo αλλιώς; Αν όχι αναγκαστικά θα μείνω με Eclair.

πρώτα πρώτα αφού έχεις πρόβλημα με το ασύρματο στο σπίτι σου, πήγαινε σε κάποιον γνωστό με ασύρματο ή κανένα hotspot για να το κάνεις και να δοκιμάσεις.

το θεωρώ πολύ πιθανό να φταίει το τοπικό δίκτυο!

επίσης υποθέτω μπορείς να απευθυνθείς και στην ace hellas για να στο αναβαθμίσουν και οι ίδιοι :)

@BHacker, δεν καταλαβαίνω, όταν προσπάθησες να το ανοίξεις και δεν άνοιγε είχες βάλει sim μέσα;

επίσης, έχεις δοκιμάσει να κάνεις wipe τα πάντα από recovery;

 

EDIT: ρουφιάνε χρόνια πολλά! :P

Edited by haris_led
Link to comment
Share on other sites

πρώτα πρώτα αφού έχεις πρόβλημα με το ασύρματο στο σπίτι σου, πήγαινε σε κάποιον γνωστό με ασύρματο ή κανένα hotspot για να το κάνεις και να δοκιμάσεις.

το θεωρώ πολύ πιθανό να φταίει το τοπικό δίκτυο!

Μάλλον δε φταίει το WiFi του σπιτιού μου γιατί και με 3G που δοκίμασα να κάνω τον έλεγχο πάλι δεν υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση μου έγραψε. Οπότε είναι γενικότερο το πρόβλημα... Θα στείλω ένα mail στην ACE να δω τι θα γίνει. Thanx πάντως.

Device: HTC Bravo PVT1 amoled S-Off

ROM: SUPERNOVA Xtreme Official GB SENSE

Radio: 5.17.05.23

HBOOT: 6.93.1002

Recovery: CWM v4.0.1.4

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δε φταίει το WiFi του σπιτιού μου γιατί και με 3G που δοκίμασα να κάνω τον έλεγχο πάλι δεν υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση μου έγραψε. Οπότε είναι γενικότερο το πρόβλημα... Θα στείλω ένα mail στην ACE να δω τι θα γίνει. Thanx πάντως.

εγώ όταν έχω διάφορα προβλήματα με το ασύρματο εκτός από καμιά δεκαριά προσπάθειες κάνω και κανένα restart και στρώνει, δοκίμασέ το ποτέ δεν ξέρεις! :)

Link to comment
Share on other sites

απο που απο τα χανια???? μηπως απο master digital????

Μαγος είσαι ? Εψαχνα να βρώ καταστημα εκεί ....και τελικά ήταν σε μια πολυκατοικια πάνω ...

http://www.lafkos.de/Muhle_1.gif

Where are you going Karamitro ??

Link to comment
Share on other sites

παιδια σας παρακαλω μπορει καποιος να απαντησει τι γινεται κ που τις βρισκουμε τις εφαρμογες που δεν ειναι δωρεαν;
Link to comment
Share on other sites

παιδια σας παρακαλω μπορει καποιος να απαντησει τι γινεται κ που τις βρισκουμε τις εφαρμογες που δεν ειναι δωρεαν;

 

Δεν τις βλέπεις ούτε με τη Froyo , μόνο αν έχεις κάνει root θα τις δείς...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας 420Χ150 και μέχρι 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

ΜΠορώ να κάνω root με τον ίδιο τρόπο κ στην froyo εποχή?
Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδες απο χθες ειμαι κι εγω κατοχος του desire!τελευταια μερα της προσφορας μου χαλασε το πιστο p1i και το αντικατεστησα με το εργαλειο.μπορει καποιος να μου πει τι πρεπει να κανω για να επεξεργαστω αρχεια excel-word?κατεβαζω απο καπου καποια εφαρμογη?ευχαριστω!!

 

Από market το "documents to go" της Dataviz. Δεν είναι full version αλλά τη δουλειά του την κάνει.

Υπάρχει και το Quickoffice2.0 αλλά με αυτό μόνο μπορείς να ανοίξεις υπάρχοντα αρχεία - δεν μπορείς να κάνεις καινουρια

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά οι νεότερες εξελίξεις έχουν ως εξής:

Σήμερα το πρωί όπως είπα πήρα τηλέφωνο τον αντιπρόσωπο της htc στο Ηράκλειο Κρήτης. Το τηλέφωνο του δίνεται στο επίσημο site της HTC στο tab Εξυπηρέτηση Πελατών.

Μου ζήτησε το ΙΜΕΙ του κινητού και μου είπε αυτό που αναφέρω σχετικά με το ότι είναι branded απο γερμανία T-Mobile.

