Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα.υπαρχει δυνατοτητα συνδεσης του τηλ. με internet μεσω Η/Υ?οχι μεσω wifi.απλα οταν το συνδεεις στον H/Y με καλωδιο να εχεις και ιντερνετ στο τηλ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν εχω να πω τιποτα απλα δειτε.... οτι και επεξεργαστη να εχουν τελικα αν δεν εχεις καρτα γραφικων ειναι κλαμα.... η μοτορολαρα τους εβαλε τα γυαλια.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους

 

το εχω ξαναθηξει το θεμα αλλα τελικα δεν εβγαλα ακρη εαν και πηρα μια απαντηση.

 

θελω να προσθεσω σε μια επαφη την ημ.νια γεννησης ετσι ωστε να μου βγαζει ειδοποιηση για να το θυμαμαι.

ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΟΤΑΝ ΠΡΟΣΘΕΤΩ ΜΙΑ ΗΜ ΓΕΝ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ??????????

 

Τα παλια ericsson που ειχα ειχε τετοια δυνατοτητα

 

καποιο μελος μου εγραψε για συγχρονισμο με gmail

αλλα δεν καταλαβα τι ακριβως θα κανει και πως

 

 

οποιος το εχει ψαξει και εχει βρει λυση γρηγορη ας βοηθησει και μενα

ευχαριστω

 

Ναι υπαρχει η δυνατοτητα...στις επαφες υπαρχει ημερομηνια γεννησης και ενημερωνει αυτοματα το ημερολογιο

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω να πω τιποτα απλα δειτε.... οτι και επεξεργαστη να εχουν τελικα αν δεν εχεις καρτα γραφικων ειναι κλαμα.... η μοτορολαρα τους εβαλε τα γυαλια.

 

 

http://thomaskcarpenter.com/tag/snapdragon/

 

Σύμφωνα με αυτό μάλλον είναι αλλού το πρόβλημα (software) μιας και ο επεξεργαστής έχει onboard κάρτα γραφικών που είναι πολύ δυνατή.

 

The Snapdragon processor has 1GHz processor and onboard graphics and claims to produce 22 million triangles per second. Compare this to the iPhone which only produces 7 million triangles per second
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον αρχισε η htc παλι τις κλασικες βλακειες της οπως και με τον τιτανα που αφηνε hardware απενεργοποιημενο...
Link to comment
Share on other sites

Πάντα γίνεται αυτό.

Π.χ. το SoC του Nexus/Desire υποστηρίζει 802.11n WiFi και DVB-T (επίγεια ψηφιακή τηλεόραση). Είναι disabled και τα 2 αυτά features, στο δε Nexus είναι disabled και το FM Radio.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αν το παρω πχ απο expansys 247 κλπ κλπ η εγγυηση ισχυει?

 

Εάν αγοράσεις συσκευή που προορίζεται για την ευρωπαϊκή αγορά θα έχεις κανονικά εγγύηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάντα γίνεται αυτό.

Π.χ. το SoC του Nexus/Desire υποστηρίζει 802.11n WiFi και DVB-T (επίγεια ψηφιακή τηλεόραση). Είναι disabled και τα 2 αυτά features, στο δε Nexus είναι disabled και το FM Radio.

 

Δηλαδη το Desire μας εχει την δυνατοτητα να παιξει DVB-T και ειναι απενεργοποιημενο ? Κουλο μου φαινεται αυτο....γιατι δεν επωφελειτε αυτη τη δυνατοτητα να διαλυσει τον ανταγωνισμο ? :blink:

Edited by Deltavita
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω τι λέτε εσείς, αλλά μόλις έβαλα το Ashphalt 5..

Το παιχνιδάκι απλά τα σπάει!!

Lagarei μόνο σε κάποιες φάσεις!

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη το Desire μας εχει την δυνατοτητα να παιξει DVB-T και ειναι απενεργοποιημενο ? Κουλο μου φαινεται αυτο....γιατι δεν επωφελειτε αυτη τη δυνατοτητα να διαλυσει τον ανταγωνισμο ? :blink:

 

Ακριβώς. Υπάρχουν και άλλα πράγματα που θα μπορούσαν αν είναι καλύτερα. Π.χ. υποστηρίζεται κάμερα έως 12 MP.

