Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ξερετε αν ειναι διαθεσιμο ακομα στον γερμανο με την προσφορα η εξαντληθηκε? γιατι πηρα τηλεφωνο στο καταστημα κατερινης να ρωτησω και μου λενε τελειωσε.. ενω στο site λεει ειναι διαθεσιμο για παραγγελεια...
Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

χχααχα!

Οκ οκ.. απλά όταν έρθουν οι φίλοι σου οι iphonάκιδες που τους έχεις πει πόσο τα σπάει το desire και δουν αυτό το μικρό framedrop που έχει το sense... άντε να τους εξηγήσεις πόσα άλλα καλά έχει. Για αυτό βάζεις launcherpro και κλείνουν το στόμα τους.

Ε.. αφού τους πείσεις ότι τα σπάει το desire-android και έχουν λίγο πιό ανοιχτό μυαλό, τους δείχνεις και το sense...

Άσε το έχω πάθει , είχα το sense και με κινούμενη ταπετσαρία κιόλας, και αρχίσανε κολλάει και σαν το iphone τίποτα….

Δοκίμασα το launcherpro και όντος είναι σφαίρα….

 

 

Κάτι άλλο που παρατήρησα κάνοντας δοκιμές.

Έχω ένα Fiat 500 και έχει το σύστημα τηλεματικής Blue&Me με την θύρα USB.

Σύνδεσα το κινητό με το USB χρησιμοποιώντας το καλώδιο μας, και με έκπληξη παρατήρησα ότι και εκεί φορτίζει. Εκτός των άλλων επέλεξα το κινητό ως "Μονάδα Δίσκου" και επιλέγοντας το media player από το radiocd του αυτοκινήτου έκανα αναπαραγωγή των τραγουδιών που έχω στην μνήμη της κάρτας SD του κινητού!!!!! Καταπληκτικό????

 

Για δοκιμάστε όσοι έχετε κάποια θύρα USB στο αυτοκίνητο σας. Βολεύει ειδικά όταν χρησιμοποιείς το απαιτητικό σε μπαταρία GPS....

 

Μια χαρά και στο δικό μου 500ρακι :)… δεν ξέρω μόνο γιατι βγάζει όταν μερικές φορές στην οθόνη του αυτ/του Phone Off/Phone ON… με το προηγούμενο τηλέφωνο δεν το έβγαζε

 

Με το Handcent SMS πώς μπορώ να δω τα πρόχειρα (draft) SMS μηνύματα ;

Link to comment
Share on other sites

Άσε το έχω πάθει , είχα το sense και με κινούμενη ταπετσαρία κιόλας, και αρχίσανε κολλάει και σαν το iphone τίποτα….

Δοκίμασα το launcherpro και όντος είναι σφαίρα….

 

Είναι πολύ σοβαρό το θέμα ανταγωνισμού μας με τους iphone-αδες

Χθες που είμασταν για μπάνιο και μετά το μπουρουμπουρου που τους είχα κάνει ότι το desire έχει φλας, μου ζητάνε να μπω σε μια σελίδα που χρειαζόταν... και δεν έμπαινε. Αυτά είναι τα χειρότερα....

 

Πάντως οι froyo που κυκλοφορούν νομίζω είναι πιό γρήγορο το sense...

Link to comment
Share on other sites

Με το Handcent SMS πώς μπορώ να δω τα πρόχειρα (draft) SMS μηνύματα ;

 

Στην κεντρική οθόνη του handcent δεν eμφανίζει δίπλα από το όνομα τη λέξη draft?

Αν ανοίξεις θα εμφανιστεί το μήνυμα που έγραφες πριν.

Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

Και επισημο πλεον....SLCD εναντι των Amoled.

http://gizmodo.com/5596262/htc-swapping-amoled-for-super-lcd

 

http://www.engadget.com/2010/07/26/htc-makes-super-lcd-screens-for-desire-and-nexus-one-official/

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Στην κεντρική οθόνη του handcent δεν eμφανίζει δίπλα από το όνομα τη λέξη draft?

Αν ανοίξεις θα εμφανιστεί το μήνυμα που έγραφες πριν.