Επίσης το πιο φοβερό ήταν όταν μου είπε ότι δεν καλύπτεται από εγγύηση στην Ελλάδα!!! Και ότι δεν μπορώ να κάνω και πολλά πράγματα.

Στο καπάκι φορτωμένος το πάω στο μαγαζί που το αγόρασα και του τα λέω όλα, και ότι αν δεν μου το φτιάξει θα πάω στο ΙΝΚΑ. Μου λέεί λοιπόν το παλικάρι εκεί ότι αυτά που είπε ο επίσημος συνεργάτης της HTC στο Ηράκλειο δεν ισχύουν, και ότι ολες οι συσκευές που αγοράζονται στην Ευρωπαική Ένωση καλύπτονται από εγγύηση.

Εν ολίγης , μου λέει να του το αφήσω και να περάσω το μεσημέρι να το πάρω.

Μετά από μια ώρα με παίρνει τηλ και μου λέει ότι θα το στείλει πίσω και θα μου φέρει ένα καινούργιο Ελληνικό!!!

 

Άρα το συμπέρασμα είναι ότι μας δουλεύουν όλοι ψιλο γαζί... από resellers μέχρι και επίσημες αντιπροσωπείες. Η εγγύηση υπάρχει και μη σας πεί κανείς ότι δεν το επίστρέφει γιατί όπως είπαν και τα παλικάρια τους αναφέρεις την λέξη δικηγόρος και ΙΝΚΑ και κολώνουν .... Επίσης όταν αγόράζετε συσκευές να έχετε τον νού σας

για την προέλευση τους και γενικά να είστε υποψιασμένοι !! Περιτριγυριζόμαστε από ΛΑΜΟΓΙΑ!!!!

 

Αυτά με την εμπειρία μου .... ΌΤαν μου έρθει το καινούργιο θα πώ αν όλα είναι εντάξει....

 

....ακριβως τα ιδια επαθα! αλλα μου το αλλαξαν και μενα! απο ηρακλειο και εγω αλλα το πηρα απο χανια....ας ειναι αφου τα καταφερες ολα οκ

Link to comment
Share on other sites

Μαγος είσαι ? Εψαχνα να βρώ καταστημα εκεί ....και τελικά ήταν σε μια πολυκατοικια πάνω ...

 

τα ιδια κανουν συνεχιζουν....τι να πω αντιεπαγγελματιες...παρακαλ να μην χαλασει το κινητο γιατι δεν βλεπω να μπορουν να το παρουν πισω....παντως ευτυχως που υπαρχει το φορουμ και τα παιδια εδω. σωθηκα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Από market το "documents to go" της Dataviz. Δεν είναι full version αλλά τη δουλειά του την κάνει.

Υπάρχει και το Quickoffice2.0 αλλά με αυτό μόνο μπορείς να ανοίξεις υπάρχοντα αρχεία - δεν μπορείς να κάνεις καινουρια

 

Ευχαριστω για την απαντηση.δηλαδη κανενα office ful version που μπορω να βρω?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα απο την ομορφη Μεσσηνια !

 

Παρατηρησα χθες οτι η μπαταρια επεφτε πολυ πιο γρηγορα απο το συνηθισμενο χωρις αλλαγη χρησης.

 

Το οτι το σημα της Voda ειναι οριακο και σε μερικα σημεια του χωριου μηδενικο εχει σημασια ?

Για να καταλαβετε περι σηματος μπαινω τωρα intrernet με στικακι της Vodafone και βρισκει σημα μονο σε ενα σημειο του σπιτιου...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα απο την ομορφη Μεσσηνια !

 

Παρατηρησα χθες οτι η μπαταρια επεφτε πολυ πιο γρηγορα απο το συνηθισμενο χωρις αλλαγη χρησης.

 

Το οτι το σημα της Voda ειναι οριακο και σε μερικα σημεια του χωριου μηδενικο εχει σημασια ?

Για να καταλαβετε περι σηματος μπαινω τωρα intrernet με στικακι της Vodafone και βρισκει σημα μονο σε ενα σημειο του σπιτιου...

 

Καλημέρα θείο Γιάννη τυχερέ... :)

 

Ναι, έχει σημασία. Ψάχνει πιο πολύ, "ζορίζετε" πιο πολύ το κινητό, καταναλώνει πιο πολύ μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση.δηλαδη κανενα office ful version που μπορω να βρω?

Μόλις έκανα το documents to go full version.....

από το γνωστό μαγαζί....

αν δεν ξερεις που, στειλε μου pm

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...