Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και θα ακολουθησω αυτο ακριβως που μου λετε equi και madden..

απλως δεν ηξερα οτι δειχνει τις τελευταιες 6 που ανοιχτηκαν...

ηρθε η ωρα να ψαξω καμμια εφαρμογη..

Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κάτι?Όσοι το πήρατε απο μαγαζιά εκτός του e-shop, είχε μέσα κάρτα μνήμης ? Γιατί στο site της Vodafone λέει ότι έχει μια τεσσάρα ενω στο e-shop όχι...

 

Εγω το πήρα από e-shop και υπάρχει η κάρτα 4GB μέσα στη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Το "κινητό" το έχω 2 μέρες ήδη στα χέρια μου.

Εντυπώσεις?

οοοοοοοοοοοοοο!!!!

αααααααααααααα!!!!

ουουουουααααααου!!! :D:lol:

 

Χθες ήμουν villa με μια παρέα που από τα 5 άτομα τα 4 είχαν iτετοιο.

Μόλις είδαν το desire έβαλαν το τέτοιο στην θήκη από την ντροπή τους! :devil:

 

Απίστευτο κινήτο πραγματικά.

Εχώ αλλάξει πόλλα είναι η αλήθεια, αλλά αυτό σε σχέση με ( "τεχνολογικό" χρόνο που βγήκε + αυτά που πρόσφερει) είναι το καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Όταν είδα για πρώτη φορά το HTC Desire το "ερωτεύτηκα"... Μετά από διάβασμα 106 σελίδων είμαι 100% σίγουρος για την επιλογή μου... Το περιμένω σύντομα... Καλώς σας βρήκα...

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Όταν είδα για πρώτη φορά το HTC Desire το "ερωτεύτηκα"... Μετά από διάβασμα 106 σελίδων είμαι 100% σίγουρος για την επιλογή μου... Το περιμένω σύντομα... Καλώς σας βρήκα...

Καλώς ήρθες spookype20, περιμένουμε τις εντυπώσεις σου από το κινητό όταν με το καλό το παραλάβεις. Ομοιοπαθούντες είμαστε καθώς κι εγώ περιμένω να μου έρθει στπ τέλος της εβδομάδας που μας ερχεται :worry:

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι παω αντιπερα οχθη αλλα πραγματικα ειναι ενα εξαιρετικο τηλεφωνο εξαιρετικο ! :)

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω 2 ερωτησεις απο εναν πανευτυχη κατοχο desire,οταν κατεβαζεις απο το μαρκετ πως αποιυκευονται στην καρτα για να μην τρωω την μνημη του τηλεφωνου μου......και συγχωρεστε με αν εχει απαντηθει αλλα ειναι πολλες οι σελιδες και δεν εχω pc γραφω κ παρακαλοθω απο το desire μου.......
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω 2 ερωτησεις απο εναν πανευτυχη κατοχο desire,οταν κατεβαζεις απο το μαρκετ πως αποιυκευονται στην καρτα για να μην τρωω την μνημη του τηλεφωνου μου......και συγχωρεστε με αν εχει απαντηθει αλλα ειναι πολλες οι σελιδες και δεν εχω pc γραφω κ παρακαλοθω απο το desire μου.......

 

Εχω την εντύπωση ότι έχει υποθεί πως οι εφαρμογές αποθηκεύονται στην μνήμη του τηλεφώνου αναγκαστικά.. κι ετσι είναι και περιορισμένος ο αριθμός εφαρμογών που μπορείς να έχεις.

Ομως τα καλά νεα ειναι οτι όταν με το καλό ερθει η νεα εκδοση του Android (Froyo 2.2) θα παρέχει την δυνατότητα να αποθηκεύεις τις εφαρμογές και στην κάρτα μνήμης :)

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω 2 ερωτησεις απο εναν πανευτυχη κατοχο desire,οταν κατεβαζεις απο το μαρκετ πως αποιυκευονται στην καρτα για να μην τρωω την μνημη του τηλεφωνου μου......και συγχωρεστε με αν εχει απαντηθει αλλα ειναι πολλες οι σελιδες και δεν εχω pc γραφω κ παρακαλοθω απο το desire μου.......