 

Έγραφα μήνυμα σε μία επαφή που δεν είχα ξανά στείλει, βγήκα και έγραψε ότι ο αποθήκευσε, αλλά δεν φαινόταν μετά στα μηνύματα, πήγα από την εφαρμογή της HTC και το βρήκα.

Το επαλήθευσα και πάλι το ίδιο έκανε, ενώ αν πάω να στείλω σε κάποια από αυτούς που βλέπω στα μηνύματα γράφει draft δίπλα στα ονόματα

 

Είναι πολύ σοβαρό το θέμα ανταγωνισμού μας με τους iphone-αδες

Χθες που είμασταν για μπάνιο και μετά το μπουρουμπουρου που τους είχα κάνει ότι το desire έχει φλας, μου ζητάνε να μπω σε μια σελίδα που χρειαζόταν... και δεν έμπαινε. Αυτά είναι τα χειρότερα....

 

Πάντως οι froyo που κυκλοφορούν νομίζω είναι πιό γρήγορο το sense...

 

Αν βγάλεις της κινούμενες ταπετσαρίες πάει μια χαρά, δεν χάνει frames… μόνο στην λίστα με τις εφαρμογές χάνει που και που, και με το launcher pro πάει σφαίρα δεν χάνει ούτε μισό frame πουθενά

 

Αστούς να λένε, για μένα δεν συγκρίνεται … μόνο και μόνο η διαφορά στην οθόνη είναι τεράστια χα χα και σε λίγο καιρό το Androin θα δείξει πραγματικά την δύναμη του, γιατί η google ακούει τους χρήστες της.

Edited by tpelek
Link to comment
Share on other sites

ανοιξε το gps και αστο να πιασει δορυφορους(να εισαι εξω απο το σπιτι σου)μολις κλειδωσει τους δορυφορους και δει που εισαι,θα σου βαλει μπροστα την πολη που βρισκεσαι.

 

ναι αλλα στο htc sense σου ζητα wifi η internet δεν εχει επιλογή για λοκαρισμα μέσω GPS...

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η προσφορά στον Γερμανο γιατί στο site είδα 499 ευρώ.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η προσφορά στον Γερμανο γιατί στο site είδα 499 ευρώ.

 

Το ειχε στα 399.Αλλα δεν ξερω αν εχουν εξαντληθει τα κομματια Κωστα.

Link to comment
Share on other sites

δεν αντιλαμβανομαι που ακριβως κολλάνε οι εταιριες κινητης τηλεφωνίας με το αν μας δίνει εικόνα η Google απο το market της η οχι... Am i missing something?

Δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά, αλλά έχει κάποια σχέση. Υποθέτω είναι νομικό το θέμα... Θα πρέπει να ξεκαθαριστεί το αν είναι νόμιμο να λειτουργεί αυτού του είδους το market στην Ελλάδα και εν συνεχεία η google να ξεκλειδώσει το market για κινητά που έχουν sim με ελληνικούς κωδικούς... Αυτό το λέω γιατί το market κλειδώνεται/ξεκλειδώενται αναλόγως με τη sim που έχεις μέσα (αν βάλεις αγγλική sim, ας πούμε, θα έχει κανονικά market), επομένως μάλλον δεν είναι θέμα να πάρει η Google το οκ από τους παρόχους, απλά να δει αν είναι νόμιμο να δουλέυει το market στην Ελλάδα και εν συνεχεία να συνεννοηθεί με τους παρόχους για να δηλώνει τις sim τους ως αποδεκτές! Αυτές έιναι σκόρπιες σκέψεις με το φτωχό μου το μυαλό...:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά, αλλά έχει κάποια σχέση. Υποθέτω είναι νομικό το θέμα... Θα πρέπει να ξεκαθαριστεί το αν είναι νόμιμο να λειτουργεί αυτού του είδους το market στην Ελλάδα και εν συνεχεία η google να ξεκλειδώσει το market για κινητά που έχουν sim με ελληνικούς κωδικούς... Αυτό το λέω γιατί το market κλειδώνεται/ξεκλειδώενται αναλόγως με τη sim που έχεις μέσα (αν βάλεις αγγλική sim, ας πούμε, θα έχει κανονικά market), επομένως μάλλον δεν είναι θέμα να πάρει η Google το οκ από τους παρόχους, απλά να δει αν είναι νόμιμο να δουλέυει το market στην Ελλάδα και εν συνεχεία να συνεννοηθεί με τους παρόχους για να δηλώνει τις sim τους ως αποδεκτές! Αυτές έιναι σκόρπιες σκέψεις με το φτωχό μου το μυαλό...:)