Παραθέτω τα χαρακτηριστικά από το site του κατασκευάστή

 

The QSD8x50 platform consists of the QSD8250™ which supports GSM , GPRS , EDGE, HSPA networks while the QSD8650™ supports CDMA2000 1X, 1xEV-DORel 0/A/B, GSM, GPRS, EDGE and HSPA networks. Both chipsets include:

 

* 1 GHz CPU

* 600MHz DSP

* Integrated 3G mobile broadband

* Support for Wi-Fi ® and Bluetooth® connectivity

* Built-in seventh-generation gpsOne® engine with Standalone-GPS and Assisted-GPS modes

* High-definition (720p) video decode, and multiple video codec support

* High-performance 3D graphics – up to 22M triangles/sec and 133M 3D pixels/sec

* High-resolution up to WXGA (1280x720) display support

* 12-megapixel camera support

* Multiple audio codecs: (AAC+, eAAC+, AMR, FR, EFR, HR, WB-AMR, G.729a, G.711, AAC stereo encode)

* Support for mobile broadcast TV (MediaFLO™, DVB-H and ISDB-T)

* Support for Windows Mobile®, Android, and a number of Linux®-based operating systems

* Qualcomm’s hybrid mode alternative solution

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ακριβώς. Υπάρχουν και άλλα πράγματα που θα μπορούσαν αν είναι καλύτερα. Π.χ. υποστηρίζεται κάμερα έως 12 MP.

Παραθέτω τα χαρακτηριστικά από το site του κατασκευάστή

 

Το τι μπορεί να υποστηρίξει ένας επεξεργαστής δεν έχει σχέση με το τι δουλεύει σε μία συσκευή. Αυτό εξάλλου είναι γενικότερο φαινόμενο και αντίστοιχες περιπτώσεις υπάρχουν σε όλες τις συσκευές του είδους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν προχθές από τη vodafon και μου είπαν ότι έχω επιδότηση και τους είπα ότι είναι μικρή (60 ευρώ) και δεν θέλω να πάρω συσκευή και αυτοί μου είπαν να τους πω το κινητό που θέλω και τους είπα το HTC Desire. Tο πληκτρολόγησε στο υπολογιστή και μου λέει αυτό έχει 500 ευρώ. και τους λέω το ξέρω. Μετά μου λέει μέχρι πόσα λεφτά θα διαθέσετε? και εγώ τους είπα 15-200 ευρώ (πιστεύω καλά είναι). Kαι τώρα περιμένω απάντηση τους. Αν μου που οκ πάω κατευθείαν να το πάρω.

Όπου και να με ψάξετε, θα με βρείτε με το όνομα

stayrosrr

Copyright ® 2013

 

:tease:

Link to comment
Share on other sites

ενα bug θα ηθελα να αναφερω(ισως να σας ειναι ηδη γνωστο).Οταν εχω συνδεδεμενο το wifi και κλεινει ο φωτισμος της οθονης,τοτε οταν ξαναανοιξω την οθονη,για να λειτουργησει το wifi πρεπει να το απενεργοποιησω και να το ξανα ενεργοποιησω!!!!

 

Με πήραν προχθές από τη vodafon και μου είπαν ότι έχω επιδότηση και τους είπα ότι είναι μικρή (60 ευρώ) και δεν θέλω να πάρω συσκευή και αυτοί μου είπαν να τους πω το κινητό που θέλω και τους είπα το HTC Desire. Tο πληκτρολόγησε στο υπολογιστή και μου λέει αυτό έχει 500 ευρώ. και τους λέω το ξέρω. Μετά μου λέει μέχρι πόσα λεφτά θα διαθέσετε? και εγώ τους είπα 15-200 ευρώ (πιστεύω καλά είναι). Kαι τώρα περιμένω απάντηση τους. Αν μου που οκ πάω κατευθείαν να το πάρω.

 

μαλλον δεν θα σε ξαναπαρουν τηλ/νο!!!!!!!!!!!!;):X

Edited by vman
Συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποιούμε την τροποποίηση, για να προσθέσουμε σε υπάρχον μήνυμα.

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

ενα bug θα ηθελα να αναφερω(ισως να σας ειναι ηδη γνωστο).Οταν εχω συνδεδεμενο το wifi και κλεινει ο φωτισμος της οθονης,τοτε οταν ξαναανοιξω την οθονη,για να λειτουργησει το wifi πρεπει να το απενεργοποιησω και να το ξανα ενεργοποιησω!!!!

 

Σε εμένα πάντως (που το έχω πάντα ενεργό, ανεξάρτητα του φωτισμού) δεν παρουσιάζει αυτό το πρόβλημα.

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

μαλλον δεν θα σε ξαναπαρουν τηλ/νο!!!!!!!!!!!!;):X

 

Καλά ε.. έλιωσα ... :lol: τέλεια απάντηση πιστεύω..

