Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ή ακόμα αν χάσουμε το

τηλέφωνο πχ στο σπίτι να μπορούμε να το καλέσουμε και να ακούσουμε που είναι μέσω του htcsense.com αντί να ψάχνουμε δεξιά κι αριστερά να το βρούμε.

 

Μέχρι να πάρομε το νέο sense, για την συγκεκριμένη λειτουργία υπάρχει το "where is my droid" που δουλευει μια χαρά. Μου έχει χρειαστεί μερικές φορές. Στέλνω το sms απο το web2sms της οτενετ.

 

http://www.appbrain.com/app/wheres-my-droid/com.alienmanfc6.wheresmyandroid

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Δεν επηρεάζουν την απόκριση της οθόνης. Τα κλασσικά screen protectors βγαίνουν εύκολα χωρίς αν αφήνουν σημάδια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παίδες έχει πάρει κανείς άσπρη θήκη για το desire απο οπουδήποτε να πει εντυπώσεις!

η θηκη που εχω βγαινει και σε ασπρη οταν πηγα να την παρω η πωλητρια μου προτεινε την ασπρη αλλα μολις εβαλα το desire μεσα ηταν σαν τη μυγα μες το γαλα και πηρα την μαυρη με κοκκινες ραφες...:lol:

νομιζω οτι δεν του πανε γενοκοτερα οι ασπρες θηκες εκτος κι αν το εχει κανεις σε ασπρο....παντως αν κολλας στην καθαριοτητα η δικια μου τουλαχιστον και σε ασπρο χρωμα καθαριζε πολυ ευκολα...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ειμαι καινουριος στο forum με το νεο μου htc desire που μολης μου ηρθε και τωρα κανει αναβαθμιση στην 2.2,θελω καλο προγραμμα πλοηγησης που μπορω να βρω?ξερετε οχι για αγορα:X
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ειμαι καινουριος στο forum με το νεο μου htc desire που μολης μου ηρθε και τωρα κανει αναβαθμιση στην 2.2,θελω καλο προγραμμα πλοηγησης που μπορω να βρω?ξερετε οχι για αγορα:X

καλοριζικο...σε διαφορα sites στο νετ θα βρεις σιγουρα...μην ζητας εδω παρανομα.....

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
θελω καλο προγραμμα πλοηγησης που μπορω να βρω?ξερετε οχι για αγορα:X

 

Δεν μας επιτρέπεται να συζητάμε δημόσια σε αυτό το forum για free διακίνηση εμπορικού λογισμικού, αν εννοείς κάτι τέτοιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να περιμένουμε δηλαδή τις πρώτες custom rom με το νέο sense στις αρχές του έτους; :cool:

Custom Rom με το νέο Sense υπάρχουν ήδη, εγώ με τέτοια δουλεύω απλά δεν δουλεύει η κάμερα ακόμα.

Πού βρίσκουμε την ελληνική μετάφραση;

Κατέβασε το eSpeak Tts βάλτο σαν προεπιλογή στις ρυθμίσεις ομιλίας και τσέκαρε μετά τα ελληνικά.

Μέχρι να πάρομε το νέο sense, για την συγκεκριμένη λειτουργία υπάρχει το "where is my droid" που δουλευει μια χαρά. Μου έχει χρειαστεί μερικές φορές. Στέλνω το sms απο το web2sms της οτενετ.

 

http://www.appbrain.com/app/wheres-my-droid/com.alienmanfc6.wheresmyandroid

Όλες οι δυνατότητες που προσφέρει το htcsense.com υπάρχουν ήδη σε ξεχωριστά προγράμματα αλλά τα περισσότερα

αν όχι όλα είναι με πληρωμή η θέλουν donation για να δουλέψουν όλες οι λειτουργίες τους.

 

Τώρα πλέον με το htcsense.com όλα αυτά θα τα έχουμε δωρεάν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε μήπως πότε θα το φέρει η Vodafone;

Συνέχεια αναμένεται σύντομα..

Η ACE πάντως είπε οτι υπήρξε καθυστέρηση λόγω των απεργιών αλλά ήδη έχει ξεκινήσει τροφοδοσία στην αγορα... Η Vodafone τι κάνει;

Link to comment
Share on other sites

η θηκη που εχω βγαινει και σε ασπρη οταν πηγα να την παρω η πωλητρια μου προτεινε την ασπρη αλλα μολις εβαλα το desire μεσα ηταν σαν τη μυγα μες το γαλα και πηρα την μαυρη με κοκκινες ραφες...:lol:

νομιζω οτι δεν του πανε γενοκοτερα οι ασπρες θηκες εκτος κι αν το εχει κανεις σε ασπρο....παντως αν κολλας στην καθαριοτητα η δικια μου τουλαχιστον και σε ασπρο χρωμα καθαριζε πολυ ευκολα...