 

+1

Και εγώ αυτό πιστεύω είναι. Ακούγεται λογικό. Επίσης επειδή σιχαίνομαι την apple θέλω να πιστεύω ότι έχει βάλει τα χεράκια της. Όλο και κάποιον υπουργό έχει πληρώσει για να τρενάρει τις διαδικασίες....

Link to comment
Share on other sites

οποιος εχει froyo sense, μπορει να κανει μια δοκιμη;

με ενεργοποιημενο το κανονικο προφιλ, να απενεργοποιησει τη δονηση (ειναι η τριτη επιλογη στις ρυθμισεις ηχου στις ρυθμισεις) και μετα να ενεργοποιησει το προφιλ δονηση απο την πρωτη επιλογη (με απενεργοποιημενη τη δονηση δηλαδη) και να μας πει αν τοτε δουλευει η δονηση στις εισερχομενες κλησεις.

Link to comment
Share on other sites

οποιος εχει froyo sense, μπορει να κανει μια δοκιμη;

με ενεργοποιημενο το κανονικο προφιλ, να απενεργοποιησει τη δονηση (ειναι η τριτη επιλογη στις ρυθμισεις ηχου στις ρυθμισεις) και μετα να ενεργοποιησει το προφιλ δονηση απο την πρωτη επιλογη (με απενεργοποιημενη τη δονηση δηλαδη) και να μας πει αν τοτε δουλευει η δονηση στις εισερχομενες κλησεις.

 

Οχι δεν λειτουργει.Αλλα γιατι να λειτουργησει αφου την απενεργοποιουμε?

Link to comment
Share on other sites

+1

Και εγώ αυτό πιστεύω είναι. Ακούγεται λογικό. Επίσης επειδή σιχαίνομαι την apple θέλω να πιστεύω ότι έχει βάλει τα χεράκια της. Όλο και κάποιον υπουργό έχει πληρώσει για να τρενάρει τις διαδικασίες....

Να ρωτήσω λίγο... το app store πως λειτουργει; Εννοώ γιατί η apple μπορεί και η google έχει νομικό πρόβλημα; Μήπως έχει σχέση με τον τρόπο που λειτουργεί το καθένα;

Edited by Villis
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν λειτουργει.Αλλα γιατι να λειτουργησει αφου την απενεργοποιουμε?

γιατι εχεις ενεργοποιησει το προφιλ δονησης; αρα δε θα επρεπε να λειτουργει; επισης ετσι με βαζει να εχω δονηση και στο κανονικο προφιλ χωρις να το θελω ή να πρεπει να το απενεργοποιω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα κ εγω το desire πριν μερικες μερες κ εχω ενα προβληματακι..Περασα λοιπον τις επαφες μου απο το outlook κ υστερα πηγα να τις συγχρονισω με τους φιλους μου στο facebook κ δεν μου αναγνωριζε τους φιλους..Τι κανω λαθος??:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μέχρι στιγμής δεν έχω βρει τρόπο να χειρίζομαι εύκολα τον τηλεφωνικό κατάλογο. Έχω δοκιμάσει από το "Τηλέφωνο" κάτω κάτω, από την εφαρμοφή "Πρόσωπα", από το φάκελο "Τηλέφωνα" αλλά όλα έχουν από κάποιο μειονέκτημα που το καθιστούν δύσχρηστο. Έχει βρει κανένας εύχρηστο τηλεφωνικό κατάλογο;