Ρε παιδιά, ξέρουμε, εχει ρωτήσει κανεις την voda πότε περίπου θα το φέρουν ??

Το θέλω τρελααααά :drool: και πρέπει να ανανεώσω το συμβόλαιό μου (εχω και μια επιδότηση καλή)..

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

Με πήραν προχθές από τη vodafon και μου είπαν ότι έχω επιδότηση και τους είπα ότι είναι μικρή (60 ευρώ) και δεν θέλω να πάρω συσκευή και αυτοί μου είπαν να τους πω το κινητό που θέλω και τους είπα το HTC Desire. Tο πληκτρολόγησε στο υπολογιστή και μου λέει αυτό έχει 500 ευρώ. και τους λέω το ξέρω. Μετά μου λέει μέχρι πόσα λεφτά θα διαθέσετε? και εγώ τους είπα 15-200 ευρώ (πιστεύω καλά είναι). Kαι τώρα περιμένω απάντηση τους. Αν μου που οκ πάω κατευθείαν να το πάρω.

 

Αν δεν σε πάρουν, κάνε αίτηση φορητότητας στous πράσινους, αυτοί θα σου δώσουν 200 € επιδότηση, την άλλη μέρα θα σε πάρουν οι κόκκινοι και θα σου δώσουν τα διπλά. Αυτό έκανα και εγώ πριν 1 εβδομάδα, και .... 425 € επιδότηση και 30% έκπτωση στα πάγια για 1 χρόνο (unlimited 35) και περιμένω... το desire

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπαρχει η δυνατοτητα...στις επαφες υπαρχει ημερομηνια γεννησης και ενημερωνει αυτοματα το ημερολογιο

αυτο που λες δεν γινεται

το εχω κανει στις επαφες(να προσθεσω ημ γεννησης αλλα δεν ενημερωνει το ημερολογιο

παω σε εκεινη την ημερα και δεν εχει τιποτα

Link to comment
Share on other sites

αυτο που λες δεν γινεται

το εχω κανει στις επαφες(να προσθεσω ημ γεννησης αλλα δεν ενημερωνει το ημερολογιο

παω σε εκεινη την ημερα και δεν εχει τιποτα

 

Καντο απο το Office outlook

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα

 

υπαρχει τροπος τελικα να φαινονται στο ημερολογιο (του κινητου)τα γενεθλια που περναω στις επαφες (του κινητου).

Χωρις να χρειαζεται να κανω συγχρονισμο με Outlook

πχ περναω σε μια επαφη τα γεννεθλια 20/05/1975 και οταν παω στο ημερολογιο να φαiνεται εκει αυτοματα ή εστω με ενα πατημα συγχρονισμου επαφων με το ημερολογιο ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ομως οχι μεσω outlook.

εαν ειναι καθε φορα που περναω τα γενεθλια να πρεπει να το συνδεω με το pc τοτε φαιξε μου και γλιστρησα

 

Παρακαλω μια απαντηση απο καποιον που το εχει αντιμετωπισει

 

στο market den βρηκα κατι

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα

 

υπαρχει τροπος τελικα να φαινονται στο ημερολογιο (του κινητου)τα γενεθλια που περναω στις επαφες (του κινητου).

Χωρις να χρειαζεται να κανω συγχρονισμο με Outlook

πχ περναω σε μια επαφη τα γεννεθλια 20/05/1975 και οταν παω στο ημερολογιο να φαiνεται εκει αυτοματα ή εστω με ενα πατημα συγχρονισμου επαφων με το ημερολογιο ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ομως οχι μεσω outlook.

εαν ειναι καθε φορα που περναω τα γενεθλια να πρεπει να το συνδεω με το pc τοτε φαιξε μου και γλιστρησα

 

Παρακαλω μια απαντηση απο καποιον που το εχει αντιμετωπισει

 

στο market den βρηκα κατι

 

Εαν στην επαφή που θα περάσεις στο κινητο σου (google επαφη) βάλεις και την ημερομηνία γενεθλίων, θα σου εμφανιστεί κατευθείαν στο calendar.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο φαινεται..τοχα σταμπαρει πριν κανα μηνα σενα περιοδικο...γενικα το android εχει κολληματα σαν το symbian ή μπα?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο φαινεται..τοχα σταμπαρει πριν κανα μηνα σενα περιοδικο...γενικα το android εχει κολληματα σαν το symbian ή μπα?

 

καμία σχέση!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...