Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διάβασα για τους τόνους και τη δυσκολία στο να γράψεις στο τηλέφωνο. Τις επιλογές ορθογράφησης και πρόβλεψης δεν τις έχετε ενεργοποιημένες;
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα.

Μήπως κάποιος που κατέχει καλά απο συγχρονισμό με Google Calendar, μπορεί να με βοηθήσει εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=279324

Ευχαριστώ.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από 2 ώρες (!!!) κατάφερα να βάλω RSS FEED στην εφαρμογή "ειδήσεις" του Desire... Κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό από τα νεύρα μου αλλά τουλάχιστον τα κατάφερα. Και χωρίς να χρειάζεται άλλη εφαρμογή από το Market. Άλλωστε το widget της custom εφαρμογής είναι μακράν το καλύτερο.

Αν ενδιαφέρει κάποιον για να μην παιδεύεται όπωε εγώ.

1) Κάνεις log in στο λογαριασμό του gmail, πας google κάνεις αναζήτηση "google reader" οπότε σε παει εκεί.

2) Ακριβώς κάτω από το σήμα (πάνω αριστερά) πατάς "add a subscription" και στη γραμμή που ανοίγει βάζεις το όνομα του site από το οποίο θες να λαμβάνεις ειδήσεις (π.χ in.gr, naftemporiki.gr, contra.gr)

3) Πας τέρμα κάτω στην αριστερή στήλη της αρχικής οθόνης του reader εκεί που λέει με με μκρά γράμματα "Manage subscriptions" και στην επόμενη οθόνη βλέπεις ακριβώς το url κάθε site που πρέπει να χρησιμοποιήσεις.

4) Τέλος πας στο κινητό Προγράμματα - Ειδήσεις - Προσθήκη ροών - Προσθήκη από url - Βάζεις τη διεύθυνση που σημείωσες από το προηγούμενο βήμα - Προσθήκη και ΤΕΛΟΣ...

Πολύ καλό είναι το widget αυτής της εφαρμογής. Δοκιμάστε το σε κάποια ελεύθερη οθόνη. Αυτά!

 

Ερωτηση πανω στο θεμα γιατι μπερδευτητα.

Εγω για να προσθεσω rss κανω το εξης,

Παταω δεξια στο widget πανω στην εφημεριδα,προσθηκη ροων,αναζητηση και αλλων,στι λεξη κλειδι βαζω αυτα που ειπες.Πχ naftemporiki.gr,myphone.gr κ.α

Ειναι ποιο σωστα σαν rss αν τα κανω μεσω του gmail?Γιατι μπορει να θυμηθω καποιο και να ειμαι μακρυα απο πσ.

Link to comment
Share on other sites

μπορεις σε παρακαλω να δεις αν δουλευει η δονηση και στα μηνυματα; γιατι στα μηνυματα δε μου δουλευει καθολου και με τιποτα.

 

ειναι απιστευτα ενοχλητικο..

 

Στα μηνυματα δουλευει κανονικα,και στο αθορυβο και στο κανονικο προφιλ,η δονηση σε εμενα.Θυμισε μου ποιο ρομ φορας Νικο.

Link to comment
Share on other sites

τη ρουφιανα! :p

να φταιει καμια εφαρμογη...τι να πω.

 

edit: δουλευει τελικα...τα quick settings μου μεσα...

Edited by nikoskat
Link to comment
Share on other sites

τη ρουφιανα! :p

να φταιει καμια εφαρμογη...τι να πω.

 

edit: δουλευει τελικα...τα quick settings μου μεσα...

 

Μπράβο.:) τώρα που βρήκες τι φταίει,για κανε και το χθεσινό μας

πείραμα,μήπως εχω εγώ το πρόβλημα τελικά.

Link to comment
Share on other sites

τη ρουφιανα! :p

να φταιει καμια εφαρμογη...τι να πω.

 

edit: δουλευει τελικα...τα quick settings μου μεσα...

 

Το Quick Settings μου είχε δημιουργήσει κι εμένα πρόβλημα, μου είχε κόψει τελείως τη σύνδεση δεδομένων, ότι κι αν έκανα να την επαναφέρω. Κάτι είχε κάνει με το VPN Settings. Δεν το θεωρώ τόσο καλό, υπάρχουν άλλες καλύτερες λύσεις για τις ρυθμίσεις του.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Επειδη αυριο θα το εχω στα χερια μου και θελω να αρχισω να μαζευω υλικο...

Ποιο προγραμμα gps να βαλω??

Ποιοι ειναι οι πληρστεροι και πιο updated δωρέαν χάρτες για Ελλάδα αυτη τη στιγμη??

Offline παντα οχι google maps που τρωει data.

Και αν υπαρχει καποιο link με αναλυτικές οδηγίες εγκατάστασης τους στο desire!

 

 

Επισης που υπαρχει καποια λιστα με must have εφαρμογές widgets κλπ!