Device: HTC Bravo PVT1 amoled S-Off

ROM: SUPERNOVA Xtreme Official GB SENSE

Radio: 5.17.05.23

HBOOT: 6.93.1002

Recovery: CWM v4.0.1.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πριν λιγο παρατηρησα οτι οταν με καλουν και ενω το εχω ρυθμισει να κατεβαινει η ενταση οταν μετακινειται το κινητο δεν κατεβαινει καθολου.Μηπως πειραξα κατι; Επισης το εχω βαλει στον αυτοματο προσανατολισμο και παρατηρησα οτι γυριζει πολυ ευκολα στα πλαγια ενω για να ερθει καθετα αργει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μέχρι στιγμής δεν έχω βρει τρόπο να χειρίζομαι εύκολα τον τηλεφωνικό κατάλογο. Έχω δοκιμάσει από το "Τηλέφωνο" κάτω κάτω, από την εφαρμοφή "Πρόσωπα", από το φάκελο "Τηλέφωνα" αλλά όλα έχουν από κάποιο μειονέκτημα που το καθιστούν δύσχρηστο. Έχει βρει κανένας εύχρηστο τηλεφωνικό κατάλογο;

 

Ποια είναι τα μειονεκτήματα που βρίσκεις, πές μας για να μπορέσουμε να βοηθήσουμε.

 

Δύο απορίες και από εμένα.

1) Παίζοντας με το launcher pro έβγαλα το εικονίδιο με το τηλέφωνο γιατί το θέλω στο κέντρο και προσπαθώ να ξανά βρω για να αλλά τίποτα, ο μόνος τρόπος είναι reset to default αλλά και πάλι το πάει τέρμα αριστερά.

2) Υπάρχει κάποια εφαρμογή η τρόπος που να ενεργοποιεί το λεξικό όπου πας να συμπληρώσεις γράμματα γιατί πχ αν πάς στο market και πατήσεις αναζήτηση δεν σου βγάζει προτεινόμενες λέξεις όπως στα μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μέχρι στιγμής δεν έχω βρει τρόπο να χειρίζομαι εύκολα τον τηλεφωνικό κατάλογο. Έχω δοκιμάσει από το "Τηλέφωνο" κάτω κάτω, από την εφαρμοφή "Πρόσωπα", από το φάκελο "Τηλέφωνα" αλλά όλα έχουν από κάποιο μειονέκτημα που το καθιστούν δύσχρηστο. Έχει βρει κανένας εύχρηστο τηλεφωνικό κατάλογο;

 

γιατι??? ειναι πανευκολο. ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ / γραφεις κατευθειαν τα πρωτα γραμματα τις επαφης κ εγινες....!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, διάβασα το εξής κουλό εδώ...

 

Με λίγα λόγια, οτι τα desire που θα βγαίνουν απο εδώ και πέρα, θα έχουν άλλο τύπ οθόνης (S-LCD)...

 

Παίζει να γίνει κάτι τέτοιο; δλδ, το δικό μου desire θα έχει άλλη οθόνη απο αυτή που θα έχει κάποιου που θα το πάρει σε έναν μήνα;

 

Θα μπορώ εγώ να την αλλάξω;

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μέχρι στιγμής δεν έχω βρει τρόπο να χειρίζομαι εύκολα τον τηλεφωνικό κατάλογο. Έχω δοκιμάσει από το "Τηλέφωνο" κάτω κάτω, από την εφαρμοφή "Πρόσωπα", από το φάκελο "Τηλέφωνα" αλλά όλα έχουν από κάποιο μειονέκτημα που το καθιστούν δύσχρηστο. Έχει βρει κανένας εύχρηστο τηλεφωνικό κατάλογο;

 

Με την εφαρμογή που έχει το τηλέφωνο "Αναζήτηση προσώπων".

 

2) Υπάρχει κάποια εφαρμογή η τρόπος που να ενεργοποιεί το λεξικό όπου πας να συμπληρώσεις γράμματα γιατί πχ αν πάς στο market και πατήσεις αναζήτηση δεν σου βγάζει προτεινόμενες λέξεις όπως στα μηνύματα.

 

μενού->ρυθμίσεις->γλώσσα και πληκτρολόγια->touch input->εισαγωγή κειμένου, εκεί τικαρε όπου γράφει πρόβλεψη και ορθογράφηση, λογικά κάτι τέτοιο πρέπει να δουλέψει αλλά δεν είμαι και σίγουρος γιατί χρησιμοποιώ το HTC_IME mod που κάνει σίγουρα αυτό που ζητάς!

 

edit:τελικά στο market δεν δουλεύει!

Edited by katagias
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...