Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου φαίνεται θα αρχίσω να κυκλοφορώ με καπελάκι solar panel που θα βγάζει micro usb...

 

Τελικά ξέρει κανείς αν υπάρχει σε κάποιο κατάστημα να το δούμε live?

 

Στο Πλαίσιο @mall έχουν demo συσκευή.

 

ψάχνω κανένα μεταχειρισμένο desire...εάν θέλει κανείς να το "ξεφορτωθεί"...

The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και κάτι τελευταίο αλλά σημαντικό, γίνεται στα android όταν έχει ένα group από contacts να μπορείς να ορίζεις ώρες και ημέρες που το κινητό σου θα φαίνεται απενεργοποιημένο όταν σε καλεί κάποιος από το συγκεκριμένο group;
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes
Link to comment
Share on other sites

τα πμ σας οι κυριοι που ρωταγανε για τα μαγαζακια ...
Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

Στο Πλαίσιο @mall έχουν demo συσκευή.

 

ψάχνω κανένα μεταχειρισμένο desire...εάν θέλει κανείς να το "ξεφορτωθεί"...

 

Βασικα οπου και να παει ο φιλος το εχουν.

Δεν ειναι κατι σπανιο.

Ας παει σε καποιο καταστημα της γειτωνιας του...

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το προηγουμενο μου ηταν το HD2 νομιζω κραταγε πολυ παρα πανω Ηλια.Για τα αλλα δεν εχω αποψη.

 

Μπορει Γιαννη.Εμενα παντως ουτε to hd2,με custom rom, μου εβγαζε την μερα.:X

Link to comment
Share on other sites

Μπορει Γιαννη.Εμενα παντως ουτε to hd2,με custom rom, μου εβγαζε την μερα.:X

 

Εγω ειχα την original rom αν εχει σημασια αυτο.:)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παρηγγειλα με 24.30 ευρω βαση φορτισης που μπορει να φορτιζει και εξτρα μπαταρια που πηρα

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ναι τι θες να σου κάνει η υπάλληλος? Να στο δώσει κάτω απο την τιμή που έχει τιμολογηθεί? Πως θα γινει αυτό? Και πραγματικά ποιος ο λόγος να εκνευριστείς? Δεν σου κάνει, μην το παίρνεις και τέλος. Προς τι τόση φασαρία? Και φυσικά τι φταίνε οι υπάλληλοι?

 

Πάρε τηλέφωνο στην Vodafone, διατύπωσε το παραπονό σου και ίσως κάνουν μια εξαίρεση για σένα.

 

Sorry guys αλλα δεν ειναι ετσι.

Ο φιλος εκφραζει τη αγανακτιση του για 2 λογους απ'οτι καταλαβαινω:

1. Γιατι θελει την τιμη που δημοσιευσαι στο κοινο η μεγαλη εταιρεια Vodafone.

Αν ηταν λαθος, πρεπει να το παραδεχτει, να ζητησει ευγενικοτατα συγγνωμη και να πουλησει την συσκευη στα 459. Το λαθος καποιον υπαλληλων, ειτε σε καταστηματα ειτε στα γραφεια ειναι λαθος της εκαστοται εταιρειας. Ελληψη εκπαιδευσης λεγεται.

2. Με τον τροπο αυτο, ο φιλος, προστατευει τη κα. Vodafone, ωστε να μην επαναληφθει τετοιο λαθος το οποιο οπως βλεπουμε μονο κακο κανει στην εταιρεια. Κι αν η εκαστοτε η εταιρεια δεν το εχει ακομη καταλαβει γιατι εχει ακομη πωλησεις υγιεις, οι καιροι ειναι δυσκολοι και ολα αυτα θα αλλαξουν.

Οι βιωσιμες εταιρειες, και αυτες που θα αντεξουν, δεν ειναι αυτες που "επιπλήτουν" τους καταναλωτες/πελατες τους χωρις να αναλαμβανουν ευθυνες. Αλλα θα ειναι αυτες που κανουν προσωπικη πωληση και σκεφτοντε τον καθε πελατη ξεχωριστα.

 

Αρα φιλε μου, σωστα τα πειρες στο κρανιο, και νομιζω οτι πρεπει να διεκδικησεις το δικιο σου. Και φυσικα, υπαρχουν κ αλλου πορτοκαλιες που κανουν πορτοκαλια. Αργα η γρηγορα, θα το καταλαβουν.

Φιλικα

Μ

Edited by marioman
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από εμένα!

 

Σχετικά με το task killing..., για όσους έχουν όρεξη για διάβασμα...