Links για τα "μαγαζάκια"?

 

Ευχαριστω!:cool:

 

καμμια απαντησουλα??:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

καμμια απαντησουλα??:rolleyes:

 

Για το πρώτο (GPS) το καλύτερο κατ' εμέ είναι το sygic (έχεις PM).

Για το δεύτερο δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3256222#post3256222

Για το τρίτο δεν ξέρω.

:)

Edited by thouvou13

Device: HTC Bravo PVT1 amoled S-Off

ROM: SUPERNOVA Xtreme Official GB SENSE

Radio: 5.17.05.23

HBOOT: 6.93.1002

Recovery: CWM v4.0.1.4

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί όταν κρατώ το desire στο χέρι μου μόνο ενώ απαντώ σε μια κλήση χωρίς να είναι σταθερό το κινητό η οθόνη αναβοσβήνει;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί όταν κρατώ το desire στο χέρι μου μόνο ενώ απαντώ σε μια κλήση χωρίς να είναι σταθερό το κινητό η οθόνη αναβοσβήνει;

 

Το desire έχει αισθητήρα κάτω από το ακουστικό σου δεν φαίνεται και όταν πλησιάζει στο αυτί σου κλείνει η οθόνη ακόμα και το χέρι σου να βάλεις το ίδιο θα γίνει...

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο.:) τώρα που βρήκες τι φταίει,για κανε και το χθεσινό μας

πείραμα,μήπως εχω εγώ το πρόβλημα τελικά.

μπα αυτο δε δουλευει..

Link to comment
Share on other sites

Το desire αισθητήρα κάτω από το ακουστικό σου δεν φαίνεται και όταν πλησιάζει στο αυτί σου κλείνει η οθόνη ακόμα και το χέρι σου να βάλεις το ίδιο θα γίνει...

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Μα μιλάω με bluetooth και το τηλέφωνο το κρατάω στο χέρι ώστε να το βλέπω.

Πρέπει να το κρατάω με συγκεκριμένο τρόπο;

Η μήπως υπάρχει επιλογή ώστε να απενεργοποιήσω τον αισθητήρα αυτόν;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πειραματίστικα και έφταιγε που προσπαθούσα να ανοίξω τη μπάρα ειδοποιήσεων οπότε περνούσα το χέρι μου μπροστά από τον αισθητήρα.

Thanks anyway.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ενημερωτικά προς όλους:

 

Τα συνεχόμενα μηνύματα απαγορεύονται στο forum. Για αυτό το λόγο υπάρχει η "Τροποποίηση" και η "Πολλαπλή παράθεση".

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχοντας κανει πλεον root το desire μου κ εχοντας περασει μονο,προς το παρων, το market enabler εχω ,ξανα, να ρωτησω κατι...τις paid εφαρμογες μπορω να τις δω αλλα μονο μετα απο search.οταν μπαινω στο market στις εφαρμογες βλεπω μονο τις free. πως μπορω να δω και τις paid χωρις να ψαξω γιατι δεν βλεπω πουθενα πεδιο-tab που να λεει paid..??? Edited by notissfak
Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να δω και τις paid χωρις να ψαξω γιατι δεν βλεπω πουθενα πεδιο-tab που να λεει paid..???

 

Στο just in... είναι λίγο χαζό ε;

Κρίμα που δεν έχει top paid apps.

Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο (GPS) το καλύτερο κατ' εμέ είναι το sygic (έχεις PM).

Για το δεύτερο δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3256222#post3256222

Για το τρίτο δεν ξέρω.

:)

 

Καταρχην ευχαριστω και εσενα και το αλλο παιδι για τα ΠΜ σας!:cool:

 

Μια πολυ συντομη ερωτηση επειδη θα το παραλαβω σε λιγο...

 

Διαβαζα ενα guide για εκκινηση και λεει οτι πρίν το ενεργοποιήσω για 1η φορά θα πρεπει πρωτα να φορτισω την μπαταρία!!!

Ισχύει ή κλασικη μουφα των κατασκευαστων??

Τοσα χρονια στα Νοκια το ανοιγαμε κατευθειαν και μολις εσβυνε η μπαταρια καναμε τον γνωστο κυκλο 3 φορτισεων και 3 αποφορτισεων...

Τι ισχυει??

 

Επιπλεον ειδα κατι οτι χριεαζεται καποια guide και καποιες αρχικες ρυθμίσεις μολις ενεργοποιηθει 1η φορα... πρεπει να προσεξω καποια συγκεκριμενη ρυθμιση??

Με Vodafone συνδεση θα το ενεργοποιησω!

 

THANX!:cool:

Link to comment
Share on other sites

......Διαβαζα ενα guide για εκκινηση και λεει οτι πρίν το ενεργοποιήσω για 1η φορά θα πρεπει πρωτα να φορτισω την μπαταρία!!!

Ισχύει ή κλασικη μουφα των κατασκευαστων??

