Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω προσεξει οτι στις εισερχομενες κλησεις το τηλεφωνο δεν εμφανιζει παντα την ιδια pick up screen. Καποιες φορες εχει την επιλογη slide to answer και αλλες την κλασικη answer και end (το στανταρ πρασινο η κοκκινο κουμπι). Ξερει κανεις γιατι συμβαινει αυτο και ποια οι διαφορα αναμεσα στις 2 επιλογες?

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

το ενα συμβαινει οταν ειναι αναμμενη η οθονη και το αλλο οταν ειναι κλειδωμενη-σβηστη η οθονη.

 

Τώρα έκανα... Περίεργο να θέλει επανεκκίνηση για να δει το αρχείο. Thanks.

απλα οταν ανοιγει ξαναδιαβαζει ολη την καρτα για αρχεια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

η αληθεια ειναι πως αυτο που ρωταω εγω κ ενας φιλος ισως να μην ξερουν τα παιδια να απαντησουν αν δεν βγει η επισημη froyo.
Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Άν είσαι rooted κατέβασε το shootme.

Χωρίς root δεν υπάρχει λύση

 

Όχι δεν είμαι.

Αυτό είναι κάτι το οποίο θα γίνεται στο 2.2?

Πάντως κατάλαβες τι εννοώ. Με κάποιο συνδυασμό πλήκτρων όπως γίνεται και στο iphone νομίζω και σου αποθηκεύει τη φωτό στις εικόνες....

 

 

Κάτι άλλο που ήθελα να πω είναι πως σήμερα μου ήρθε η κάρτα μνήμης και κάποιοι μου είχαν ζητήσει λεπτομέρειες.

Μιλάω για αυτή εδώ

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=140427460428&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_500wt_1154

 

Λοιπόν δουλεύει αλλά πως δουλεύει :lol:

Βάστα Τούρκο να γεμίσω....

Σε σχέση με την deafult 4gb class 2, αυτή θέλει το διπλάσιο χρόνο....

Φαντάζομαι πόσο σφαίρα θα πηγαίνει μια class 10....

Εγώ δε θα τη συνιστούσα για αγορά εκτός αν κάποιος θέλει έναν εξωτερικό σκληρό των 32gb

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είμαι.

Αυτό είναι κάτι το οποίο θα γίνεται στο 2.2?

Πάντως κατάλαβες τι εννοώ. Με κάποιο συνδυασμό πλήκτρων όπως γίνεται και στο iphone νομίζω και σου αποθηκεύει τη φωτό στις εικόνες....

 

Δεν νομίζω να μπορείς να τραβήξεις screenshot του κινητού σου ούτε με το froyo.

Το shootme τραβάει screenshot με ένα shake του κινητού στην οθόνη που θες

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση να κανω και εγω.......

Κατι εκανα δεν ξερω ακριβως(μπορει να εγινε και απο μονο του)αλλα ετσι στα ξαφνικα και περνω τηλεφωνο ή με περνουν σβεινη η οθονη και δεν μπορω να κανω τιποτα απολυτως....ενω μιλαω κανονικα το τηλεφωνο ειναι σαν να ειναι νεκρο....δεν δεχετε καμια εντολη........μολις τερματιζεται η κληση ξαναεπανερχεται στην κανονικη του κατασταση....

Τι ακριβως μπορει να εχω κανει....ξερει κανεις? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση να κανω και εγω.......

Κατι εκανα δεν ξερω ακριβως(μπορει να εγινε και απο μονο του)αλλα ετσι στα ξαφνικα και περνω τηλεφωνο ή με περνουν σβεινη η οθονη και δεν μπορω να κανω τιποτα απολυτως....ενω μιλαω κανονικα το τηλεφωνο ειναι σαν να ειναι νεκρο....δεν δεχετε καμια εντολη........μολις τερματιζεται η κληση ξαναεπανερχεται στην κανονικη του κατασταση....