να γιατί ΔΕΝ χρειάζεται external task killer :

http://developer.android.com/guide/topics/fundamentals.html#lcycles

 

Επίσης σχετικά με τις μπαταρίες, η γενική ιδέα είναι να μην πιστεύεται τα specs με κλειστα τα μάτια..

Δεν το έχω ψάξει πολύ αλλά ρίξτε μια ματιά και εδώ:

http://batteryboss.org/

Link to comment
Share on other sites

αν μπορείς και σε μένα πμ, να ξέρες πόσες μέρες ζητάω να μου πεί κάποιος

 

 

 

τα πμ σας οι κυριοι που ρωταγανε για τα μαγαζακια ...
galaxy s, Note 8
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανείς απάντηση σε αυτά που έγραψα πριν 3-4 σελίδες?

 

" παιδιά μια ερώτηση γιατί έχω ένα μήνα το κίνητο και τώρα πρόσεξα έναν περιέργο τριγμό που κάνει μερικές φορές όταν δονείται..

Το έψαξα λίγο παραπάνω και παρουσιάζεται όταν χτυπάω ελαφριά με το δάχτυλο από την πίσω πάνω πλευρά του κινητού, δίπλα από την κάμερα, ειδικά όταν το κινητό είναι όρθιο, ενώ όταν το κινητό είναι οριζόντια με την οθόνη προς τα κάτω σα να ελλατώνεται..

 

Ακούγεται σα να έχει μια βιδούλα χαλαρή εκεί μέσα, και σκέφτομαι μήπως έγινε τπτ με ένα μικρό πέσιμο που είχε..

 

Σε εσάς ισχύει κάτι παρόμοιο?

 

Επίσης κάτι που ανακάλυψα τελευταίες μέρες που μου κράταγε ανησυχητικά λίγο η μπαταρία είναι ότι με ανοιχτό το κινητό έδειχνε 100% και γινόταν πράσινο το led, αλλά αν το έκλεινα και ξανασυνέδεα το φορτιστή το λαμπάκι ήταν πορτοκαλί και φόρτιζε για αρκετή ώρα, με αποτέλεσμα να έχω κανονκή διάρκεια μπαταρίας μετά.. "

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανείς απάντηση σε αυτά που έγραψα πριν 3-4 σελίδες?

 

" παιδιά μια ερώτηση γιατί έχω ένα μήνα το κίνητο και τώρα πρόσεξα έναν περιέργο τριγμό που κάνει μερικές φορές όταν δονείται..

Το έψαξα λίγο παραπάνω και παρουσιάζεται όταν χτυπάω ελαφριά με το δάχτυλο από την πίσω πάνω πλευρά του κινητού, δίπλα από την κάμερα, ειδικά όταν το κινητό είναι όρθιο, ενώ όταν το κινητό είναι οριζόντια με την οθόνη προς τα κάτω σα να ελλατώνεται..

 

Ακούγεται σα να έχει μια βιδούλα χαλαρή εκεί μέσα, και σκέφτομαι μήπως έγινε τπτ με ένα μικρό πέσιμο που είχε..

 

Σε εσάς ισχύει κάτι παρόμοιο?

Ναι φιλε μου κι εγω το εχω παρατηρησει αλλα δε μου φαινεται και τοσο τρομερο.

και το qtek 8310 κανει τετοιο θορυβο απο το 2006 αλλα ακομα ενταξει ειναι :p

Link to comment
Share on other sites

Μετά από λίγες μέρες (τέσσερις) ενασχόλησης με το HTC Desire έχω να πω το εξής... Δεν υπάρχει το κινητό!!! Δεν υπάρχει!!! Δεν χορταίνω να παίζω μαζί του, είναι φοβερή η ταχύτητά του, και πιστεύω ότι έκανα καλά που το επέλεξα!!! Το μόνο αρνητικό που θα έβρισκα είναι η μπαταρία του, την οποία "τρώει" σε ελάχιστο χρόνο...

 

Φ Ο Β Ε Ρ Ο ! ! !

 

Συμφωνω με τον ενθουσιασμο σου!! Και εμενα η μεταβαση απο το 5800 σε αυτο ειναι εκπληκτικη παρολο που το προηγουμενο μου κινητο ηταν πολυ εύχρηστο και με πολυ καλυτερη μπαταρια!

Δεν παραπονιεμαι αφου με βγαζει μια μερα και κατι!

Ειναι μεχρι τωρα ενα φοβερο κινητο και οτι του εχω βαλει μεχρι στιγμης λειτουργει αψογα και αμεσα!

 

ΥΓ. Ο Browser του ειναι παρα πολυ καλος για χρηση wifi, σκεφτομουν αν με καποιον αλλο (opera ?) σε συνθηκες GPRS να ηταν πιο ''οικονομικος'' στο κατεβασμα στοιχειων και εικονων....Ισχυει κατι τέτοιο??