Τοσα χρονια στα Νοκια το ανοιγαμε κατευθειαν και μολις εσβυνε η μπαταρια καναμε τον γνωστο κυκλο 3 φορτισεων και 3 αποφορτισεων...

Τι ισχυει??

Επιπλεον ειδα κατι οτι χριεαζεται καποια guide και καποιες αρχικες ρυθμίσεις μολις ενεργοποιηθει 1η φορα... πρεπει να προσεξω καποια συγκεκριμενη ρυθμιση??

Με Vodafone συνδεση θα το ενεργοποιησω!....

 

Βαλτο να φορτιζει και ενεργοποιησε το. Δεν τρεχει τιποτα. Οσο για τις 3 φορτισεις και αποφορτισεις, δεν ειναι κανονας. Καταρχας τις καινουριες μπαταριες LI-ion δεν τις αποφορτιζουμε πληρως ποτε. Παντα με φορτιο, πανω απο το 25% τις ξαναβαζουμε για φορτιση. Εδω δεν εχχουμε το φαινομενο μνημης. Τελος, ειναι αποδεδειγμενο οτι την κανονικη συμπεριφορα της η μπαταρις, δηλαδη τη μεγιστη αναμονη της, την αποδιδει μετα απο αρκετες φορτισεις, μεχρι "να στρωσει".

Οταν θα το ενεργοποιησεις για 1η φορα, αφου θα βαλεις SIM, θα σου βγαλει μενου στα Ελληνικα. Θα πατησεις ΕΠΟΜΕΝΟ και θα ακολουθησεις τις οδηγιες των οθονων που θα παρουσιαζονται. Μην κανεις καποια αλλη επιλογη σε γλωσσα. Απλως ΕΠΟΜΕΝΟ :D

Καλη ευκολια και ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ :rolleyes:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Στο just in... είναι λίγο χαζό ε;

Κρίμα που δεν έχει top paid apps.

Τόσο απλό....και δεν μπορούσα να τα βρω!Ευχαριστώπολυ.

 

 

Sent from my HTC Desire

using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τη ρουφιανα! :p

να φταιει καμια εφαρμογη...τι να πω.

 

edit: δουλευει τελικα...τα quick settings μου μεσα...

 

Το Quick Settings μου είχε δημιουργήσει κι εμένα πρόβλημα, μου είχε κόψει τελείως τη σύνδεση δεδομένων, ότι κι αν έκανα να την επαναφέρω. Κάτι είχε κάνει με το VPN Settings. Δεν το θεωρώ τόσο καλό, υπάρχουν άλλες καλύτερες λύσεις για τις ρυθμίσεις του.

 

Ποια αλλη εφαρμογη ειναι καλη, αντιστοιχη του Quick Settings την οποια εχετε δοκιμασει?????

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα. Κατοχος του Desire εδω και μια βδομαδα και προσπαθω να το μαθω μετα απο 3 χρονια με iPhone. Δυο ερωτησουλες για τις οποιες δεν εχω βρει απαντηση:

 

1. Παρ'ολο που στα μηνυματα γραφω με κεφαλαια ελληνικα, το καθε μηνυμα δεν φτανει τους 160. Πρεπει να βαλω εφαρμογη ή να αλλαξω καποια ρυθμιση;

 

2. Υπαρχει καποιος τροπος (εφαρμογη ισως; ) που να μπορω να ενημερωνομαι για το διαθεσιμο χρονο ομιλιας και data; Εχω το Vodafone Unlimited 35 με unlimited internet.

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Ποια αλλη εφαρμογη ειναι καλη, αντιστοιχη του Quick Settings την οποια εχετε δοκιμασει?????

 

Έχεις δίκιο. Είχα δοκιμάσει και μια άλλη, παρόμοια, αλλά δεν θυμάμαι πώς τη λένε και δεν μου άρεσε τόσο, όσο το quick settings.

Όποιος έχει πρόβλημα με το APN με το quick settings, υπάρχει μια επιλογή από το μενού του για την επαναφορά του APN.

Την έχετε δοκιμάσει?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

2. Υπαρχει καποιος τροπος (εφαρμογη ισως; ) που να μπορω να ενημερωνομαι για το διαθεσιμο χρονο ομιλιας και data; Εχω το Vodafone Unlimited 35 με unlimited internet.

Ευχαριστω!

 

Πανεύκολο στην χρήση, το 3G Watchdog. Και τσάμπα :)

 

3G watchdog

για όσους έχουν κάποιο data plan με περιορισμένα mb, χρησιμοποιώ το 3G Watchdog.

http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chs=135x135&chl=market://details?id=net.rgruet.android.g3watchdog

 

Η εικονίτσα που βλέπεις είναι χρήσιμη αν βάλεις το barcode scanner. Το ανοίγεις, βλέπει με την κάμερα την φωτογραφία και σε πάει κατευθείαν στο market page για install. Πολύ χρήσιμο/βολικό :)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...