οκ! όχι πιο πολύ με ενδιαφέρει η προστασία και η εμφάνιση!! τι μάρκα είναι η θήκη και απο ποιο κατάστημα?

 

οσον αφορά τις ζελατίνες έχω βάλει της HTC και είναι άψογες!σαν να μην υπάρχει είναι από θέμα αίσθησης και οπτικά!

HTC Rooted Desire

rom:<StarBurst 1.3.0....950gb internal memory:lol:

kernel:<2.6.32.15-leedroid_2.2f snq@drone#1

radio:<32.44.00.32U_5.09.05.30_2

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και εγω ενας νεος κατοχος Desire. Θα ηθελα βοηθεια σε μια απορια. Το εχω σεταρει και παιρνω μειλ και συγχρονισμο ημερολογιου απο gmail μεσω wifi μεσα στο σπιτι που εχω ιντερνετ. Θελω να παω σε προγραμμα με ιντερνετ μεσα (Unlimited+Internet) για να εχω προσβαση σε mail/calendar και στο δρομο. Οταν θα μπαινω σπιτι θα χρησιμοποιει το wifi η θα ειμαι στο data της Cosmote? To λεω γιατι εχω κακο σημα αρα και αργη συνδεση. Θα πρεπει να ανοιγοκλεινω κατι η γυρναει αυτοματα?
Link to comment
Share on other sites

οκ! όχι πιο πολύ με ενδιαφέρει η προστασία και η εμφάνιση!! τι μάρκα είναι η θήκη και απο ποιο κατάστημα?

 

οσον αφορά τις ζελατίνες έχω βάλει της HTC και είναι άψογες!σαν να μην υπάρχει είναι από θέμα αίσθησης και οπτικά!

απο προστασια την θεωρω παρα πολυ καλη και παραλληλα και ομορφη...ειναι της norton line:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
οκ! όχι πιο πολύ με ενδιαφέρει η προστασία και η εμφάνιση!! τι μάρκα είναι η θήκη και απο ποιο κατάστημα?

 

Η εμφάνιση είναι υποκειμενικό θέμα, αλλά από θέμα προστασίας οι θήκες σιλικόνης κάνουν την καλύτερη δουλειά κατά τη γνώμη μου έχοντας το υπέρ ότι λόγω του υλικού είναι εξαιρετικά δύσκολο να σου γλιστρήσει η συσκευή από τα χέρια.

 

οοσον αφορά τις ζελατίνες έχω βάλει της HTC και είναι άψογες!σαν να μην υπάρχει είναι από θέμα αίσθησης και οπτικά!

 

Έτσι είναι οι περισσότερες ζελατίνες, ακόμα και οι πολύ φθηνότερες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε μήπως πότε θα το φέρει η Vodafone;

Συνέχεια αναμένεται σύντομα..

Η ACE πάντως είπε οτι υπήρξε καθυστέρηση λόγω των απεργιών αλλά ήδη έχει ξεκινήσει τροφοδοσία στην αγορα... Η Vodafone τι κάνει;

 

Εμένα μου είπαν τέλος Οκτώβρη ... και γενικά έτσι ακούγετε ;)

Co-Founder & CEO at AntMoves & Windows Phone Apps

www.antmoves.com | www.wpapps.gr

Link to comment
Share on other sites

απο προστασια την θεωρω παρα πολυ καλη και παραλληλα και ομορφη...ειναι της norton line:

 

Τέτοια θήκη-pouch έχω πάρει εγώ τελείως μάυρη και σήμερα το κινητό γλύστρισε -μέσα- απ' τη θήκη και έσκασε στο πάτωμα :cry: Πάω για silicon case με τα χίλια....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τέτοια θήκη-pouch έχω πάρει εγώ τελείως μάυρη και σήμερα το κινητό γλύστρισε -μέσα- απ' τη θήκη και έσκασε στο πάτωμα :cry: Πάω για silicon case με τα χίλια....

 

Στα λόγια μου έρχεσαι! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια θήκη-pouch έχω πάρει εγώ τελείως μάυρη και σήμερα το κινητό γλύστρισε -μέσα- απ' τη θήκη και έσκασε στο πάτωμα :cry: Πάω για silicon case με τα χίλια....