Edited by yiannis2002s
Link to comment
Share on other sites

ΥΓ. Ο Browser του ειναι παρα πολυ καλος για χρηση wifi, σκεφτομουν αν με καποιον αλλο (opera ?) σε συνθηκες GPRS να ηταν πιο ''οικονομικος'' στο κατεβασμα στοιχειων και εικονων....Ισχυει κατι τέτοιο??

 

Λογικα θα ειναι γιατι εχει δικο του compression.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

ΥΓ. Ο Browser του ειναι παρα πολυ καλος για χρηση wifi, σκεφτομουν αν με καποιον αλλο (opera ?) σε συνθηκες GPRS να ηταν πιο ''οικονομικος'' στο κατεβασμα στοιχειων και εικονων....Ισχυει κατι τέτοιο??

 

και πιο οικονομικος και πολυ πιο γρηγορος ειδικα σε περιοχες που δεν εχεις 3g

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Να κανω κι εγω την γκρινια μου για την μπαταρια...Σημερα χρειαστηκε να μιλησω λιγο παραπανω , κανα μισαωρο συνολικα οχι τρελλα πραγματα, και μου εβγαλε alarm οτι εχει μεινει 7 % στην μπαταρια.

Ενας επαγγελματιας που χρειαζεται αυτονομια στο κινητο του αποκλειεται να το κρατησει. :(:(

 

Μιλάω για επαγγελματικούς λόγους minimum 30 - 60 λεπτά την ημέρα, WiFi και BT μονίμως ανοιχτά, δεν έχω 3G, σερφάρισμα και παιχνίδια γύρω στη μισή ώρα. Σπάνια μου έφτασε κάτω από το μισό η μπαταρία. Απλώς, για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο, το φορτίζω κάθε βράδυ.

Αυτό πάντως που σίγουρα το γονατίζει είναι το GPS.

Link to comment
Share on other sites

πιο παρηγορητικα τα δικα σου σχολια για την μπαταρια
Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

:):):):)

ειναι η επισημη ΡΟΜ απο ΟΤΑ update η custom ΡΟΜ, το λεω γιατι εχει scence και φαινεται μαμισια?

Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

είπα να μη μιλήσω μη με πάρετε με τις ντομάτες αλλά μιας και τα είπε ο cloudNo5 είπα να τα πω κι εγώ.

κι εμένα, όπως τα λέει ο cloudNo5, το κινητό βγάζει άνετα 2 μέρες με wifi και bt μονίμως ανοικτά,

3g κλειστό και σερφάρισμα καμιά ώρα συνολικά.

ομιλία είναι η αλήθεια ότι δεν έχω πολύ, γύρω στο μισάωρο τη μέρα.

αα και να μην το ξεχάσω το βράδυ πάντα το κλείνω.

 

 

ειναι η επισημη ΡΟΜ απο ΟΤΑ update η custom ΡΟΜ, το λεω γιατι εχει scence και φαινεται μαμισια?

 

είναι η επίσημη Froyo 2.2 απλά ακόμα δεν είναι τελειοποιημένη για να δοθεί στους χρήστες.

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να βελτιωθεί η αυτονομία του με το Froyo 2.2???:worry:

 

έτσι λέγεται.....

 

τώρα το τι θα γίνει θα το δούμε σε λίγες μέρες/ εβδομάδες που θα δοθεί στο κοινό

Link to comment
Share on other sites

και πιο οικονομικος και πολυ πιο γρηγορος ειδικα σε περιοχες που δεν εχεις 3g

 

εγώ πρόσφατα έβαλα τον xscope lite και ειμαι πολύ ευχαριστημένος

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις αν κανει ηχογραφηση κλήσης? καποια λογισμικα οπως το symbian δεν το υποστηριζουν

 

Υ.Γ Οχι για υποκλοπες αλλα σε περιπτωση που θελεις να σημειωσεις κατι ενω μιλας στο τηλεφωνο και οδηγας

Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

εγώ πρόσφατα έβαλα τον xscope lite και ειμαι πολύ ευχαριστημένος

 

To θεμα ειναι οτι μου κανει τρελα ο browser που εχουμε, αλλα ειναι τοσο περιεκτικος που τα λιγα MB που εχω προπληρωσει τα κατεβαζει για πλακα, και οταν κανεις πχ back τα ξαναφορτωνει απο την αρχη.

Εναλλακτική χρηση browser σκεφτομουν ΜΟΝΟ οταν θα εχω το 3G/GPRS του δικτυου μου, για οικονομια...αν μπορει να γινει....κριση βλεπεις μεχρι και στο download :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...