Τι ακριβως μπορει να εχω κανει....ξερει κανεις? :worry:

Χωρίς παρεξήγηση πόσο καιρό έχεις το τηλέφωνο;

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

10 μερες ......ο λογος?

Δεν καταλαβα τι ακριβως εννοεις ομως?

Εννοεις οτι το εκανε ανεκαθεν απο την αρχη? Διοτι δεν θυμαμαι κατι παρομοιο στις κλησεις μου

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

είναι feature και όχι bug...:)

το τηλέφωνο έχει αισθητήρα και όταν μιλάς και το φέρνεις στο αυτί σου, σβήνει την οθόνη...όταν το κατεβάζεις για να τερματίσεις την κλήση, η οθόνη ξαναανάβει...:)

 

edit: στο πρώτο ποστ προστέθηκε ένα ωραίο FAQ του φίλου μας kollatos :)

Link to comment
Share on other sites

Πάντα το κάνει λόγω των sensors που έχει.Ο λόγος είναι προφανής,για να μην πατιούνται κουμπιά από το αυτί σου.Άν κατά την διάρκεια της συνομιλίας απομακρύνεις το ακουστικό από το αυτί σου θα δεις πάλι την οθόνη σου να φωτίζει και μπορείς να την χρησιμοποιήσεις

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

είναι feature και όχι bug...:)

το τηλέφωνο έχει αισθητήρα και όταν μιλάς και το φέρνεις στο αυτί σου, σβήνει την οθόνη...όταν το κατεβάζεις για να τερματίσεις την κλήση, η οθόνη ξαναανάβει...:)

 

Παιδια ακουστε.....

Μαλλον δεν καταλαβατε τι μου συμβαινει.....

Επειδη μιλαω συνεχεια με bluetouth το κινητο οντως εκανε ετσι οπως το λες....εσβηνε η οθονη και οταν το κουνουσα λιγο αναβε και ακουγε σε εντολες....Απο εδω και 2 ωρες περιπου οταν πραγματοποιω κληση μετα απο 15" σβηνει η οθονη και το τηλεφωνο δεν υπακουει σε κανενα πατημα κουνημα ακομα και στον τερματισμο κλησεως στο bluetouth....μονο οταν τερματιση ο αλλος την κληση(οχι εγω διοτι δεν μπορω επειδη δεν υπακουει)μπορω με το power να αναψω την οθονη μου και επανελχονται κανονικα ολες οι λειτουργιες.....

Ελπιζω να εγινα πιο κατατοπιστικος.......

Link to comment
Share on other sites

Πάντα το κάνει λόγω των sensors που έχει.Ο λόγος είναι προφανής,για να μην πατιούνται κουμπιά από το αυτί σου.Άν κατά την διάρκεια της συνομιλίας απομακρύνεις το ακουστικό από το αυτί σου θα δεις πάλι την οθόνη σου να φωτίζει και μπορείς να την χρησιμοποιήσεις

 

Φιλε μου να φανταστεις οτι δεν σηκωσε το τηλεφωνο ο καλων και επειδη δεν μπορουσα να το σταματησω βγηκε ο τηλεφωνητης τελιωσε ολο το μηνυμα του ενως λεπτου και εφοσον τερματιστηκε η κληση μονη της επανηλθε κανονικα και αρχισε να υπακουει ξανα...και το κανει ακομα και τωρα

Link to comment
Share on other sites

Παίδες

 

Ρυθμίσεις--->Εφαρμογές--->Υπηρεσίες που εκτελούνται

 

Κάτω κάτω αυτή τη στιγμή μου δείχνει

 

Διάθ.: 88ΜΒ + 0,00 Β στα 35 'Αλλο: 0,00 στα 5

 

Αυτό τι δείχνει??? Έχω παρατηρήσει ότι αλλάζει συνεχώς

 

Όπως επίσης και "Kάρτα SD και αποθηκευτικός χώρος τηλεφώνου"

Εσωτερική μνήμη συσκευής έχω 58.68ΜΒ διαθέσιμο χώρο

Link to comment
Share on other sites

Παίδες όπως είπε κι ο nikos_s3 το faq ανέβηκε πλέον στην πρώτη σελίδα. Αν κάποιος θέλει να προσθέσουμε κάτι ή έχει να προτείνει κάτι μπορεί είτε να μου στείλει pm για να κάνουμε τη σύνταξη είτε αν έχει κάποιο κείμενο έτοιμο να μιλήσει με το niko_s3 για

να προστεθεί στο faq.