φιλε μου στην δικη μου εαν βαλω το τηλ μεσα και κανω μετα οτι το ριχνω με δυναμη δεν κουναει απο τη θηκη...!!!το θεμα ειναι να εφαρμοζει η συσκευη ακριβως στην θηκη!!!μην παραπλαναμε τον κοσμο...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίρνω ποσοστά απο κάποια εταιρία για να προμοτάρω συγκεκριμένη θήκη :) Απλά είπα οτι στη δική μου περίπτωση η συγκεκριμένη θήκη δε λειτούργησε όπως περίμενα..Και έτσι, έχω ένα κινητό πεντακοσίων ευρώ με γρατζουνίες ενώ μέχρι τώρα μόνο το γαντάκι και η προδέρμ μου έλειπε..Απο 'κει και πέρα ο καθένας παίρνει ό,τι γουστάρει :grin:
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίρνω ποσοστά απο κάποια εταιρία για να προμοτάρω συγκεκριμένη θήκη :) Απλά είπα οτι στη δική μου περίπτωση η συγκεκριμένη θήκη δε λειτούργησε όπως περίμενα..Και έτσι, έχω ένα κινητό πεντακοσίων ευρώ με γρατζουνίες ενώ μέχρι τώρα μόνο το γαντάκι και η προδέρμ μου έλειπε..Απο 'κει και πέρα ο καθένας παίρνει ό,τι γουστάρει :grin:

δεν ειπα το αντιθετο αλλα μην βγαζουμε ολες τις pouch σκαρτες:p

καλο ειναι οταν περνουμε κατι να το δοκιμαζουμε πρωτα...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Έχω την αυθεντική θήκη της HTC για το Desire την HTC PO S520 και είμαι υπερικανοποιημένος.

 

Και εγώ αυτήν έχω απο τον Ιούλιο και μετά απο χρήση ,οπώς πιστεύω και κάθε τέτοια θήκη pouch ,θέλει προσοχή.Στην αρχή έμπαινε με το ζόρι,τωρα μου έπεσε μια φορά ήδη κάτω.Μου άρεσει όμως πάρα πολύ η θήκη και δεν την αλλάζω απλά προσέχω παραπάνω

Edited by nvetsos
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι δεν μπορω να καταλαβω γιατι η HTC, σ ενα τοσο καλο πουλημενο μοντελο, που οπως βλεπουμε ο κοσμος περιμενει με τις βδομαδες για να το αποκτησει, δεν το υποστηριζει απο μια καλη σειρα αξεσουαρ.

Δηλαδη απαραδεκτο, ακομα περισσοτερο για μια εταιρεια που προσπαθει να περασει το ποσο ποιοτικη ειναι. Ε δεν γινεται ομως να μ εχεις εμενα να βαζω την κινηταρα των 500€ στο κινεζικο car kit, που δεν ειναι κ της προκοπης. Εκει ειναι η διαφορα με την apple και ολους τους αλλους. 1 μοντελο μεν, απειρη υποστηριξη δε ...

Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι δεν μπορω να καταλαβω γιατι η HTC, σ ενα τοσο καλο πουλημενο μοντελο, που οπως βλεπουμε ο κοσμος περιμενει με τις βδομαδες για να το αποκτησει, δεν το υποστηριζει απο μια καλη σειρα αξεσουαρ.

Δηλαδη απαραδεκτο, ακομα περισσοτερο για μια εταιρεια που προσπαθει να περασει το ποσο ποιοτικη ειναι. Ε δεν γινεται ομως να μ εχεις εμενα να βαζω την κινηταρα των 500€ στο κινεζικο car kit, που δεν ειναι κ της προκοπης. Εκει ειναι η διαφορα με την apple και ολους τους αλλους. 1 μοντελο μεν, απειρη υποστηριξη δε ...

θα εδινες 50€ για να παρεις μια καλη βαση, οταν με 8€ μπορεις να παρεις μια καλη κινεζικη?

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

ναι! επειδη με το Milestone ειχα την γνησια βαση-φορτιστη, τα ειχα ειχα δωσει. Τωρα αναγκαστικα εχω την κινεζικη και καθε φορα που το βαζω στον φορτιστη αυτοκινητου φοβαμαι μην καψω και τιποτα. Μεγαλη διαφορα. Ειδικα η βαση του Nexus που εχει και ενσωματωμενο ηχειακι για ανοιχτη ακροαση και το μαγνητακι που απευθειας ενεργοποιει το car mode, μεγαλη διαφορα. ή ενα καλο music station για να ακους την μουσικη σου στο σπιτι. Τα ζηλευω αυτα στο iPhone (ευτυχως τα μονα που ζηλευω)
Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα το κανει αυτο ο opera που χρησιμοποιω.Δε νομιζω να φταιει το desire ,μαλλον ο opera ειναι.

 

Μα δοκιμασα και skyfire και opera και dolphin και τον μαμισιο.Ολοι το εκαναν.Εμπαινα στο site κανονικα τα φορτωνε ολα,αλλα καποια στιγμη εκει που δουλευει ρολοι θα κολησει.Θα δειχνει οτι φορτωνει στην αρχη και δε μπορεις να κανεις τιποτα.Μονο kill το προγραμμα και δεν ειναι καθολου ωραιο γενικα αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...