 

Θα μπορείς να αποθηκεύσεις εφαρμογές στην κάρτα, μετά το επόμενο softwate update. Άρα θα χρειαστεί να περιμένεις λίγο!

 

Η 2η ερώτηση ποια είναι???:wacko:

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωση ότι έχει υποθεί πως οι εφαρμογές αποθηκεύονται στην μνήμη του τηλεφώνου αναγκαστικά.. κι ετσι είναι και περιορισμένος ο αριθμός εφαρμογών που μπορείς να έχεις.

Ομως τα καλά νεα ειναι οτι όταν με το καλό ερθει η νεα εκδοση του Android (Froyo 2.2) θα παρέχει την δυνατότητα να αποθηκεύεις τις εφαρμογές και στην κάρτα μνήμης :)

 

Το ξερω οτι μπορει να εχει γραφτει αλλα εξηγησα το λογο που αδυνατω να διαβασω ολες αυτες τις σελιδες,και κατι ακομα πως βλεπω ποση μνημη εχει ακομα το τηλεφωνο μου;

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μήπως ξέρει κανείς τι θα κάνει η cosmote με το desire? Το έχουν στο site στα προσεχώς,μήπως υπάρχει κάτι πιο συγκεκριμένο? Άντε να δούμε τι θα κάνουμε με αυτή την επιδότηση τώρα τέλη του μήνα.
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι εδω και δυο μερες σχεδον κατοχος του superphone :p και οφειλω να ομολογησω οτι μπορει να ηταν λιγο υπερβολικο παρατσουκλι αλλα για τα σημερινα δεδομενα πιστευω οτι ειναι.Τα android πιστευω θα γινουν τα πιο ισχυρα mobile os :X.Τις πρωτες ωρες ημουν ξετρελαμενος με το ποσο ελαφρη ηταν(σε σχεση με το qteks100),ποσο τεραστια μου φαινοταν η οθονη του(που να επιανα το hd2 που ηθελα δλδ) και ποσο τελεια ηταν τα χρωματα και η φωτεινοτητα(σκεψου το galaxy s).Το κινητο παει σφαιρα παντου και αποτι ειδα δεν εχουν βγει παιχνιδια που να το αξοποιουν πληρως.Παρα πολλα πραγματακια για να βαλεις(widgets,apps,games).

Πραγματα που δεν μου αρεσαν

1.Το καπακι της μπαταριας δεν θα επρεπε να ειναι ενιαιο η εστω πλαστικο με κλιπς γιατι με τον καιρο θα χαλαρωσει ή θα σπασει κανενα κλιπ(οποιοι αλλαζουν καρτες,μπαταριες συχνα).Ηδη η μια μερια παιζει καπως.

2.Η μνημη.Κυριο προβλημα για ολους,συνεχεια αναγκαζομε να διαλεξω πια προγραμματακια να βγαλω για να βαλω αλλα....Εγω τα θελω ολαα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

2.Η μνημη.Κυριο προβλημα για ολους,συνεχεια αναγκαζομε να διαλεξω πια προγραμματακια να βγαλω για να βαλω αλλα....Εγω τα θελω ολαα!!!! :lol:

 

Aυτό θα φτιάξει με το Froyo. Χτυπάμε μια 16/32GB μνήμη αποθηκεύουμε εκεί όλο το Store:lol:

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Aυτό θα φτιάξει με το Froyo. Χτυπάμε μια 16/32GB μνήμη αποθηκεύουμε εκεί όλο το Store:lol:

 

Το θέμα είναι και οι developers να αναβαθμίσουν τα apps τους για να υποστηρίζουν αυτή την δυνατότητα.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι και οι developers να αναβαθμίσουν τα apps τους για να υποστηρίζουν αυτή την δυνατότητα.

 

δεν θα μπορεσουν να κανουν και αλλιως ειναι σιγουρο οτι θα ακολουθησουν:)

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι και οι developers να αναβαθμίσουν τα apps τους για να υποστηρίζουν αυτή την δυνατότητα.

 

Ειναι πολυ ευκολο για αυτους να το κανουν. Προγραμματιστικα δεν ειναι δυσκολο...