 

@makouin: να σου πω καμιά επανεκκίνηση του έχεις κάνει; αν όχι για κάνε μια να δούμε τι θα κάνει.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου να φανταστεις οτι δεν σηκωσε το τηλεφωνο ο καλων και επειδη δεν μπορουσα να το σταματησω βγηκε ο τηλεφωνητης τελιωσε ολο το μηνυμα του ενως λεπτου και εφοσον τερματιστηκε η κληση μονη της επανηλθε κανονικα και αρχισε να υπακουει ξανα...και το κανει ακομα και τωρα

Μήπως βάζεις κανά χέρι/αντικείμενο μπροστά από το ακουστικό του τηλεφώνου; Γιατί εκεί είναι ο αισθητήρας που καταλαβαίνει το αυτί σου και κλείνει.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως βάζεις κανά χέρι/αντικείμενο μπροστά από το ακουστικό του τηλεφώνου; Γιατί εκεί είναι ο αισθητήρας που καταλαβαίνει το αυτί σου και κλείνει.

Προς πληροφορηση των ενδιαφερομενων ...εκανα 7-8 επανεκινησης και τιποτα......τελικα του εκανα Hard reset και επανηλθε......πιθανον να εφταιγε καποιο προγραμμα

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου να φανταστεις οτι δεν σηκωσε το τηλεφωνο ο καλων και επειδη δεν μπορουσα να το σταματησω βγηκε ο τηλεφωνητης τελιωσε ολο το μηνυμα του ενως λεπτου και εφοσον τερματιστηκε η κληση μονη της επανηλθε κανονικα και αρχισε να υπακουει ξανα...και το κανει ακομα και τωρα

 

 

ετσι ειναι οπως τα λενε τα παιδια. μπορεις εν ωρα κλησης να πατησεις το power και να ξυπνησει και τοτε να τερματισεις την κληση, εφοσον το κρατας στα χερια και ο σενσορας βλεπει αερα. τωρα αν το εχεις μεσα σε καποια θηκη η στο αυτι μολις το μετακινησεις και ο σενσορας δει φως θα ξυπνησει.

Για να πειστεις κανε το εξης πειραμα κανε μια κληση και κρατα το στα χερια καλυπτοντας με το δαχτυλο τον σενσορα. οταν θα το αφηνεις θα ξυπναει οταν ξανακαλυπτεις θα σβηνει. εαν δεν καλυψεις το σενσορα μετα απο λιγο ναι οντως η οθονη θα κλειδωσει και θα χρειαστει να πατησεις το power για ξυπνησει.

Ελπιζω να εγινα κατανοητος και να βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

Ο αισθητηρας βρισκεται εκει που δειχνω στην φωτο !Αν προσεξετε καλα υπαρχει ενα μπλε πραγματακι (Μονο την μερα φαινεται νομιζω) .Απλα αποφύγετε αυτο το σημειο!

 

http://i28.tinypic.com/2hqwiep.jpg

 

ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ !!!

 

Μολις το ξανατεσταρα ! Και βρηκα ακομα κατι πιο "δυνατο" .

Ακομα και ενα δαχτυλο 10 εκατοστα πανω απο το σημειο να βαλεις η οθονη παλι σβηνει...!

Με τον αντιχειρα περιπου 10 εκατοστα πιο πανω η οθονη- μου εσβησε

Edited by Thanos47
Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι οπως τα λενε τα παιδια. μπορεις εν ωρα κλησης να πατησεις το power και να ξυπνησει και τοτε να τερματισεις την κληση, εφοσον το κρατας στα χερια και ο σενσορας βλεπει αερα. τωρα αν το εχεις μεσα σε καποια θηκη η στο αυτι μολις το μετακινησεις και ο σενσορας δει φως θα ξυπνησει.

Για να πειστεις κανε το εξης πειραμα κανε μια κληση και κρατα το στα χερια καλυπτοντας με το δαχτυλο τον σενσορα. οταν θα το αφηνεις θα ξυπναει οταν ξανακαλυπτεις θα σβηνει. εαν δεν καλυψεις το σενσορα μετα απο λιγο ναι οντως η οθονη θα κλειδωσει και θα χρειαστει να πατησεις το power για ξυπνησει.

Ελπιζω να εγινα κατανοητος και να βοηθησα.

 

Μαλλον ρε παιδια ή δεν τα λεω καλα ή μηλαω γιαπωνεζικα.......

Να επαναλαβω οτι......στην διαρκεια κλησης ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΣΕ ΑΠΛΟΛΥΤΩΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΛΗΚΤΡΟ και η συσκευη φαινοταν οτι ηταν τελειως νεκρη......ουτε και το POWER δεν ανταποκρινοταν.....ηταν σαν να η συσκευη ηταν οχι απλως σβηστη...αλλα και με την μπαταρια εκτος.....

Καταλαβατε?....ουτε κληση δεν τερματιζε ακομα και απο το ακουστικο του

bluetouth

Να το εξηγησω πιο απλα...εαν ηταν ο sensor που λετε οταν πατουσα το power για να αναψη η οθονη δεν επρεπε να υπακουση?

Και μετα το hard reset γιατι επανηλθε και δεν συνεχισε τα ιδια ...

Μετα απο hard reset ολα επανηρθαν φυσιολογικα.......

Μαλλον ειμαι ο πρωτος που του τυχαινει γιατι βλεπω σαν να ακουτε κατι εξωγηινο :lol::lol:

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μου βγάζει μια ενημερωση ΝΑ κάνω αλλά όταν κάνει επανεκκίνηση το κινητό αρχίζει η εγκατάσταση και στη μέση μου βάζει το κόκκινο ερωτηματικό και δεν ολοκληρώνεται. Τι παίζει; εχω κάνει μόνο root και me.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μου βγάζει μια ενημερωση ΝΑ κάνω αλλά όταν κάνει επανεκκίνηση το κινητό αρχίζει η εγκατάσταση και στη μέση μου βάζει το κόκκινο ερωτηματικό και δεν ολοκληρώνεται. Τι παίζει; εχω κάνει μόνο root και me.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Το ρουτ φταιει.

Το ιδιο γινοταν και στο update του milestone

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ρε παιδια ή δεν τα λεω καλα ή μηλαω γιαπωνεζικα.......

Να επαναλαβω οτι......στην διαρκεια κλησης ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΣΕ ΑΠΛΟΛΥΤΩΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΛΗΚΤΡΟ και η συσκευη φαινοταν οτι ηταν τελειως νεκρη......ουτε και το POWER δεν ανταποκρινοταν.....ηταν σαν να η συσκευη ηταν οχι απλως σβηστη...αλλα και με την μπαταρια εκτος.....

Καταλαβατε?....ουτε κληση δεν τερματιζε ακομα και απο το ακουστικο του

bluetouth

Μετα απο hard reset ολα επανηρθαν φυσιολογικα.......

Μαλλον ειμαι ο πρωτος που του τυχαινει γιατι βλεπω σαν να ακουτε κατι εξωγηινο :lol::lol:

 

 

Πασο τοτε..

Link to comment
Share on other sites

Άρα πρέπει να κάνω unroot, να πάρω το update και μετά πάλι root; (με το update θα χάσω τίποτα;)

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...