Link to comment
Share on other sites

Από αυτούς που έχουν apps2sd ή το froyo είτε σε nexus είτε σε desire:

Πότε τρέχουν πιο γρήγορα οι εφαρμογές? Αν μπορείτε να κατατάξετε από

την πιο γρήγορη στην πιο αργή λύση, τα εξής

1) 2.1 eclair χωρίς apps2sd

2) 2.2 froyo

3) 2.1 eclair με apps2sd

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ ευκολο για αυτους να το κανουν. Προγραμματιστικα δεν ειναι δυσκολο...

 

Μακάρι,γιατί όντως είναι λίγο κουραστικό να χάνεις apps γιατί δεν χωράνε στο κινητό σου.

(Μήπως ξέρει κάποιος να απαντήσει στην ερώτησή μου σχετικά με το desire και την cosmote? Ευχαριστώ)

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι και οι developers να αναβαθμίσουν τα apps τους για να υποστηρίζουν αυτή την δυνατότητα.

 

Εμ μπορεί να λέω και βλακεία... Αλλά δεν θα γίνει αυτόματα; Μπαίνει πχ το Froyo, και πάμε στα settings και κάνουμε move to SD το Χ app; Πρέπει το X app να γίνει update για να υποστηρίζει την λειτουργία; Νόμιζα πως αυτό είναι κομμάτι του λειτουργικού;:rolleyes:

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάνεις σε rooted desire να εγκαταστήσει το SetCPU για να χαμηλώσει την ταχύτητα του επεξεργαστή και να δει αν η μπαταρία αντέχει περισσότερο?
Phillips Diga-->Panasonic GD52-->Motorola C33-->Nokia 5210-->Nokia 6600-->HP iPaq 6515-->HP iPaq 6915-->Fujitsu Siemens T830-->HTC TyTn-->Nokia 6110 Nav-->Samsung i900 Omnia-->Nokia 5800XM-->Samsung Omnia i8910 HD-->HTC Hero-->Samsung i900 Omnia(again)-->HTC HD2 Leo-->HTC Desire-->Samsung Galaxy S2 i9100 --> :X
Link to comment
Share on other sites

Το FROYO περιμενουμε τοσο καιρο,ελπιζω να μας δροσισει συντομα.Αφου να καταλαβεις περιμενα τοσο καιρο το google io για να αποφασισω αν θα παρω το Desire (και δεν περιμενα 2-3 μερες να παρω της αντιπροσωπιας και πιο φθηνο:mad:).Φιλε μου που εισαι μεταξυ HD2 και Desire και εγω ετσι ημουν αλλα σου λεω παρε Desire με χιλια.Ενταξει καλα ηταν τα windows phones τωρα πεθαναν και παμε για καινουργια.Δεν θα το μετανιωσεις.Οταν δεις την οθονη του Desire δεν πιστευω να απογοητευτεις.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά επειδή είμαι ψιλοάσχετος,στο desire,ποιές ρυθμίσεις πρέπει να κάνω για να μην έχω ποτέ σύνδεση με data στο internet ώστε να μην έχω ποτέ ανεπιθύμητες χρεώσεις;

παρά μόνο αν θέλω να μπαίνω με wi fi

carpe diem
Link to comment
Share on other sites

Εμ μπορεί να λέω και βλακεία... Αλλά δεν θα γίνει αυτόματα; Μπαίνει πχ το Froyo, και πάμε στα settings και κάνουμε move to SD το Χ app; Πρέπει το X app να γίνει update για να υποστηρίζει την λειτουργία; Νόμιζα πως αυτό είναι κομμάτι του λειτουργικού;:rolleyes:

 

Οχι φιλε μου δυστυχως πρεπει να το επιτρεψουν οι developers και να βαλουν αυτο το χαρακτηριστικο που οπως ειπε καποιος δεν ειναι καθολου δυσκολο προγραμματιστικα(σπουδαζω πληροφορικη),θεωρειται στα πολυ ευκολα μην σου πω.

Αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα,απλα μπορει να μην θελει ο developer να περαστει στην καρτα για λογους αποτρεψης της πειρατιας.Τωρα αν εχεις rooted κινητο αλλη υποθεση εκει:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...